Isaac Phillips, gelişmekte olan pazarlarda bağlantıya sponsor olmak için merkezi olmayan uygulamalar için Cebelitarık tabanlı bir blockchain protokolü olan Siglo’nun kurucularından biridir..

Siglo, dijital ve finansal katılımı kolaylaştırmak için gelişmekte olan pazarlarda kullanıcı ekosistemleri ve merkezi olmayan uygulamalar oluşturmayı hedefliyor..

Bu ekosistemlerdeki kullanıcılar, anonimleştirilmiş etkileşimlerini paylaşmayı ve bunları daha fazla mobil bağlantı veya diğer ödüller için takas etmeyi seçerek perakendecilerle ilgilerini ve etkileşimlerini para kazanabilirler..

Bitti Dünyadaki cep telefonlarının% 70’i Ön ödemeli olarak, yükselen piyasalardaki bireyler, aydan aya yüksek maliyetler nedeniyle kendilerini genellikle tutarlı bir bağlantı eksikliği içinde bulurlar..

Siglo neyi başarmak istiyor?

İnternetin gelirini özselleştirmeye odaklandık. Yani, temelde Google ve Facebook olan şirketlere sahipsiniz ve bunların birkaçı yılda yüz milyar dolar gelir elde ediyor ve ana ürünleri bizim dikkatimiz ve kullanıcı olarak katılımımız..

Ve bunun bir olabileceğini düşünüyoruz – eğer bunu bölüşürseniz, Facebook’un kullanıcı başına geliri dünya çapında bir kişi için iki dolardan fazla. Bu çılgınlık ve burada ABD’de, Facebook’un bizden kazandığı aylık 13 veya 14 dolar aslında.

Peki ya bu kullanıcılara geri verilip iyi bir amaca sunulabilirse? Facebook, ana hedeflerinin insanları birbirine bağlamak olduğunu söylüyor, ancak Facebook’u kullanan her kişiye zaten iki dolar bağlantı verirlerse, o zaman kelimenin tam anlamıyla dünyayı değiştirecek ve milyonlarca insanı, milyarlarca insanı çevrimiçi hale getirecektir..

Yani bunu yapıyoruz ve yaklaşık üç yıldır, resmi olarak iki yıldır yapıyoruz. Bazı pilot çalışmalar yaptık ve bu karları geri verme şeklimiz yayın süresinden geçiyor. Öyleyse Facebook Amerika Birleşik Devletleri’ndeki herkese 12 dolar vermek isteseydi, kullanıcılarının her biri, bunu nasıl yapacaklardı?

Siglo protokolü

Siglo teknik incelemesinden.

Bunu yapmanın gerçekten bir yolu veya platformu yok. Açıkçası Bitcoin işlem maliyetleri çok yüksek olurdu, Venmo’nun halka açık API’leri yok. PayPal’ı kullanabilirler, ancak ABD’de bile PayPal’ın nüfuzu ne? Latin Amerika’da, Asya’da ve Afrika’da herkes ön ödemeli cep telefonu kullanıyor ve tüm kullanıcılarımıza 50 sentlik depozito gönderebiliyoruz. Meksika’da, 50 sentlik küçük bir transferle nüfusun% 82’sine ulaşabiliriz ve bu hemen. Bu yüzden pazarlama gelirini alıyoruz ve bunu bağlantı şeklinde kullanıcılarımıza geri veriyoruz..

Ve ilk denemelerimizde şimdiye kadar yaklaşık 600.000 dolar bağlantı verdik, ve Coca-Cola gibi markalarla çalışmak çok yardımcı oldu, bizi inovasyon programlarından birine koydular, bizi tüm şişelerine gönderdiler..

Yenilikçi ve yükselen pazarlara gerçekten odaklandıkları ABM çalışanları için de aynı. Ve onlar için bağlantı – birincisi, bileşenleriyle iletişim kurmak için büyük bir engeldir. Yani ister satış görevlileriyle iletişim kuruyor ister tüketicileriyle iletişim kuruyor olsun.

