Kā Blockchain un būvniecība veidos jaunu pasauli

Kad mēs domājam par nozarēm, kuras bloķēšanas ķēde ir traucējusi, būvniecība, iespējams, nav saraksta augšgalā. Galu galā tradicionālais būvlaukuma attēls, šķiet, ir tālu no kriptogrāfijas, kodēšanas un hakatoniem. Bet potenciāli ir milzīgas priekšrocības, apvienojot blokķēdi un būvniecību.

Šis raksts apkopos dažus iespējamos blokķēdes izmantošanas gadījumus būvniecības nozarē.

Blockchain un celtniecības piegādes ķēdes

Slikts strādnieks vaino savus rīkus, vai ne? Varbūt tas tomēr ir mazliet skarbi. Galu galā būvniecības nozare ir atkarīga no kvalitatīvu piederumu un instrumentu pieejamības īstajā laikā un īstajā vietā. Ņemot vērā to, ka nozare ir ļoti sadrumstalota ar daudziem un dažādiem lieliem un maziem dalībniekiem, piegādes ķēdes ir liels darījums.

Rīki

Nav tik nevainīgi, kā izskatās …

Pirkuma pasūtījumi, piegādes pavadzīmes un rēķini bieži joprojām ir papīra formātā. Uzņēmumi, uzsākot projektu, bieži nezina, vai nepieciešamās preces ir noliktavā, kas noved pie kavējumiem un izmaksām.

Tās nav pat vissliktākās sekas. Lielbritānijas valdības līgums Carillion sabruka 2018. gada sākumā, ietekmējot aptuveni 43 000 cilvēku darba vietas rezultātā. Avoti norādīja uz tās slikto piegādes ķēdes pārvaldību kā kritisku faktoru sabrukumā, izmantojot neveiksmīgu kredītu pārvaldību un nepietiekamu redzamību attiecībā uz projektiem un nepieciešamajām piegādēm.

Blokķēde jau pierāda savu spēju pārveidot piegādes ķēdes, vienā gadījumā izmantojot Walmart un IBM partnerību. Izmantojot blokķēdi, lai pārvaldītu būvniecības piegādes ķēdes, varētu izveidot vienu patiesības avotu par būvmateriālu pieejamību un izcelsmi, kā arī par maksājumu izsekošanu.

Nozare pievērš uzmanību šim blokķēdes un būvniecības izmantošanas gadījumam. Jaunākie paziņojumi tagad ir apstiprinājuši, ka Probuild, viena no lielākajām Austrālijas celtniecības firmām, ir sadarbojusies ar ASV bloku ķēdes būvniecības novatoru Ķieģeļu ķēde piegādes ķēdes pārvaldībai. Paziņojums apstiprina, ka “Probuild ir redzējums, ka Blockchain, IoT un Big Data var mainīt būvniecības piegādes ķēdi.”

Ķieģeļu ķēdes ekrānuzņēmums


Ķieģeļu ķēdes mājas lapa

Blockchain un būvniecības projektu vadība

Būvprojektu pamatā ir dažādu pušu sadarbība, lai pabeigtu ēku, pamatojoties uz iepriekš definētām specifikācijām. Katra puse sagaida samaksu, pamatojoties uz paveikto darbu. Tāpēc bloku ķēdes vienādranga savienojamība apvienojumā ar viedo līgumu funkcionalitāti sniedz lieliskas iespējas pilnveidot būvniecības projektu vadību.

Viens pētījums vērā bloku ķēdes potenciālu būvniecības projektu vadībā atklāja, ka “[būvlaukuma blokķēde var uzlabot būvniecības žurnālu, veikto darbu un reģistrēto materiālu daudzumu uzticamību un uzticamību”.

Nozares publikācija Construction Manager (viņi šajā biznesā nejaucas ar pūkainiem, neskaidriem vārdiem) ziņoja arī par attīstību no diviem prototipa lietojumiem, kas apvieno blokķēdi un konstrukciju.

TraderTransferTrust ir maksājumu sistēma, kas veidota uz blokķēdes, kas aktivizē maksājumu tikai pēc paveiktā darba. Fizisks darba pierādījums, ja vēlaties. ConstructCoin ir vēl viens tās pašas izstrādes komandas projekts. Tās mērķis ir izveidot informācijas par būvniecības nozari tirgu.

Samazināt tiesvedību

The Construction Blockchain konsorcijs (CBC) ir nozares grupa, kuru izveidojuši tās locekļi, lai izpētītu iespējas, kā blokķēde un būvniecība varētu spēlēt kopā. Lai gan iepriekš minētie lietošanas gadījumi ir pārveidojoši, CBC iezīmē dažas kultūras izmaiņas, kas nozarē var notikt blokķēdes izmantošanas rezultātā.

