Üçüncü en büyük piyasa değeri olan kripto para birimi olan Ripple (XRP) hala önemli ölçüde yanlış anlaşılıyor.

Diğer birçok kripto para geçtiğimiz birkaç ay içinde olaylarla dolu bir deneyim yaşarken, Ripple’ın gelişmeleri oldukça radar altında..

Piyasaları izleyen birçok kişinin yüksek hızlı kripto para birimlerine yönelme eğiliminde olması anlaşılabilir olsa da, Ripple’ın başarmaya çalıştığı şey üzerinde uyumamalısınız. Trilyon dolarlık küresel ödeme sektörünü tamamen değiştirmek için belki de en uygun şirkettir ve bunu yaparken şimdiden önemli adımlar atmıştır..

Bu makale, Ripple’ın temel özelliklerini ve yöneldiği yönü daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır..

Ripple Nedir ve Nasıl Çalışır??

Ripple, dijital varlık XRP de dahil olmak üzere tüm Ripple ürünlerinin holding şirketidir. San Francisco, New York, Londra, Sidney, Hindistan, Singapur ve Lüksemburg’da ofisleri ve dünya çapında 90’dan fazla müşterisi vardır. Ripple ayrıca Andreessen Horowitz, Google Ventures, Accenture, Seagate ve çok daha fazlası gibi yatırımcıların ilgisini çekti..

XRP, satın alabileceğimiz, satabileceğimiz ve ticaret yapabileceğimiz dijital belirteçtir. Sınır ötesi ödemelerde önemli bir sürtüşme noktasını çözmeyi amaçlamaktadır (nostro / vostro hesaplarının ön finansmanı).

Ripple’in hedefi, uluslararası ödemelerin marjinal maliyetini düşürmek, böylece paranın çok büyük ücretler olmadan çok daha kolay hareket etmesini sağlamaktır. Ripple, bunu, Brad Garlinghouse’un (Ripple CEO’su) “Değerin İnterneti” olarak adlandırdığı bir şeyi yaratmak için küresel bir finans kurumları ağının Ripple yazılımını kullanmasını sağlayarak başarmayı planlıyor.

Daha fazla şirket Ripple’a katılıp ürünlerini kullandıkça, XRP’ye olan talep artacak ve piyasalar buna göre ayarlanacaktır..

Şu anda Ripple’ın ağında aktif olan yaklaşık 75 banka ve ödeme sağlayıcısı var ve BBVA, Standard Chartered Bank, Westpac, Banco Santander ve National Australia Bank dahil olmak üzere dünya genelinde yaklaşık 90 ek banka var..

Ripple’ın Pazar Büyümesi

Ripple piyasa değeri

Bence Ripple’ın büyük ölçüde yanlış anlaşılmasının en büyük nedenlerinden biri, son birkaç aydaki pazar büyümesinin en iyi ihtimalle çok düşük olması..

Ripple, Mart 2017’den Mayıs 2017 ortasına kadar hiçbir yerde görünmeyen hızlı yükselişi dışında, genellikle aynı fiyat aralığında dolaştı..

Ek olarak, kripto para birimi dünyası, Ripple tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra bazı çok önemli olayların gerçekleştiğini gördü:

 1. Monero gibi özel paralar Ağustos’ta 2x – 3x fiyat artışı gördü.
 2. Bitcoin Cash, insanların Temmuz ayında Bitcoin forkunu hevesle beklediği gergin bir dönemin ardından çıktı.
 3. NEO gibi diğer altcoinler her geçen gün büyümeye devam etti
 4. Litecoin bile etkileyici bir büyüme görmeye başladı.

dalgalanma google trendleri

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ile Soru / Cevap

Ripple Brad Garlinghouse’un CEO’su ile 3 Ekim’de yapılan Quora Oturumunda, birçok kullanıcının karşılaştığı en önemli sorulardan bazıları yanıtlandı. Tam bir dizi soru olabilir burada bulundu, ve aşağıdaki cevapların analizidir.

Brad Garlinghouse

 1. Neden Ripple’a yatırım yapmalıyım?

Ripple’ın halihazırda pozitif nakit akışı kazanan özel bir şirket olarak pozisyonu göz önüne alındığında Garlinghouse’un buna tepki verme şeklinin zarif olduğunu düşünüyorum. Ek sermaye artırma planları olmadığını belirtti, bu yatırımcılar için iyi çünkü jeton başına mevcut fiyatı düşürmeyecek.

Ayrıca Ripple’ın genel olarak para toplama konusundaki tutumunu yansıtan bir şaka da ekledi “ve alınmamalı, ancak yaparsak, yalnızca kurumsal yatırımcılardan sermaye toplardık!”