Pek çoğunun bağlantısı olmadığı için toplam ayarlanabilir pazarlarına erişemiyorlar. Ve kullanıcı tarafından bakıldığında, bunun gerçekten güçlü bir teşvik olduğunu gördük. Dolayısıyla, kullanıcılarımız, bağlantı madeni paramız karşılığında, son kampanyalarımızdan birinin fotoğrafını çekecekler – birlikte çalışacaklar – Meksika’daki herhangi bir mağazadan belirli bir öğenin bulunduğu bir makbuzun fotoğrafını çekiyorsunuz, onu yüklüyorsunuz ve sonra bununla ilgili bazı veri analizi yaptığınızda, tamamen anonim hale gelir.

Ama markalar, insanlar votka aldıklarında, fıstıkla satın alma eğiliminde olduklarını anladılar. Veya satın alma eğilimindedirler – farklı ilgi alanlarına ve farklı demografik özelliklerine bağlı olarak, gerçekten farklı eğilimler bulursunuz..

Bu nedenle, kullanıcılarımız bu mağazaya gidip makbuzların fotoğraflarını çekmeye veya soruları cevaplamaya veya fiyatları kontrol etmeye isteklidir. Ve tüm bunlar, para birimiyle değiştirebilecekleri puanlar kazanıyorlar.

Böylece bu büyük markaların birçoğunun verileri için günlük etkinliklerinden para kazanmak?

Doğru ve hepsi anonimleştirilmiş veriler. Bizim için kullanıcılarımızın verileri, özellikle de kişisel verileri kutsaldır. Bunun korunması gerektiğini düşünüyoruz, ancak daha fazla bağlamsal bilgi, paraya dönüştürülebilir ve bu kâr onlara geri aktarılabilir..

Bu alandaki bir proje kendileri için, yani pazarlamaya, kullanıcıların katılımına, ortaklıklara doğru nasıl para kazanır? Işıkları açık tutan şey?

Pekala, biraz sermaye topladık ve açıkçası bu, şimdi bir kitlesel tüketici platformu oluşturmak için gerekli. Ancak genellikle küçük bir marj tutuyoruz. Yani Coca Cola bize 100.000 dolar öderse, bunun için küçük bir marj tutacağız.

Şu anda, biz – Etkileyici bir tanıtım yazısı ve konsept ile başladığımız ve sermaye artırdığımız şeyler yerine, işleri tersine çevirdik. Bu yüzden bir ürün piyasaya sürdük, müşteriler ve tüketiciler ile çalışmaya başladık ve başlangıçta hepsini zincir dışında yaptık. Yani şu anda bir uygulamada yaşıyor. Madeni paralarımızı çıkaramazsın. Kelimenin tam anlamıyla, bunu yapabilmek için bir hesabınızın olması ve sunucumuza erişmeniz gerekir..

Böylece işlem veritabanı ile günde binlerce ve binlerce işlemi işleyebiliyoruz. Ancak şu anda bu ekosistemi, onu genişletebilmemiz için tokenize ettiğimiz için, bu onun uygulamalar arasında sürtünmesiz olmasını sağlayacak. Ve uzun vadede ulaşmamız gereken şey bu.

Harika, sizin için sonraki adımlar neler?

Şu anda, bunu belirtme sürecindeyiz. Yani zincir seçimlerinden kazanan kullanıcılarımız çoğunlukla bankalarda, onlar genç. Teknolojiden anlıyorlar, ancak çoğunlukla değiller – masaüstü bilgisayar kullanma karmaşıklığına sahip değiller. Hiçbir zaman masaüstü bilgisayarları olmadı; önce mobil ve yalnızca mobil.

Artık tokenleştirilmiş bir platforma doğru ilerlediğimize göre, kripto eğitimine çok odaklandık. Öyleyse banka hesabı olmayan birine kripto kullanmayı nasıl öğretirsiniz? Geçen yıl ilk Android telefonunu yeni almış birine kamusal ve özel barış hakkında nasıl öğretiyorsunuz? O kadar kolay değil. Biz de buna geçiş sürecindeyiz ve kullanıcılarımız gerçekten heyecanlı.

