Segwit2x pirmsākumi meklējami jau daudzus gadus atpakaļ, jo Bitcoin kopiena jau sen ir apspriedusi, kā Bitcoin mērogu pielāgot pieaugošajam darījumu apjomam tīklā.

Viena nometne, kuru galvenokārt veido lielie kalnrači, ir iebildusi par bloku lieluma palielināšanu Bitcoin blokķēdē no 1 MB uz daudz lielāku izmēru. Bloki tiek izrakti ik pēc desmit minūtēm, un tajos ir visi pēdējie darījumi.

Ar lielāku bloka lielumu vienā blokā var iekļaut vairāk darījumu. Lai to izdarītu, būtu nepieciešama “cietā dakša”, atpakaļ nesaderīga protokola maiņa, kā rezultātā ķēde tiktu sadalīta divās monētās..

Otra nometne apgalvoja, ka, tā kā šai idejai nav plašas vienprātības, ķēdes strīdīga sadalīšana nebūtu droša un radītu nopietnu morālu risku. Bloka izmēra palielināšana ir pārāk liela centralizē tīklu un padara to neiespējamu lielākajai daļai lietotāju palaist savus mezglus.

Lai atbildētu uz mērogošanu, šī nometne izstrādāja “mīkstu dakšiņu”, brīvprātīgu un ar savietojamu protokola jaunināšanu ar nosaukumu “Segregated Witness” vai “Segwit”.. Segvits ieviesa lielu kļūdu labojumu darījumu pielāgošanai un atklāja dažādas jaunas funkcijas. Īpaši jauns darījumu veids, kas izmantoja daudz mazāk datu, tāpēc vairāk darījumu varēja ievietot vienā 1 MB blokā. Tas faktiski pārveidoja 1 MB bloku par teorētiski tik lielu bloku kā 4 MB. Turklāt Segvits labāk pavēra ceļu gaidāmajam “Zibens tīkls”, Kas Bitcoin tīklā rada īpaši lētus un tūlītējus maksājumus.

Segwit tika izvietots tīklā, kas aktivizēts, tiklīdz 95% ieguves hashpower signāla bija gatavs. Neskatoties uz to, ka Segwit bija pilnīgi brīvprātīgs un izvēlējās, šo gatavības signālu izstrādātāji sniedza kā pieklājību, lai visi kalnrači būtu gatavi apstrādāt jaunos darījumus un netīši nepalaistu garām ieņēmumus no ieguves.

Tā kā lielo bloknometni galvenokārt veidoja lielākie kalnrūpniecības baseini, viņi tā vietā izmantoja šo gatavības signālu kā veto un tāpēc bloķēja Segwit aktivizēšanu, jo viņi argumentēja par savu risinājumu..

Bitmain, vadošais Ķīnas kalnrūpniecības uzņēmums un Segwit2x parakstītājs

Tas kādu laiku atstāja Bitcoin kopienu strupceļā, jo turpinājās debates. Tika iesniegti risinājumi cietai dakšai ar lielāku bloka izmēru, taču nekad netika saņemta būtiska vienprātība ārpus kalnračiem, kuri tos izstrādāja, un viņu atbalstītājiem.

Visbeidzot 2017. gada maijā vadošie kalnrači privātā sanāksmē tikās ar lielu Bitcoin uzņēmumu grupu un izveidoja “Ņujorkas līgumu”, lai aktivizētu to, ko viņi sauca par “Segwit2x”. Viņu ideja bija tāda, ka vairākumam kalnraču un pietiekami lieliem uzņēmumiem atbalstot šo priekšlikumu, pārējā sabiedrība kritīs viņiem atbilstošā veidā, un šī jaunā ķēde bez šaubām būs “Bitcoin”..

Segwit2x aicināja aktivizēt Segwit augustā, lai sekotu a ciets līdz 2 MB bāzes bloka izmēram. Tā kā Segwit pats bija efektīvs bloka lieluma palielinājums, tas būtībā palielināja bloka lielumu līdz 8 MB. Populārākie izstrādātāji no atvērtā koda Bitcoin izstrādes procesa, kas pazīstams kā “Bitcoin Core”, brīdināja, ka Segwit2x rada tīklam dažādus nopietnus riskus. Proti, kalnraču centralizācijas pieaugums un lietotāju liegšana pašiem vadīt savus pilnos mezglus. Papildus, viņi brīdināja, ka šāda sasteigta dakša pārkāpj minimālo atbildīgo inženieru praksi. Atsaucoties uz būtisku specifikāciju un testēšanas laika trūkumu, kā arī jaunu uzbrukuma vektoru ieviešanu.

