Vai Blockchain var glābt mūsu identitāti no digitālās bedres?

Vai Blockchain var glābt mūsu identitāti no digitālās bedres?

Mūsu mūsdienu identitātes pārvaldības sistēmas pašlaik ir krīzē, un šķiet, ka tas patiesībā ir tikai status quo, bet vai tā tam ir jābūt?

Lai ātri atrastu iemeslus, kāpēc identitātes drošība ir tik svarīgs jautājums, nav nepieciešams daudz rakt tiešsaistē. Līdzīgi rīki Vai esmu saņēmis pwned? rāda virkni attiecīgu nozīmīgu institucionālu pārkāpumu piemēru, kas ir nopludinājuši miljoniem personas datu failu. Gan fizisko, gan digitālo identitātes datu bāzu centralizācija rada šos neizbēgamos neveiksmes punktus, kas grauj mūsu personas datu sistēmisko vērtību.

Identitāte saskaras ar skaidru problēmu, kas tikai pasliktināsies, kad datu pārvaldības sistēmas sāpīgi mēģina pielāgoties pieprasījumam. Labās ziņas ir cerības, ka blokķēde var būt noderīga. Neveiksmīgi ir tas, ka tas, protams, vēl ir ļoti agri, padarot problēmu daudz skaidrāku nekā risinājums.

Skatieties savu digitālo identitāti, izmantojot šādus rīkus

Vai jūsu tiešsaistes identitāte ir reģistrēta?

Kāpēc identitātes pārvaldība ir problēma?

Lai saprastu, kāpēc identitātes drošība ir problēma, šķiet svarīgi vispirms saprast, kāpēc mūsu identitātei ir vērtība. Identitātes vērtību mūsu dzīvē var redzēt dažādos veidos, kas kalpo kā apliecinājums dalībai mūsu dažādās organizācijās vai atvieglo vērtības radīšanu, kamēr mēs parakstāmies uz punktētās līnijas, atverot jaunus vārtiņus. Mūsu identitātei ir vērtība, jo tai ir spēks gan radīt bagātību, gan pierādīt mūsu dalību neatkarīgi no tā, vai tas ir labs vai nē.

Identitātes ir vērtīgas, un mēs to pārvaldām.

Identitātes drošības problēma ir tā, ka šis masveidā spēcīgais aktīvs tiek atstāts neaizsargāts aiz katra stūra; problēma indivīdam un institūcijām, kas mums kalpo. Individuāli mums ir nepieciešama labāka izpratne un izglītība par mūsu identitātes vērtību un jo īpaši par to, kā pasargāt sevi, virzoties dziļāk digitālajā pasaulē. Institucionāli centralizētās identitātes pārvaldības sistēmas vienkārši nedarbojas. Ir pieprasījums pēc identitātes infrastruktūras, kas izturētu neizbēgamu dalībnieku skaita palielināšanos, vienlaikus aizsargājot pret klasiskākiem jautājumiem, piemēram, aizvietojamību un neveiksmes punktu centralizēšanu..

Banku, veselības aprūpes, sociālās labklājības programmu, tiešsaistes pakalpojumu, zemesgrāmatu, kredītreitinga, imigrācijas dokumentācijas, transportlīdzekļu reģistrācijas, ieroču licencēšanas, medību reģistru, balsstiesību un dzimšanas apliecību sarakstā ir daži piemēri..

Identitātes centralizēšana sāp mums visiem, bet vieniem sāp vairāk nekā citiem

Starp problēmu un izaicinājumu kalniem, ar kuriem saskaras identitātes pārvaldība, īpaši ir bijušas pāris tēmas, kuras ir pārspīlējušas uz augšu. Pirmkārt, jums, visticamāk, vajadzēja dzīvot zem akmens, lai vismaz nezinātu, ka mūsu dati vairs nav droši citu organizāciju uzraudzībā. Par nozīmīgiem jauniem uzlaušanas gadījumiem tiek rakstīti šokējoši virsraksti, un digitālie uzņēmumi turpina veidot uzņēmējdarbības modeļus, kas cirkulē ap klientu datu vākšanu un apsaimniekošanu..

