Kas ir Substratum?

Substratum sevi iezīmē kā decentralizētā tīmekļa pamatu – “atvērtu avotu tīklu, kas ļauj ikvienam īrēt datoru kā mitināšanas serveri”.

Substratum vēlas atbrīvot centralizētās saites, kas saista tīmekļa mitināšanu un piekļuvi saturam. Platforma substrāta logotipsvēlas darīt ar internetu to, ko Satoshi Nakamoto vēlējās darīt, lai veiktu valūtu ar Bitcoin. Pateicoties Substratum, interneta lietotājiem nav jāpaļaujas uz centralizētiem, monolītiem resursdatoriem, lai piekļūtu tīmekļa saturam. Tā vietā individuāli vadītu mezglu tīkls ļauj lietotājiem sērfot tīmeklī decentralizētā, atvērtā koda platformā.

Ja Bitcoin centās panākt vienādranga naudas maiņu, Substratum mēģina ieviest vienādranga interneta piekļuves laikmetu. Tas ir interneta mitinātājs cilvēkiem.

Tātad, kā tas darbojas?

Substratum mērķis ir būtisks, bet konceptuāli tiešs. Vienkārši sakot, tas ļauj ikvienam mitināt vai piekļūt tīmekļa saturam, izmantojot mezglus Substratum blokķēdē.

Pieņemsim, ka jūs gribējāt vadīt. Viss, kas jums jādara, ir instalēt programmatūru Substratum un palaist programmu. Kad tas ir izveidots, jūsu dators darbojas kā miniatūrserveris, sinhronizējot līdz citiem tīkla mezgliem, lai izveidotu portālu lietotājiem piekļuvei internetam. Pēc tam, lai kompensētu viņu centienus, saimniekiem tiek maksāts Substrate, kas ir Substratum žetons. Atalgojumu aprēķina individuāli, ņemot vērā procesora jaudu, tīkla joslas platumu un datu skaitīšanu resursdatora mezglu procesos. Saimnieki var brīvi noteikt savu mitināšanas grafiku. Izmantojot lietojumprogrammas iestatījumu informācijas paneli, viņi var ieslēgt un izslēgt savu mezglu un pat diktēt, cik lielu apstrādes jaudu viņi vēlas, lai viņu dators pievienotu tīklam.

substrāta iestatījumi

Ja esat lietotājs, jums vienkārši jāizveido savienojums ar Substratum tīklu, un protokols parūpēsies par pārējo. Izmantojot jūsu domēna vārdu sistēmas (DNS) pieprasījumu, tā AI ģeolokalizē jūsu meklēšanas pieprasījumu, lai savienotu jūs ar tuvāko mezglu. Tajā darbojas esošā DNS sistēma, tāpēc Substratum uzņems noklusējuma pārlūkprogrammas, piemēram, Chrome, Safari un Firefox. Tas nodrošina, ka Substratum tīkla saturs ir vienlaikus drošs un viegli pieejams.

SubstratumHost un CryptoPay

Uzņēmumi, korporācijas un citas struktūras varēs mitināt lietojumprogrammas, vietnes un datu bāzes platformā Substratum. Tas kalpos kā alternatīva lielākiem, centralizētiem serveru resursdatoriem, piemēram, Go Daddy, Amazon un citiem. Ja vēlaties, lai jūsu saturs vai pakalpojumi tiktu mitināti, jums ir jāmaksā tikai tīkla resursdatoriem substrātā par datplūsmu, ko viņu mezgli uzņem.

Papildus Substrate izmantošanai satura publicēšanai uzņēmumi un vietnes var ieviest Substratum CryptoPay funkciju. Tas ļaus vietnēm un lietojumprogrammām apstrādāt maksājumus par precēm, pakalpojumiem un maksu jebkura publiski tirgota kriptogrāfiskā aktīva veidā. Substrāts darbosies kā pārejas valūta, lai uzraudzītu darījumus.

subtech

Kāpēc substrāts ir nepieciešams?


Pat bez tīmekļa cenzūras vai regulēšanas draudiem Substratum endgame sola piegādāt tur, kur pašreizējie tīmekļa mitināšanas protokoli neizdodas. Virsmas līmenī Substratum blokķēde padara sērfošanu tīmeklī drošāku un privātu. Kriptogrāfiskie algoritmi, kas darbojas tīklā, nodrošina datu integritāti un padara VPN un Tors novecojušus.

Substratum lietošana rada arī izmaksu ieguvumu. Lielākā daļa tīmekļa mitinātāju iekasē maksu par saturu neatkarīgi no tā, vai tam piekļūst. Amazon tīmekļa pakalpojumi, piemēram, izmanto modeli, kas iekasē klientus katru mēnesi. Substratum tomēr iekasē maksu par vietnēm pēc pieprasījuma, ņemot vērā kopējo pieprasīto datu apjomu par norādīto adresi. Savā dokumentā viņi publicē atrunu, ka nav aprēķinājuši pilnīgu maksas matricu, taču viņi lēš, ka tā būs krietni zem tradicionālajām mitināšanas izmaksām.

