Techfugees dibinātājs par Blockchain izmantošanu, lai palīdzētu bēgļiem

Neskatoties uz visu neskaidro blokķēdi un kriptogrāfiju, kas ir tumša neto nauda, ​​daudzas organizācijas sāk saprast blokķēdes potenciālu, lai nodrošinātu visaptverošu sociālo ietekmi. Viena no aktuālākajām diskusiju tēmām konferencē Blockchain for Social Impact bija tā, kā blockchain palīdzēs mazināt daudzās maladijas, kas saistītas ar bēgļu problēmu visā pasaulē.

Viena no šo centienu līderēm ir Techfugees izpilddirektore Žozefīne Goube. Techfugees ir globāla bezpeļņas organizācija, kas koordinē tehnoloģiju kopienas saistības ar pārvietoto cilvēku vajadzībām. Techfugees atbalsta uz tehnoloģijām balstītu risinājumu izveidi pārvietotajiem cilvēkiem visā pasaulē. Viņu mērķis ir palielināt pārvietoto iedzīvotāju iespējas, izmantojot tiesības, izglītību, veselību, nodarbinātību un sociālo iekļaušanu.

CoinCentral Richard Malone bija iespēja īsi papļāpāt ar Žozefīni par pašreizējo stāvokli un izplatītajiem mītiem par pārvietotajām tautām un blokķēdes vietu šo jautājumu risināšanā.

Tāpēc, lūdzu, izbaudiet šo interviju ar Techfugees izpilddirektoru Džozefīni Goube.

(Šī intervija tika veikta Blockchain for Social Impact konferencē 2018. gada jūnijā)

Vai varat sniegt mūsu lasītājiem īsu aprakstu par to, kas ir Techfugees?

Techfugees ir starptautiska bezpeļņas organizācija, kas koordinē tehnoloģiju kopienas saistības ar pārvietotajiem cilvēkiem un pārvietotajiem cilvēkiem. Tas to dara piecās jomās: piekļuve informācijai par tiesībām, piekļuve darbam, piekļuve izglītībai, veselība un sociālā iekļaušana. Mēs strādājam caur hakatoniem, darbatoniem, tikšanās reizēm, samitiem un visām programmēšanas programmām, kuras mēs darām apkārt. Tas patiešām rada izglītības telpu bēgļiem un bēgļiem, lai satiktos un kopīgi veidotu tehnoloģijas.

Techfugees logotips

Kādi ir daži mīti par bēgļa dzīvi? Kas ir dažas lietas, kurām cilvēki tic par bēgļiem, kas patiesībā neatbilst patiesībai?

Cilvēki vidēji uzskata, ka bēgļi lielākoties nāk no kara plosītām valstīm, kas vienkārši nav taisnība. 2 / 3daļa faktiski bēg prom vides faktoru dēļ. Klimata svārstību dēļ pārvietoto cilvēku ir vairāk nekā jebkas cits. Viņi ienāk ne tikai no Sīrijas. Ja paskatās uz pārvietoto cilvēku skaitu, tas ir vairāk nekā 68 miljoni. Septiņi miljoni nāk no Kolumbijas. Jums ir daudz palestīniešu. Jums ir jādomā plašāk par dažādām situācijām, kurās atrodaties bēgļiem.

Es joprojām nevaru iegūt ticamu skaitu sieviešu šajā partijā, bet bēgļi nav tikai vīrieši. Vairāk nekā puse no viņiem ir jaunāki par 18 gadiem. Jums tas ir jāpārvar. Otra lieta ir tā, ka lielākā daļa cilvēku pārceļas uz valsti blakus savai robežai. Viņi nepārceļas uz Eiropu vai ASV. Tā ir priviliģētā, kurai bija pietiekami daudz naudas, lai vai nu izietu cauri tiesību sistēmai, vai pārsvarā caur nelegālu kontrabandistu. Nelegālais kontrabandists ir mazliet lieks teikt.


