Piegādes ķēdes kvalitātes vadības sistēmās nākotnē tiks izmantota blokķēdes tehnoloģija. Blockchain atvieglo efektīvāku un pārredzamāku pasaules biznesa vadīšanas veidu. Šī topošā tehnoloģija sniedz daudzas priekšrocības piegādes ķēdes vadības nozarē. Tādēļ arvien lielāks skaits no piegādes ķēdes atkarīgo uzņēmumu turpina pētīt, kā šo revolucionāro protokolu integrēt savās sistēmās.

Kas ir piegādes ķēdes pārvaldība?

Piegādes ķēdes vadība ir preču vai pakalpojumu uzraudzība visā to izstrādes, nosūtīšanas un pārdošanas laikā. Šis process var ietvert ražošanas procesā esošo krājumu pārvietošanu un uzglabāšanu, piedāvājot detaļas, kas nepieciešamas produkta montāžas laikā. Lai to efektīvi uzraudzītu, uzņēmumam jāspēj izsekot indivīdiem, organizācijām, resursiem, ražošanas procesam un viņu produktu pārdošanai..

Ja piegādes ķēdes vadība tiek veikta pareizi, tas palielina ieņēmumus, uzlabo kvalitāti, samazina izmaksas un efektīvāku ražošanu. Savukārt uzņēmumiem ir augstāks pārdošanas apjoms un izplatīšana, ja to piegādes ķēdes kvalitātes vadības sistēmas darbojas nevainojami. Vietējā biznesa scenārijā šīs problēmas ir pārvaldāmas, taču, kad biznesam ir nepieciešams starptautisks atbalsts, lai izveidotu savus produktus, loģistika kļūst satriecoši sarežģīta.

Pašlaik uzņēmuma iekšējie protokoli uzrauga piegādes ķēdes. Problēma ir tā, ka daudzi no šiem protokoliem nav universāli. Izkliedētais piegādes ķēdes stāvoklis ļauj gandrīz nevienam uzņēmumam pilnībā garantēt savu produktu autentiskumu.

Īsti risinājumi piegādes ķēdes kvalitātes vadības jautājumam

Piegādes ķēdes kvalitātes vadības sistēmas novērš šīs problēmas, nodrošinot patērētājiem reālu problēmas risinājumu. Uz blokķēdes balstīta sistēma var uzraudzīt šo produktu izveidi, uzglabāšanu, transportēšanu un pārdošanu starptautiskā mērogā un padarīt informāciju pilnībā pieejamu visām pusēm.

Lai atrastu gudru šī izmantojamā blokķēdes loģistikas stila piemēru, jums nav jāmeklē tālāk par topošo marihuānas nozari. Emerald Health Therapeutics ir lielākais kaņepju ražotājs Kanādā. Uzņēmums nesen ievietoja virsrakstus, kad viņi paziņoja par stratēģisku partnerību ar Blockchain Solutions ĢD ar nosaukumu CannaChain Solutions.

CannaChain risinājumi

CannaChain kaņepju lietotājiem un pakalpojumu sniedzējiem sniedz nemaināmus datus par viņu marihuānas attīstību. Protokols izseko visu CannaChain platformas piegādes ķēdes un e-komercijas darbību. Partnerība ļauj Emerald Health Therapeutics reāllaikā uzraudzīt kaņepju attīstību vairākās valstīs. Palielinātas uzraudzības spējas ļauj uzņēmumam atrast un novērst jebkādu neefektivitāti to attīstības un piegādes sistēmās.

Sistēma uzrauga augus visā to augšanas ciklā. Uzraudzība attiecas arī uz testēšanu, kvalitātes nodrošināšanu, drošību un datu apstrādi. Patērētāji var droši iegādāties, zinot, ka viņu produkti tiek izsekoti katrā procesa posmā. Izsekošana ietver ražošanu, piegādi, valdības noteikumus un patērētāju darbību.

Uzticēšanās

Apskatīsim citu piemēru. Kad dodaties uz savu pārtikas preču veikalu un iegādājaties preci, esat pilnībā atkarīgs no jūsu uzticības uzņēmumam, lai pārliecinātos, ka jūs patiešām saņemat to, kas norādīts uz iepakojuma. Nav verifikācijas sistēmas, kas ļautu pierādīt, ka nopirktie apelsīni patiešām ir no Floridas vai kartupeļi no Aidaho. Jums ir akli jāuzticas, ka uzņēmumi, ar kuriem veicat uzņēmējdarbību, ir godīgi. Daudzos gadījumos tā nav.

