Autonomā transporta un blokķēdes tehnoloģija: piegādes ķēdes uzraudzības uzlabošana

Autonomas kravas autoparka vīzija dažām kravu pārvadājumu kompānijām jau kļūst par realitāti. Uber, Waymo, Tesla un Embark ir visi strādā pie šīs tehnoloģijas. Kaut arī autonomā braukšana pati par sevi ir interesanta tehnoloģija, tās pielietojumam kravas automobiļu nozarē ir vēl lielāks potenciāls, ja to apvieno ar blokķēdes tehnoloģiju piegādes ķēdes loģistikā. Šeit ir redzams, kā kravas pārvadāšana, pamatojoties uz blokķēdēm, mainīs globālās piegādes ķēdes nākotni.

Kā šī jaunā sistēma darbosies?

Lai gan daudzi no galvenajiem blokķēdes projektiem (t.i., Bitcoin, Ethereum un citi) ir vērsti uz publisku P2P maksājumu sistēmu izveidi, autonomās kravas pārvadājumu nozares blokķēde darbotos kā privāta B2B loģistikas sistēma. Tas nozīmē, ka ne visiem būtu piekļuve informācijai par sūtījumiem. Tā vietā precīzas sūtījumu detaļas un atjauninājumus zinātu tikai attiecīgās puses piegādes ceļā. Ražotāji, nosūtītāji, pārvadātāji, brokeri un gala klients ir dažas no pusēm, kurām varētu būt piekļuve šai informācijai.

Daudzi piegādes ķēdes nozares eksperti domā, ka blokķēde ir nepieciešama, jo tā spēj atrisināt daudzas no pašreizējām tirgus problēmām. Būtībā viens no lielākajiem faktoriem, kas varētu novest pie turpmākas izplatītās virsgrāmatu tehnoloģijas ieviešanas, ir kravu pārvadājumu nozares pastāvīgā sadrumstalotība.

Pašlaik ir ļoti grūti savlaicīgi saskaņot nosūtītājus un pārvadātājus. Izplatītā virsgrāmatu tehnoloģija var palīdzēt optimizēt autonomas kravas autoparkus, pēc iespējas efektīvāk saskaņojot nosūtītājus un pārvadātājus.

Piemēram, autonoma kravas automašīna, kas tikko ir izkrauta, varētu izmantot blokķēdi, lai atrastu jaunu sūtījumu, lai to paņemtu tajā pašā ģeogrāfiskajā apgabalā. Tas, protams, palīdzētu uzņēmumiem ietaupīt laiku un samazinātu / izslēgtu iespēju, ka tukšām kravas automašīnām ir jāveic tāls attālums, lai saņemtu jaunu sūtījumu.

Bez blokķēdes nākamo sūtījumu rindošana mazāku kravu pārvadājumu uzņēmumiem varētu aizņemt stundas vai pat dienas. Tā ir reāla problēma 90% kravu pārvadājumu uzņēmumu izmanto sešus vai mazāk vadītājus. Turklāt, izmantojot ģeogrāfiskās atrašanās vietas noteikšanu, flotes kļūtu videi draudzīgākas, samazinot degvielas daudzumu, kas nepieciešams sūtījumu savākšanai un transportēšanai.

Uzņēmumi, kas izstrādā šo tehnoloģiju

Bloķēšanas ķēde transporta aliansē (BiTA) ir organizācija, kas izveidota, lai veicinātu blokķēdes tehnoloģijas integrāciju kravas autopārvadājumu un pasaules kuģniecības nozarēs. Daži no lielākajiem uzņēmumiem pasaulē ir BiTA dalībnieki. Ievērojami vārdi ir FedEx, UPS, Uber Freight, JD Logistics, Salesforce, SAP un daudzi citi. Pārbaudot dažādo dalībnieku loku BiTA, ir skaidrs, ka blokķēdes ietekme autonomās kravas autopārvadājumos un kuģniecības nozarē kopumā palīdzēs veicināt daudzveidīgu sadarbību dažādās nozarēs. Būs interesanti redzēt, kā uzņēmumi izstrādā savas bloku ķēdē balstītas sūtījumu sistēmas un kuras platformas kļūst par standartiem. Pagaidām lielākā daļa šo projektu joprojām ir sākuma stadijā. Viena no BiTA vissvarīgākajām lomām ir radīt augstākus nozares standartus kravu pārvadāšanai uz blokķēdes bāzes. Kaut arī šai organizācijai ir vairāki galvenie nozares locekļi, tā arī joprojām ir agrīnā standartu noteikšanas posmā no 2018. gada maija. Piemēram, FedEx tikai nesen paziņoja 2018. gada janvārī ka tā strādā pie BiTA standartu izveides.