Neto neitralitāte un valsts cenzūra

Tikai Substratum platforma ir pārpilna ar iespējām, taču tās potenciāls globālai lietošanai ir vēl pievilcīgāks, ja mēs ņemam vērā tīkla neitralitātes vai valsts atbalstītas tīmekļa cenzūras draudus.

Daudzi no jums, iespējams, domā par Substratum, jo ​​tas attiecas uz stipri cenzētām valstīm, piemēram, Ķīnu. Nu, Substratum noteikti palīdzētu agrāk ierobežotu saturu pārnest uz cilvēkiem šādās valstīs.

tīkla neitralitāte

Bet, ja esat Amerikas Savienoto Valstu pilsonis, tas attiecas arī uz jums. 14. decembrī Federālā sakaru komisija atcēla Obamas laikmetā izveidoto normatīvo doktrīnu Net Neutrality. Tiem, kas nav pazīstami ar tīkla neitralitātes jēdzienu, mēs jums ātri sniegsim informāciju: tīkla neitralitāte nozīmē, ka interneta pakalpojumu sniedzējiem pret visu tīmekļa saturu un datiem jārīkojas vienādi, un bez tā viņi var bloķēt, ierobežot vai iekasēt prēmijas par konkrētām īpašībām. interneta saturs, lietojumprogrammas, vietnes un pakalpojumi, ja viņi to uzskata par nepieciešamu.

Jūs, iespējams, redzat, kur Substratum ietekmē visu šo. Substrāts šifrē visus datus un tīkla trafiku, kas darbojas caur tīklu, līdzīgi kā VPN. Vēl labāk, jūsu vārteja uz tīmekli ir sadalīta starp vairākiem mezgliem, būtībā sadrumstalojot piekļuves punkta IP adresi. Tas nozīmē, ka, kamēr jūs izmantojat Substratum, neviens, ieskaitot jūsu interneta pakalpojumu sniedzēju, nevar uzraudzīt, kuras vietnes jūs apmeklējat vai kā jūs pavadāt laiku internetā. Tas teorētiski ļautu lietotājiem apiet ierobežojumus un piekļūt tīmeklim, izmantojot neitrālu, izsekojamu tīklu.

Tāpat kā Ķīnas pilsonis varēja izmantot starptautiskus Substratum mezglus, lai piekļūtu ierobežotai vietnei, piemēram, Facebook, amerikāņu lietotāji varēja tos izmantot, lai piekļūtu tīmekļa saturam, kuru viņu ISP, iespējams, ir bloķējis vai ierobežojis.

Parasti, jums vajadzētu palaist Tor pārlūku vai VPN apiet šādus noteikumus, bet Substratum protokols efektīvāk izpilda to pašu mērķi bez tehniskām komplikācijām.

Tirdzniecība, pirkšana un uzglabāšana

Nav pārsteidzoši, ka Substratum vērtība ir ievērojami palielinājusies, jo tiek apšaubīta tīkla neitralitātes nākotne Amerikas Savienotajās Valstīs. Šī raksta pirmā projekta laikā tas tika novērtēts par 0,28 ASV dolāriem, gaidot FCC neto neitralitātes balsojumu. Tagad tā tirdzniecība ir aptuveni 1,10 USD. Jūs varat iegādāties Substratum vietnē Binance, KuCoin, EtherDelta, HitBTC, COSS un TidEx.

apakštirgi

Substratum monēta Substrate ir ERC-20 marķieris, tāpēc to varat glabāt jebkurā ar ERC-20 saderīgā aparatūras, programmatūras vai tīmekļa makā (piemēram, Ledger Nano S, Exodus, MyEtherWallet, MEW utt.).

Pēdējās domas

Lai sasniegtu savu redzējumu, Substratum komanda izstrādā šo saskarni, domājot par ikdienas lietotāju.. Komanda sastāv no nozares veterāniem, kuri ir nolīguši darbu ar Apple, Microsoft, HP un OpenStack. Viņi atzīst nepieciešamību padarīt Substratum lietotājam draudzīgu, ja viņu ideāls vienādranga internetam kļūst par realitāti.

Mēs esam likuši lielas cerības uz Substratum – tā ir unikāla misijā, strādīga ar saviem risinājumiem un revolucionāra vīzijā. Plānots, ka tā tīkla 1. versija tiks palaista decembrī, un 2. versija komplektā ar CryptoPay ir iestatīta 2018. gada 1. ceturksnī. Sākot ar 2018. gadu, mēs skatīsimies ar nepacietību.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me