Tātad, kamēr Segwit aktivizējās 2017. gada 1. augustā, kopiena turpina debates, jo cietā dakša līdz lielākam bloka izmēram aptuveni 18. novembrī palielina aizvērējus. Kaut arī vairāki kalnrači un uzņēmumi ir atteikušies no līguma, Segwit2x aizstāvji apgalvo, ka tāpēc, ka viņiem joprojām ir vairākums kalnraču, kas atbalsta šo priekšlikumu, viņiem ir vienprātība virzīties uz priekšu. Tā kā Bitcoin pārvaldības modelis nedarbojas šādā veidā, joprojām ir ievērojama opozīcija šai cietajai dakšai. Ja tas notiks, ķēdē šķelsies bloka augstumā 494 784 un tiks izveidota jauna monēta.

“Kas man jādara?”

Ja jūs turat Bitcoin cietā stiprinājuma vietā, abās ķēdēs būs monētas. Jums ieteicams turēt savu Bitcoin aparatūras makā vai jebkurā makā, kur jūs turat savas privātās atslēgas, un jūs varēsiet sadalīt monētas tāpat kā nesenajā “Bitcoin Cash” cietajā dakšiņā. Lielākās biržas, īpaši “Bitfinex” ir paziņojis, ka viņi jauno Segwit2x monētu uzskaitīs kā “B2X”. Daudzas citas populāras apmaiņas un pakalpojumi , piemēram, LocalBitcoins, kas nebija līguma puses, ir norādījuši, ka vai nu neatbalstīs Segwit2x, vai arī uzskaitīs to kā altcoin.

Segwit2x ir izstrādāts ar nepatiesu pieņēmumu, ka tā būs vienīgā ķēde un būs pazīstama kā Bitcoin. Tāpēc tam trūkst saprātīgas atkārtotas aizsardzības, kas novērota iepriekšējos cietajos dakšos, kuri tīšām radījuši altkīnus.

Neskatoties uz ievērojamāko Bitcoin Core izstrādātāju lūgumiem iekļaut atkārtotu aizsardzību un pasargāt lietotājus no to, ka viņu darījumi tiek negribēti pārraidīti abās ķēdēs, nometne Segwit2x ir atteikusies, mēģinot piespiest cilvēkus sekot tām. Rezultāts ir tas, ka daudzi vienkārši maki, kas pazīstami kā “SPV” maki un ļoti bieži atrodami tālrunī, būs ļoti neizpratnē par to, kura ķēde ir Bitcoin.

Ieteicams neturēt savu bitkoinu “maizes makā” vai citā makā, kas nav skaidri norādījis, kā tas rīkosies ar dakšiņu. Pēc cietā dakšas radīšanas kādu laiku nebūs droši veikt nekādus darījumus, tāpēc nevajadzētu mēģināt veikt nekādus darījumus, kamēr no cienījamiem avotiem nav ziņots, ka tas atkal ir drošībā..

Pēdējās domas

Lai gan uz virsmas šīs debates var uzskatīt par to, kā mērogot Bitcoin, Segwit2x pamatā esošā motivācija ir daudz atšķirīga.

Pat līguma parakstītāji atzīst tas ir saskaņots darbs, lai atbrīvotos no pašreizējā decentralizētā Bitcoin attīstības procesa. Lielāk par to, tas ir nelielas varas personu kolekcijas mēģinājums mainīt Bitcoin pārvaldības modeli un ļaut lielajiem uzņēmumiem un kalnračiem lietotāju vietā kontrolēt protokolu. Diemžēl viņiem, futures tirgi jauno Segwit2x monētu vērtē ļoti maz, salīdzinot ar tradicionālo Bitcoin. Šīs rakstīšanas laikā tā atrodas 0.145 BTC, bet pēdējās dienās tā ir nokritusies tik zemu kā 0.105 BTC.

Lai gan lielākā daļa kalnraču šobrīd var norādīt uz nodomu atbalstīt Segwit2x, viņi galu galā nevar atļauties darīt neko citu kā sekot visizdevīgākajai monētai. Lai gan lielākā daļa sabiedrības cer, ka cietā dakša tiks pārtraukta līdz 18. novembrim, ir maz ticams, ka jaunā ķēde pārāk ilgi saņem lielu atbalstu neatkarīgi no tā.

Bitcoin ir vērtīgs, jo tas ir lielākais decentralizētais finanšu tīkls, kāds jebkad pastāvējis. Tas ir bootstrapped vienādranga elektroniskās naudas sistēma bez uzticamām trešām pusēm, kur lietotājiem vienmēr ir iespēja pašiem pārbaudīt tīklu un savu naudu. Lai gan daudzi var uzskatīt Bitcoin nespēju veikt lielas pārmaiņas sabiedrībā sīvās debatēs un nesaskaņās kā kļūdu, tā ir iezīme, ka šo sistēmu nevar mainīt bez plašas vienprātības un jūsu nauda vienmēr ir tikai jūsu kontrolē..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me