6 Blockchain iesācēji, uzņemoties ārštata ekonomiku

Ārštata darbs ir lielisks sākumpunkts diskusijai par tehnoloģiju ietekmi uz ļoti aktīva un uzņēmīga mikrokosma attīstību lielajā profesionālajā darbaspēkā.

Pirms desmit gadiem ārštata darbs tika uzskatīts par nedaudz neatbilstošu rotaļlietu salu – cilvēkiem, kuri citādi bija liegti lielākam uzņēmuma darbaspēkam vai nu darba kvalifikācijas, ģeogrāfiskās atrašanās vietas vai diskriminācijas dēļ, piemēram, tetovējumu piedurknēm, vai tiem trakajiem, kas nolēma sākt savu savu biznesu.

Mūsdienās uzplauktā ārštata ekosistēma ir satricinājusi tradicionālo profesionālo maršrutu.

Tā vietā, lai strādātu vietējā restorānā vai bārā, koledžas studenti izvēlas monetizēt savas topošās profesionālās prasmes, programmējot vai rakstot tīmekļa saturu par 20–45 USD stundā. Tas nav satriecoši, ka daudzi 20 gadu sākumā sāk lēkt digitālā klejotāju raķete un ceļošana pa pasauli un visa gada algas veidošana viņu pašu ritmā un stundās.

2017. gada pētījums Upwork un Ārštata darbinieku savienība lēš, ka 57,3 miljoni amerikāņu (aptuveni 36% no ASV darbaspēka) zināmā mērā ir ārštata darbinieki un katru gadu ekonomikai pievieno 1,4 triljonus dolāru, kas ir gandrīz 30% lēciens kopš 2016. gada.

Ekstrapolējot šo pašreizējo pieauguma tempu, lielākā daļa ASV līdz 2027. gadam nonāk ārštata spektrā.

Kvalificēti profesionāļi iesaistās ārštata ekonomikā, lai mazinātu post-gentrified Sanfrancisko un Ņujorkas īres triecienus, ja ne vismaz nopelnīt dažus papildu dolārus par $ 65- $ 150 + / stundā.

Interneta lietpratēji darba meklētāji visā pasaulē arī var nopelnīt daudz lielāku algu, salīdzinot ar viņu vietējām algām. Paņemiet šī rakstnieka dzimteni Bulgāriju, kur mēneša minimālā alga ir aptuveni USD 290 USD (235,20 EUR). Vienkāršs tīmekļa satura koncerts, kura vidējā vērtība ir aptuveni 15 USD stundā parastā 8 stundu darba dienā, šim darbiniekam nosaka 12 reizes lielāku minimālās algas likmi 3600 USD mēnesī (2900 EUR). Tas ir daudz shkembe chorba un Kamenitza alus.

63% ārštata darbinieku paziņoja, ka viņi ir ārštata darbinieki pēc izvēles, 18% lēciens no 2014. līdz 2017. gadam. Turklāt 63% ārštata darbinieku atzīmēja, ka viņi dod priekšroku daudzveidīga klientu portfeļa drošībai, nevis vienam darba devējam.

Upwork infografika

Attēls no Upwork

Ārštata ekonomikas pieaugums un seismiskā talantu maiņa radīja starpniekus, kuri spēj absolūti nogalināt, sasaistot ārštata darbiniekus un klientus.

Starpnieki, piemēram, Upwork, Toptal un Fiverr, darbojas kā talantu tirgus, darījuma aģenti, lai atbrīvotu samaksu, kad ārštata darbinieki un klienti savstarpēji vienojas par darba pabeigšanu, un kā sava veida meklētājprogramma, lai augšpusē ievietotu “Visaugstāk novērtētos” ārštata darbiniekus. no jaunajiem darba piedāvājumu ieteikumiem.

Uzdevums: mērķa prakse Blockchain jaunizveidotajiem uzņēmumiem


Lai šo iespēju aplūkotu perspektīvā, apskatīsim Upwork – vienu no pasaules populārākajām ārštata platformām.

Moderna mājas lapa

Upwork mājas lapa.

