Laklans Makdonalds, MOVA līdzdibinātājs & Izpilddirektors

lačlans mcdonalds

Monētu centrālais pārstāvis Stīvens Bučko nesen pavadīja pēcpusdienu (vai Lačlana rītu), runājot ar MOVA līdzdibinātājs un izpilddirektors Lahlans Makdonalds. Dzīvojot Austrālijā, Lachlan ir bagāta piegādes ķēžu vēsture, strādājot ar tādiem uzņēmumiem kā BHP Billiton un Loch & Co.

Tagad Lačlans un viņa MOVA komanda vēlas savienot nesaistītas piegādes ķēdes vienības un panākt, lai telpā būtu atbildība vislabākajā veidā, kā viņi zina – izmantojot blokķēdi. Šajā intervijā mēs analizējam šī jaunā blokķēdes uzņēmuma motivāciju un to, kā loģistikas sistēmas var gūt labumu no decentralizētās tehnoloģijas.

Intervija

SB: Kā jūs vispirms iesaistījāties blokķēdes tehnoloģijā un kriptonaudā?

LM: Jocīgs stāsts, patiesībā – tās ir divas tā daļas. Pirmkārt, es diezgan ilgu laiku dzirdēju par blokķēdi. Parastajā darbā es strādāju līgumos un iepirkumos tādās firmās kā Boston Consulting un BHP Billiton. Tas, ko es viņiem daru, ir pārveidot piegādes ķēdes.

Es daudz dzirdēju par blokķēdi, bet es nebiju redzējis nevienu praktisku, reālas pasaules tehnoloģiju, kas šobrīd darbotos. Lielie puiši, kas to izmanto, optimizē sevi. Ir Maersk, bet viņi to optimizē Maersk, nevis globālām piegādes ķēdēm kopumā.

Man tas bija pakausī, kad pirms pāris mēnešiem aizvedu savus bērnus uz Disnejlendu. Mani brālēni Amerikā patiešām nodarbojās ar kriptogrāfiju, tāpēc es dzirdēju par Bitcoin un citām kriptovalūtām. Viņi patiešām bija iecienījuši visas jaunās, foršās lietas, kas nāk klajā ar tehnoloģiju, un viņi vēlējās to izlaist man garām, lai uzzinātu, kādas lietas viņiem būtu jāiegulda.

Pēc atkārtotiem mēģinājumiem panākt, lai es to pārbaudu, es apsēdos un paskatījos, kur atrodas tirgi. Es gribēju redzēt, vai tehnoloģija darbojas. Vai viņiem bija klienti reālajā pasaulē un, ja jā, kas bija šie klienti? Vai tie ir lieli Fortune 500 uzņēmumi, vai arī tie ir mazi transporta uzņēmumi no Minesotas. Protams, nekas nav vērsts pret kravu pārvadājumu uzņēmumu no Minesotas.

Likās, ka reālu problēmu praktisku inženiertehnisku risinājumu patiešām nav. Bija šī ļoti labi pārdotā, aizraujošā tehnoloģija, kas potenciāli varētu mainīt daudzu dažādu jomu klāstu – finansēšanu, vērtību darījumus starp cilvēkiem, darījumus starp uzņēmumiem un starpnieku noņemšanu. Daudz kas bija patiešām aizraujošs.

Bet, mēģinot panākt tehniskas izmaiņas uzņēmumiem 30 vai 40 miljardu dolāru vērtībā, es zinu, ka tas ir patiešām grūti. Kad jums ir jāpaļaujas uz cilvēkiem un uzvedības izmaiņām, tad lietas sabojājas. Tehnoloģija var būt forša, taču, ja vien tā nedarbojas reālajā vidē, tas ir diezgan izaicinoši.

Tātad, es pievērsos savai māsīcai un teicu: “Es domāju, ka mēs to varētu izdarīt labāk.” Es zināju, ka izplatītā bloku ķēdes virsgrāmata dos man iespēju vadīt viedos līgumus. Ja vien esat nonācis pie inženiertehniskās problēmas, varat izvietot šo saturu un sākt ģenerēt klientiem reālus produktus. Tur nāk mana praktiskā pieredze.