Mūsu personiskās informācijas centralizācija ir problēma gan fiziskās glabāšanas sistēmās, gan to digitālajās versijās. Attiecībā uz šīm sistēmām, kas joprojām ir atkarīgas no papīra un tintes, acīmredzamie jautājumi saskaras ar tām, jo ​​visā pasaulē palielinās dabas katastrofas un ideoloģiskās pārmaiņas rada radikālas iedzīvotāju kustības. Šīs papīra identitātes sistēma bieži tiek uzglabāta un izveidota no ķieģeļu un javas vietām, kurās ir maz atlaišanas, radot būtiskas ievainojamības.


Papildus jautājumiem, kas saistīti ar mūsu identitātes glabāšanu, datu vākšanas un digitālā mārketinga eksplozija ir radījusi jaunus izaicinājumus šai tēmai. Datu vākšana un ap to balstītie uzņēmējdarbības modeļi rada pieprasījumu pēc mūsu personiskās identitātes tādā līmenī, kas ievērojami pārsniedza iepriekšējo datu vākšanas telpu.

Konkurence par augstas kvalitātes personisko informāciju tirgū ir sīva, un pašreizējā tendence ir rentabla. Daudzi tehnoloģiju uzņēmumi iegūst mūsu personisko identitāti, un to motīvi ir no konkurences priekšrocību radīšanas pašu produktos līdz datu apvienošanai un piesaistīšanai ienākumos. Tomēr neatkarīgi no motivācijas, pieaugot identitātes informācijas datu kopai, konkurence tirgū par šo vērtīgo resursu iegūs viņu ieguves centienus dziļāk mūsu dzīvē, lai labāk mūs tuvāk iepazītu.

Neskatoties uz visvairāk ieinteresēto personu centieniem, šo glabāšanas sistēmu nekļūdīgums, kuru uzdevums ir aizsargāt mūsu personisko identitāti, joprojām nav sasniedzama. Ir vajadzīga infrastruktūra, kuru var uzbūvēt un pārvaldīt, kas mūs tuvina pilnīgas drošības meklējumiem ap mūsu identitāti.

Iespējams, nav pārsteidzoši, ka tie, kurus šis jautājums skar visvairāk, ir tās populācijas un personas, kuras jau tagad ir visneaizsargātākās dažādu iemeslu dēļ; politiski, ekonomiski, dabiski vai citādi. Spēcīgas identitātes sistēmas ir ļoti pieprasītas, kad mēs sasniedzam cilvēka pārvietošanās augstākais punkts reģistrā un centrālos autoritātes punktus satricina nepastāvība

Šķiet taisnīgi teikt, ka identitātes pārvaldības jautājumi skar visus tieši un citādi. Tomēr centralizētās datu glabāšanas vājās vietas un identitātes drošības nestabilitāte neaizsargātām iedzīvotāju grupām ir divas īpaši asas tēmas, kurām ir potenciāls atrast zināmu atvieglojumu no blokķēdes dziedinošajām spējām.

Vai Blockchain to var atrisināt?

Mainīgums un mainīgums: Šie divi jēdzieni, aizstājamība un mainīgums ir ļoti saistīti ar identitātes galveno nozīmi un vērtību. Lai identitāte darbotos un sniegtu vērtību, tai ir jābūt neievainojamai dublēšanās procesā, un to nedrīkst mainīt ne turētāja individuālā līmenī, ne kolektīvā mērogā, kur dati tiek glabāti un glabāti..

Būt neaizvietojamam nozīmē, ka var pastāvēt tikai viens šāda veida; domājiet par kolekcionējamām kartēm, piemēram, Magic the Gathering vai O-Pee-Chee beisbola kartēm. Tāpat kā jebkura cita mazvērtīga, tā ir svarīga, un to sabojā viltnieki vai dublēšanās. Neaizvietojamās identitātes varētu būt milzīgs palīgs daudzās jomās, kurās viņi darbojas kā vārtsargs, piemēram, tas padarītu daudz grūtāku piekļuvi nepilngadīgo dzeršanai, kad dublikāts I.D. tirgus druskas pilsētiņās visur. Nopietnāk, identitātes neaizvietojamība varētu arī palīdzēt novērst jautājumus, kas saistīti ar augstāku pasu krāpšanas līmeni un sociālo pakalpojumu, piemēram, veselības aprūpes vai izglītības, ļaunprātīgu izmantošanu.

