Pavadiet pietiekami daudz laika kriptogrāfijas kopienā, un jūs būsiet liecinieks debatēm par darba pierādījumiem (PoW) un pierādījumiem par likmēm (PoS). PoW fani apgalvos, ka tā ir darījumu sistēma, ko Satoshi Nakamoto domāja par kriptovalūtām. Savukārt tie, kas atbalsta PoS, apgalvos, ka kalnrūpniecība ir novecojusi, neefektīva un nedroša, salīdzinot ar mietu.

Tāpēc jums varētu rasties jautājums, kāda ir atšķirība, vai viens faktiski ir labāks par otru, un kāpēc tas ir labāks? Tāpat kā lielākā daļa lietu šeit, Coin Central, mēs neesam šeit, lai sniegtu jums nevēlamus viedokļus, bet mēs esam šeit, lai sniegtu jums objektīvu informāciju, kas varētu palīdzēt jums pašiem noteikt, kurš pierādījums ir vislabāk pierādījis savu vērtību.

Darba pierādījums

Kad 2009. gadā Satoshi Nakamoto izveidoja Bitcoin, viņš iedomājās valūtu, kas balstīsies uz neuzticamu un izplatītu vienprātības sistēmu. Tas ļautu Bitcoin decentralizēt gan tehnoloģiskā, gan finansiālā ziņā. Piemēram, kad jūs darāt naudu, izmantojot uzticamu sistēmu, trešā puse (domājot, bankas, kredītkartes / debetkartes, PayPal) apstrādā šos darījumus debeta un kredīta izteiksmē. Ja Marks nosūtīs Sallijam 100 dolārus, iestāde debetēs Marka kontā 100 dolārus un ieskaitīs Sallijai 100 dolārus. Ar visu naudu rīkojas trešā puse un tās iekšienē, tāpēc neviens no darītajiem līdzekļiem nepieder ne Markam, ne Sallijam, kamēr tie nav izņemti no sistēmas.

Bitcoin atšķiras no tradicionālajiem finanšu centriem ar neuzticību. Tas nenozīmē, ka jūs nevarat uzticēties Bitcoin un blockchain ar savu naudu. Patiesībā ir tieši otrādi. Bitcoin neuzticamais raksturs ļauj veikt vienaudžu apmaiņu bez nepieciešamības pēc trešās puses starpnieka.

Tradicionālie starpnieki tiek aizstāti ar kalnračiem, un šie kalnrači strādā Bitcoin īpašnieku vārdā, lai redzētu, ka darījums tiek veiksmīgi apstrādāts. Lai pārliecinātos, ka šie darījumi ir apstiprināti, kalnrači piešķir sava datora apstrādes jaudu, lai katrā darījumā atrisinātu šifrētos algoritmus. To mēs domājam ar Darba pierādījumu.

Saskaņā ar darba pierādīšanas sistēmu kalnrači sacenšas, lai pārbaudītu, vai visi darījumi kandidātu blokā (pašlaik būvētais bloks) ir likumīgi. Lai to izdarītu, viņiem jāatrisina šifrētās mīklas, kas pārbauda darīto monētu integritāti. Pirmais kalnračs, kurš atrisinājis šīs mīklas, saņem darījuma summu, kas pazīstama arī kā atlīdzība par bloku. Kad problēma ir atrisināta, darījumi izveido bloku, kas tiek saglabāts kā publiskā virsgrāmata bloku ķēdē, un kalnrūpnieks paziņo par visa tīkla risinājumu.

Kā redzat, PoW nosaka konkurence un skaitļošanas rezultāts. Iedomājieties starptautiskas matemātikas sacensības, kurās konkurentiem (kalnračiem) tiek dots iepriekš neatrisināts pierādījums (bloks). Ikvienam, kurš vispirms atrisina šo pierādījumu, tiek piešķirta balva (bloka atlīdzība), un atrisinātais pierādījums pēc tam tiek publicēts internetā, lai visi to redzētu (bloks tiek izveidots blokķēdē).

Likmes pierādījums

Likmes pierādījums pilnībā atšķiras no darba pierādījuma. Tā vietā, lai veidotu blokus, izmantojot darba rezultātus, bloka radītāju nosaka to īpatsvars vai daļa valūtā.