 1. Diğer bankalar Ripple’ı para birimi gibi klonlayabilir mi, böylece Ripple nesli tükenebilir?

Bu çok sorulan bir şey.

Bu mantıklı bir soru çünkü burada Ripple var, biraz ivme görmeye başlayan bu çatlak başlangıç ​​ve sonra eski koruma derin cepli yüksek mermer sütun bankaları, tüm bu kripto olayının tavada bir flaş olmayabileceğini fark etmeye başlıyor.

Ancak Ripple ile Big Banks’e klasik bir David vs Goliath olarak bakmak tamamen doğru olmaz. Ripple, tüm bankaların kullanabileceği bir şey inşa etmeyi hedeflerken, bazı büyük bankalar muhtemelen kontrol uğruna benzer bir şey üzerinde çalışacaklar..

Garlinghouse, “Banka tarafından verilen bir dijital varlık, ancak onu çıkaran bankalar arasında gerçekten verimli bir şekilde uzlaşabilir. Gerçekten verimli bir çözüm sağlamak için bankaların bağımsız bir dijital varlığa ihtiyaç duyduğuna inanıyorum ve XRP’nin bu rol için en iyi konumda olduğuna inanıyoruz. “

Benim mütevazi görüşüme göre, büyük bankaların kendi kripto para birimlerini uygulamakta aşırı zorluk çekmelerinin nedeni, merkezi bir kendi kendine hizmet eden otorite olarak pekiştirilmiş olmalarıdır. Tam kontrolü korurken, doğası gereği merkezi olmayan bir şey yaratmak zorunda olma paradoksuyla sıkışıp kaldılar. Ripple’ın kendisinin oldukça merkezileştirilmiş olduğunu belirtmek gerekir; özel bir şirkettir ve XRP’nin büyük çoğunluğuna sahiptir (yaklaşık yüzde 61 veya 16 milyar dolar değerinde).

Ek olarak, yüzlerce kibirli ve sınırda bulunan amir banka arasında bir fikir birliğine varmak için ilahi müdahalenin gerekli olacağı hissine kapılıyorum. Ripple, her bankanın kullanmak isteyeceği (veya sonunda kullanmak zorunda kalacağı) bir şey üzerinde çalışan bağımsız bir üçüncü taraf olarak bir avantaja sahiptir..

3. Ripple finansta nasıl devrim yapacak??

Boom. Büyük bir tane var.

Garlinghouse, küresel ödemelerin durgun ve pahalı dünyasını, dünyadaki herhangi bir kişiyle anında ve ücretsiz olarak konuşma becerisiyle karşılaştırır..

Görünüşe göre modern teknoloji henüz küresel ödemeler dünyasını süslememiş. Küresel ödemeler bugün sokakların 2002 Toyota Corolla’sını bozdu. 90’larda canlı video ve ses akışı yapabilmek gibi şeyler yoktu, ancak küresel ödemeler onlarca yıldır var. Yüzümün yapısını değiştiren bir Snapchat filtresi atma yeteneği bile bilim kurgu büyüyordu, ancak ödemeler neredeyse hiç değişmedi.

Sinir bozucu derecede büyüleyici olan kısım, küresel ödemelerin neredeyse anlaşılmaz derecede büyük bir endüstri olmasıdır. Dünya, sınır ötesine 155 trilyon dolardan fazla para gönderiyor. Bu, 155.000.000.000.000 ABD doları, son derece pahalı ücretler alan ve işlenmesi günler süren bir sistem aracılığıyla gönderiliyor.

Ve bu, ödeme ücretlerinden milyarlarca dolar kazanan bankaların sistemlerini kökünden sökmek için koşturması gibi değil.

Garlinghouse, Ripple’ın bu sorunu, dünyanın dört bir yanındaki milyarlarca insanı anında işlem yapmaları için birbirine bağlamak üzere “Değerin İnterneti” aracılığıyla çözmeyi hedeflediğini ve ayrıca “sayısız fırsatın” kilidini açabileceğini belirtti.

Ripple’ın halihazırda modası geçmiş küresel ödemeler dünyasında çok önemli bir rol oynayacak bir çözüm sunduğuna inanıyorum, on yıl önce makyajlanmış olabilecek bir dünya.

4. XRP’yi diğer kripto para birimlerinden ayıran nedir?

XRP’yi diğer kriptolardan ayıran birçok şey var, ancak Garlinghouse esas olarak XRP ile Bitcoin arasındaki farkı vurguladı..