Šis uzņēmums [MOVA] ir dzimis, cenšoties savienot abas pasaules kopā. Problēmas, kuras esmu redzējis globālajā piegādes ķēdē savas karjeras laikā, un praktisks tehnoloģijas pielietojums, mēģinot to tagad nodot reālu klientu rokās.

MOVA sistēma

Es jums pilnīgi piekrītu. Jums ir jākoncentrējas uz reālās lietošanas gadījumiem, lai iegūtu faktisku pieņemšanu, it īpaši piegādes ķēdēs. Kā MOVA to paveic?

Būtībā MOVA ir lietojumprogramma, kas atvieglo lietu pārvietošanu. Patlaban lietas ir grūti pārvietot.

Uzņēmumu uzņēmumiem ir lielas, sarežģītas piegādes ķēdes, un tie gadā pārvieto miljoniem preču. Ja kaut kas kavējas, dīkstāves laiks parasti tiek mērīts simtos tūkstošos dolāru stundā.

Tas, ko mēs darām, patiešām ir pavisam vienkārši. Mēs izmantojam viedo līgumu tehnoloģiju, lai piesaistītu piegādes ķēdes dalībniekus un panāktu, ka viņi vienojas par skaidriem noteikumiem, jo ​​bieži vien tas viss notiek. Piemēram, iestādes direktoram vajadzētu būt šeit ceturtdien, bet patiesībā tā bija trešdiena un kaut kur pa vidu tas viss izjuka. Tātad, viņi piekrīt skaidriem noteikumiem, un šie noteikumi tiek izpildīti autonomi blokķēdē.

Lieliska lieta, piesaistot viedos līgumus, ir tā, ka tā dod mums reālus veiktspējas rīkus. Ja prece tika atstāta novēloti un kravas automašīnas vadītāja veiktspēja ir zemāka par nominālo, jūs maksājat mazāk. Veidojot līgumu, varat izvēlēties sodu diapazonu, ja tie kavējas.

Mums ir izdevies panākt, ka Ethereum blockchain viedo līgumu platforma integrējas reālā laika reālās GPS tehnoloģijā no dažādām platformām. Tas ļauj jums jebkurā brīdī redzēt, kur atrodas jūsu autoparks. Tas dod arī veiktspējas vēsturi, lai jūs varētu atskatīties un apkopot žurnālus.

Cits piemērs: tās desmit kravas, kas aizkavējās pagājušajā mēnesī, patiesībā nebija vainas kravas automašīnas vadītājam, tā bija mana noliktava. Var redzēt, ka rindu laiki noliktavā ir briesmīgi.

MOVA ir trīs reizes. Tas dod jums skaidrību par piegādes noteikumiem, automatizē šo piegādes noteikumu izpildi un sniedz reālus veiktspējas rīkus.

Turklāt pārdevumi transporta uzņēmumiem pašlaik tiek apmaksāti 60 līdz 90 dienu termiņos. Tas noved pie ievērojamām naudas plūsmas problēmām, kuru dēļ uzņēmums var bankrotēt. Tā kā šiem uzņēmumiem, nosakot likmes, jāņem vērā debitoru parādu risks, to bāzes likmes paaugstinās virs parastās tirgus cenas. Izmantojot MOVA, viņu maksāšanas termiņi būs no 60 līdz 90 dienām līdz būtiskiem tūlītējiem.

Tas samazinās izmaksas gan klientam, gan klientam, jo ​​tas atceļ visas tās riska prēmijas, kuras katrs iemaksā. Klients iemaksā riska prēmijas, jo rīt viņiem tur viss ir vajadzīgs. Viņiem parasti ir ļoti slikti piegādes grafiki, un viņu sistēmas slikti mijiedarbojas ar transporta uzņēmuma sistēmām.