Mūsdienu mūsdienīgais jaunais dizains ir dzimis 2015. gadā kā zīmola maiņa no Elance (dibināta 1999) un Odesk (dibināta 2003) apvienošanās. Ar aplēsto vairāk 9 miljoni reģistrētu lietotāju (daudz mazāk aktīvo) 180 valstīs, kuru ārštata darbinieku rēķini pārsniedz USD 1 miljardu, Upwork galvenokārt tiek uzskatīts par ārštata ekonomikas pionieri.

Upwork nodrošina izcilu mērķa praksi bloku ķēdes jaunajiem uzņēmumiem, jo ​​tas ir spējis paveikt to, ko daži ārštata platformas nav izdarījuši: izveidot uzticamu platformu ar rosīgu aktīvu un apmierinātu lietotāju ekosistēmu. Par katru Upwork ir desmitiem briesmīgu un krāpniecisku platformu, kurās tiek iekasēta augstāka maksa, nepiedāvājot gandrīz tādu pašu pieredzi kā Upwork.

Upwork darbojas kā starpnieks un darījuma aģents un iekasē ārštata darbiniekiem maksu par katru darījumu (20% līdz 500 USD, 10% no 500 USD līdz 10 000 USD, 5% 10 000 USD + un klientiem maksājumu apstrādes maksa 2,75%.) Paredzētie ieņēmumi ir aptuveni 68 826 417 USD gadā, lielāko daļu veido šīs maksas.

Viens lietotājs, kurš nopelna 65 000 USD gadā no vairākiem klientiem Upwork, katru gadu veido Upwork no 3250 līdz 13 000 ASV dolāriem ar ļoti nelielu uzturēšanu – ne pārāk noplucis algoritmam!

Neatkarīgi no cilvēka uzturēšanas, kas nepieciešams starpniecībai un klientu atbalstam, notiek tērzēšana, izmantojot Upwork atbalsta personālu, kas, visticamāk, ir lētu virtuālu asistentu skriptu tīkls no visas pasaules..

Tūkstošiem pilnas slodzes ārštata darbinieku ar aktīviem klientu sarakstiem un vienmērīgu darba plūsmu ar prieku izteiks pateicību Upwork par viņu sākšanu savā ceļojumā. Platforma piedāvā utopiju ambicioziem kvalificētiem talantiem ar vēlmi pilnībā iztikt ar savu iztiku, noteikt savus darba laika un līguma nosacījumus un strādāt visur, kur viņi izvēlas – neatkarīgi no tā, vai tas būtu pludmalē Taizemē, vai kafejnīcā pa ielu no Mom’s māja.

Diemžēl viss, kas mirdz, nav zelts. Tūkstošiem ārštata darbinieku, kas visu savu iztikas svaru liek uz platformas, ir sūdzējušies par to, ka netaisnīgu kontu iesaldēšanas dēļ no viņiem zem grīdas tiek izvilktas grīdas, reputāciju graujošas negatīvas atsauksmes no sliktiem ābolu klientiem, kā arī bēdīgi slikti klientu atbalsts.

Pat patīkama Upwork pieredze negarantē lojalitāti. Ārštata darbs nav bez izdevumiem. Īre, pārtika, veselības apdrošināšana, kopdarba telpas, lidmašīnas biļetes un netikumi, kas saistīti ar karjeras attīstību, kas ir pašsaprotama.

Līdz ar ārštata darbu rodas arī nenovēršami draudi, ka viens no jūsu galvenajiem klientiem izkritīs, atstājot jūs arvien zemākus fiksētos izdevumus un kodēšanu, lai kompensētu starpību.

Kādā brīdī ārštata darbiniekiem ir jāpieņem uzņēmējdarbības lēmums par to, vai ir vērts to saņemt no 10% līdz 20% no viņu algas pārbaudēm starpniekam. Šie 10% līdz 20% varētu būt atšķirība starp jaunu automašīnu, iemaksu mājā vai veselības apdrošināšanu.

Augstas maksas ir milzīgs iemesls, kāpēc ārštata platformas, piemēram, Upwork, redz viņu citādi lojālo lietotāju izceļošana noslēgt līgumus ārpus uzņēmuma, kur uzticība diez vai ir faktors ilgtermiņa klientiem, ar kuriem viņi ir iepazinušies un no kuriem viņi droši var sagaidīt darbu.

