Kas ir Masternodes? Ievads un ceļvedis

Masternodes, kas pazīstamas arī kā piesaistītās validatoru sistēmas, ir virkne serveru, kas ir blokķēdes tīkla pamatā. Viņi ir atbildīgi par tādu īpašu pakalpojumu sniegšanu, kurus kalnrači, kuriem ir darba pierādījums, nevar veikt.

Dash bija pirmā kriptovalūta, kas savā protokolā ieviesa masternode modeli. Saskaņā ar to, ko Dash sauc par servisa algoritma pierādījumu, līdzās pirmā līmeņa kalnraču tīklam pastāv otrā līmeņa maģistrāļu tīkls, lai panāktu izplatītu vienprātību par blokķēdi. Šī divu līmeņu sistēma nodrošina, ka servisa pierādījums un darba pierādījums sagatavo Dash tīkla simbiotisko uzturēšanu.

Masternode ir Dash bērns, taču daudzas kriptogrāfijas valūtas ir pieņēmušas šo mehānismu kā savu. Tas, kas sākotnēji bija paredzēts pārraudzīt tūlītējus, anonīmus darījumus, tagad tiek ieviests daudziem citiem pakalpojumiem.

Pagaidām ar to pietiek. Iesimies tā biezumā.

Kā darbojas masternodes?

Līdzīgi kā pierādījums par akcijām, masternodes paļaujas uz noteiktu summu noteiktas valūtas ievietošanu valūtas tīklā. Lai izveidotu masternodu, vispirms ir jāpērk ievērojama summa attiecīgās valūtas. Piemēram, Dash galvenajam kodam ir nepieciešama 1000 DASH, tāpēc jums tas būs jāmet forši 763 000 USDar to pietiek mājai Maiami augšējā austrumu pusē.

Tātad, pēc tam, kad esat ieķīlājis savu māju, lai iegādātos burvju naudu internetā, ir pienācis laiks aplikt šos sliktos zēnus un atgūt naudu. Vispirms lejupielādējiet savas valūtas galveno maku un izmantojiet to, lai izveidotu masternodu. Pēc tam, kad esat iestatījis datoru kā serveri, pamata maks jūsu datoru integrē kā vienu no daudziem mezgliem, kas atbalsta blokķēdi. Operatori var arī noslēgt līgumu ar trešo personu par servera palaišanu viņiem.

Kad masternode ir aktivizēts, tajā ir iekļautas unikālas funkciju sērijas, piemēram, tūlītēji un / vai anonīmi maksājumi. Tie arī ļauj decentralizētai pārvaldības sistēmai, kas mezglu operatoriem ļauj balsot par svarīgiem notikumiem blokķēdē. Kā kompensāciju par nepatikšanām, masternodes parasti dala vienādi 45% no bloka atlīdzības ar blockchain kalnračiem. Pārējie 10% tiek novirzīti bloku ķēdes kases fondam, un operatori ir atbildīgi par balsošanu par priekšlikumiem, kā šie līdzekļi tiks piešķirti tīkla uzlabošanai.

Ir svarīgi atzīmēt, ka, lai to palaistu, nepietiek tikai ar masternodam nepieciešamā valūtas daudzuma turēšanu. Katrai valūtai ir savas vadlīnijas masternoda uzturēšanai, un, ja šie nosacījumi netiek izpildīti vai valūta tiek pārvietota no tās nozīmīgās pozīcijas, masternode pārtrauks darboties.

Masternodes priekšrocības

Masternodes aizsargā bloku ķēdes no tīkla uzbrukumiem tādā pašā veidā kā tradicionālie likmes algoritmu pierādījumi. Tāpat kā ar Dash, bieži vien ir dārgi uzkrāt pietiekami daudz valūtas, lai izveidotu masternodu. Šie izdevumi palīdz uzturēt tīklu decentralizētu, jo, lai nopirktu pietiekami daudz valūtas, lai tā mezglos būtu monopols, būtu vajadzīga neticama naudas summa. Jūsu vidējais un pat virs vidējā līmeņa ieguldītājs tam nav pietiekami bagāts, jo mēs visi neesam Bils Geitss.

Operācijas izmaksas arī uztur operatorus godprātīgus. Atšķirībā no Bitcoin kalnračiem, kuri, pamatojoties uz rentabilitāti, var pāriet no vienas monētas savā blokķēdē uz nākamo, operatori tiek mudināti pienācīgi uzturēt masternodes. Pārmērīgais sākotnējais ieguldījums kalpo kā nodrošinājums, un, ja operatori vēlas, lai viņu ieguldījums atmaksātos, viņiem ir jāspēlē pēc blokķēdes noteikumiem. Starp augstajām ekspluatācijas izmaksām un daudzsološo ieguldījumu atdevi operatora interesēs ir pareizi un bez jebkāda ļaunprātīga nolūka darbināt savu mezglu..

