Blockchain korupcijas novēršanas projekti: labākas valdības veidošana

Valdības un uzņēmumi turpina meklēt korupcijas apkarošanas programmas, lai apkarotu pieaugošās pilsoņu bažas. Korupcija ir tikpat veca kā valdība, un tā vienmēr ir bijusi milzīga problēma visā pasaulē. Tagad gan pilsoņi, gan valdības cenšas izmantot blokķēdes tehnoloģijas spēku, lai izveidotu pārredzamākus valdības procesa līdzekļus.

Pasaules Bankas grupa nesen publicēja a stāsts kas uzsvēra valdības korupcijas sekas jaunattīstības valstīs. Ziņojums atklāja, kā korupcija nesamērīgi ietekmē nabadzīgākos cilvēkus pasaulē. Lai aplūkotu šo jautājumu apjomu perspektīvā, nav jāmeklē tālāk par Paragvaju.

Gadiem ilga politiska korupcija izpostīja Latīņamerikas valsti Paragvaju. Valsts nabadzīgākie iedzīvotāji aptuveni 12,6 procentus no saviem ienākumiem maksā kukuļos. Šī summa ir ievērojami mazāka nekā valsts turīgākajiem pilsoņiem, kuri maksā tikai aptuveni 6,4 procentus.

Korupcijas augstā cena

The ESAO, starptautiska padomdevēju grupa G20, izlaida ziņojumu, kurā korupcijas cena tika padziļināti izpētīta. Dati parādīja, ka korupcija veido pat 10 procentus no kopējām uzņēmējdarbības izmaksām visā pasaulē. Tas pats ziņojums parādīja atšķirības, ar kurām saskaras jaunattīstības valstis.

Nabadzīgākajās valstīs korupcija maksā apmēram 25 procentus no kopējiem ieņēmumiem. Šīm valstīm trūkst finansējuma un infrastruktūras, lai pareizi izpildītu korupcijas apkarošanas likumus. Blockchain tehnoloģija ir lēta alternatīva, kas dod šīm valstīm reālu iespēju sākt korupcijas novēršanu viņu rindās.

Globālais korupcijas indekss viaTransperancy International

Globālais korupcijas indekss, izmantojot Transperancy International

Blockchain tehnoloģija nodrošina pārredzamāku un efektīvāku iespēju, salīdzinot ar pašreizējām esošajām sistēmām. Izplatīto virsgrāmatu decentralizētais raksturs apgrūtina to uzlaušanu, mainīšanu vai dzēšanu. Tieši šīs iezīmes padara to ideālu pretkorupcijas protokolos.

Balsošana

Balsošana ir rietumu sabiedrības pamats, un, lai gan tā ir galvenā demokrātijas sastāvdaļa, vēlēšanu godīgums vienmēr nav bijis viegli (vai iespējams). Tagad iedomājieties vēlēšanas, kurās rezultāti bija uzreiz pieejami. Šajās vēlēšanās katra balss tiek pievienota blokķēdei un nav maināma. Rezultāti būtu droši un sabiedrībai izsekojami.


Pēc gadiem ilgas apšaubāmas vēlēšanu balsu skaitīšanas rezultātiem, blockchain izstrādātāji nolēma, ka ir pienācis laiks iejaukties un vienkāršot procesu. The FollowMyVote platforma ir atvērtā koda pārbaudāma tiešsaistes balsošanas programmatūra. Programma ļauj lietotājiem balsot no savas mājas.

Lietotāji lejupielādē tiešsaistes balsošanas kabīni. Pēc uzstādīšanas vēlētāji droši iesniedz savu identifikācijas informāciju pārbaudei. Pēc tam, kad esat pārbaudījis, ka esat tāds, kādu sakāt, jūs iegūstat piekļuvi digitālajai balsošanas kabīnei. Pēc tam, kad esat nodevis savu balsi, dati tiek pievienoti bloku ķēdei anonīmi. Pats labākais ir tas, ka jebkurā laikā varat atgriezties un pārbaudīt, vai jūsu balss ir saskaitīta pareizi.

Blockchain grupas koncentrējas uz korupciju

Blokķēdes pretkorupcijas protokolu izmantošanas gadījumu scenāriji turpina pieaugt. Šis pieprasījums pēc pastiprinātas bloku ķēdes integrācijas ir radījis daudzu starptautisku bloku ķēžu grupu izveidi. Viena no svarīgākajām no šīm organizācijām ir Blockchain Trust Accelerator.