Nepieciešams uzticēties Upwork pamatvērtības piedāvājumam, ārštata darbinieki var visu savu biznesu novirzīt uz Gmail / Skype un Paypal vai kriptogrāfiju. Klientiem nav iebildumu arī izmantot sev vēlamās saziņas metodes un ietaupīt uz 2,75% maksājumu apstrādes maksu.

Tas, kas piesaista miljoniem ārštata darbinieku un klientu platformai, ir uzticības jēdziens un tā īstenošana, vērtības piedāvājums, kuru eksistenciāli ir apdraudējusi “neuzticama” blokķēde.

Kaut arī ārštata platformas jau ir nokļuvušas nepilnībās ar lietotāju saglabāšanas dilemmu, desmitiem blokķēdē balstītu konkurentu, kas piedāvā viedo līgumu risinājumu, ir iznācis.

Pārmērīgs traucējumu drauds rodas pār jebkuru starpnieku pasaulē pēc blokķēdes, un augsta satiksme un viegli pelnāma ārštata ekonomika ir nogatavojusies uzņemšanai.

CanYa

Canya.io ir Upwork tuvākā gaidāmā platforma. Šis ar bloku ķēdi darbinātais pakalpojumu tirgus savā 2017. gada novembra ICO piesaistīja vairāk nekā USD 12 miljonus AUD un apgalvo, ka tam ir vairāk 7600 lietotāju un 3400 pakalpojumu sniedzēju.

CanYa mājas lapa.

CanYa mājas lapa.

CanYa piedāvās būtībā tādus pašus pakalpojumus kā tradicionālās ārštata platformas ar apmēram 1% noteikto maksu, kas tiek veikta vietējā lietderības marķierī CanYaCoin. CanYaCoin tiek izmantots, lai darbinātu darījumu tīklu, kā arī stimulētu platformas izaugsmi un lietotāju uzvedību.

Kas atšķir CanYa no tiešsaistes ārštata platformām (izņemot blokķēdes un decentralizētā tīkla priekšrocības), ir tas, ka tās mērķis ir arī sniegt pakalpojumus mājās, piemēram, santehniķa algošanu..

Lai iegūtu vairāk informācijas, skatiet vietni CanYa vietne un baltā grāmata.

Steemit

Lai arī Steemit ne vienmēr ir ārštata darbinieku platforma saziņai ar klientiem, tā pārspēj klientu vajadzību, piedāvājot satura veidotājiem līdzekļus viņu satura monetizēšanai..

Tipiska tīmekļa satura ārštata darbinieku iesaistīšanās ir šāda:

Tradicionālais satura monetizācijas modelis ietver satura piesaistīšanu datplūsmai, cerot gūt ieņēmumus no reklāmas vai saistīto komisiju. Digitālā mārketinga prasmīgi uzņēmēji ar izpratni par to, kāda veida saturs darbojas labi, kā tas jāraksta, kā tas jāoptimizē meklētājprogrammām utt. Nomājiet ārštata darbiniekus satura radīšanai.

Ārštata darbinieki saņem līgumu par kaut ko līdzīgu “24 CBD eļļas ieguvumi, lai izārstētu paģiras” un iesniedz rakstu klientam apstiprināšanai. Ja raksts tiek apstiprināts, tas tiek publicēts, un klienti izmanto savas prasmes, lai virzītu satiksmi uz saturu (vai arī viņi nolīgst kādu, kurš to var). Simtiem vai tūkstošiem ieinteresēto lietotāju izlasīja rakstu. Vietnes īpašnieks tiek apmaksāts no reklāmas ieņēmumiem no AdWords, komisijas maksas par vietnes saistītajām saitēm vai cita veida partnerības darījumiem..

Steemita mājas lapa

Steemita mājas lapa

Steemit būtībā izslēdz nepieciešamību pēc starpnieka klienta un ļauj ārštata darbiniekiem ievietot savu saturu vietnē https://steemit.com/, kur lietotāji lasīs, komentēs un iesaistīsies saturā.

Pēc tam satura veidotāji tiek apbalvoti Steem proporcionāli to cilvēku skaitam, kuri to lasa un iesaistās, pamatojoties uz konkrētā lietotāja “Steem Power Units” daudzumu..

Steemit platforma ir veidota, lai ģenerētu jaunas “Steem” vienības, lai tīkls darbotos tā, lai nekad nebūtu vajadzīga trešo pušu reklāma vai saistītais mārketings, lai apgaismojums būtu ieslēgts..