Turklāt pašreizējās globālās piegādes ķēdes kvalitātes vadības sistēmas ir tik izkliedētas un lokalizētas, ka pat ražotāji nespēj garantēt savu produktu izcelsmi. Patiesas bažas rada efektīvu līdzekļu trūkums, lai izsekotu viņu produktus no radīšanas līdz pārdošanai. Blockchain tehnoloģijas ieviešana varētu būt atbilde uz šīm problēmām.

Piegādes ķēdes kvalitātes vadība – medikamenti

Ja domājat, ka tas nav milzīgs darījums, ja pērkat ābolus, kas saka, ka tie ir no Floridas, bet patiesībā tie ir no Argentīnas, padomājiet vēlreiz. Ābolu gadījumā jūsu risks ir mazs. Nomainot ābolus ar zālēm, jūs varat redzēt, kā likmes ievērojami pieaug. Viltotas zāles ir milzīgs bizness visā pasaulē, un bieži vien notiek nopietnas traumas, kas sakrīt ar šīm izkrāpšanām.

A Ziņot Pasaules Veselības organizācijas (PVO) publicētais viltoto zāļu daudzums apgrozībā šodien ir 10 procenti. Citiem vārdiem sakot, katrs desmitais visā pasaulē pārdotais medikaments ir viltots. Ja jums tas izklausās kā milzīga problēma, tā tam vajadzētu būt. Tūkstošiem cilvēku ir miruši no viltotām zālēm visā pasaulē.

Statistika par viltotām zālēm, izmantojot FarmaTrust

Statistika par viltotām zālēm, izmantojot FarmaTrust

Ir daudz šāda veida krāpšanas gadījumu. Pēc piesārņotu sirds zāļu pārdošanas visā Pakistānā 2011. gadā savlaicīgu nāvi piedzīvoja 200 cilvēku. Kādā citā ļoti reklamētā incidentā vairāk nekā tūkstotis Kongo Demokrātiskās Republikas iedzīvotāju 2014. gadā tika hospitalizēti pēc tam, kad bija lietojuši viltotas zāles, kas satur spēcīgu antipsihotisku līdzekli. Kaut arī šie incidenti ir šausminoši, tie nekādā ziņā nav ekskluzīvi jaunattīstības valstīm.

Piegādes ķēdes vadība nākotnē

Blockchain tehnoloģija ir spēcīgs rīks uzņēmumiem, lai palielinātu peļņas normu un vispārējo produktu kvalitāti. Nākotnē šo tehnoloģiju var apvienot ar lietu internetu (IoT), lai izveidotu nevainojamu, automatizētu, kvalitātes kontroles sistēmu.

Iedomājieties, vai jūsu ledusskapis varētu nojaust, ka jums ir maz piena, un automātiski pasūtīt jums vēl vienu galonu. Pēc tam jūs varat pārbaudīt pasūtījumu pēc tā izcelsmes vietas, piegādes un uzglabāšanas informācijas. Tādā veidā lietotāji tirgū iegūst ērtības un pārliecību.

Globālais tirgus laukums

Kad mazumtirgotāji pasaules ekonomikas slieksni pārceļ uz nākamo līmeni, pieprasījums pēc rentablām vadības sistēmām turpina pieaugt. Tuvākajā nākotnē šie uz blockchain balstītie protokoli viegli pierādīs jūsu produkta derīgumu. Cerams, ka šo sistēmu institūcija dramatiskā veidā samazinās krāpšanas gadījumu skaitu, ar kuriem sastopas starptautiskā līmenī.

Piegādes ķēdes vadība notiek centrā

Spēja garantēt katra produkta kvalitātes līmeni ir milzīga priekšrocība tirgū. Patērētāji turpina pieprasīt lielāku pārredzamību no saviem produktiem, un tikai blokķēdes tehnoloģija spēj šīs prasības risināt rentablā veidā. Sagaidiet, ka tuvākajos mēnešos kvalitātes vadības sektors ātri pieņems šo revolucionāro tehnoloģiju.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me