Celtniecības nozare ir kļuvusi ļoti strīdīga. CBC uzsver, kā blokķēdes izmantošana sadarbības un īpašumtiesību kultūras veicināšanai varētu palīdzēt samazināt to pušu gadījumus, kad viena otru iesūdz par nepietiekamu darbu vai kavēšanos ar projekta pabeigšanu. Turklāt konsorcijs uzskata, ka mazāk tiesvedīgai videi “vajadzētu veicināt mazāk” aizsardzības “pieeju lēmumu pieņemšanā un tādējādi veicināt inovāciju”.

Digitalizēta zemes iegāde un apbūves tiesības

Savā rakstā par viedo pilsētu nākotni, Makkinsija norāda uz pašreizējo birokrātiju, kas saistīta ar zemes iegādi un apbūves tiesībām, kā šķērsli veiklai būvniecībai. Turpinājumā paskaidrots, kā digitalizētie risinājumi paātrinās zemes iegūšanas procesu un apstiprinājumu celtniecību.

Zemesgrāmatas, kuru pamatā ir blokķēdes, sniedz ievērojamus uzlabojumus salīdzinājumā ar mūsdienu papīra pildītajiem procesiem. Blockchain ļauj ātrāk apstiprināt, nezaudējot dokumentus un gaidot vairāku pušu parakstus uz fiziskiem dokumentiem.

Turklāt valstīs strīdi par zemi ir pārāk izplatīti. Pastāvīgam, nemaināmam īpašumtiesību reģistram ir īpašas priekšrocības, apliecinot īpašumtiesības. Indija ir starp tām valstīm, kuras izmēģinājušas blokķēdes izmantošanu zemes reģistrācijās.

Būvinspekcijas

Lielākā daļa ēku kādā vai citā brīdī tiek pārbaudītas. Sabiedrības izmantotajām struktūrām ir jāveic pārbaudes, lai nodrošinātu drošības standartu ievērošanu. Nekustamā īpašuma pārdošanā bieži notiek ēku apsekojumi, jo tie atklāj strukturālas kļūdas, kas var ietekmēt vērtējumu.

Šīs pārbaudes bieži tiek veiktas sadrumstaloti. Inspektoram vai inspektoram var būt ierobežota iepriekšējo pārbaužu ierakstu redzamība vai tās nav vispār. Tas padara procesu ļoti atkarīgu no konkrētā inspektora, tāpēc Es iesaku šo īpašumu novērtēšanas uzņēmumu. Nekas nepārspēj pieredzi.

Būvniecības pārbaude

Dažām ēkām, protams, nepieciešama pārbaude nekā citām.

Blockchain piedāvā iespēju nekustamajam īpašumam ierasties ar savu pastāvīgo iepriekšējo pārbaužu reģistru. Blokķēdes datiem nav imunitātes pret jebkuras puses manipulācijām, kas varētu būt ieinteresēta nodrošināt, lai struktūra izturētu pulcēšanos. Līdzīgi, blockchain varētu arī ierakstīt visus struktūras vai uzturēšanas darbus, kas veikti īpašumā visā tā dzīves ciklā.

Veiklāka plānošana

Pašlaik notiek ilgs process, lai iepirktu publiskos līdzekļus ieguldījumiem infrastruktūrā. Valdībām jāpamato nepieciešamība tērēt nodokļu maksātāju līdzekļus konkrētai iniciatīvai. Tas nozīmē, ka jaunu ieguldījumu infrastruktūrā īstenošana var ilgt mēnešus vai pat gadus.

Pārejot uz nākotnes viedajām pilsētām, palielināta savienojamība un informācijas pieejamība varētu ievērojami paātrināt jaunu infrastruktūras ieguldījumu apstiprināšanu. Piemēram, valdības iestāde var ātri izveidot lietu, kas parāda palielinātas satiksmes plūsmas noteiktā apgabalā, izmantojot sensoru datus no blokķēdes. Tas ļauj ātrāk ieguldīt būvniecībā ceļu uzlabošanā, satiksmes nomierināšanas pasākumos vai citos veidos.

Gudras pilsētas

Viedās pilsētas būs vairāk savienotas.

Pēdējais vārds

Sākumā var šķist, ka blokķēde un būvniecība ir maz ticami partneri. Tomēr, tāpat kā tik daudzās citās nozarēs, būvniecība ir atkarīga no uzticēšanās balstītas mijiedarbības ar citām pusēm, kā arī stabilas lietvedības. Tāpēc, pieņemot, ka nozare var pielāgoties, bloku ķēde varētu sniegt ievērojamu vērtību nākotnes celtniekiem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map