Ethearnal

Ethearnal ir uz blockchain balstīta ārštata platforma, kas galvenokārt koncentrējas uz reputācijas marķēšanu kā tās galveno atšķirīgo. Tas arī nodrošina tos pašus naudas depozīta un mērenības pakalpojumus.

Ethearnal mājas lapa

Ethearnal mājas lapa

Ārštata darbinieku reputācija tiek aprēķināta, pamatojoties uz to, cik viņiem ir ERT. Tad ārštata darbinieki “uzkrāj” klienta noteikto ERT summu, lai noslēgtu konkrēto viedo līgumu.

Darba devējiem ir jāpiedalās ERT, lai algotu ārštata darbiniekus, un moderatoriem – ERT, lai atrisinātu strīdus.

Ikreiz, kad līgums beidzas bez šķīrējtiesas, Ethearnal platforma izmanto līguma $, lai iegādātos ERT žetonus atklātā tirgū, lai apbalvotu gan darba devēju, gan ārštata darbiniekus ar 0,5%, ļaujot viņiem saņemt reputācijas veicināšanas žetonus proporcionāli līguma vērtībai.

Lai uzzinātu vairāk, skatiet vietni Ethearnal vietne un baltā grāmata.

Izcelsmes protokols:

Izcelsmes protokols cenšas decentralizēt visu koplietošanas ekonomiku, un tā krustiņos ir tādi kā Uber, Airbnb, Fiverr un Getaround. Lai gan tās misijas darbības joma ir plašāka nekā uz lāzeru orientēts ārštata modelis, tai ir neapšaubāmi lielāka loma sazvērestībā, lai grautu visu koplietošanas ekonomiku, kas tiek lēsta līdz Līdz 2025. gadam 335 miljardi USD.

Izcelsmes protokola mājas lapa.

Izcelsmes protokola sākumlapa.

Izmantojot izcelsmes protokolu, uzņēmumi vai privātpersonas var veikt savas darbības decentralizētajā tīmeklī. Piemēram, CanYa, pamatojoties uz Izcelsmes protokolu, veido savu pakalpojumu tirgu koncertu ekonomikai.

Izcelsmes protokols

Lai uzzinātu vairāk, skatiet vietni Izcelsmes protokols vietne un baltā grāmata.

OpenBazaar:

OpenBazaar ir pasaulē lielākais decentralizētais tirgus, kurā netiek iekasēta maksa par platformu.

Izgatavots no uzvaras idejas par Toronto hakatona darknet tirgu 2014. gadā, OpenBazaar tika izveidots kā pilnīgi vienaudžs bez centrālās kontrolējošās organizācijas.

OpenBazaar mājas lapa.

OpenBazaar mājas lapa.

Pēc tam dibinātāji izveidoja uzņēmumu ar nosaukumu OB1 ar USD 1 miljonu riska kapitāla ieguldījumu no Union Square Ventures un Andreessen Horowitz. OB1 2016. gada rudenī saņēma otro ieguldījumu kārtu par 3 miljoniem ASV dolāru.

OpenBazaar darbojas kā sava veida globāls Craigslist, kas arī ļauj ārštata darbiniekiem sazināties ar jauniem klientiem.

Lietotāji var norēķināties ar vairāk nekā 50 kriptovalūtām, piemēram, Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Zcash un Fash, un pārdevēji var saņemt maksājumu Bitcoin, Bitcoin Cash vai Zcash.

Lai uzzinātu vairāk, pārbaudiet OpenBazaar vietne.

Moneo:

Moneo ir uz blockchain balstīta ārštata platforma, kas pārbauda un pārbauda savus ārštata darbiniekus ar galveno mērķi nodrošināt masīvu blockchain ekspertus īrei.

Moneo mājas lapa.

Moneo mājas lapa.

Lai uzzinātu vairāk, skatiet vietni Moneo vietne un baltā grāmata.

Blockchain Out Woodwork

Drīz pēc bloka ķēdes potenciāla izpratnes popularizēšanas nāca gandrīz uz bloku ķēdes platformu pārveidošana.

Atkārtojumi par “blockchain balstītas viedlīgumu ārštata platformas” koncepciju sāka masveidā izplatīties ar nosaukumiem, kas ne vienmēr cenšas sacensties radošuma olimpiādē.