Masternode pionieri: monētas un to pielietojums

Sākotnēji Dash izstrādāja masternodu, lai ieviestu šādus pakalpojumus:

  • InstaSend: Masternodes nodrošina gandrīz tūlītējus darījumus
  • PrivateSend: Masternodes ļauj lietotājiem veikt un saņemt anonīmus maksājumus
  • Decentralizēta pārvaldība: Masternodes lemj un balso par tehnoloģisko un finanšu attīstību blokķēdē

Kad kriptosfērā ienāca vairāk monētu, daži izstrādātāji paņēma daļiņas Dash modeļa savām kriptovalūtām, un daži tos pielietoja jaunos un intuitīvos lietošanas gadījumos.

Šis saraksts nav viss iekļauts, taču zemāk mēs esam iekļāvuši dažas no šīm monētām un to galvenajiem veidiem.

Privātums

Konfidencialitātes monētas ir mēģinājušas uzlabot precedentu darījumu anonimitātei, ko Dash ir izveidojis. Viena šāda monēta, PIVX, sākās kā DASH dakša, bet tagad kriptogrāfiju padara vēl inkognito nekā tās pamatvalūta.

PIVX izmanto savu Zerocoin protokola pielāgoto versiju, to pašu protokolu, ko izmanto citas privātuma monētas, piemēram, Zcoin. Izmantojot PIVX, lietotāji var izvēlēties konvertēt savas standarta PIVX monētas zPIV žetoniem. Sūtot zPIV marķierus, tiek nodrošināta lietotāja identitātes pilnīga nošķiršana no darījuma ID, ļaujot pilnībā anonīmi, tomēr pārbaudāmus aktīvus pārsūtīt, izmantojot PIVX masternodes.

ZCoin un Monetārā nodaļa arī izmanto masternodes savām privātuma funkcijām.

Apmaiņa

Kripto kasetes patīk Bloķēt tīklu un Eksskudo izmantos masternodes, lai atbalstītu to decentralizēto apmaiņu. Masternodes pārraudzīs valūtas maiņas darījumus, lai atvieglotu kriptovalūtu tirdzniecību, un piedāvās valūtas vārtejas.

Šādas apmaiņas pašlaik ir to teorētiskās attīstības stadijā, jo patērētājiem nav pieejama neviena tiešraides platforma.

Tirdzniecības un tirgus serviss

Syscoin piemēro masternode funkcionalitāti savā decentralizētajā tirgū. Izmantojot Syscoin, lietotāji var piekļūt vienaudžu vadītu tirdzniecības vietņu, piemēram, eBay, blokķēdes ekvivalentam. Masternodes būs atbildīgas par anonīmu un tūlītēju maksājumu veicināšanu tirgū.

Syscoin tirgum varat piekļūt no valūtas pamata maka.

Viedie līgumi

BOScoin integrē viedo līgumu masternodes un pieņem kongresa tīkla masternode vadības sistēmu. Ņemot vērā savu domu no Dash masternode balsošanas mehānisma, BOScoin izstrādātāji izveidoja Congress Network, lai uzlabotu pārvaldību un lēmumu pieņemšanu tīklā. Saskaņā ar šo sistēmu masternode operatoriem tiek piešķirtas balsošanas privilēģijas, lai izlemtu par blokķēdes ieņēmumu sadali un koda un politikas modifikācijām.

Lai iegūtu pilnu masternodu indeksu, apskatiet šo vietni.

Masternodes pamatojums

Masternode lietošana ir diezgan elastīga. Tas kompensē pierādījumus par darba ierobežojumiem un izturas gandrīz kā līdzīgu likmju sistēmu pierādītā versija.

Tāpat kā pierādījums par likmēm, tas ļauj izvairīties no faktiskās centralizācijas kalnrūpniecības baseiniem, lai pierādītu darba tīklus, un tas patērē mazāk enerģijas nekā darba modeļa pierādījums. Masternodes var solīt lielāku stabilitāti un tīkla lojalitāti, jo lielākas dividendes un augstās sākotnējās ieguldījumu izmaksas padara mazāku iespēju, ka operatori pametīs savu pozīciju tīklā.

Tos pat var izmantot, lai kalnračus neizkāptu no rindas. Saskaņā ar Dash modeli otrā līmeņa tīkla masternodes uzrauga darba tīkla pirmā līmeņa pierādījumu. Tas dod masternodiem pilnīgu valdīšanu, lai noraidītu vai bāreņu blokus, ja viņu kalnrači izmanto un novecojušu Dash versiju vai mēģina manipulēt ar bloku atlīdzībām.

Kaut arī to ilgstoša lietošana joprojām ir spekulatīva, masternodiem ir nopietns potenciāls paātrināt izplatīšanas konsensu un turpināt demokratizēt lēmumu pieņemšanu blokķēdes kopienās. Ja jūs varat savākt kapitālu, viņi noteikti ir daudzsološa investīciju iespēja, jo viņu pieeja vienprātībai un tīkla uzraudzībai piedāvā vidēja līmeņa risinājumu problēmām, ar kurām saskaras gan darba pierādījumi, gan pierādījumi par likmju modeļiem..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me