Mākslas pirmsākumos gleznai bija vērtība, jo tā bija vienīgais šāda veida attēls pasaulē. Ja vēlaties atkārtot attēlu, jums vajadzētu algot gleznotāju, lai atjaunotu oriģinālu, un pat tad tas nebūtu tas pats. Bet, parādoties kamerai un tagad digitālajai attēlveidošanai, mākslas kopēšana ir kļuvusi niecīga. Pastāv arī jauns viltojumu līmenis. Tas padara blockchain mākslas izcelsmi daudzsološu jomu.

Digitālajā laikmetā mākslas izaicinājums ir kopēšana. Pirmkārt, kamera ļāva reproducēt jebkuras gleznas izdrukas. Tagad internets to ir pārcēlis uz jaunu līmeni. Tas ir mazsvarīgi, ja meklējat Google attēlus, un jums ir iecienītas gleznas vai fotogrāfijas augstas izšķirtspējas versija, nemaksājot māksliniekam ne centa. Pat fiziskus mākslas darbus, piemēram, gleznu, var rūpīgi pavairot no attēliem tiešsaistē.

Kolekcionāriem tas ir problemātiski, ja viņi vēlas iegādāties jaunu mākslas darbu. Kā viņi var būt pārliecināti, ka māksla ir oriģināla? Blokķēdes mākslas izcelsme sola apzīmēt mākslas īpašumtiesības, ļaujot apliecināt, ka esat mākslas darbu īpašnieks. Varat arī pārsūtīt šo sertifikāta marķieri, pārdodot gabalu, tas nozīmē, ka jaunais īpašnieks tagad ir vienīgais oriģinālā mākslas darba turētājs.

Tam nav jāattiecas tikai uz tradicionālo mākslu. Blokķēde arī paver durvis digitālajā mākslā un fotogrāfijā, kur mākslinieki rada darbus, kas paredzēti rādīšanai uz ekrāna. Digitālajā mākslā kopēšana un pirātisms ir nikns. Tomēr digitālais mākslinieks varētu pārdot marķētu, sertificētu mākslu, lai mazinātu viltojumu sekas un pierādītu oriģinālu, mākslinieku sankcionētu darbu patiesos īpašniekus.

Blockchain mākslas izcelsme

Mona LīzaIzcelsme attiecas uz mākslas darba ķēdi. Tradicionāli īpašnieks uztur skaņdarba izcelsmi vai dažādas izsoļu nami veic savu uzskaiti. Ideja ir izsekot mākslai, pārdošanai pēc pārdošanas, līdz māksliniekam.

Problēma ir tāda, ka šo izcelsmes dokumentāciju var diezgan viegli viltot vai viltot, it īpaši, ja nav centrāla koplietojamā ieraksta. Kad izsoļu nami vēlas pārbaudīt mākslas darba autentiskumu, viņi pēta izcelsmes dokumentāciju. Viņi arī parasti uztic ārštata ekspertu novērtēt skaņdarba autentiskumu. Viltus māksla ir apmānījusi vērtētājus daudzas reizes.

Blockchain mākslas izcelsmes mērķis ir atrisināt šo jautājumu. Mūsdienās vairāki uzņēmumi strādā pie pasaules mākslas un īpašnieku digitālās datu bāzes izveidošanas. Pēc tam šiem īpašniekiem ir publiskas un privātas atslēgas, lai pierādītu īpašumtiesības uz oriģinālu darbu.

Blokķēdes mākslas izcelsme varētu būtiski mainīt mākslas pasaules darbību, padarot to vieglāk apliecināt, ka gabals ir īsts darījums. Turklāt jūs varētu pārredzamā publiskajā virsgrāmatā izsekot gabala īpašumtiesību vēsturei laika gaitā.

Digitālā māksla

Reti Pepes un Cryptokitties ir minēti kā pirmie blokķēdes mākslas gabali. Kaut arī daži varētu uzskatīt, ka šie kolekcionējamie priekšmeti ir tālu no mākslas, tiem tomēr piemīt dažas digitālās mākslas darbu īpašības. Tie ir unikāli, interesanti un tāpēc vērtīgi.

kriptokitties

Tāda pati marķēta blokķēdes tehnoloģija aiz Cryptokitties un Rare Pepes varētu dot līdzīgu digitālās mākslas īpašumtiesības. Mākslinieks varētu pārdot vienu patiesu, apliecinātu mākslas darbu kopiju pircējam, kurš pēc tam var pierādīt, ka viņa / viņas lieta ir oriģināls. Alternatīvi mākslinieks varēja veikt ierobežotu izdruku kopu, piemēram, izveidojot tikai 100 sertificētas kopijas.