Blocklancer piedāvā Distributed Autonomous Job Marketplace (DAJ), kas darbojas Ethereum blokķēdē. Šīs platformas mērķis ir būt pilnībā pašregulējošam ar minimālām nodevām un decentralizētu tribunālu sistēmu, lai garantētu taisnīgu strīdu izšķiršanu un mazinātu krāpšanu.

Monētu autore dara to pašu un diez vai ir kas cits kā gudra līguma platforma, kas izveidota ar lietotājam draudzīgu pieredzi.

Tāpat kā tradicionālajā Silīcija ielejas tehnoloģiju uzņēmēju pasaulē, neskaitāmi uzņēmumi sāks meklēt produktu tirgu, kas atbilst monetizējamai nišai, bet šoreiz ar blokķēdi kā konkurences priekšrocību salīdzinājumā ar veco aizsargu.

Pēdējās domas – vai nākotnē uz bloku ķēdes balstītas ārštata platformas darbojas?

Teorētiski šķiet, ka neuzticama bloku ķēde satur ārštata emancipācijas atslēgas vai vismaz potenciāli stimulu būtiskai pašreizējā karaļa izpirkuma maksas struktūras pārstrukturēšanai, ko uzliek starpnieki.

Tomēr atslēgvārds ir teorētiski.

Tādas platformas kā Upwork ir iztērējušas miljonus, lai vienkāršotu lietotāja interfeisu un lietotāju pieredzi visām pusēm, kā arī izglītotu plašu sabiedrību par ārštata ekonomikas izmantošanas vieglumu un ieguvumiem..

Protams, startēšana var pārveidot valdošo platformu lietotāja saskarni / UX, taču zīmola izaicinājums ir reāls.

Zemākais karājas auglis jaunajām platformām ir lietotāji, kuriem ir laiks, elastība un pacietība izmēģināt jaunas iespējas, kas ne vienmēr ir liels demogrāfiskais stāvoklis..

Blockchain jaunizveidotajiem noteikti ir paredzēts viņu darbs lietotāju iegūšanas priekšā, it īpaši kopš tā laika Facebook un Google abi ir ieņēmuši stingru nostāju pret kriptovalūtas reklamēšanu. Pat tad šiem starta uzņēmumiem ir jāpārvar nākamais šķērslis, veidojot divpusēju kopienu, kas konkurē ar tādu digitālo metropoļu darbību kā Upwork.

No otras puses, esošās ārštata platformas ir ieslīgušas viņu pašu problēmās. Vadošais augsto maksu, blokķēdes, problēmas risinājums prasa nodot starpnieka pamatvērtības piedāvājumu un nodot tā galveno ieņēmumu avotu.

Ja platforma, piemēram, Upwork, pagriežas, lai bloķētu ķēdi, lai samazinātu maksas, viņi izķidātu savus gandrīz (aptuveni) aptuveni 70 miljonus ASV dolāru gada ieņēmumus. Tas varētu padarīt viņu sapulces algu sarakstu 250+ darbinieki tad grūti.

Tātad stāstījumiem ir jāatklāj sevi.

Vai mazie, izveicīgie un atbilstoši finansētie start-up uzņēmumi, kas darbojas pēc ICO bloku ķēdes, varēs veiksmīgi iekraut milzīgu daudzumu ārštata darbinieku un klientu un izveidot pašpietiekamu ekosistēmu vai arī viņi priekšlaicīgi izsmels un nolems sevi mazam kriotogrāfijas entuziastu ezotēriskajam lokam?

Vai slimo veco aizsargu platformas spēs apturēt to novadīšanu vērtīgākās naudas govis talantīgi ārštata darbinieki, vai arī tie kļūs par vēl vienu relikviju kopumu, kuru novecojusi tehnoloģisko jauninājumu plūdmaiņas?

Tikai laiks rādīs.

Tomēr viena pārliecība ir sākusi izpausties: strauji augošajai ārštata ekonomikai ir vēl viena iespēja izmantot izvēles iespējas, lai gūtu peļņu no pieredzes, prasmēm un darbaspēka, kā arī savienotu vērienīgus talantus ar potenciāli civilizāciju veicinošiem projektiem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map