Vai varat man pateikt dažus piemērus, kas visvairāk gūtu labumu no MOVA?

Pagājušajā gadā es strādāju ar vienu no pasaules lielākajiem kalnrūpniecības un celtniecības iekārtu ražotājiem. Viņiem ir miljoniem piegāžu, bet vairāk nekā 82% no šīm piegādēm tika veiktas ar ātrgaitas kravu, kad tām vajadzēja būt mazāk nekā 5%. Katru reizi, kad kaut ko paužat, tas ir par 25% dārgāk.

Ir divi veidi, kā to pieņemt. Pirmkārt, cilvēki var likt saviem darījumiem galu galā uz blokķēdes. Tas var būt nedaudz grūts, cilvēkiem mainot maksājumu noteikumus. Viņi iegūs mūsu automatizētos rīkus.

Otra daļa ir tāda, ka tām var būt tikai pārskatu un reāllaika informācijas paneļa funkcijas. Tas viņiem dod ikmēneša pārskatu par visu, kas kavējās (vai agri) un kāpēc tas bija vēls (vai agri). Ja man tas būtu bijis manā iepriekšējā dzīvē, tas būtu bijis ārkārtīgi spēcīgs instruments.

Tomēr mans redzējums tam ir tāds, ka, savienojot šīs piegādes ķēdes, jūs nojaucat barjeras starp pārdevējiem un klientiem.

Mēs vēlamies nodrošināt tiešsaistes e-izsoles platformu, kurā ir reāllaika prasības un veiktspējas dati. Jūs varēsiet redzēt to cilvēku vērtējumu, par kuriem jūs interesējaties. Jums nebūs lielas konkursa izmaksas un lielas līgumu pārvaldības paātrināšanas izmaksas, jo jums ir reāllaika izpildes rīki, un jūs varat redzēt viņu darījumu izpildes vēsturi, kas ir daudz spēcīgāka nekā kāda veida konkursu veikšana..

Ja jums nepieciešama steidzama piegāde, jūs to varat izsolīt. Varat to nosolīt ikvienam šajā apgabalā, kurš spēj to paveikt jums. Pašlaik jūsu reģionā to var darīt 15 piegādātāji, taču jūs nezināt viņu numuru.

Savienojot šīs puses izsolē, samazinās kopējās kilograma izmaksas visiem cilvēkiem, kuriem šajā kravas automašīnā ir kaut kas. Tas arī padara kravas automašīnu lētāku transporta uzņēmumam, kā arī samazina ietekmi uz vidi.

Man patīk pieslēgšanās ar GPS sistēmām. Vai jūs plānojat sazināties ar cita veida IoT (lietu internetā) ierīcēm, lai palīdzētu nodrošināt arī kvalitāti?

Tas ir lielisks punkts. Jā, IoT mums būs neticami izdevīgs, turpinot attīstīties. Tomēr tas mums nebūs tikai kvalitatīvs leņķis. Ja mums ir precīzāki reāllaika telemetriskie dati no lielāka datu punktu klāsta, tas ļaus precīzāk attēlot, kādas prasības vai jauda jebkurā brīdī ir šajā tirgū..

Būtībā mēs cenšamies uzņemt katru kvadrātpēdu katram kravas automobilim, karjeras furgonam un ikvienam kuģim, kas potenciāli atrodas pasaulē, un radīt jaunu tirgu. Mēs vēlamies to demokratizēt un ļaut brīvajam tirgum efektīvāk izmantot šo telpu.

Pašlaik jūs varat redzēt, kur brauc kravas automašīna, cik ātri tas brauc utt. Bet, ja jums ir lielāka izpratne par to, kur kravas automašīnas ir savstarpēji saistītas, tad varat sākt tās sakraut arī efektīvāka kārtība. Pēc tam jūs varēsiet nosūtīt pasūtījumus visiem kravu ekspedīcijas uzņēmumiem vai klientiem, kuri agrāk būtu izmantojuši starpniekus.

