Tehnoloģija atbilst radošumam

Daži cilvēki saka, ka tehnoloģija ir mākslas veids. Ar neseno bloka ķēdes mākslas tirgus uzplaukumu šajās dienās tas izskatās vairāk faktu nekā fantastika. Sākot ar digitālajiem kaķēniem un mēmu tirdzniecības kartēm, kuru cenas pārsniedz USD 100 000, līdz mākslīgā intelekta (AI) darbam, mākslas ķēdes tehnoloģija ir oficiāli ienākusi mākslas pasaulē.

Blokķēdes māksla tomēr sastāv no vairāk nekā tikai mākslas darbu slaucīšanas tiešsaistē. Ir dažas lietas, kas jums jāzina par šo jauno tirgu un kā tas maina mākslu uz labo pusi.

Cilvēki veido Blockchain Art

Ir dažas dažādas metodes, kuras mākslinieki izmanto, lai savā darbā iekļautu blokķēdi. Daži mākslinieki veido skaņdarbus, par kuriem tiek domāta blokķēde, savukārt citi savos darbos faktiski izmanto tehnoloģiju.

Kolekcionējamie priekšmeti

Pašlaik vispopulārākā blokķēdes mākslas forma, piemēram, kolekcionējamie priekšmeti CryptoKitties un Reti Pepe tirdzniecības kartes ir ieguvuši kultam līdzīgu sekotāju. Šie digitālie mākslas priekšmeti tiek tieši izveidoti, uzglabāti un tirgoti tādās blokķēdes platformās kā Ethereum un darījumu partneris.

Tāpat kā Beanie Babies, katra kolekcionējamā uzmanība ir tā, kas nosaka tā vērtību un cenu. Jūs varat viegli uzņemt kolekcionējamu blokķēdes mākslu, sākot no 5 ASV dolāriem, taču dažu gabalu cenu zīmes pārsniedz 100 000 ASV dolāru.

Blokķēdes vadīts Art

skarabeja mākslas darbs

Pašreizējais Scarab eksperimenta mākslas darbs

Papildus kolekcionējamiem priekšmetiem mākslinieki atrod citus veidus, kā izmantot mākslas darbu blokķēdes tehnoloģiju. Viens piemērs tam ir Skarabeja eksperiments. Skarabeja eksperiments apvieno mākslīgo intelektu (AI) ar marķētām dalībām, lai izveidotu vienu mākslas darbu no kopienas 1000 apvienotajiem iesniegumiem. Kad esat iesniedzis savu mākslu, jūs saņemat tirgojamu Scarab marķieri, kas dod jums balsstiesības par to, kādu mākslas darbu projekts ietver.

Plantoīds ir sevi atkārtojoša “dzīves forma”, ko vada arī AI un blokķēde, īpaši Bitcoin un Ethereum. Tas ir robotizēts augs ar DNS struktūru Ethereum tīklā, kas mijiedarbojas ar cilvēkiem, kuri tam ziedo. Kad tas ir saņēmis pietiekami daudz Bitcoin ziedojumu, Plantoid pāriet “reprodukcijas fāzē”, kurā tas aicina māksliniekus un dizainerus izveidot vēl vienu Plantoid. Personai, kas saņem cenu, ir jāizveido vēl viens Plantoid, ievērojot tos pašus DNS noteikumus kā Plantoid pirms tā. Pretī radītājs saņem Bitcoin ziedojumus no sākotnējās rūpnīcas, izmantojot gudru līgumu.

Blockchain balstīta Art

Lai arī tas nav veidots ar blokķēdi, ir daudz mākslas darbu, kas tehnoloģiju izmanto kā iedvesmu. Nesen Kranjā, Slovēnijā, tika uzstādīts pirmais publiski pasūtītais Bitcoin piemineklis. Pilsētas iedzīvotāji, izmantojot Facebook, iesniedza idejas par pieminekli, un ierēdņi izvēlējās Bitcoin, jo reģiona saikne ar nozari bija saistīta.

