Poloniex – Kraken

Poloniex ve Kraken alternatif paralarla (kısaca “altcoin”) alım satımlarla ufuklarını genişletmek isteyen yatırımcılar için iki ortak borsadır.

SORUMLULUK REDDİ: Bu gönderilerde olabildiğince objektif olmaya çalışsam da, Poloniex’in kullanıcılar için para çekmeyi reddettiğine ve aylardır destek biletlerini görmezden geldiğine dair çok sayıda rapor olduğu konusunda sizi uyarmalıyım. Kararınızı vermeden önce Poloniex ile ilgili önceki yazımızı okumanızı şiddetle tavsiye ederim..

Bu “Poloniex ve Kraken” borsa karşılaştırmasını okuduktan sonra, yatırım planınızla iyi çalışan bir borsa seçebileceksiniz..

Şunların üzerinden geçeceğiz:

Poloniex vs Kraken: Temel Bilgiler

Finansman Yöntemleri

Poloniex yalnızca kripto-kripto ticareti, bu nedenle, borsaya itibari para birimi (ABD doları gibi) yatıramazsınız. Hesabınıza borsada bulunan herhangi bir jetonla para yatırabilmenize rağmen, ikisini de yatırmanızı tavsiye ederim. Bitcoin, Ethereum, Monero veya Tether. Platformdaki tüm kripto paralar, ticaret seçenekleri için bu dört jetonla eşleştirilir.

Kraken kullanır doğrulama katmanları hesabınıza nasıl para yatırabileceğinizi belirlemek için.

Şu adresten yalnızca dijital para yatırabilir ve çekebilirsiniz: 1. kat. Ancak, bu aşamada dijital para birimlerinin yanı sıra itibari para birimleri ticareti yapabilirsiniz. Seviye 1’e ulaşmak için tam adınızı, doğum tarihinizi, ülkenizi ve telefon numaranızı girmelisiniz.

Şurada: Tier 2 veya Tier 3 (ikamet ettiğiniz ülkeye bağlı olarak), banka para yatırma ve çekme (banka havalesi yoluyla) mevcuttur. Adresiniz Kademe 2 için gerekliyken, ek olarak geçerli bir devlet kimliği ve Kademe 3 için son ikametgah belgesi yüklemelisiniz.

Arayüz

Poloniex, ilgili tüm çizelgeleri ve grafikleri tek bir sayfaya uygun şekilde yerleştiren basit bir arayüze sahiptir. tarihi fiyat, sipariş defterleri, pazar derinliği ve ticaret geçmişi kolay analiz için düzenli bir sütunda.

Poloniex arayüzü üst

Poloniex arayüzü alt

Ayrıca şunları da yapabilirsiniz marj ticareti ve jeton ödünç verme Poloniex’te kısaltıcılara. Bunlar, yalnızca deneyimli tüccarların denemesi gereken gelişmiş ticaret stratejileridir.

Kraken’da, Basit, Orta veya Gelişmiş arayüz kullanarak sipariş verebilirsiniz. Basit sekmeyi kullanarak temel Market (en iyi piyasa fiyatı) ve limit (sabit fiyat) siparişler. Ara ve Gelişmiş sekmelerini kullanarak durdurma sınırları, sona erme süreleri, kaldıraç seçenekleri ve koşullu kapanışları ayarlayın.

Basit Sekme Seçili Kraken Bitcoin Dashboard

Gelişmiş Sekme Seçili Kraken Bitcoin Dashboard

Genel olarak, her iki platform da çok çeşitli deneyim seviyelerini kapsayan her tür yatırımcıya hitap etmektedir. Her iki borsaya da göz atın ve en rahat kullandığınız borsayı seçin.

Ticaret Ücretleri

Poloniex ve Kraken, işlem ücretlerinizi hesaplamak için iki faktör kullanır:

 1. Yapıcı / Alıcı durumu
 2. 30 günlük işlem hacmi

En düşük “satış” fiyatından daha düşük bir fiyattan kitaplara bir satın alma emri koyduğunuzda (veya en yüksek “alış” fiyatından daha yüksek bir fiyattan satış emri), bir yapıcı olursunuz. Teklif veya satış fiyatınız kitaplardaki bir siparişin fiyatıyla eşleşiyorsa, alıcı olursunuz.

Poloniex ücretleri Yapımcılar için% 0,00 ila% 0,15 ve den Katılımcılar için% 0,05 ila% 0,25. Daha düşük bir oran elde etmek için, bir ay içinde 600 BTC’nin üzerinde işlem yapmanız gerekecek.

Kraken’de yapımcı ücretleri% 0.16’da maksimuma çıkar ve% 0.00’a düşer çoğu ticaret çifti için. Ücretler Katılımcılar için% 0.10 ila% 0.26.

Her borsadaki değişen yapı nedeniyle, yayınlanan programları kullanarak ücretleri tahmin etmenizi öneririm. İşte Poloniex için ve İşte Kraken için. Ücretlerdeki farkın platform seçiminizi belirleyecek kadar büyük olup olmadığını görmek için bu tahminleri kullanabilirsiniz..

Kullanılabilir Kripto Para Birimleri

Saf bir kripto para borsası olarak Poloniex, Bitcoin, Ethereum, Monero ve Tether ile:

 • Bitcoin
 • Bitcoin Cash
 • Dash
 • Ethereum
 • Ethereum Klasik
 • Golem
 • Lisk
 • Litecoin
 • Monero
 • Omisego
 • Dalgalanma
 • +57 daha fazla jeton

Kraken ayrıca aşağıdakiler gibi çok sayıda madeni para ve eşleştirmeyi destekler:

 • Bitcoin
 • Bitcoin Cash
 • Dash
 • EOS
 • Ethereum Klasik
 • Ethereum
 • Gnosis
 • İktisat
 • Litecoin
 • Kavun
 • Augur
 • Tether
 • Dogecoin
 • Stellar Lumens
 • Monero
 • Dalgalanma
 • Zcash

Açıkçası, her iki borsada da çok sayıda coin mevcut. Yatırım stratejiniz için en avantajlı olan eşleşmelerin hangisinde olduğunu görmek için her bir borsaya göz atmanızı öneririm..