Diğer kripto ve itibari para ile takas edebilecekleri platform ve para birimi konusunda heyecan duyuyorlar ve şu anki odak noktamız bu ilk uygulamayı protokole göre çalıştırmak ve ardından diğer geliştiricileri işe almak. Gelişmekte olan pazarlardaki hemen hemen her geliştirici, pazarları internet penetrasyonu ile sınırlıdır. Yani uygulamalarıyla bağlantı sağlayabilirlerse pazarlarını ikiye katlayabilirler..

Uygulamanın aslında insanlara internete erişmeleri için bağlantı sağladığını mı söylüyorsunuz? Cihazlarından para kazanarak?

Kesinlikle.

İşte veriler, işte fiziksel şey, artık bunu her yaptığınızda bir ay boyunca internete erişebilirsiniz.

Kesinlikle.

Çok havalı. Evet, bu internet penetrasyon oranlarını artırmak için harika bir yol olurdu.

Sorun şu ki, bunu kullanıcılarımızı koruyacak şekilde yapmalıyız. Gelişmekte olan piyasalarda, burada – burada güvenden bahsediyoruz, ama genel olarak Chase Bank’a güveniyorum. Muhtemelen benden bu farklı ücretlerin hepsini talep etmeyeceklerini varsayıyorum. Genelde Latin Amerika’daki hükümete kıyasla ABD hükümetine güveniyorum.

Buradaki kripto eğlenceli bir deneydir ve çok kârlıdır, ancak blok zinciri tarafından sunulan temel hizmetlerin çoğunu burada onsuz da yapabiliriz. Latin Amerika’da ve gelişmekte olan pazarlarda insanlar buna ihtiyaç duyuyor çünkü kelimenin tam anlamıyla hükümetler keyfi kararlar alıyor. Markalar – örneğin Meksika’da, DMV veritabanının tamamını yasadışı bir pazarda bir USB çubuğunda yaklaşık 500 dolara satın alabilirsiniz..

Siglo

Apple’da bir hesap oluşturduğunuzda, şirketinizin D tarafından onaylanmasını sağlamalısınız.&B [Dun & Bradstreet]. Ancak asıl mesele şu ki, tüketici ile bağlantılarına sponsor olacağımız kurumlar arasında bir güven yok.

Öyleyse, birisinin kimliğini ve kişisel bilgilerini nasıl korursunuz ve yine de markaların buna sponsor olmasını nasıl sağlarsınız? Ve bence gerçekten yenilik yaptığımız yer burasıdır ve kullanıcılarımızın kimliğini koruyacak, özel verileri paylaşmayacak, aynı zamanda markalara ihtiyaç duydukları bilgilere erişim verebilecek bir yol bulduk..

Ve kısa süre önce internete bağlanan bu insan ağını kurduğunuzda, birçok başka şey yapabilirsiniz. Şimdi, internete erişiminiz var, bunu yapmak için çok daha fazla para kazanıyorsunuz, bu yüzden sizler birçok kuruluştaki ortaklıklar, iş modellerinin bir parçası olarak bankalara entegre oluyor, internet, ekosistemlerine.

Pekala, işte gerçekten basit bir örnek.

Gelişmekte olan bir pazarda bir banka olduğunuzu ve uygulamaları kullanmayan çok sayıda hesap sahibinizin olduğunu varsayalım, çünkü a) onlara güvenmiyorlar ve 2) pahalı. İlk şey, sonunda bankaya giriyorlar ve – genel olarak bankalardan ve bir bankaya gitmekten nefret ediyorum, ancak yükselen bir piyasada, buradakinden çok daha kötü. Yani uzun bir sıra var, 30 dakika bekliyorsunuz ve bazen güvenlik oluyor.

Gelişmekte olan piyasalardaki birçok banka, bir metal dedektöründen geçmeniz gerekiyor ve sınırlı erişim var ve sonra, sırada bekliyorsunuz ve bir vezne ile uğraşmanız gerekiyor ve bu, bankaya işlem başına maliyeti, diyelim 1.50 . Ne zaman birisi banka şubesine gelse, veznedarın emeğine, güvenliğine, betonuna, kirasına, mesele – şimdi, cep telefonuyla bir işlem yaparsa, banka için hemen hemen bedava.

