Plašāka sabiedrība joprojām var saistīt terminu “blockchain” ar Bitcoin, taču kriptogrāfijas telpas pārstāvji zina, ka tehnoloģijai ir daudz vairāk lietojumprogrammu. Viena lauka blokķēde ir uz revolūcijas robežas – piegādes ķēdes pārvaldība. Blokķēde nodrošina vēl nebijušu pārredzamības līmeni nozarē, kad to ir saistījuši dokumenti un cilvēku kļūdas.

Kā Blockchain Influence Supply Chain Management var pārvaldīt?

Tradicionālās piegādes ķēdes darbības balstās uz centralizētām metodēm, kuru rezultātā bieži notiek pārraudzība un nepareiza pārvaldība. Bez pienācīgas komunikācijas ievērojams skaits lietu var noiet greizi. Centralizēta sistēma nozīmē, ka viss, sākot no jūsu paku piegādes līdz B2B pirkumiem, tiek kavēts.

Tomēr Blockchain decentralizētais un izplatītais raksturs racionalizē produktu apmaiņu. Šī tehnoloģija rada pastāvīgu vēsturi, kas ļauj vienkāršot preču izsekošanu no izcelsmes līdz galamērķim. Produktu ceļojumu dokumentēšana samazina krāpšanas un dubultu izdevumu iespējamību un var palīdzēt identificēt visu problēmu izcelsmi.

Bez starpnieku vajadzības blokķēde dramatiski samazina izmaksas. Tas arī sniedz attiecīgajām pusēm, piemēram, ražotājiem un pārvadātājiem, vērtīgu ieskatu par atrašanās vietām, uzdevumiem, darījumiem un izmaiņām.

Piegādes ķēdes pārvaldībā šī tehnoloģija vēl nav parasta parādība, taču ir vairāki uzņēmumi, kas cītīgi strādā, lai šo tehnoloģiju izvirzītu priekšplānā – un daži ir pat darījuši savus projektus pieejamus citiem. Šeit ir daži no līderiem:

IBM ienāk blokķēdē un pārņem

IBM neapšaubāmi ir viens no ievērojamākajiem un ietekmīgākajiem korporāciju aizstāvjiem blokķēdē. Uzņēmums tagad lepojas Watson piegādes ķēde, lietojumprogramma, kas klientiem ļauj uzlabot redzamību un optimizēt piegādes ķēdes datu vākšanu. Platforma ir paredzēta, lai palīdzētu uzlabot B2B sadarbību un optimizētu pasūtījumu izpildi un pārvaldību.

IBM

IBM ir arī partneris ar organizāciju, kas pazīstama kā RoadLaunch. Šī partnerība izmanto korporācijas esošo IoT un mākslīgā intelekta platformu priekšrocības, lai apietu kravas loģistikas nozares kļūmes. RoadLaunch blokķēdes tīkls automatizē procesus, apstrādā visuresamību, samazina kravas pārvadājumu risku un samazina darījumu sadursmes.

Walmart ietver Blockchain

Walmart izmanto arī IBM blokķēdes tīklu (kas izstrādāts kopā ar Hyperledger Project), taču šoreiz, lai optimizētu pārtikas produktu izsekojamību tādiem produktiem kā vistas un banāni.

Pārtikas rūpniecības piegādes ķēdē ir vairākas sastāvdaļas, piemēram, lauksaimnieki, izplatītāji, brokeri, pārstrādātāji un, protams, mazumtirgotāji. Diemžēl procesa sarežģītība ļauj atstāt kļūdas un viltus. Visām pusēm pieejamo digitālo dokumentu uzturēšana racionalizē produktu piegādes (kas ir būtiski ātrbojīgām precēm) un samazina atkritumu daudzumu.

Blockchain ne tikai atvieglo pārtikas transportēšanu, bet arī palīdz izvairīties no uzliesmojumiem. Walmart veica veiksmīgu eksperimentu ar IBM, lai izsekotu ķīniešu cūkgaļu, lai novērstu tādu scenāriju kā E. Coli uzliesmojums spinātos, kas 2016. gadā nogalināja trīs cilvēkus no atkārtotas parādīšanās.

UPS iestājas Blockchain aliansē

2017. gada novembra beigās United Parcel Service (UPS) kļuva par daļu no Blockchain transporta aliansē (BiTA). Džons Larkins, analītiķis no investīciju grupas, kas iesaistīta projektā, kas pazīstams kā Stifel, saka:

“Pēc mūsu domām, bloku ķēde apvienosies ar kravas automašīnu cenu nākotnes tirgu, izmantojot datu analīzi [un] ar mākslīgā intelekta palīdzību reālā laikā saskaņojot kravas un iztukšojot.”

UPS kravas automašīna

UPS redz blokķēdes potenciālu ātri un lēti piegādāt paketes klientiem. Uzņēmums arī atzīst, ka datu sniedzēju, programmatūras nodrošinātāju un piekabju līzinga kompāniju ikdienas darbs varētu gūt labumu no tehnoloģijas.