Es domāju, ka es runāju rietumu pūļa vārdā par to, kas ir bēglis. Es varētu iedziļināties detaļās, bet vispirms, termins “bēglis” ir juridisks statuss, ko iegūt. Nav tā, ka jūs to saņemat, jo šķērsojāt robežu. Var paiet 6 mēneši līdz 3 gadi, pirms viņu uzskata par “patvēruma meklētāju” vai bēgli. Vidēji nometnē pavadītais laiks ir 17 gadi. Tikai 20% bēgļu atrodas nometnēs. Viņi atrodas pilsētās. Viņi nav tādi cilvēki, kādi jūs domājat. Tas ir daudz mītu.

Vides bēgļi, pateicoties newsecuritybeat.org

Tas ir pārsteidzoši. Jūs googlē redzat visas šīs bēgļu nometņu bildes … masīvas nometnes ar cilvēkiem, kuri valkā saplēstu apģērbu. Izklausās, ka paradigmas maiņa ir nepieciešama.

Jā, cilvēki, kas šķērso robežas … tas gandrīz izskatās kā iebrukums. Un tā ir tikai daļēja bēgļa ceļojuma daļa, bet tas ir vienīgais tēls, kas ienāk prātā, ja vēlaties viņiem pajautāt, ko viņi redz, sakot “bēglis”..

Kādi ir daži no bēgļu krīzes jautājumiem, kur blokķēde var būt labs risinājums? Kur ir blokķēdes vieta bēgļu krīzes risināšanā?

Man sāpēs dupsis. Mēs neizmantojam bēgļu krīzi, jo tas ir politisks termins, lai padarītu to par krīzi, kad tā ir politiska krīze un viesmīlības krīze. Ar politiku, ar bēgļu krīzi jūs domājat tos 68 miljonus cilvēku, kuri šodien ir pārvietoti un kuri netiek laipni gaidīti un iekļauti sabiedrībā, kā arī iegūst šīs tiesības un piekļuvi pakalpojumiem.

Techfugees mēs redzam piecus izaicinājumus, piecus sāpju punktus, piecas lietas, kas nepieciešamas – iepriekš minētās lietas. Pirmkārt, ir piekļuve tiesībām un informācijai. Viņiem nav viena lieta, ko viņi mēģina orientēties. Otrā lieta – piekļuve izglītībai. Daudziem no viņiem bija izglītība, un viņi to nevar atzīt ārpus savas valsts. Trešais ir nodarbinātība. Viņi vēlas atgriezties darbā. Viņi ir visu zaudējuši. Viņi ir zaudējuši ieņēmumus, māju, automašīnu, nodarbinātību, tāpēc viņiem jāatgriežas uz pareizā ceļa. Viņu veselība ir tuva humānajai nozarei, izmantojot ceļojumu un viņu garīgo veselību. Tas ir kā murgs, kas pārdzīvo šo piespiedu pārvietošanos, kas viņu veselību apgrūtina. Piektā ir sociālā iekļaušana. Viņiem atkal jājūtas kā mājās, kur viņi nonāk.

To mēs esam klasificējuši. Tas ir tas, kas nepieciešams lielākajai daļai bēgļu un bēgļu, kad viņi nonāk drošā vietā. Kad cilvēki runā par bēgļiem, viņi bieži iztēlo savas vajadzības atrasties ap pārtiku, pajumti, ūdeni … šāda veida lietām. Tas noteikti ir svarīgi, un tas ir jānodrošina sākotnējā posmā. Tad pēc kāda laika visi pārvietotie cilvēki meklē veidus, kā turpināt dzīvi, un tieši tad viņi nonāk ieslodzījumā, mēģinot piekļūt šīm piecām lietām: veselība, informācija, izglītība, nodarbinātība, sociālā iekļaušana.