Peki, bankaya girmeye alışmış kişileri mobil uygulamalarını kullanmaya nasıl başlayacaklar? Öncelikle onlara bağlantı vermelisiniz. Peki ya internetin 75 sentini bir işleme koyabilirlerse.

Bu nedenle, elektrik faturanızı ödemek için bankaya gitmek yerine, bunu uygulamadan yapın, size bir bağlantı jetonu verelim. Yani birdenbire, bu bankaya para kazandırır, tüketici daha fazla bağlantı kurar ve teşvikleri hizalar. Bu belirli bir kullanım örneğidir, ancak bir havayolu veya iş gücü uygulaması için aynı olabilir; tüm bunların pazarlarını büyütmek için bağlantı sağlaması gerekir.

Kesinlikle ve blok zinciri, tek işlemlerde parasal değerlerle birlikte verilerin iletilmesine izin verir. En büyük engellerin kullanıcı arayüzü bileşenini ele almak olduğunu düşünüyorsunuz?

Demek istediğim, bunun en büyük zorluklardan biri olduğunu düşünüyorum çünkü bu hafta herkes blockchain hakkında konuşuyor ama gerçekten uygulama yok. Demek istediğim, şu anda blok zincirindeki ana kullanım durumu ya, Bitcoin belki de bir uygulamadır ve sonra sermaye artırmak için çalışan Ethereum’a sahipsiniz. Ancak son kullanıcı için gerçek uygulamalara gelince, henüz mevcut değil. Öyleyse, bu sorunu çözen her kimse bir – çok başarılı olacaktır..

Mobil cihazlara odaklanıyoruz, ayrıca masaüstü bilgisayarlar için bir cüzdan da çıkarıyoruz, ancak odak noktamız mobil cihaz olacak. Odak noktamız Android olacak. Ve gerçekten basit bir arayüz oluşturuyoruz ve kullanıcılarımızı eğitmek için kelimenin tam anlamıyla karikatürler kullanıyoruz. Biz, bu ne anlama geliyor, anahtarınızı saklamak mı istiyorsunuz yoksa anahtarınızı saklamamızı mı istiyorsunuz çünkü onlara bu seçeneği vermeliyiz, öyle hissediyorum. Ama bu bir meydan okuma olacak.

İlk cüzdanımızı muhtemelen 6-8 hafta içinde piyasaya sürmek üzereyiz. Bu yüzden, tüm bunların üzerinden geçiyoruz ve o kadar teknik olmayan biriyle basit bir şekilde nasıl iletişim kurabileceğimizi çözüyoruz..

Evet kesinlikle. Öyleyse, bunu okuyan, ilham alan ve yardım etmek isteyen birinin bazı yolları nelerdir, nasıl dahil olabilirler??

Telegram kanalımıza katılarak başlamalılar ve gelişmekte olan pazarlarla ilgilenen geliştiricileri aktif bir şekilde arıyoruz. Finansal ve dijital katılımla ilgilenenlere, bu yüzden bence en büyük şeylerden biri bu.

Geliştirici topluluğu büyüyor, çünkü şu anda çoğu geliştirici, gelişmekte olan pazarları etkilemeyen sorunlara odaklanıyor. Ve blockchain’in en büyük etkisinin burada olduğuna ikna olduk..

Gelişmekte olan piyasaların blockchain projeleri için o kadar paraya dönüştürülemeyeceği argümanına karşı koyabileceğinizi düşündüğünüz bazı yollar nelerdir??

Bence bu konuda gerçekten heyecanlanan birçok uluslararası marka görüyoruz. Bu pazarlarda çok fazla marka harcaması var ve onlarla ilişki kurmak biraz zaman alıyor. Ancak bir kez bir ilişkiniz olduğunda, bu genellikle oldukça uzun sürmektedir. Yani birlikte çalışıyorum – bizimle çalıştıklarını kamuya açıkladıkları için bahsedebileceğim iki şirket Coca Cola ve ABM.