Blockchain Trust Accelerator

The Blockchain Trust Accelerator ir kopuzņēmums starp Bitfury grupa, Jaunā Amerika, un Nacionālais demokrātiskais institūts. Grupa cenšas risināt sociālās un politiskās problēmas, ar kurām šodien saskaras mūsu pasaule, finansējot sociālās blokķēdes izmēģinājuma programmas. Grupu veido finansētāji, tehniskie eksperti, pilsoniskās sabiedrības līderi, padomdevēji un uzņēmēji.

Blockchain pretkorupcijas programmas visā pasaulē

Daudzas valstis korupcijas apkarošanai jau izmanto blokķēdes tehnoloģiju. Sākot no finansējuma problēmu novēršanas līdz valdības līgumu izsekošanai, bloku ķēdes pretkorupcijas programmas mainīja spēli. Šeit ir daži piemēri:

Kanāda

2018. gada janvārī, Kanādas Nacionālā pētniecības padome (NRC) sākās dalīšanās informācija par finansējumu un pētniecības dotācijām, kas saistītas ar to Rūpniecisko pētījumu palīdzības programma (NRC IRAP). Pateicoties Ethereum bāzes izmantošanai, dati tika kopīgoti reāllaikā Catena Blockchain Suite. Izstrādātāji vēlējās nodrošināt sabiedrībai pilnīgu pārredzamību.

Šī stratēģija palīdzēja izveidot lielāku uzticību starp Kanādas valdību un tās pilsoņiem. Tagad kanādiešiem ir iespēja reāllaikā uzraudzīt NRC izdevumus, izmantojot šo programmu.

Spānija

Spānija ir vēl viena valsts, kas ir ļoti cietusi korumpētu ierēdņu rokās. 2017. gadā Spānija sarindots kā viena no korumpētākajām valstīm ES. Pēc tam, kad atklāsmes viņu saistīja ar Gērtelas korupcijas skandālu, viņu premjerministrs atkāpās 2018. gada 1. jūnijā..

Skandāls kļuva starptautisks virsrakstus un tā rezultātā vairāki politiskie ierēdņi nonāca cietumā, daudzi jauni korupcijas apkarošanas likumi un izveidojās gan blokķēdes, gan AI pētniecības grupas. Šo grupu mērķis ir radīt labāku veidu, kā izsekot ārvalstu amatpersonām veiktos kukuļus.

Nesenā intervija, Spānijas Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas ģenerālsekretārs Anhels Gurija runāja par pārredzamākas sistēmas integrācijas nozīmi korupcijas apkarošanā. Sistēma uzrauga maksājumus ierēdņiem un ievieto informāciju publiskā blokķēdē.

Meksika

Nav noslēpums, ka Meksika cieš no plaši izplatītas valdības korupcijas. A Transparency International ziņojums korupcijas ziņā Meksiku apsteidza pirms visām Latīņamerikas un Karību jūras valstīm. Kā jūs varat iedomāties, korupcija rada lielas bažas Meksikas pilsoņiem, no kuriem daudzi ir noguruši no ēnas prakses, kurā iesaistīta viņu valdība.

Atzīstot vēlmi pēc mazāk korumpētas valdības, Meksikas politiķi kļuva radoši. Pagājušā gada prezidenta vēlēšanās politiķi nāca klajā ar unikāliem un interesantiem veidiem, kā risināt šo jautājumu. Viens no valstu prezidenta kandidātiem, 39 gadus vecais Rikardo Anaya, skrēja uz blokķēdes bāzes platformas.

Kaut arī Anaja vēlēšanās neuzvarēja, viņa vēstījums par pilnīgu valdības pārredzamību, izmantojot blokķēdi, trāpīja daudziem cilvēkiem visā valstī. Viņa plāns bija visus valdības izdevumus izvietot publiskā blokķēdē. Tādā veidā cilvēki var redzēt, kā viņu valdība tērē savu nodokļu naudu.

Blockchain pretkorupcija: ceļš uz labāku valdību

Var būt neiespējami pilnībā novērst valdības korupciju, taču blokķēdes tehnoloģija nodrošina iedzīvotājiem alternatīvu status quo. Zemās iestatīšanas izmaksas un drošības ieguvumi padara blokķēdes pretkorupcijas programmas par gudru soli jebkurai valdībai. Jums vajadzētu sagaidīt, ka tuvākajos mēnešos šajā tehnoloģijā būs vairāk pretkorupcijas gadījumu, kad šīs programmas sāk rādīt rezultātus.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map