Tas ir digitālās mākslas spēļu mainītājs, nozare, kurā ir ļoti grūti kontrolēt failu un attēlu izplatīšanu.

Blokķēde & Fotogrāfija

Cits digitālās mākslas veids ir fotogrāfija. Atkal šeit blockchain mākslas pāreja varētu izrādīties noderīga daudzos pašos veidos, kā tas attiecas uz digitālo mākslu. Galu galā lielākā daļa fotogrāfiju jau sākas un beidzas digitāli. Fotogrāfijas vairs reti izdrukājam. Fotogrāfija ir arī plakana vide, kas labi noder skatīšanai uz ekrāna. Ar jauniem augstas izšķirtspējas monitoriem un displejiem augstas izšķirtspējas drukas skatīšana salīdzinājumā ar viena un tā paša skatīšanu augstas izšķirtspējas ekrānā vairs nav tik atšķirīga.

Viens potenciāls blokķēdes pielietojums ir mākslas īpašumtiesību marķiera satura izmantošana attēla faila šifrēšanai. Tad marķieris kalpos kā atslēga, lai piekļūtu failam. Zaudējiet pilnvaru, un jūs nevarēsiet atšifrēt failu. Protams, tiklīdz jūs veicat ekrānuzņēmumu vai izdrukājat failu, marķētās sertifikācijas noteikumi vairs neattiecas uz pašu failu. Tomēr jums joprojām pieder digitālais marķieris, kas apliecina jūsu faila oriģinālu.

Tokenizācija & Sertifikācija

Blokķēdes mākslas tirgus izaicinājums ir divējāds.

Pirmkārt, tehniskos šķēršļus nav tik grūti pārvarēt. Mākslas darbiem jums būs nepieciešams īpaši izstrādāts marķieris, taču jūs to varētu izveidot kā ERC-20 monētu. Šis marķieris tad būtu viegli tirgojams. Kad kāds iegādājas mākslas darbu, jūs pārsūtīsit pilnvaru uz viņa publisko adresi, faktiski nododot īpašumtiesības uz šo darbu.

Otrkārt, jautājums par to, kurš var apliecināt mākslas darbu kā likumīgu, ir grūtāks. Acīmredzot māksliniekiem vajadzētu būt iespējai sertificēt savus darbus. Ja tomēr jūs gribējāt sertificēt visus iepriekšējos mākslas darbus savā bloku ķēdes datu bāzē, jums jānosaka pamatnoteikumi, kad mākslas darbs tiek sertificēts.

Blockchain mākslas uzņēmumi

Ir pāris uzņēmumi, kas jau strādā ar blockchain mākslas izaicinājumu.

verisart blockchain mākslas izcelsme

Verisart’s mērķis ir sertificēt un pārbaudīt fizisko mākslas darbu. Viņi jau vairākus gadus darbojas ar sertifikācijas risinājumu esošajiem mākslas darbiem un jauniem mākslinieku darbiem.

DADA.nyc ļauj lietotājiem iegādāties ierobežota izdevuma digitālos mākslas darbus ar IP aizsardzību un īpašumtiesību apliecinājumu. Viņi tieši sadarbojas ar māksliniekiem, lai digitālo mākslu uzskaitītu iegādei tieši viņu vietnē.

Piešķirt strādā ar māksliniekiem, lai katram gabalam piešķirtu unikālu kriptogrāfisko ID. Tās pilnā vēsture ir pieejama blokķēdē, lai izsekotu attiecinājumu un kur mākslas darbs izplatās.

Monegrāfs attiecas uz visiem “radošajiem darbiem”. Mākslinieki iesniedz savu digitālo darbu URL, un informācija tiek saglabāta Bitcoin blokķēdē.

Arhetips.mx ir vērsta uz mēmu ekonomiku, bet ikviens to varētu izmantot, lai apzīmētu jebkura veida mākslu vai aktīvu. Viņi vēl nav palaisti.

Cilvēki kriptokitus vai retos piparus uzskata par mākslu. Tie vismaz parāda sertifikācijas iespējamību un pieprasījumu pēc unikāliem digitālajiem aktīviem.

Secinājums

Vai māksla jums nozīmē Monu Lizu vai Reti Pepesu, nav īsti nozīmes. Lielāks stāsts ir tāds, ka blockchain padara iespējamu unikālu digitālo aktīvu sertificēšanu un marķēšanu. Tā rezultātā šos aktīvus ir vieglāk izsekot un tirgot. Līdz ar to mēs ieejam jaunā mākslas laikmetā, kur māksla un kas padara gabalu vērtīgu būs atvērts jautājums debatēm nākamajos gados.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me