Kā infrastruktūra kā pakalpojums (IaaS) atbilst blokķēdei

Mākoņdatošana daudziem uzņēmumiem ir ļāvusi nodot ārpakalpojumus lielai daļai savu IT darbību. Šādi rīkojoties, uzņēmumiem vairs nav nepieciešams vadīt savus serverus, programmatūru un datu bāzes. Infrastruktūra ir pamatvajadzība, un mūsdienās daudzas organizācijas izmanto mākoņdatošanu, lai uzticētu visu savu IT infrastruktūru. To sauc par infrastruktūru kā pakalpojumu vai IaaS.

Šobrīd nozarē dominē daži lieli uzņēmumi. Tomēr blokķēde nodrošina jaunus veidus, kā apstrādāt infrastruktūru kā pakalpojumu, kas var izrādīties traucējošs tam, cik daudzi no lielajiem tehnoloģiju uzņēmumiem darbojas šodien.

Kas ir infrastruktūra kā pakalpojums (IaaS)?

Infrastruktūru kā pakalpojumu sauc arī par aparatūru kā pakalpojumu, kas, iespējams, ir labāks veids, kā to izskaidrot. Uzņēmumiem ir nepieciešama vajadzīgā aparatūra, piemēram, serveri, krātuve vai komponenti, lai darbinātu datoru tīklu.

Agrāk organizācijām vajadzēja vadīt iekšējos datu centrus, kuros atradās šāda veida aparatūra. Tomēr mākoņdatošanas parādīšanās tagad nozīmē, ka organizācija savas infrastruktūras prasības var uzticēt ārējam pakalpojumu sniedzējam. Infrastruktūras nodrošinātājs kā pakalpojums mitina datu centru un ļauj saviem klientiem piekļūt infrastruktūrai attālināti. Parasti to iekasē pēc maksājuma principa.

Uzņēmumiem ar mainīgu darba slodzi mākoņa IaaS nodrošinātāja izmantošana var būt daudz rentablāka un elastīgāka nekā pašu mitināta infrastruktūra. Apsveriet uzņēmumu, kas izstrādā jaunu programmatūru. Kamēr programmatūra tiek izstrādāta, uzņēmumam ir nepieciešami papildu skaitļošanas resursi, kas būs lieki, tiklīdz programmatūra būs izveidota un darbosies. Tāpēc tā izmanto infrastruktūru kā pakalpojumu, lai nepieciešamības gadījumā iegūtu nepieciešamos resursus.

Daži labi pazīstami tehnoloģiju uzņēmumi nodrošina IaaS, tostarp Amazon AWS, Microsoft Azure un IBM. Citi pakalpojumu sniedzēji specializējas tikai mākoņdatošanas jomā, piemēram, Digital Ocean vai Cloudstack.

Infrastruktūras kā pakalpojuma izaicinājumi

Neskatoties uz to, ka tas kļūst par populārāku modeli, IaaS lietotājiem ir dažas problēmas. Joslas platums ir izplatīta problēma. Infrastruktūras kā pakalpojuma sniedzējs iznomā savu aparatūru tikai vairāku klientu lietošanai. Tāpēc, ja vienam klientam pēkšņi palielinās darba slodze, kas izmanto vairāk resursu, tas var nelabvēlīgi ietekmēt citus klientus. Tāpat aparatūras pārtraukums pie pakalpojumu sniedzēja var ietekmēt daudzus klientus vai visus klientus.

IaaS lietotājam ne vienmēr ir ieskats sava pakalpojumu sniedzēja infrastruktūrā, tāpēc nav iespējams saprast, kas ir pēkšņas palēnināšanās vai pārtraukuma pamatā. Šis redzamības trūkums nozīmē arī to, ka lietotāji nevar uzraudzīt un pārvaldīt sistēmas tā, kā viņi izmantotu savu iekšējo datu centru.

serveris

Serveri var avarēt, un, izmantojot IaaS, parasti nav skaidrs, kāpēc. Attēlu pieklājīgi no Pixabay

Norēķini ir vēl viens jautājums, jo IaaS pakalpojumu sniedzēji mēdz rēķināties par visu ļoti detalizēti, tas nozīmē, ka lietotāji bieži var būt pārsteigti par to faktisko lietojumu, kad tiek saņemts rēķins..

Kur ienāk Blockchain?