Blokķēde ir ietekmējusi arī Bitcoin grafiti mākslu, Satoshi Nakamoto pārsūtījumus un pat pēdējo (Bitcoin) Vakarēdienu.

pēdējā bitcoin vakariņa

Jūs varat izsekot un pārbaudīt mākslu blokķēdē

Varbūt svarīgāk par mākslas radīšanu ir spēja pārbaudīt, vai iegādātā māksla ir autentiska. Ženēvas Tēlotājmākslas ekspertu institūts (FAEI) 2014. gadā paziņoja, ka vairāk nekā 50% no viņu apskatītajiem mākslas darbiem ir vai nu viltoti, vai nepareizi piešķirti nepareizajiem māksliniekiem. Tā kā tēlotājmākslas tirgū tiek pārdoti gabali par desmitiem vai pat simtiem tūkstošu dolāru, ir svarīgi, lai jūs pirktu to, ko jūs domājat, ka pērkat.

Līdzīgi kā blockchain izmantošanai lauksaimniecībā un piegādes ķēdē, mākslas integritātes uzturēšanai varat izmantot sabiedrības nemainīguma spēku. Lai to izdarītu, daži projekti strādā, lai apzīmētu mākslas izcelsmi. Blockchain mākslas izcelsme ir metode, kā pierādīt oriģinālo darbu īpašumtiesības, izmantojot blockchain. Tas darbojas šādi:

  1. Mākslinieks izveido jaunu gabalu un apliecina to ar žetonu blokķēdē.
  2. Kad jūs pērkat mākslas darbu no mākslinieka, viņi jums pārsūta saistīto marķieri.
  3. Pārdodot gabalu, jūs nododat marķieri pircējam.
  4. Un tā tālāk, un tā tālāk.

Marķieru darījumi tiek glabāti publiski, tāpēc jūs kā pircējs varat māksliniekam viegli izsekot visai īpašumtiesību vēsturei. Ja marķiera izcelsme nav mākslinieka makā, mākslas darbs ir viltojums.

Šo procesu var izmantot gan fiziskiem mākslas darbiem, gan digitāliem darbiem. Tā kā digitālie darbi ir viegli reproducējami, to saistīšana ar žetoniem saglabā to retumu, kas savukārt saglabā to vērtību.

Blokķēde mākslā novērš starpniekus … Atkal

Tāpat kā lielākajā daļā nozaru, arī blokķēdes mākslas tirgus vislabāk padara starpniekus novecojušus. Decentralizētas mākslas galerijas parādās pa kreisi un pa labi, dodot lielāko daļu (ja ne visas) pārdošanas ieņēmumus māksliniekiem.

Kuršu kartes ir GIF un attēli, kas piesaistīti Ethereum un kuros mākslinieki saņem 100% no pārdošanas. Tā kā kartes atrodas blokķēdē, jūs kā mākslinieks varat izvēlēties tieši to, cik vēlaties pārdot. Nav jāuztraucas par kopēšanu, viltošanu vai milzīgu maksu. Tas digitālajiem māksliniekiem paver pilnīgi jaunu monetizācijas pasauli.

Pat ar fiziskiem mākslas darbiem galerijas izmanto blokķēdi. Maecenas ir decentralizēta platforma, kas demokratizē tēlotājmākslu. Ja vēlaties iesaistīties mākslas investīcijās, bet nav naudas, lai iegādātos vairāku tūkstošu dolāru gabalu, šī platforma ir domāta jums. Vietnē Maecenas varat ieguldīt mākslas darbu daļā, izmantojot platformas ART žetonus. Turklāt, lai finansētu jaunus darbus, galerijas var uzskaitīt savus mākslas darbus Maecenas lietotājiem par daļu no izmaksām, kas viņiem izmaksātu izsolītājam vai aizdevumam..

Piedalieties Blockchain mākslas tirgū

Neatkarīgi no tā, vai esat kolekcionārs, radītājs vai vienkārši gadījuma vērotājs, iespējams, mākslas blokķēdes revolūcija jūs kaut kādā veidā ietekmē. Pat šajā jaunajā nozarē joprojām ir daudz veidu, kā iesaistīties un izstiept savus radošos muskuļus.

Neļaujiet māksliniecisko spēju trūkumam jūs apturēt. Tādi projekti kā Slothicorn, kas nodrošina universālu pamata ienākumu visai kriptogrāfijas mākslai (ieskaitot “Sūdīgi GIF”), sniedziet jums nepieciešamo atbalstu, kad sākat darbu.

Kas zina? Jūs vienkārši varētu kļūt par pirmo mēmu veidojošo miljonāru.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me