Šīm IoT savienotajām ierīcēm tagad vajadzētu būt iespējai aizstāt šo starpnieku, pašiem izraisot redakcijas. Tas var jums pateikt, ka kravas automašīna ar paku nāk pa ceļu un kad tā pienāks. Tas izraisa notikumu kaskādi – ne tikai ar pārdevēju, ar kuru esat ieguvis šo konkrēto paketi, bet arī ar vairākiem piegādātājiem un vairākiem klientiem, kuri ir pievienoti tai pašai piegādes filiālei..

mova app

Par kādām skepses daļām, ja tādas ir, esat dzirdējis, sazinoties ar potenciālajiem klientiem?

Patiesībā tā ir bijusi viena no aizraujošākajām šī projekta daļām, un kāpēc es to esmu sadalījis spēcīgā, būtībā bez maksas izmantojamā rīkā. Mēs iekasējam nelielu darījumu maksu par veiktajiem darījumiem, taču rīku var bez maksas lejupielādēt.

Esmu runājis ar diviem no trim lielākajiem kalnrūpniecības uzņēmumiem pasaulē. Esmu runājis arī ar lielāko transporta apdrošināšanas sabiedrību Āzijas un Klusā okeāna reģionā. Viņi visi ir pieprasījuši izmēģinājumus, un mēs šobrīd veicam reālās pasaules izmēģinājumu ar mūsu viedo līgumu Hastingsā D&E, viens no pasaules lielākajiem Caterpillar izplatītājiem un viens no lielākajiem uzņēmumiem Austrālijā.

Mūsu viedais līgums darbojas, un mēs esam strādājuši ar viņiem, lai uzlabotu lietotāja saskarni, darbplūsmas procesu un arī vadības ziņošanas procesu.

Kopš janvāra mēs ar viņiem veicam izmēģinājumus, un viņiem klājas ļoti labi. Tas parāda, ka mēs parādām kaut kādu reālu ietekmi.

Tā ir mūsu filozofija. Tas ir jāstrādā pie puisis, kurš atrodas noliktavā pulksten 3 no rīta, un viņš ir pilnīgi blēdīgs.

Rīkam jābūt vienkāršam, efektīvam, un viņam ir jādodas: “Tas atvieglos manu darbu. Tas atvieglos manu dzīvi. ”

Kad transporta uzņēmumu klients ierauga produktu un saka: “Oho, man faktiski var būt reāllaika veiktspējas rīki, lai stimulētu pareizu uzvedību. Es vēlos, lai šī pakete tiktu piegādāta pilnībā, laikā un netiktu salauzta, un es redzu, kā tas noticis. ” Tas ir neticami vērtīgi.

Kas tika ņemts vērā jūsu lēmumā veidot Ethereum virs citām platformām vai pat izveidot savu blokķēdi?

Izcils punkts. Kamēr es biju LA, es lasīju baltrakstus un arī pārdzīvoju avota kodu. Man šķiet, ka Ethereum ir visnoderīgākie, praktiskākie un pārbaudītākie lietošanai pieejamie viedo līgumu rīki.

Es būtu devies un saticis NEO puišus un runājis par to, kur viņi atrodas. Šis projekts ir patiešām aizraujošs. Es domāju, ka viņu funkcionalitāte būs patiešām forša, bet viņi atradās citā vietā, nekā man vajadzēja. Man vajadzēja pārbaudītu risinājumu, kas darbojas tagad.

Izskatot šo procesu, izskatās, ka lielākā daļa viedo līgumu, kas pašlaik ir spēkā un darbojas, darījumu veidā ir diezgan vienkārši. Tas veic darījumu vērtību no vienas puses uz otru, izmantojot kāda veida apakšuzņēmuma funkcijas, kas varētu pārbaudīt atlikumu vai varbūt pārbaudīt kāda darījumu vēsturi, bet tas tiešām ir tas, kas man zināms par darbības produktiem.

