ASIC Mining vs kriptovalūtas projekta komandas: kaķu un peles spēle

ASIC kalnrūpniecība: agrīnās dienas

2013. gada janvāris iezīmēja jaunas kriptovalūtas ieguves ēras sākumu: ASIC kalnraču pieaugums. Ap šo vispārīgo datumu ASIC kalnrūpniecības platformas sāka ienākt patērētāju tirgū. Pirms 2013. gada janvāra kriptovalūtas ieguvei lielākā daļa kriptovalūtu kalnraču izmantoja salīdzinoši vienkāršas, daudz lētākas GPU vai CPU kalnrūpniecības iekārtas. Šīs operācijas ļāva atsevišķiem hobijiem nopelnīt kriptonaudu, atbalstot darba pierādīšanas konsensa algoritmus.

ASIC kalnrūpniecības platformu pieaugums ne tikai palielināja šķēršļus hobiju ieguvēju ienākšanai tirgū, bet arī daudz atviegloja uzņēmumiem sākt masveida ieguves operācijas.

ASIC ietekme uz kriptovalūtas projektiem

Raugoties no kriptovalūtas projekta viedokļa, šis kalnrūpniecības tehnoloģijas sasniegums parādīja gan skaidras priekšrocības, gan trūkumus.

Viena no ASIC kalnrūpniecības platformu priekšrocībām bija tā, ka uz vienprātības algoritmiem balstītas kriptovalūtas, kas balstītas uz Proof-of-Work, spēja iegūt daudz ātrāku jaukšanas ātrumu, padarot darījumu apstrādes laiku daudz ātrāku nekā jebkad agrāk. Samazinot darījumu verifikācijas laiku, P2P kriptovalūtas maksājumi kļuva mazliet praktiskāki nekā GPU un CPU ieguves laiki.

Kaut arī lielāks darījumu ātrums palīdzēja kriptovalūtai iegūt vairāk reālās pasaules tirgus, ASIC radīja arī vienu būtisku trūkumu: kalnrūpniecības centralizāciju. Tā kā bija iespējams veikt liela mēroga ASIC kalnrūpniecības darbības, kalnrūpniecība kļuva par veidu, kā dažām mazām cilvēku grupām būtībā kontrolēt dažādu kriptovalūtu monetāro nodrošinājumu.

ASIC ietekme uz kriptogrāfijas valūtas adoptētājiem

Fakts, ka kalnrūpniecība kļuva centralizētāka, pieaugot ASIC platformām, kļuva par nopietnām bažām agrīnās kriptonauda. Galu galā lielākā daļa cilvēku, kas sākotnēji bija pieņēmuši tādas monētas kā BTC, to darīja tāpēc, ka sākotnēji viņi solīja jaunu, decentralizētu monetāro sistēmu. ASIC kalnrūpniecības platformas daudzi agrīni kriptovalūtas lietotāji uzskatīja par draudu blokķēdes un kriptonauda pamatprincipiem..

Kaut arī daži cilvēki izveidoti uzņēmumi ap ASIC kalnrūpniecību un ieguldīja daudz laika, enerģijas un naudas ASIC kalnrūpniecības platformu iegādē, liela daļa kriptovalūtu lietotāju sāka apšaubīt, vai ASIC kalnrūpniecība būtu jāatļauj sakarā ar pieaugošo monetārā piedāvājuma centralizāciju, ko radīja ASIC kalnrūpniecības parādīšanās. operācijas.

Kaķu un peles spēle


Kopš ASIC kalnrūpniecības ēras sākuma ap 2013. gada janvāri, uz PoW balstīti kriptonauda projekti dažādos veidos ir pietuvojušies ieguves tehnoloģiju izmaiņām. Piemēram, tādi projekti kā Bitcoin (BTC) turpināja ignorēt šo jautājumu.

Būtībā Bitcoin kopiena (un daudzi citi kriptogrāfijas projekti) bija sadalīti, kā precīzi rīkoties ar ASIC ieguves pieaugumu. Bitcoin kopienai tas noveda pie tā, ka 2017. gadā tika izveidota BTC cietā dakša ar nosaukumu Bitcoin Gold (BCG), kurā izmantots Donalda Trampa izteiktais sauklis “padarīt Bitcoin atkal decentralizētu”.

Kā BCG un citi lielākie kriptovalūtas projekti mēģināja apturēt ASIC ieguvi? Vairākos projektos sāka izmantot ASIC izturīgus PoW konsensa algoritmus, kas visus mēģinājumus rakt ar ASIC platformām būtībā iezīmēja kā surogātpastu. Tādējādi ir izveidota kaķu un peles spēle. Projekti, kuru algoritmi nav mainīti, lai tie būtu ASIC izturīgi pret viņu kopienu sejas pārbaudi.

Projektiem, kas baidās no savu naudas krājumu centralizācijas liela apjoma kalnrūpniecības dēļ, algoritmu izmaiņas ir bijušas ļoti laikietilpīgas. Pāreja uz jauniem algoritmiem, cerot arī pārtraukt ASIC ieguvi radīja lielu spriedzi starp kalnrūpniecības platformu ražotājiem un kriptovalūtas projektu komandām. Šī plaisa pilnībā parādījās Monero-Bitmain spļāva, kas notika 2018. gada martā. Vēl lielākas bažas ir fakts, ka kalnrači radīs jaunu kalnrūpniecības aparatūru un ieguves programmatūru, kas apiet jaunākus ASIC izturīgus algoritmus, padarot kalnrūpniecības centralizāciju atkal iespējamu. pieliekot pūles, ko kriptonauda projektu komandas izvirzījušas būtībā par neko.

Kas notiks ar ASIC Mining 2018. gadā un pēc tam?

Bitmain un citi kalnrūpniecības platformu ražotāji turpinās ražot kalnrūpniecības platformas kalnračiem, kuri vēlas iegūt kriptonauda. Tomēr joprojām nav skaidrs, kurš iznāks virs ASIC / liela mēroga raktuvju debatēm. Pat Bitcoin.org un Bitcointalk līdzdibinātāji rakstīja atklāta vēstule 2018. gada februārī, kurā lūgts iesniegt ASTC izturīgu BTC algoritmu. Tā kā vairāk projektu komandu turpina atjaunināt savus algoritmus un kalnrūpniecības platformu ražotāji pielāgojas šīm izmaiņām, visticamāk, visa nozare redzēs pastāvīgas izmaiņas un vairāk tās pašas kaķu un peles spēles.

GPU un centrālā procesora ieguve varētu kļūt par vienīgo kalnrūpniecības iespēju, taču, ņemot vērā kalnrūpniecības aprīkojuma un liela apjoma kalnrūpniecības augsto rentabilitāti, visticamāk, ka kalnrūpniecības platformu ražotāji turpinās mēģināt sekot līdzi algoritmu izmaiņām. Pat pāreju no PoW uz PoS nevar izdarīt ātri. Tas prasa laiku un plānošanu, kā parādīja Ethereum projekta komanda. Pagaidām šķiet, ka debates par kalnrūpniecības centralizāciju turpinās plosīties.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map