Saskaņā ar šo sistēmu viltotāji (PoS ekvivalents kalnračiem) tiek izvēlēti, lai izveidotu blokus, pamatojoties uz viņu daļu valūtā un šīs daļas vecumu bloku ķēdes tīklā. Pieņemsim, ka jums pieder 500 000 QTUM. Pirmkārt, ļaujiet man hipotētiski apsveikt jūs ar jūsu tauku kaudzēm. Atgriežoties pie piemēra, saskaņā ar sistēmu Proof of Stake, jūs, visticamāk, izveidosiet kandidātu bloku, nevis kāds, kam ir 100 000 QTUM. Vēl vairāk – ja jūs gadu turētu savu 500 000 QTUM tajā pašā adresē, jūs, visticamāk, ģenerētu nākamo bloku nekā tas, kuram ir arī 500 000 QTUM, bet kurš to turēja tīkla adresē pusgads.

Lai sniegtu jums vēl vienu līdzību, iedomājieties, vai jūsu izredzes uz laimestu loterijā palielinās, pamatojoties uz a) cik daudz naudas jūs tajā ieguldījāt, un b) cik ilgi jūs pērkat biļetes. Tagad jūs neiegūsit miljoniem dolāru, uzkrājot savu iecienīto PoS valūtu, bet jūs varat gūt patīkamus pasīvos ienākumus papildus saviem ieguldījumu pieaugumiem.

Ir svarīgi atzīmēt, ka, lai izvēlētos mietu, tas ir jāatrodas monētas tīkla adresē. Tātad, ja jūs turētu QTUM tāpat kā iepriekš minētajā piemērā, tas jums būs jāuzglabā QTUM pamata makā. PoS sistēmā nav arī bloku atlīdzības. Tā kā viltotājiem netiek piešķirts uz darbu vērsts stimuls konkurēt ar citiem kalnračiem, tiek maksātas tikai darījumu maksas.

Ir arī būtiska atšķirība starp deleģēto akciju apliecinājumu un parasto akciju apliecinājumu, taču tas attiecas uz citu rakstu citā datumā.

PoW monētas:

–Bitcoin

–Ethereum

–Litecoin

–Monero

PoW / PoS hibrīdi:

–Dash

-Stratis

–Share

–Pivx

PoS monētas:

–Kardāno

-OmiseGo

–QTUM

-Degsme

Galvenās atšķirības un līdzņemamība

PoW atbalstītāji jums pateiks, ka tas ļauj kriptogrāfijai efektīvāk darboties kā valūtai. Pēc viņu domām, PoS modelis stimulē lietotājus monētas likt uz ilgu laiku, tādējādi padarot tās neaktīvas.

PoS fani tomēr aizstāvēs savas sistēmas vispārējo pārākumu. Iesācējiem tas atrisina enerģijas radīto problēmu, ko Bitcoin ir radījis. Tā kā Bitcoin tīklā tiek pievienots vairāk darījumu un lietotāju, izaugsmes nodrošināšanai būs nepieciešama lielāka skaitļošanas jauda. Jo vairāk skaitļošanas jaudas tiek pievienots tīklam, jo ​​vairāk hashrate palielinās grūtībās. Ar lielākām grūtībām rodas darba apjoma pieaugums, kas datoram jāveic, lai ģenerētu blokus, un šī palielinātā jauda rada lielāku enerģijas patēriņu. Bitcoin izaugsme un ieguves grūtības ir eksponenciāli saistītas ar enerģijas patēriņu, un kritiķi to uzskata par neatrisināmu problēmu saskaņā ar PoW modeli. Tas ir iemesls, kāpēc tikai Bitcoin tīkls patērē vairāk enerģijas nekā 159 valstis.

Likmes pierādījums aizsargā arī pret 51% uzbrukumu blokķēdei. Kā mēs redzējām ar neseno Bitcoin Cash un Bitcoin pilsoņu karu, nesamērīga ieguves jauda var faktiski novest pie blokķēdes tīkla centralizācijas. Lai kontrolētu lielāko daļu PoS bloku ķēdes, validatoram būtu jāpieder 51% vai vairāk no šīs kriptogrāfijas kopējās piegādes. Tātad, lai kāds varētu uzbrukt, piemēram, Cardano blokķēdei, viņam to vajadzētu darīt Cardano 609 286 157 643 USD vērtībā. Mēs neredzam, ka tas notiek.

Gan PoS, gan PoW ir savi kāpumi un kritumi, un mēs priecāsimies redzēt, kā tirgus reaģē uz monētām, kurās tiek izmantota vai nu sistēma, vai abu kombinācija. Tomēr pēdējā lieta, kas jāpatur prātā PoW, ir tāda, ka, tiklīdz visas valūtas monētas būs kaltas un apgrozībā, bloku atlīdzības vairs nepastāvēs. Tas var stimulēt PoW monētas atjaunoties uz PoS modeli, taču to rādīs tikai laiks.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me