Ucuz Paraların Psikolojisi

Genellikle ucuz paraları çevreleyen histeri nedeniyle Bitcoin’in yakın gelecekte büyük bir yeniden markalaşma sürecinden geçmesi ihtimali var. Bu makalede, ucuz madeni paraların psikolojik çekiciliğini ve söylentilere göre Bitcoin yeniden markalaşmasının piyasa değerini milyarlarca artırabileceğini keşfedeceğiz..

Şu anda çılgın pompalardan geçen madeni paraların çoğunun ortak noktası nedir? Tommy Wiseau bunu en iyi şekilde şu klipte söylemiş olabilir:

Onlar ucuz, ucuz, ucuz. En azından psikolojik olarak öyleler. Bu madeni paraların gerçekten fazla değerli olup olmadığını söylemek çok daha zordur. Bununla birlikte, hisse senedi bölünmesinin ve daha ucuz fiyatın daha fazla yatırımcıya ve artan bir piyasa değerine yol açmasının psikolojik etkisinin uzun bir geçmişi vardır..

Göre Makale Kitaplığınız, “Bir hissenin fiyatı yükseldikçe ve yükseldikçe, bazı yatırımcılar fiyatların kendileri için çok yüksek olduğunu hissedebilir veya küçük yatırımcılar bunun karşılanamaz olduğunu düşünebilirler. Payı bölmek, hisse fiyatını daha cazip bir seviyeye indirir. Dolayısıyla etki psikolojiktir. Hissenin gerçek değeri bir parça değişmez, ancak aşağı hisse fiyatı yeni yatırımcıları çekebilir. “

Milyarlarca dolarlık dolaşımda olan bu yeni madeni paralar bundan yararlanıyor mu? Bazılarının kanaatine göre “ucuz” madeni paralarda bir artış var. Bir doların veya daha düşük fiyatın ucuz anlamı. Geçen hafta bu çeşitli ucuz madeni paraların çizelgelerine bir göz atın.

Dalgalanma Artışı Grafiği

Cardano Yükselişi Grafiği

TRON Yükseliş Tablosu

RaiBlocks Artış Grafiği

Yıldız Yükselişi Şeması

Yükselişte olan sayısız ucuz sikke örneği var. Bu çizelgeleri, 2017’de büyük başarı elde eden, ancak geçen hafta mücadele eden daha pahalı madeni paralarla karşılaştırın..

Bitcoin Fiyat Tablosu

Litecoin Fiyat Tablosu

Bitcoin Cash Fiyat Tablosu

Dash Fiyat Tablosu

Monero Fiyat Tablosu

Bu ucuz madeni paraların çoğuyla ilgili önemli bir haber yok. Yine de pompalıyorlar ve toplam piyasa değeri şişiyor. Cardano söz konusu olduğunda, henüz çalışan bir ürünleri bile yok.

Bunun, altcoin piyasasına giren, maksimum coin arzını ve piyasa limitlerini göz ardı eden ve sadece kripto çılgınlığından para kazanmayı umarak yeni bir para vakası olduğuna inanmak mantıklı. İnsanlar psikolojik olarak büyük bir büyüme potansiyeline sahip olmak için madeni paraları bir dolar ve daha azına sahip olmak için 200 dolarlık bir madeni para görürler..

Konu bu madeni paraların fiyatı ve toplam arz söz konusu olduğunda “Yatırımcıların referans noktalarını uygun şekilde ayarlayamadıklarına dair kanıtlar var”. (The Psychology of Investing by John R.Nofsinger)

Gerçek şu ki, bir dolarlık madeni para büyük ölçüde aşırı değerlenebilir ve 200 dolarlık madeni para tamamen küçümsenebilir. Bu son kazanımların güvenli bir sığınak arayışına girip girmediğini ve sonunda daha kanıtlanmış bir geçmişe sahip madeni paralara akıp akmadığını görmek ilginç olacak. Ya da belki yeni bir çağa girdik, ucuz madeni paranın yükselişi.

Yakın zamana kadar, Coinbase veya başka bir borsaya katılan ortalama bir kişinin BTC, ETH ve LTC’nin tam sayı değerlerini satın alması hala mümkündü. Pek çok kişi, bir Bitcoin’in bir kısmını satın alabileceğinizi hâlâ anlamıyor.

Bitcoin Google Trendlerinin Kesri

Ancak birisi Bitcoin’in bir hisse senedinden farklı olduğunu bilse bile, “kesirleri ve ondalıkları anlamak zordur çünkü en sık tam sayılar ve en erken deneyimlenen numara türü”. Ayrıca, “artan kanıtların, tüketicilerin temiz, yuvarlak sayılar”. Ancak bu kripto paraların büyümesi nedeniyle, ortalama yatırımcı için tam sayı değerleri satın almak artık mümkün değil.