Bēgļi

Foto: Jeff J Mitchell / Getty Images

Blokķēdē līdz šim es vienkārši zinu divus projektus, kas patiešām ir pārbaudīti lielā mērogā, par kuriem mēs varam runāt. Nauda Somijā un WFP. Es īsti nevaru runāt par Naudu, jo neesmu padziļināti to darījis. Es zinu tikai no dibinātāja līdz dažiem viņu darbiniekiem līdz pat internetā lasītajam. Es neuzticos šiem resursiem kā tikai informācijai, kas sava veida veicina to darbību. Bet es zinu, ko viņi mēģina darīt, un es domāju, ka viņi gandrīz trīs gadus ir paveikuši fantastisku darbu, to darot un testējot..

Attiecībā uz WFP es zinu, ka viņi dod naudu bēgļiem, lai viņi nekavējoties varētu saņemt pārtiku un visu nepieciešamo. Viņi cenšas sasniegt 100 000 cilvēku. Līdz šim viņi piegādā ēdienu 10 000 vai 15 000 cilvēkiem. Šī blokķēde ir privāta, nevis publiska. Viņiem tas pieder, un tas palīdz izvairīties no vietējā pārdevēja apmeklēšanas. Tas ietaupa daudz naudas, bet viņiem nedod identitāti kā oficiālus dokumentus. Ja tas turpinās kā pilots, es domāju, ka viņi sākās pagājušā gada jūnijā, tāpēc ir pagājis gandrīz gads.

Tas varētu būt tikai sava veida uzskaite par viņu izdevumiem un to, kā viņi tērē pārtikai, kā rezultātā varētu iegūt informāciju, piemēram, kāda veida profils, kādā viņš tērē naudu. Varētu būt interesanti sākt veidot uzticamus personu apliecinošus dokumentus, taču es neesmu redzējis, ka bēgļiem būtu īpašumtiesības uz viņu datiem, jo ​​tas ir slēgts. Tikai WFP to var redzēt. Tātad, lai atbildētu uz jūsu jautājumu, ir daudz projektu, kas tiek izvirzīti kā koncepcijas pierādījums.

Es esmu pārliecināts, ka viņi ir lieliski. Es esmu pārliecināts, ka viņiem ir izcilas idejas, bet es uz vietas neesmu redzējis neko, kas būtu kaut ko darījis, lai nodrošinātu bēgļiem izvēli vai izglītotu viņus par to, ko blockchain var darīt viņu labā. Nekas, kas viņiem dod izglītību. Šodien darbojas tikai skaidras naudas lieta, un bēgļiem tā nav redzama, jo viņi izmanto acu skenēšanas lietu, kuru viņi izmantoja iepriekš.

Viens no labākajiem lietojumiem, ar kuru līdz šim esmu saskāries blokķēdē, ir datu privātums. Protams, jums pieder jūsu personas dati, bet arī pašpārvaldes identitāte kopumā. Ko situācijas uzlabošanai darītu pašpārvalde un datu īpašumtiesības vai vismaz piekļuve datiem?

Lai to raksturotu no lietotāja brauciena, bēgļi šķērso robežas un nonāk valstī, kurā viņiem nav tiesību, un dažreiz viņiem nav personu apliecinošu dokumentu un dokumentu, jo viņiem nebija laika tos iegūt. Ja blokķēdes tehnoloģija varētu pierādīt, ka šī persona faktiski ir šī persona, un tā atrodas uzticamā digitālajā makā, jūs varētu viņiem ietaupīt daudz laika.

Tas varētu viņiem palīdzēt atvērt bankas kontus, lai saņemtu naudu, vai arī viņiem nebūtu jāpiedzīvo kontrabanda vai Zīda ceļa sistēma tajās dienās, kuras daži joprojām izmanto. Tas ietaupītu viņiem naudu, ietaupītu laiku, un tad ir iespējams, ka caur šo identitāti viss, kas ir saistīts ar viņu identitāti. Tātad ar to varētu saistīt izglītības un darba apliecības. Tas patiešām atvērtu Pandora’s Box of stuff.