Līdzīgi bloka ķēdes iespējamā nemainība var būt milzīgs aktīvs datu glabāšanai un pārvaldībai. Identitāte nemainīgā blokķēdē nozīmētu, ka tā tiek pasargāta no ļaunprātīgām izmaiņām vai pat iznīcināšanas gan ar atpakaļejošu datumu, gan ne. Nemaināmai identitātei ir daudz priekšrocību, kas aizsargā gan lietotājus no sistēmas, gan sistēmu no lietotāja.

Decentralizācija neatrisina visas problēmas, bet tas ir lielisks sākums

Ideja par decentralizāciju kā drošības pasākumu ir diezgan vienkārša, tai nav viena neveiksmes punkta. Identitātei reti, ja vispār kādreiz ir piešķirta šī īstā ilgmūžības iezīme, kas aizsargāta pret visām tradicionālajām slimībām, kas pašlaik skar personas datu glabāšanu. Decentralizācija atgriež mūsu identitātes kontroli un vērtību indivīdam, nevis galvenokārt dod labumu dažādiem glabātājiem, kuru rīcībā ir mūsu informācija.

Civic ir lielisks piemērs lietai, kas nodrošina blokķēdes risinājumus abām personas datu mijmaiņas tirgus pusēm. Civic ir izmantojis blockchain, lai ļautu lietotājiem saglabāt un saglabāt īpašumtiesības uz viņu identitātes datiem, un novērš nepieciešamību uzņēmumiem un organizācijām centralizēt un kompromitēt mūsu identitāti. Lai patiešām atklātu, kā un kāpēc daudzsološas tehnoloģijas, piemēram, Civic, ienirstiet mūsu iesācēju ceļvedī par blokķēdes identitātes pārbaudi.

Papildus radošiem risinājumiem personas datu tirgum, blockchain decentralizētais formāts ir labi piemērots, lai palīdzētu veicināt jaunus risinājumus krīzei, kas saistīta ar identitātes pārvaldību neaizsargātajās iedzīvotāju grupās. Nesen blockchain ir atradis noderīgumu bēgļu situācijās, piemēram, Jordānijas Zaatari bēgļu nometnē, kur biometriskā tehnoloģija, kas saistīta ar blokķēdes identitātes datu pārvaldību tiek izmantota Pasaules Pārtikas programmā un to Celtniecības klucīši iniciatīvs.

WFP, izmantojot blokķēdi, lai aizsargātu un palīdzētu identitātei

Pasaules pārtikas programma – celtniecības bloki

WFP veidojošo bloku mērķis ir izmantot “blokķēdi kā līdzekli, lai skaidrās naudas pārskaitījumus padarītu efektīvākus, pārredzamākus un drošākus”, un, to darot, viņiem atgrieztu bēgļu finanšu un personiskās identitātes īpašumtiesības..

Blockchain projekti, kas riņķo ap labāku identitātes glabāšanu un pārvaldību, ir nenoliedzami sākumstadijā. Bet agrīnās pazīmes, šķiet, norāda uz pozitīvu un noderīgu piemērotību blokķēdei, jo pieprasījums turpina pieaugt. Identitātes blokķēdes risinājumi tiks ieviesti lēni, jo mantotās infrastruktūras apvienošana un aizstāšana ir milzīgs uzdevums, no kura pašlaik ir pieejama neliela platforma. Plašām teritorijām un neaizsargātām iedzīvotāju grupām nav tādas iespējas, lai tām palīdzētu digitālā tehnoloģija, kas tik ļoti paļaujas uz elektrību un internetu.

Iesaiņošana

Mūsu identitātes vērtība pieaug, un patlaban glabāšanas sistēmas, kas to aizsargā, mēģina palielināt mērogu. Turklāt uzticēšanās mūsu identitātei citiem ātri izzūd, un ir jūtams pieprasījums pēc jauniem identitātes pārvaldības risinājumiem, kas prasa ievērojamas izmaiņas mūsu domās par identitāti un to, kā mēs to vērtējam. Mēs varam meklēt bloku ķēdi, lai cerētu, bet patiesība ir tāda, ka joprojām ir ārkārtīgi agri pateikt, kā tas var vislabāk palīdzēt un kur.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map