Kādi ir bijuši daži no jūsu izaicinājumiem, veidojot MOVA?

Sarežģītā daļa ir priekšgala darbināšana vienkāršā un elegantā veidā. Tas, ko esam uzrakstījuši, spēj veikt sarežģītu nosacītu datu kopu par to, kur notiek darījums un kas ir tie konti, kas izraisīja darījumus..

Tas iegūst visu informāciju par mainīgas likmes struktūrām un var iznīcināt datus par to, no kurienes tas iegūst mainīgas likmes struktūras. Pastāv virkne nosacījumu, lai nodrošinātu pareizo kravas automašīnu pareizajam darbam. Ja saņemat nepareizu kravas automašīnu, tas maksā vairāk un vairāk laika.

No turienes mēs aktivizējam visus veiktspējas elementus, izmantojot GPS sistēmu. Tad tas būtībā jums dod dažus karodziņus. Piemēram, tas jums pateiks, vai pakete ir aiz muguras, pamatojumu un jautās, ko jūs ar to vēlaties darīt.

Es nevēlos atbalstīt cilvēkus stūrī ar sistēmu, kas nav gudra un automātiski piestāj par visiem, kas kavējas sekundi. To neviens negrib. Tas neveicina pareizu uzvedību, un cilvēki, kas ir gudrāki par mani, atradīs iespējas to novērst.

Kas būs tālāk MOVA?

Mēs esam pārbaudījuši produktu, un tas darbojas. Mums ir izmēģinājuma priekšgals, kuru klients veic un izmanto fiktīvus darījumus, lai pārbaudītu funkcionalitāti.

Nākamo trīs mēnešu laikā mēs to nosūtīsim klientiem, kas darbojas vairāk. Bet, kad tas sāk darboties, mēs vēlamies, lai tas būtu instruments, ko visi paņem un aiziet: “Dievs, kāpēc tas netika izgudrots agrāk? Tas ir tik vienkārši un ērti lietojams. ” Kas ir lieliski, ir atsauksmes, ko esmu saņēmis līdz šim, un tas ir tas, kā cilvēki jau tuvojas tai.

Vai vēlaties vēl kaut ko zināt, ko mūsu lasītāji zina?

Pāris lietas. Viena ir tā, ka mūsu filozofija ir tāda, ka mēs esam reāla inženiertehniskais risinājums. Pašlaik mums ir reāli darbības izmēģinājumi, lai šī tehnoloģija būtu pareiza.

Komanda, kuru esmu izveidojis, būtībā bijušais McKinsey, bijušais Bostonas konsultāciju uzņēmums, Amazon un IBM puiši, visi domā tāpat kā es, jo mēs vēlamies vadīt, nevis sekot.

Mums ir svarīgi nodrošināt, lai mēs būtu caurspīdīgi un produkts būtu reāls, jo, personīgi, es domāju, ka liela daļa tehnoloģiju, kas tur atrodas, ir neticami aizraujoša, taču šobrīd mārketinga ažiotāžas pamatā ir kultūra, kas liek daudziem cilvēkiem neiespringt pareizo iemeslu dēļ. Es vēlos pārliecināties, ka tehnoloģija darbojas vismaz izmēģinājuma kārtā, mēs izveidojām komandu, kas ir patiesi ieguldīta šī darba veikšanā, un ka mums ir pieredze, nevis mēģināt ievietot cilvēkus komandā ar tik daudzām iedomātām koledžām kā iespējams. Droši vien tagad ir mazliet bezkaunīgs.

Paldies

Lieks, Lachlan, bet tas ir labi – bezkaunīgs ir labs. Vēlreiz paldies, ka piecēlāties rītausmas laikā, lai runātu ar mums. Mēs ceram uz jūsu palaišanu un novēlam MOVA veiksmi!

Vai ir kāds projekta dibinātājs, kuru vēlaties, lai mēs intervējam? Nosūtiet mums čivināt @realcoincentral ar saviem ieteikumiem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me