Bunlar iki devasa, dünyanın en büyük alkolsüz içecek şirketi ve dünyanın en büyük bira şirketi ve blockchain konusunda çok heyecanlılar. Ve bunu yalnızca tüketicilerle değil, mağazalarla bile bağlantı kurmanın bir yolu.

Şu anda gelişmekte olan pazarlarda, çoğu tüketim malları hala çoğunlukla bağlantısız olan anne ve pop mağazalarında satılıyor. Bu markaların tümü bu anne ve baba mağazalarıyla bağlantı kurmak istiyor. Envanter bilgilerini almak istiyorlar, tanıtımlarla iletişim kurabilmek istiyorlar.

Doğrudan iletişim kurmak isterler, ancak çevrimiçi olana kadar yapamazlar. Yani kelimenin tam anlamıyla bize geldiler ve dediler ki, bunu nasıl yapabiliriz? Birden fazla şirketin yalnızca Meksika’daki yüzbinlerce anne ve pop mağazasının bağlantılarına sponsor olmak için blok zincirini kullanmanın bir yolu var mı?.

Yani bunu Latin Amerika’da çoğaltırsanız, kelimenin tam anlamıyla markaların bağlantı kurmak istediği bir milyon anne ve pop mağazası var; Blockchain bunu yapmanın yolu.

İnternete daha fazla insan çekmek ve özellikle Facebook gibi şirketler bunu bir öncelik haline getiriyor. Onlar için daha fazla kullanıcı, iş modeli için daha fazla kullanıcı, yani o uçağa sahipler. Hala devam ediyorlar mı bilmiyorum.

Facebook, piyasa değeri genel olarak artıyor – tarihsel olarak her kullanıcı için yaklaşık 100 dolar, sanırım sayı bu… bunu kontrol edeyim, ama sanırım 100 dolar. Yani onlar için, evet, belli ki daha fazla insanla bağlantı kurmakla çok ilgileniyorlar.

İnternet.org adında, kar amacı gütmeyen ve veren bir grup var – odak noktası insanları birbirine bağlamak ve bazı pazarlarda mobil operatörlerle çalışıyorlar ve ücretsiz internet veriyorlar, ancak bu Facebook, WhatsApp ve Wikipedia ile sınırlı..

Meksika’da nasıl başladınız??

Ailem misyonerdi, bu yüzden orada çocukken yaşadım. Bu projeye başladığımızda, kardeşimle New York’ta yaşıyordum ve bağlantı ile gelişmekte olan pazarlar üzerinde bir etkiye sahip olmak istiyoruz dedik. Ve New York bunu yapacak yer değil çünkü herkes birbirine bağlı. New York’taki iki geliştiricinin maaşını ödeyen 15 kişilik bir ekibimiz var, bu yüzden denemek için iyi bir yer.

Meksika hiçbir zaman nihai hedef olmadı, daha çok, deneyebileceğimiz, işe yarayıp yaramadığına bakabileceğimiz bir yer. Orada biraz ilgi gördükten sonra, Columbia’yı başlattık, şimdi onu tokenize ediyoruz ve Latin Amerika ve diğer gelişmekte olan pazarlarda genişlemek istiyoruz.

Şey, ilginç, sanırım Latin Amerika’da muhtemelen en çok blok zinciri benimseyen iki ülke vardı, Arjantin ve Venezuela. Ve bunlar blok zincirine gerçek ve gerçek bir ihtiyaç olan iki ülke, çünkü hiper enflasyonunuz var, güvenemeyeceğiniz hükümetler var.

Öyleyse ne olur, insanların buna ihtiyacı var. Şu anda Venezuela’ya girip çıkmanın bir yolu yok, bu neredeyse Ethereum ve Bitcoin kadar verimli.

Bence Blockchain’i benimsemeyi teşvik etme ihtiyacı gördüğünüz yer, vay canına, bu konuda spekülasyon yapabilirim ve önümüzdeki üç ayda potansiyel olarak 100X kazanabilirim.

teşekkür ederim!

Siglo hakkında daha fazla bilgi edinmek için, İnternet sitesi ve Beyaz kağıt.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me