Mums ir jāaplūko otra puse, kur man šķita interesanti, ka blokķēdes tiek izmēģinātas ļoti neaizsargātiem cilvēkiem. Viņiem ir aizdomas, ka viņi izseko to, ko viņi dara un ko pērk, un viņu personu apliecinošo dokumentu. Kāpēc jūs to darāt? Bēgļa definīcija ir persona, kas ir spiesta bēgt nāves draudu dēļ.

Viena lieta, ko viņi nevēlas, ir identificēt vai izsekot. No mana darba ar bēgļiem katru reizi, kad mēs cenšamies viņiem palīdzēt ar digitālajām lietām, ja viņi var par sevi sniegt vismazāko informāciju, viņi to darīs, jo nevēlas, lai viņus izseko. Pastāv spriedze starp tādu blokķēdes izmantošanu, kas vēlas savus datus padarīt publiski pieejamus. Jūs to varat anonimizēt, es zinu, taču tas joprojām uztver daudz datu par viņu dzīvi. Parunāsim par datu drošību tās blokķēdes pamatā, kuru jūs izveidosiet bēgļiem, jo ​​tas būs pagrieziena punkts, kur bēgļi būs ieinteresēti vai nē.

Kad es runāju par blokķēdi un potenciālu no bēgļiem, kuri paši ir inženieri, viņi ir ļoti konkrēti. Katru dienu viņi strādā ar valdību un valsts aģentūrām, kas neatzīst blokķēdi. Ja valdība atzīst blokķēdes tehnoloģiju, tas kaut ko mainīs, bet citādi, kā tas būs noderīgs un pielāgojams lielākajai daļai pārvietoto cilvēku ?. Otra lieta – mēs vadām bēgļu sieviešu stipendiju programmu Francijā. Mēs atbalstām šīs sievietes tiešsaistes rīku izmantošanā, lai atrastu darbu un iegūtu viņu diplomus.

Mums bija sesija par viņu nokļūšanu LinkedIn un LinkedIn izmantošanu Francijā, lai atrastu darba devējus. Divas sievietes nevēlējās tajā iesaistīties un nevēlējās, lai viņu personiskā informācija būtu pieejama darba devējiem.

Viņi teica: “Es nevēlos, lai viņi zinātu, no kurienes esmu, jo viņi mani nenodarbinās. Ja viņi zina, ka esmu no Irākas un es strādāju noteiktā uzņēmumā, viņi mani nenodarbinās. Ja viņi zina, ka es strādāju Lībijā, viņi mani nenodarbinās. Es nevēlos, lai mani uzskata par bēgli, kas mani pieņemtu darbā. ” To jūs redzat, atrodoties kopā ar viņiem. Ja jūs būvējat bēgļiem, jums tas jādara kopā ar viņiem un viņiem. Ne jūsu iestādei … ne atbilstoši jūsu idejai par to, kā glābt pasauli vai mainīt pasaules dizainu. Esi ziņkārīgs!

Mēs esam no priviliģētas vides. Mēs īsti pamata līmenī nesaprotam, ko viņi piedzīvo. Acīmredzot jūs zinātu mazliet vairāk nekā tāds kā es. Jūs runājāt par to, kā patiesais veids, kā atrisināt šo problēmu, nav būvēt kaut ko, uz ko viņi paļaujas, bet kaut ko, kas viņus pilnvaro. Kā šī pilnvarošana izskatās?

Piemēram, tipisks blokķēdes gabals ideālā pasaulē bēgļi zinātu, kas ir blokķēde, zinātu, kāda ir viņu datu vērtība, kā tos aizsargāt tiešsaistē un kā tos izmantot. Tas nav tik daudz par to, “vai blokķēde ir šeit un tehniski darbojas?” Tas ir par to, kā viņi paši saprot un saprot blokķēdes tehnoloģiju. Ideālā pasaulē mēs koncentrētos uz bēgļu izglītību un iespēju sniegšanu tam, kā izmantot un izveidot blokķēdi. Tomēr ne katrs bēglis vēlas kļūt par blokķēdes izstrādātāju vai arī varēs.