Kişisel olarak uzun BTC ve bunun farklı bir kullanım durumunu çözdüğüne inanan biri olsam da, gerçek şu ki, bugün bir BTC işlemini tamamlamak için ortalama süre yaklaşık 4 saat. Buna karşılık, XRP yaklaşık 4 saniyedir. Ödemeler için önemli olan ve bir Değer İnternetini mümkün kılan diğer birkaç benzer karşılaştırma:

 • XRP defteri saniyede 1500’den fazla işlemi işleyebilir. BTC şu anda ~ 15 işlem / saniyedir.
 • İşlem başına XRP ücretleri, bir kuruşun kesirleri olarak ölçülür. İşlem başına BTC ücretleri dolar cinsinden ölçülür. “

Buna ek olarak, açıklığa kavuşturulabilecek birkaç nokta olduğunu düşünüyorum..

Ripple’ın (XRP) diğer kripto para birimlerinden farklı olmasının büyük bir nedeni (ve çiğnenmesi gereken) komisyona dayalı olması ve diğer birçok kripto parayla aynı şekilde tamamen merkezden uzaklaştırılmamasıdır. Ripple, tüm XRP’nin yaklaşık yüzde 61’ine veya 16 milyar dolar değerine sahip. Fiyatları kontrol etmek için XRP’lerini piyasaya sürmekten alıkoyacak hiçbir şey yok. Her bir XRP’nin fiyatını düşük tutmak için düşük ödeme ücretlerinin peşinde koşmak da en iyisidir..

Şu anda da var 38.343.841.883 XRP dolaşımda. Yani, eğer 0,20 $ ‘da 1000 XRP’niz varsa, sadece paranızı ikiye katlamanız için piyasa değeri 7,668,768,376,60 $ artmalıdır. Evet, paranızı ikiye katlamak her durumda oldukça tatlı bir anlaşma, ancak 7,6 milyar dolarlık piyasa değerinin alay edilecek bir şey olmadığını unutmayın..

Ripple (XRP) Almalı mıyım?

Herhangi bir şeye yatırım yapmanız gerekip gerekmediğini bilmenin en iyi yolu, bunu büyük balıklar, piyasaları hareket ettirenler, yatırımcı bilgeler gibi yapmaktır..

Uyanırlar ve sabah kahvelerini alırlar. Bir yudum alıyorlar, ama çok sıcak olduğundan sonraya bırakıyorlar. Yakında. Parmak eklemlerini kırarlar ve MacBook’larını açarlar. Ah, Ethereum bugün% 10 arttı. Satın almaları gerekip gerekmediğini merak ediyorlar. Google’da “Ethereum Almalı mıyım”. Bir reddit kullanıcısı cryptosandlambos98, “Ethereum’u satın almıyorsanız, kaçırırsanız evet!” Diyor. 10 milyon dolarlık sipariş veriyorlar.

Maalesef o kadar basit değil. Spekülasyonun fiyat dalgalanmaları üzerinde net etkileri olsa da, size güvenilir bir şekilde zamanlayabileceğinizi söyleyemem.

Bu nedenle, Ripple (XRP) gibi kripto para birimlerinin temellerini bilmenin ve ardından kendiniz için bir karar vermenin önemini vurgulamak istiyorum. İşte kendime sorduğum birkaç soru:

 • Ne inşa ediyorlar?
 • Endüstrileri nasıl?
 • Rekabet üstünlükleri nedir?
 • Kurucu ekibinde kim var?
 • Kaç token yayınladılar?
 • Hangi sorunları çözüyorlar?

Bunları indirdikten sonra devam edin. Yatırımlarınızla ilgili en iyi kararı vermekten nihai olarak siz sorumlusunuz. Sizi yeni bilgi ve anlayışlarla tanıştırmak için burada olmak istiyoruz..

Son düşünceler

Kripto para birimi dünyası, endüstriyi sekteye uğratan heyecan verici çözüm vaatleriyle doludur, ancak aslında bunları iyileştirme potansiyeline sahip çok az madeni para vardır..

Ripple (XRP), kripto para alanında zaten para kazanan ve gerçek müşterilerle çalışan ender şirketlerden biridir; trilyon dolarlık bir sektörle mücadelede potansiyel olarak lider olabilecekleri gerçeğini unutmamak.

Bununla birlikte, yatırım yapıp yapmamayı seçmeden önce Ripple’ın temelleri ve uzun vadeli tablosu hakkında eğitim almak ve güncel kalmak önemlidir. Her iki durumda da, takip edilmesi ilginç bir anlatı olmalı.

Sorumluluk Reddi Beyanları: Şu anda uzun vadeli bir Ripple (XRP) yatırımcısıyım. Bu hiçbir şekilde finansal tavsiye değildir.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me