Kaut arī blokķēde vēl nav ievērojusi infrastruktūru kā pakalpojumu, tas tomēr varētu notikt. Pati par sevi blokķēde ir kopīgas sistēmas infrastruktūras veids, jo daudzas mašīnas strādā kopā, lai uzturētu blokķēdes darbību. Tāpēc ir iespējams, ka nākotnē mākoņdatošanas pakalpojums varētu izmantot jebkura CPU un GPU daudzuma dīkstāves jaudu, kas darbojas kā decentralizēta tīkla sastāvdaļa..

Tas varētu attiekties uz dažādiem infrastruktūras elementiem. Mākoņdatošana var izmantot pašu decentralizēto skaitļošanas jaudu, tāpat kā centralizētais datu centrs izīrē jaudu mūsdienu mākoņdatošanas modeļos. Arī atmiņu un datu glabāšanu varētu decentralizēt līdzīgā veidā.

Tātad, iedomājieties decentralizētu datoru tīklu. Daži tīkla darbinieki strādās pie noteiktiem uzdevumiem, pārņemot skaitļošanas jaudu un krātuvi no citiem tīklā esošajiem. Šīs nav parazitāras attiecības. Vienošanos var nopelnīt, tāpēc tās mašīnas, kas izmanto jaudu pār savu jaudu, digitālajos marķieros maksā tiem, kuri iznomā savu dīkstāvi.

nomas GPU jauda

Jūs varētu nopelnīt naudu, izīrējot savu rezerves GPU jaudu. Attēlu pieklājīgi no Pixabay

Vai tas nozīmēs, ka lielās IaaS tehnoloģiju firmas kļūs novecojušas?

Ir vilinoši iedomāties, ka decentralizētie tīkli to pielīmē cilvēkam un pārņem no pašreizējiem centralizētajiem modeļiem. Bet lielās tehnoloģiju firmas, piemēram, AWS vai Microsoft, faktiski varētu gūt labumu no šāda veida decentralizētas skaitļošanas ekosistēmas.

Apsveriet, ka centralizētai infrastruktūrai kā pakalpojumu sniedzējam jācenšas turēt pietiekami daudz aparatūras, lai apmierinātu mainīgās klientu vajadzības. Tajā pašā laikā tai ir jābūt tādai jaudas pārpalikumam, kas pārāk daudz laika ir tukšgaitā.

Ievērojams pakalpojumu sniedzējs faktiski varētu piedalīties decentralizētā infrastruktūras tīklā un iznomāt jebkādu jaudas pārpalikumu, lai saglabātu rentabilitāti. Viņi var arī izmantot šo tīklu, maksājot par papildu infrastruktūru, ja viņu klientu vajadzības pēkšņi atsver viņu pieejamo jaudu. Tā ir abpusēji izdevīga situācija.

Šajā telpā jau darbojas daži bloku ķēdes projekti. Lai gan neviens no viņiem pašlaik nepārdod sevi kā pilnu infrastruktūru kā pakalpojumu sniedzēju, gan Golem, gan DeepBrainChain satur IaaS elementus. Tas ir acīmredzamāk, ja ņem vērā, ka abu šo projektu mērķis ir nodrošināt AI skaitļošanas jaudu, un AI izstrādātāji pašlaik ir viens no lielākajiem IaaS un mākoņdatošanas pakalpojumu sniedzēju izaugsmes virzītājiem.

Storj nodrošina līdzīgu pakalpojumu, bet decentralizētai cietā diska atmiņas vietai. MaidSAFE, iespējams, ir viens no vienīgajiem blokķēdes projektiem, kura mērķis ir nodrošināt vairākus IaaS elementus, jo tā mērķis galu galā ir aptvert gan decentralizētu skaitļošanas jaudu, gan krātuvi.

Secinājums

Infrastruktūra kā pakalpojums ir augošs tirgus, tāpēc blokķēdes projektiem ir daudz iespēju iesaistīties. Šeit nosauktie projekti joprojām ir jauni, salīdzinot ar lielajām, izveidotajām tehnoloģiju firmām. Arī blokķēde turpina cīnīties ar mērogojamības un noturības jautājumiem. Tāpēc nav pārsteidzoši, ka neviens no viņiem vēl nav izrādījies nozīmīgs konkurents AWS vai Microsoft Azure. Tomēr joprojām ir iespējams, ka drīz mēs varam redzēt pārmaiņas, kur infrastruktūra kā pakalpojums daļēji vai pat pilnībā ir atkarīga no decentralizētiem tīkliem.

Piedāvātais attēls ir pieejams ar Pixabay palīdzību

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map