Tāpēc svarīgi ir tas, ka bēgļi un pārvietotie cilvēki tiek iepazīstināti ar to, kā izmantot un saprast, ko tehnoloģija var darīt viņu labā, un tās ierobežojumiem. To mēs darām Techfugees. Daudzi cilvēki nāk pie mums un saka “būvē tehnoloģiju!”, Bet nē, piedod, mēs paši tieši neceļam. Mēs izveidojam un projektējam telpu, kur tiekas bēgļi un bēgļi, lai izveidotu tehnoloģijas. Tā ir izglītības telpa abiem cilvēkiem.

Bēgļi, kas nav bēgļi, uzzina par patiesajiem bēgļa izaicinājumiem – faktisko ceļojumu un situāciju. Bēgļiem viņi uzzina, kā dot iespēju izmantot tehnoloģijas un to, kas ir pieejams. Tātad šī saikne ir būtiska, un mēs to daudz izglītojam.

Tā ir atslēga. Bet šeit mēs saskaramies ar sava darba politisko izaicinājumu. Tikai daži cilvēki vēlas vai ir ieinteresēti dot bēgļiem un pārvietotajiem cilvēkiem iespēju. Viņus uzskata vai liek justies kā otrās šķiras pilsoņiem. Tas ir tiešā pretrunā ar prognozēto klimata pārvietošanās realitāti, kas drīz skars rietumu valstis.

Rietumu valdībām būs jāreaģē uz pašu iedzīvotāju masveida iekšējās migrācijas izaicinājumu. Tieši tad mēs jautāsim: ko jūs visus šos gadus darījāt ar citiem pārvietotajiem cilvēkiem? Kā jūs neredzējāt šo atnākšanu un tam sagatavoties? Klimata pārmaiņu dēļ mēs arvien vairāk pārvietosimies.

Vai valdība būs gatava atzīt cilvēku tiesības tāpat kā toreiz pēc Otrā pasaules kara? Jums vajadzētu apskatīt vēsturi, jo es domāju, ka vēsture šeit atkārtojas. 1920. gados lielinieki pārņēma Krieviju un daudz cilvēku mēģināja bēgt. Jums bija krievu bēgļi, kas dodas uz Eiropu.

Viņi izmantoja pasi, kuras nosaukums bija Nansena pases. Jūs varētu doties uz vairākām Eiropas valstu vēstniecībām, lai pieprasītu šo pasi Krievijā, un jūs aizietu. Tas ir gandrīz kā jūs atrodaties savā valstī, jūs mēģināt aizlidot un dodaties uz konsulātu, kas jums piešķir zīmogu, lai izietu un saņemtu pieņemšanu citā valstī.

Tas vairs nedarbojas, bet līdz ar to vairāk nekā 400 000 cilvēku, kas šajos pāris gados ir aizbēguši no Krievijas uz Eiropu. Vai jūs varat iedomāties šo skaitli salīdzinājumā ar šodienas mazāk nekā 20 000 ES pārvietotajiem bēgļiem. Tas notiek nevis tehnisko iespēju, bet gan politiskās gribas trūkuma dēļ.

Šodien, ja atrodaties Sīrijā, neviens konsulāts jums nedos dokumentus. Jums būs jāmaksā kontrabandistiem. Tas ir neformālā tirgus noteikums. Vispirms jums ir nelegāli jāmigrē valstī, kas atrodas pie viņu robežas. 98% gadījumu jums būs nelikumīgi jāierodas valstī, lai pieteiktos statusam. Pārcelšanās notiek tad, kad dodaties uz bēgļu nometni Libānā vai Turcijā, un tad jūs uzliekat savu vārdu UNHCR un sakāt: “Es esmu pārvietots cilvēks, vai jūs varat atpazīt manu statusu?” Tad viņi saka: “Labi, mēs izskatīsim jūsu lietu. Jums būs jāpierāda, ka jums draud nāve. ” Jūs pierādāt savu lietu. UNHCRS saka: “Jā, jūs esat bēglis.” Zīmogs, bums. Jūs esat nomākts divus gadus, piecus gadus un 17 gadus.