BiTA

Patērētāji

Patērētājiem bloķēšanas ķēdes atbalstīta autonoma piegādes ķēde, iespējams, radīs dažas galvenās priekšrocības. Sūtījumiem jābūt ātrākiem no noliktavas / ražotāja līdz gala klientam. Protams, autonomu kravas automašīnu spēja darboties bez apstāšanās tiek uzskatīta par vienu no priekšrocībām patērētājiem, kuri vēlas saņemt sūtījumus daudz ātrāk. Turklāt blokķēde pievienos vēl vienu laika optimizācijas līmeni, uzlabojot kravas pārvadājumu maršrutu efektivitāti un sūtījumu / kravas automašīnu saskaņošanas sistēmu.

Vēl viena svarīga ietekme ir lielāka pārredzamība. Uz blokķēdes balstīta kravas pārvadāšana ļaus patērētājiem izsekot pakas un padarīt loģistiku vēl pārredzamāku nekā pašreizējās izsekošanas sistēmas, ko piedāvā tādi uzņēmumi kā UPS un FedEx.

Kompānijas

Kā jau minēts iepriekš, mazākiem kravas automobiļu uzņēmumiem ir liela loma pašreizējā nozares ainavā. Izmantojot blokķēdi, lielāki uzņēmumi ar papildu kapitālu, visticamāk, redzēs lielāku priekšrocību. Galu galā mazajiem kravas autopārvadājumu uzņēmumiem būs jāpielāgojas tehnoloģiskajām izmaiņām, lai saglabātu konkurētspēju. Vēl viens faktors, kas jāņem vērā, ir standartizācija. Ja simtiem uzņēmumu vēlas izveidot savas patentētās, uz blokķēdes balstītas loģistikas sistēmas kravas autopārvadājumu nozarei, tiks atrisinātas ļoti maz problēmu.

smagā mašīna

Viens no lielākajiem blokķēdes ieguvumiem kravu pārvadājumu nozarē būs spēja koordinēt loģistiku un sazināties ar citām piegādes ķēdes daļām, kā arī citiem uzņēmumiem. Ja blokķēdei jākļūst par praktisku risinājumu, kas palīdz arī mazākiem uzņēmumiem optimizēt piegādes ķēdes, mazākajiem uzņēmumiem, visticamāk, būs jāvienojas par kopējas saskaņošanas sistēmas izmantošanu.

Iedomājieties šo scenāriju kā kaut ko līdzīgu kriptovalūtas maiņas panākumiem, lai panāktu likviditāti. Populārākās biržas joprojām ir konkurētspējīgas, jo liela daļa cilvēku turpina sūtīt un saņemt darījumus ar biržas starpniecību. Tā rezultātā labākas spēles notiek īsākā laika posmā. Transporta uzņēmumiem, īpaši mazākiem uzņēmumiem, B2B blokķēdes sadarbība ir obligāta, jo tas novedīs pie vairāk sūtījumu / kravas automašīnu spēlēm. Tas savukārt ļaus izmantot tādus ieguvumus kā laika un resursu optimizācija.

Kravas automašīnu vadītāji

Kaut arī uzņēmumi un klienti, visticamāk, redzēs daudz labumu no šīm izmaiņām, viena no iespējamām bažām ir kravas automašīnu darba vietu pārvietošana automatizācijas dēļ. Saskaņā ar Goldman Sachs ziņojumu tikai ASV profesionālo autovadītāju nozare pārejas periodā uz autonomu braukšanu varētu zaudēt 300 000 darbavietu gadā. Lai arī tas, iespējams, radīs papildu ekonomiskus jautājumus, ir svarīgi arī izprast kravas pārvadājumu nozares aktuālos jautājumus kopumā. Piemēram, nozares nodarbinātības līmenis jau tagad ir ļoti zems pat ar paaugstinātu naudas un pabalstu stimulu CDL vadītājiem.

Palielinātā autovadītāju trūkuma dēļ loģistikas uzņēmumi cenšas saglabāt rentabilitāti, nepieaugot sūtījumu cenām. Kaut arī autonomā kravas pārvadāšana blokķēdē darbiniekiem radīs jaunus potenciālus ekonomiskus jautājumus, tas varētu mazināt dažus no šiem jautājumiem, ar kuriem gala patērētāji citādi turpinātu saskarties autovadītāju trūkuma dēļ.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me