Yatırım Yapılabilecek En İyi ICO Nasıl Bulunur?

Çok riskli olmasına rağmen, bir projeye erken yatırım yapmak çok verimli sonuçlar verebilir. Herhangi bir akıllı yatırımda olduğu gibi, sermayenizi korumak için uygun araştırma yapmanız gerekecektir. İlk madeni para teklifi (ICO) pazarı düzenlenmemiştir, bu nedenle dolandırılırsanız sizin için çok az başvuru vardır. Bununla birlikte, ICO’lar her geçen gün daha popüler hale geliyor. Şimdiye kadar 3000’den fazla ICO olmuştur. ders çalışma Reuters tarafından yönetilen.

Kazanan bir ICO seçmek zor bir görev olabilir. Bir medyum bile öne çıkacağınızı garanti edemez. Kimse kripto geleceğini bilmese de, yatırım yapmak için en iyi ICO’yu bulmak için atabileceğiniz bazı adımlar var..

Başlıca Platformlardaki Projeleri Doğrulayın

En iyi ICO arayışınız, aşağıdakiler gibi popüler kripto forumlarında nelerin tartışıldığını araştırmakla başlamalıdır. BitcoinTalk. Burada geniş bir tavsiye yelpazesinin yanı sıra insanların hangi projelerden heyecan duyduğuna dair bazı bilgiler edinebilirsiniz. BitcoinTalk tüm ICO konularını [ANN] ile işaretler.

Her ikisi de Reddit ve Steamit çok aktif ICO forumları var. Potansiyel yatırımınız hakkında biraz fikir edinmenin yanı sıra, deneyimli gazilerden gerçekten yararlı ipuçları da alabilirsiniz. Soru sormaktan korkmayın. Projenizin bu platformlardan herhangi birinde bahsedildiğini görmezseniz, net bir şekilde yönlendirmek isteyeceksiniz..

En İyi ICO’lar Sağlam Geliştirme Takımlarına Sahip Olacak

Her zaman söz konusu ICO’nun arkasındaki geliştirme ekibini araştırın. Bunlar yatırımınızı alacak kişilerdir. Geliştirme ekibinin gerekli görevleri yerine getirecek deneyime sahip olmadığı durumlarda asla bir ICO’ya yatırım yapmayın. Ekibin sosyal medya hesaplarıyla başlayın. Sosyal Medya araştırması, bir projenin ekibi hakkında çok şey ortaya çıkarabilir.

Ekip üyeleri aynı alandaki diğer profesyonellerle etkileşime giriyor mu? Bu, bir bireyin topluluktaki etkisini belirlemenize yardımcı olabilir. Söz konusu kişi diğer tanınmış kripto geliştiricileriyle teknik tartışmalar yaşıyorsa, bu, alanda deneyimli olduklarının iyi bir işaretidir. Yeni oluşturulan sosyal medya hesapları veya platformlar arasında değişen kimlikler gibi kırmızı bayrakları aradığınızdan emin olun..

Dream.io Üzerinden Takım Bölümü

Dream.io Üzerinden Takım Bölümü

Geliştirme ekibi halka açık olmadığında asla bir ICO’ya yatırım yapmayın. Bu çok basit gibi görünüyor, ancak her ay milyonlarca dolar kaybediliyor çünkü yatırımcılar projenin arkasındaki geliştirme ekibini araştırmada başarısız oluyor. İdeal olarak, listelenen iletişim bilgileri aracılığıyla projenin geliştirme ekibiyle doğrudan konuşabilmelisiniz. Projeyi teknik olarak idare edebileceklerini kanıtlayan kimlik bilgilerini ve diğer bilgileri isteyebilirsiniz..

En İyi ICO – Risk Sermayesi Finansmanı

Projenin geliştirme ekibiyle iletişim kurmanız önemlidir. Bu, projenin halihazırda ulaştığı risk sermayesi (VC) finansman düzeyini belirlemenize yardımcı olacaktır. VC finansmanı, birçok yeni şirketin can damarıdır. VC yatırımcıları, ekibin sözlerini yerine getirme yeteneğine sahip olduğundan emin olmadıkları sürece paralarını bir projeye yatırmayacak deneyimli profesyonellerdir. Bununla birlikte, risk sermayedarları bile bazen yanlış anlıyor.