Bitcoin, 2017’de% 1263 gibi muazzam bir büyüme gördü ve en çok basında yer aldı. Bu ucuz kripto paraların psikolojik etkisinin yanı sıra, Litecoin’in% 4978 büyüme ile yıl içinde Bitcoin’den daha iyi performans göstermesi şaşırtıcı değil. Litecoin’i satın alan insanlar Charlie Lee, işlem süreleri, ücretler ve sabit çatalların eksikliği hakkında bilgiye sahip miydi? Litecoin’in 2017’de Amerika ve Çin’deki daha popüler borsalarda doğrudan fiat’tan satın alınabilecek en ucuz coin olması tesadüf değil. İnsanlar, Bitcoin’in dört rakamlı fiyatından psikolojik olarak korkmuş olabilirler, ancak Litecoin ile, zemin katta içeri giriyorlardı ve% 5000 kazanç için hala umut vardı.

Şimdi, Bitcoin, Ethereum ve Litecoin’in hala satın almanın en kolay kripto paralar olduğu 2018’e geliyoruz, ancak piyasadaki hakimiyetlerini kaybediyorlar ve yükselen ve yaklaşan ucuz paralar tarafından tehdit ediliyorlar. Açıkça her gün piyasaya daha fazla para giriyor, ancak yeni başlayanlar için, sürekli olarak 200 doları aşan Litecoin ile yeni ucuz madeni para arayışının başladığını görüyoruz..

Bu günlerde yatırım görüşmeleri genellikle şu şekildedir:

Kişi A: Kripto pazarına girmelisiniz, çok geç değil.

Kişi B: Evet ama sahip olduğunuz tüm paralar çok pahalı. Ucuz bir şey istiyorum. Bana insanların duyduğu herhangi bir ucuz parayı söyle.

Kişi A: Ripple var. Yaklaşık 50 sent, ancak milyarlarca sent var, dolayısıyla piyasa değeri zaten oldukça yüksek.

Kişi B: 50 kuruş? Evet onu istiyorum. Hala ucuz olan herhangi bir bozuk para istiyorum. 20.000 tanesine sahip olabilirim!

Bu konuşma nadir değildir ve kripto alanında neler olup bittiğinin bir göstergesidir.

Tabii ki Ripple kısa süre sonra% 640 arttı. Ripple, ucuz madeni paraların psikolojik avantajı için en iyi örnek ve belki de bent kapaklarını açtı. Pek çok insan başlangıçta bankaları atlatmanın bir yolu olarak Bitcoin ile ilgilenmeye başladı ve şimdi bankalarla doğrudan çalışmak isteyen 3. piyasa değeri olan Ripple’a sahibiz. Sadece madeni paraları merkezileştirilmiş, önceden mayınlanmış, servetin% 20’si doğrudan yaratıcılara gitmiş olmakla kalmaz, aynı zamanda token’ın bankalarla yaptıkları girişimlerle hiçbir ilgisi yoktur. Hatta kendine ait CNN ile ilgili makaleler son günlerde. Bu para basitçe maruz kaldığı ve ucuz olduğu için mi arttı? Sıradan yatırımcı, 21 milyon maksimum Bitcoin arzı ile 100 milyar maksimum Ripple arzı arasındaki farkı veya piyasa sınırlarının karşılaştırılması arasındaki farkı anlamak için çok az zaman harcıyor olabilir..

Ortalama bir kripto para sahibi olgunlaştıkça ve BTC, ETH ve LTC uydularının dopamin hücumu geçtikçe, Binance ve Bittrex dünyasına daha büyük bir yüzde girerek bir sonraki büyük pompayı arıyor. Ucuz madeni paraların gelişmeye başladığı yer burasıdır. Özellikle hangi ucuz madeni paralar artıyor? Reddit ve Twitter’da aldıkları maruz kalma ile kesinlikle bir korelasyon var..

Olası Marka Değişikliği

Şimdi Litecoin’in ucuz jeton alanını aşmak için neler yaptığını görelim. Loaf Cüzdan, cüzdanınızdaki toplam Lite sayısını gösteren yeni bir varsayılan ayar ile Litecoinlerden uzaklaşmaya ve daha fazla Lites’e (burada 1 ltc = 1000 lite) odaklanmaya çalıştı. Coinbase’e giriş yaptığınızda, korkutucu 200 dolarlık Litecoin’in gittiğini ve bunun yerine güzel bir 20 sentlik Lite’ın mevcut olduğunu hayal edin..

Son olarak ve en önemlisi, son zamanlarda Coinbase ve diğer borsaların bir Bit fikrini markalamak için koordineli bir çaba göstereceğine dair güçlü söylentiler var (belki 1 btc = 1000 bit). Hala Bitcoin’in bir parçası olmak isteyen ancak fiyatı ürkütücü bulan birçok insan var. Bu kişiler giriş yapıp 15 dolara bit satın alabileceklerini görürlerse, bu milyarlarca Bitcoin’e ve bu stratejiyi başarıyla uygulayabilecek başka herhangi bir madeni paraya akmasına neden olabilir.

Psikolojik bir yeniden markalama, uzun vadede madeni paranın gerçek harcamasına da yardımcı olacaktır. Bazı web siteleri denese de, mağazanızdaki malların fiyatlarını 0,00300000 BTC olarak listelemek, kitlesel pazar düzeyinde mümkün değildir. Bu 3 bit olacak lütfen.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me