Jūs nezināt, bet jūs riskējat, ka šī starptautiskā aģentūra UNHCR tagad jūs aizsargā šajā nometnē un izmantos jūsu lietu, lai jūs pārmitinātu valstī, kas jūs pieņems. Šajās valstīs ir pārvietošanas kvotas.

Sīrijas bēgļi-ASV-Raad-AdaylehAP-640x480

Raad Adayleh / AP

Bet daudziem man zināmiem bēgļiem viņi ir jauni, īpaši 17–24 gadus veci. Jūs vēlaties aizbēgt no nometnes, nevēlaties nodot savu dzīvi ANO aģentūras rokās, kurai vairs neuzticaties, ņemot vērā neveiksmes un plaisas sistēmā. Viņi visi ir mēģinājuši noņemt sevi un mēģinājuši aizbēgt no UNHCR, mēģinājuši bēgt no visām valdībām, kas mēģina iegūt pirkstu nospiedumus, jo, kad tas ir izdarīts, viņiem vairs nav varu pār viņu dzīvi.

Šie ir stāsti, kas cilvēkiem ir jādzird, lai saprastu, kā dot šiem cilvēkiem iespēju un patiešām mainīt. Vēsturiski bija veidi, un šeit tas ir ļoti politiski. Vai valdības ir gatavas atzīt, ka puse no šiem 68 miljoniem cilvēku ir jaunāki par 18 gadiem? Viņi vēlas izaugt par veseliem pieaugušajiem, pretējā gadījumā viņi būs slogs sabiedrībai.

Viņiem jāpiešķir tiesības piekļūt valstij, kas nodrošina izglītību, darbu un visas šīs lietas.

Ja viss šis jautājums nav humāns, tad kāda veida jautājums tas ir?

Tas nav tikai humāni. Sākumā tas nav humāni visiem nabadzīgajiem, kuri ir spiesti bēgt un kuriem nav naudas, un kuri pat ir analfabēti, un tas viss. Es teicu, ka tas ir ļoti politiski. Tas ir pasaules izaicinājums. Mums ir cilvēki, kuri būs spiesti bēgt. Es nezinu, kā to kvalificēt, tas ir liels izaicinājums. Mums jāzina, kā izveidot sabiedrību ar cilvēkiem, kuri nav dzimuši kultūrā, kurā viņi nonāk. Mums ir jāievēro mūsu cilvēktiesību principi un vērtības – otrkārt, mums jāglābj demokrātija.

Mums jāveido tehnoloģijas un sistēmas, kas atbalsta šīs vērtības. Tas varētu būt likumi, tā varētu būt atzīšana, bet tā varētu būt arī bloku ķēde, kas atbilst mūsu vadītājiem un mūsu demokrātijām. Man ir bail, ka mūsu demokrātijas neizdzīvos, ņemot vērā ksenofobiskās, galēji labējās partijas, kas nonāk pie varas un izmanto sociālos medijus, lai izplatītu naidu un dezinformāciju. Mēs varētu nonākt tajā pašā apburtajā lokā, pie kura esam atgriezušies daudz, daudz reižu.

Tas ir traki un žēl, ka ksenofobija joprojām ir lieta.

Ksenofobija ir ļoti cilvēciska. Tā vietā populisms, manuprāt, ir ļoti bīstams. Es to saīsināšu. Ksenofobija ir reakcija uz nezināmo. Tas ir tā, it kā es baidītos no cilvēka, kuru nepazīstu. Cilvēkam ir jābaidās no tā, ko nezinām. To var viegli atrisināt ar izglītību.

Galēji labējās partijas – populisms būtībā ir tas, kurš pelna naudu un gūst labumu no mūsu bailēm no “otra” viņa paša dēļ, un tās ir patiesās briesmas. Ksenofobiju var pieradināt … populisms ir jāizskauž.

Piekritu. Paldies par jūsu laiku, Žozefīne.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map