Topluluk Desteği


Yatırım yapılacak en iyi ICO’yu bulurken göz önünde bulundurulması gereken bir diğer önemli faktör, proje içindeki topluluk desteği seviyesidir.. GitHub Bitcoin gibi açık kaynaklı projeler için önemli bir başlangıç ​​noktasıdır. Platform, dünyanın her yerinden geliştiricilerin aynı proje üzerinde aynı anda çalışmasına olanak tanır.

Lightning Network GitHub Etkinliği

Lightning Network GitHub Etkinliği

Aktif bir GitHub’a sahip bir proje, geliştirme topluluğundan güçlü bir destek görüyor. Bunun aksine, çok az etkinliği olan veya hiç olmayan bir proje değildir. Ayrıca platformun Gevşek Kanal ve Telgraf. Bu platformların her ikisi de ICO’ların potansiyel yatırımcıları bilgi sahibi tutmasına izin veriyor.

Beyaz Kitabı inceleyin

Arka plan araştırmanızı tamamladıktan sonra, teknik incelemeyi incelemeye hazırsınız. Satoshi Nakamoto’yu okumalısınız Bitcoin teknik raporu Düzgün bir beyaz kağıdın nasıl okunması gerektiğine aşina değilseniz. Çoğu teknik incelemede bulunan ortak bölümlerin kısa bir özetini burada bulabilirsiniz.

  • Genel Bakış – Burası, projenin düzeltmeyi amaçladığı piyasa sorunları hakkında bilgi edinebileceğiniz yerdir. Bu bölüm, platformun pazar için neden önemli olduğunu destekleyen istatistikler, çalışmalar ve grafiklerden oluşmaktadır..
  • Teknik özellikler – Tanıtım belgesinin teknik özellikler bölümü, platformun tam olarak nasıl çalıştığını öğrenebileceğiniz yerdir. Bu bölüm, platformun kullanımını açıklayan bir akış şeması içermelidir.
  • Yol Haritası – Yol haritası, şirketin uygulama programının nasıl göründüğünü size söyler. Bu bölümde potansiyel yatırımınız için planlanan gelişme hızı hakkında çok şey öğrenebilirsiniz. Genellikle bir sayfa uzunluğundadır.
  • Token Bilgileri – Jeton bilgileri bölümü, platformun ne tür jeton kullandığını size söyler. Belirtecin benzersiz bir blok zincirinde çalışıp çalışmadığını veya başka bir blok zincirinden bindirilip alınmadığını size söylemelidir. ERC-20 jetonları, bugün var olan en yaygın ICO belirteci türüdür. Bu tokenlar Ethereum blok zincirinde çalışır.
  • Takım – Takım bölümü size projenin kim olduğunu verir. Projeyi kimin kurduğunu ve şu anda kimin geliştirdiğini bu bölümde görebilirsiniz. Ekip bölümlerinin çoğu, ekip üyelerinin deneyimlerini ve önceki övgüleri açıklayan küçük bir tanıtım yazısı ile birlikte bir resim içerir..

Kodu araştırın

Çalışan kodu olmayan bir ICO’ya asla yatırım yapmamalısınız. Geliştiricilerle iletişime geçin ve projelerinin kodlamasını isteyin. Onlara projelerine yatırım yapmakla ilgilendiğinizi ve doğru olduğundan emin olmak için kodlamayı gözden geçirmek istediğinizi söyleyin. “Sorun değil, açık kaynak” diye yanıt verirlerse, bu onların projeleri hakkında ciddi olduklarının iyi bir işaretidir. Yalnızca açık kaynak kodlu ICO’lara yatırım yapmalısınız çünkü topluluk, kodu teknolojik olarak daha sağlam hale getirmek için incelemekte ve katkıda bulunmakta özgürdür..

Kararlı Kalın ve Köşeleri Kesmeyin

Artık bu kripto yatırım sürecinde göz önünde bulundurmanız gereken temel faktörleri daha iyi anladığınıza göre, en iyi ICO’yu bulmaya hazırsınız. Kimse kar edeceğinizi kesin olarak söyleyemez, ancak ICO’lara yatırım yaparken uygun protokolü izleyerek olasılıkları lehinize koruyabilirsiniz..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map