Blockchain projekti, kas veic piegādes ķēdi

Piegādes ķēdes nozare ir savstarpēji saistīta ar daudziem citiem. Arī Blockchain neaprobežojas tikai ar lielajiem laukuma spēlētājiem. Šeit ir trīs uzņēmumi, kas specializējas blokķēdē un kuru mērķis ir optimizēt piegādes ķēdes pārvaldību dažādās profesionālajās telpās.

Voltonhains

Waltonchain ir viens no nedaudzajiem iekļautajiem blokķēdes / piegādes ķēdes projektiem gan digitālos, gan fiziskos elementus vienā sistēmā. Lai to izdarītu, uzņēmums izmanto lietu internetu, taču šī kombinācija rada to, ko viņi sauc par “Lietu vērtību internetā”. VIoT ir paredzēts decentralizēt IoT izstrādes procesu.

Waltonchain tehniski ir “vecāku” ķēde. Jaunajam biznesam pieņemot sistēmu, tas rada “bērnu ķēdes”, lai savienotu nozares. Kopējais tīkls ir noenkurots ar marķieri, kas pazīstams kā WaltonCoin, kas arī izmanto RFID mikroshēmas, lai izveidotu jauna veida biznesa ekosistēmu, kas nodrošina izsekojamību, drošību un autentiskumu.

RFID tehnoloģija (radiofrekvenču identifikācija) ir saistīta ar komunikāciju. Tas paļaujas uz radiosignāliem, lai noteiktu konkrētus mērķus – piemēram, piekļuves kontroles sistēmas, kuras bibliotēkas izmanto. Pārtikas produktiem piestiprinātie RFID tagi ir interfeiss, kas ļauj tos savienot ar blokķēdi, un tāpēc tos iekļauj lietiskajā internetā Value.

Izcelsme

Izcelsme ir vēl viens projekts, kas traucē piegādes ķēdes pārvaldību, taču tas tiek darīts ar uzsvaru uz vidi un ētiku.

Pašreizējās piegādes ķēdes centralizācijas un atvienošanas rezultātā rodas produkti (un to pārnešana), kas negatīvi ietekmē dabu un kopienas, izmantojot neētiski iegūtus materiālus un izšķērdētu transportlīdzekļu degvielu.

Blockchain tomēr var sniegt patērētājiem ieskatu, kur ir viņu produkti, ļaujot viņiem pārbaudīt, vai kaut kas ir videi kaitīgs vai patiesi labvēlīgs.

Uzņēmuma dibinātājs Jessi Beikers sākotnēji 2013. gadā uzsāka uzņēmumu kā blakus projektu, bet tagad tam ir aptuveni 250 klienti. Viņa saka ir svarīgi, lai uzņēmumi un patērētāji uzzinātu vairāk par to, no kurienes viņu produkti nāk:

“Necaurspīdīgas piegādes ķēdes uzņēmumiem rada milzīgu risku. Viņu piegādes ķēdēs varētu būt verdzība, var būt milzīgs kaitējums videi, taču tas, ka šī informācija ir noņemta no viena vai diviem līmeņiem no jūsu pamatdarbības, nenozīmē, ka tā nav absolūti neatņemama jūsu biznesa sastāvdaļa. ”

Piegādes ķēdes var samezglot, taču Providence ir iecerējusi atvieglot “uzņēmumiem, kas ražo un pārdod produktus, dalīties informācijā par cilvēkiem, vietām un materiāliem, kas rada šos produktus”.

EverLedger

Pārtika, dati un iepakojumi nav vienīgie, kas varētu gūt labumu no pārredzamākas piegādes ķēdes: arī dimanti ir bieži maldināšanas priekšmeti.

EverLedger ir izveidojis blokķēdes lietojumprogrammu, kas izseko aktīvus to dzīves laikā. Viņi izveido piezīmes par vēsturi, nosakot īpašības un īpašumtiesības, lai ģenerētu nemainīgu ierakstu, izmantojot blokķēdi.

Dimantu lielās vērtības dēļ uzņēmums ziņo, ka apdrošināšanas krāpšanās dēļ gadā tiek zaudēti 45 miljardi ASV dolāru, un 65 procenti nepatiesu prasību tiek neatklāti. Dimanti parasti tiek tirgoti un nozagti. EverLedger’s blockchain var izsekot aktīvam līdz tā izcelsmei, lai zādzības gadījumā palīdzētu apliecināt īpašumtiesības un apliecinātu autentiskumu.

Secinājums

Kad mēs varam sniegt neapgāžamus izcelsmes pierādījumus un apzīmēt ikreiz, kad produkti maina īpašumtiesības, ir iespējams izveidot drošāku un uzticamāku ekonomiku. Sākot no ražošanas līdz transportēšanai līdz piegādei, blokķēdes tehnoloģija ir gatava uz visiem laikiem mainīt piegādes ķēdes pārvaldības nākotni – un to vēlas darīt vairāki projekti.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me