Transfer Limitleri

Poloniex’in para yatırma limiti yoktur. Bununla birlikte, borsada, her para yatırma adresi altında listelenen belirli para birimleri için minimum depozito vardır. Depozitonuzun bu limitlere (ücretlerden sonra bile) ulaştığından emin olun, aksi takdirde hesabınıza para aktarılmayacaktır..

Poloniex’teki para çekme limiti çoğu kullanıcı için 25.000 $ ‘dır, ancak bunu artırmak için başvurabilirsiniz. Bunu aşağıda daha ayrıntılı olarak özetledim, ancak Poloniex’ten asla hedeflerine ulaşmadığına dair birkaç rapor var. Lütfen dikkatli ticaret yapın.

Kraken’da günlük 25.000 $ para yatırma limiti ne zaman bir fon kaynağının kanıtı. Mevduatlar genellikle alınır 2-3 iş günü temizlemek için. Günlük para çekme limiti de 25.000 $.

Şirket Güveni

Kraken, Payward, Inc tarafından işletilmektedir ve San Francisco’da bulunmaktadır. Şirket aldı 6,5 milyon dolarlık finansman Roger Ver ve Blockchain Capital dahil olmak üzere birçok yatırımcıdan. 2013’teki lansmanından bu yana, borsadaki işlem hacmi ortalama her 5 ayda bir ikiye katlandı. Bu şaşırtıcı büyüme, tüccarların platformu kullanmaya ve güvenmeye devam ettiğini gösteriyor.

Poloniex, Wilmington, Delaware’de 2014 yılında başlatıldı. Değişim, sürekli olarak ilk 10 borsada ticaret hacmi ancak toplulukta güven eksikliğine neden olan birçok sorunu vardır. Birkaç tüccar var bildirildi destek talepleri birkaç ay yanıt verilmeden gidiyor. Çoğu zaman, bu biletler uzun süre kilitlenmiş veya “onay bekleyen” para çekme fonlarıyla ilgilidir. Bununla birlikte, Poloniex’i sorunsuz kullanan yatırımcıları tanıyorum. Bir kez daha, riski size ait olmak üzere ticaret yapın.

Fon Güvenliği

Merkezi Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan her iki şirket ile, Poloniex ve Kraken’in fonlarınızı güvence altına alırken sektördeki en iyi uygulamaları takip ettiğinden oldukça emin olabilirsiniz..

Poloniex, güvenlik uygulamaları hakkında ayrıntıya girmiyor, ancak “müşteri mevduatlarının büyük çoğunluğunun hava boşluklu soğuk depoda çevrimdışı olarak saklandığını” belirtiyor. Yalnızca aktif ticaret için gereken likiditeyi kolaylaştırmak için yeterli parayı çevrimiçi tutarlar. Borsa, şüpheli etkinlik için 24/7/365 izlenir ve tüm hesaplar 2 faktörlü kimlik doğrulama kullanır.

Poloniex gibi, Kraken çoğu dijital varlığı çevrimdışı olarak şifreli cüzdanlarda saklarken, kalan paralar borsada likiditeyi korumak için kullanılır. Kraken aynı zamanda tam rezerv tutarını korumaktadır. banka koşusu mübadelede mümkün değildir. Kraken’ın web sitesinde FDIC sigortasından hiç söz edilmiyor – Coinbase ve Gemini gibi diğer popüler borsalar tarafından alınan bir güvenlik önlemi.

Müşteri desteği

Poloniex, yetersiz müşteri desteği ile tanınır. Daha önce de belirtildiği gibi, destek biletleri şu kadar uzun sürebilir: 4-5 ay çözülecek. Poloniex’in web sitesinde, SSS’leri içeren bir müşteri destek bölümü vardır; ancak soru kitaplığı son derece sınırlıdır.

Kraken yalnızca geniş bir destek SSS listesine sahip değil, aynı zamanda eğitim rehberi yeni başlayan yatırımcının başlamasına yardımcı olmak için. Kraken, yavaş destek yanıt süreleri nedeniyle forumlarda bazı eleştirilere maruz kaldı, ancak şikayetler Poloniex’e yöneltilenler kadar kötü değil..

Ticarette yeniyseniz ve başlamak için aktif desteğe ihtiyacınız olabileceğini düşünüyorsanız, platformunuz olarak Kraken’ı öneririm.

Sonuç

Poloniex’te yaygın olan destek ve para çekme sorunları ile, Çoğunuzun bunu okuduktan sonra Kraken’da ticaret yapmasını tavsiye ediyorum..

Poloniex’i yalnızca Kraken’da yapılamayan belirli yatırım stratejileriyle ilgilenen tüccarlara tavsiye ederim (bazı marj ticareti eşleşmeleri ve kısa vadeli madeni para kredileri).

(CoinCentral’ın Kripto Değişim İncelemelerinin Tam Listesi’ne bakın)

Daha Fazla Poloniex Karşılaştırması

 • Poloniex ve Bittrex

Daha Kraken Karşılaştırmaları

 • Kraken vs Coinbase
 • Kraken vs GDAX
 • Kraken – Gemini

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me