Vai citi izplatītie virsgrāmatas aizstās blokķēdi?

Vai mums vajadzētu aizstāt blokķēdi ar kaut ko citu? Tas ir jautājums, ko daudzi tehnologi uzdod, ņemot vērā galveno bloku ķēdes platformu problēmu mērogošanu.

Blockchain pārdzīvo dažas augšanas sāpes. Galvenās platformas, kas ir vispazīstamākās blokķēdes ekosistēmā, Bitcoin un Ethereum, abas pēdējā gada laikā ir saskārušās ar mērogojamību.

Bitcoin & Ethereum izaicinājumi

Daudziem lietotājiem Bitcoin darījumu apstiprināšanas laiki vienmēr ir bijuši pārāk ilgi (ja gaidāt sešus blokus, kā ieteikts). Pagājušajā gadā Bitcoin maksas pieauga arī ar tīkla popularitāti, jo 1 MB bloka ierobežojums neļāva kalnračiem iekļaut daudz darījumu.

Ethereum ir piedzīvojis līdzīgas neveiksmes (kaut arī ne tik dramatiskas) ar darījumu laiku un gāzes prasībām. Ievērojams un bieži citēts piemērs ir tas, kā Cryptokitties tirdzniecības karte dapp pagājušajā gadā īsu laiku pārspēja tīklu.

Līdz šim neviens no tīkliem nav ieviesis risinājumu, kas fundamentāli novērš šīs problēmas. Turklāt daudzi cilvēki uzskata, ka mērogojamība ir problēma, kas raksturīga blokķēdei kā protokolam. Jo vairāk cilvēku jūs iekļaujat tīklā un jo vairāk verificējamo darījumu jums ir, jo grūtāk ir panākt vienprātību.

Šo neveiksmju rezultātā daži eksperti apšauba, vai blokķēde pašreizējā formā patiešām var atrisināt uzņēmuma un sabiedrības līmeņa problēmas, kuras sākotnēji bija paredzēts risināt. No vienas puses, daži apgalvo, ka pati blokķēde ir neadekvāta tehnoloģija, un mums ir jāaizstāj blokķēde ar citu izplatītās virsgrāmatas tehnoloģiju. No otras puses, citi apgalvo, ka blokķēdi var izlabot, taču tai būs nepieciešama ievērojama pārveidošana.

Virzīts aciklisks grafiks

Blockchain nav vienīgais izplatītās virsgrāmatas tehnoloģijas veids. Ir arī citi veidi, kā saglabāt drošu ierakstu, neizmantojot blokķēdi. Viena no šādām alternatīvām, kas varētu aizstāt blokķēdi, ir virzīts acikliskais grafiks (DAG).

Kas ir DAG?

DAGVirzīts aciklisks grafiks ir tīkla veids, kurā darījumus un informāciju neapstiprina viss tīkls. Tā vietā, kad mezgls sazinās ar tīklu, lai iesniegtu darījumu, tas vienlaikus apstiprina arī vairākus citus darījumus.


Rezultāts ir krustenisks apstiprinājumu tīkls, kurā katram jaunam darījumam ir vismaz divi vecāku darījumi, kas to apstiprina. Savukārt šie vecāku darījumi norāda uz agrākiem darījumiem. Kaskādes apstiprinājumu laikā, kas pieaug eksponenciāli, visi jaunie darījumi galu galā attiecas uz to pašu iepriekšējo darījumu kopu.

Šīs arhitektūras rezultāts ir mērogs kopā ar tīkla mezglu skaitu. Turklāt tā ekspluatācija joprojām ir lēta, un par to nav maz darījumu maksas. Tā kā katram mezglam, kurš iesniedz darījumu, vispirms ir jāpārbauda citi darījumi, tīkls mērogojas pats un nav kalnraču, kas maksātu atlīdzību.

DAG trūkumi šobrīd ir teorētiski, taču drīz tie varētu kļūt reāli. Bez lielas tīkla trafika DAG arhitektūras kļūst neaizsargātas pret uzbrukumiem. Šī iemesla dēļ pirmajās dienās DAG projektiem parasti ir nepieciešams centrālais koordinators, lai pārliecinātos, ka nav negodīgu ķēžu un vai visi darījumi saņemtu vienādu apstiprinājuma summu. DAG arī ir jauna tehnoloģija, kuras drošībai ir mazāk testēšanas un pierādījumu nekā blokķēdei.

Projekti, izmantojot DAG

  1. Byteball – Byteball ir kriptonauda, ​​tāpat kā Bitcoin, taču tā ir veidota uz DAG infrastruktūras ar nolūku veikt masveida mērogošanu. Tas ietver arī līgumu iespējas veikt nosacītus maksājumus.
  2. IOTA – IOTA ir vērsta uz tīkla izveidi darījumiem bez maksas starp mašīnām lietu internetā. DAG arhitektūra, kas pazīstama kā Tangle, ļauj veikt šos darījumus, bet ir arī nonākt ugunī.
  3. Hašgrāfs – Hašgrāfs tiek uzskatīts par blokķēdes slepkavu. Tas ir atklāts projekts, lai izstrādātu DAG plašai lietošanai, izmantojot Gossip, kur katrs mezgls nejauši izvēlas citu mezglu, ar kuru koplietot visu savu informāciju. Tomēr tas vēl nav palaists.

iota mudžeklis

IOTA ir desmit kriptonauda, ​​kas piešķir likumību DAG potenciālam aizstāt blokķēdi. Tomēr, kā redzat, joprojām nav daudz DAG projektu, un tehnoloģija ir diezgan jauna un nepārbaudīta.

Mainiet Blockchain pati

Otra iespēja ir aizstāt blokķēdi ar labāku pašas versiju. Tomēr šīm jaunajām versijām būtu nepieciešamas dažas būtiskas izmaiņas blokķēdes pašreizējā darbībā. Apskatīsim dažas no šīm iespējām …

Dalīšanās

Dalīšana ietver pilnu mezglu tīkla sadalīšanu mazākās grupās. Šīs mazākās grupas pārbaudītu proporcionālu kopējo darījumu skaitu tīklā. Pieaugot kalnrūpniecības tīklam, jūs sadalāt to vairākās grupās, kas nozīmē darījumu jaudas skalas ar ieguves mezglu skaitu.

Šeit dažreiz izaicinājums ir lietu pasūtīšana, un darījumiem pirms kaut kāda apstiprinājuma ir jāredz kaut kā apstiprinājums. Tas jo īpaši attiecas uz gadījumiem, kad mēģināt sadragāt viedo līgumu vai dapp darījumus. Tiklīdz jūs ieviešat pārāk daudz sakaru starp šķembām, jūs vispirms zaudējat šķembu priekšrocības. Turklāt neviens nav atrisinājis valsts sadrupināšanas problēmu, kas ļautu sarežģītiem līgumiem darboties sadalītā tīklā. Šobrīd sadalītie tīkli, piemēram, Zilliqa, neko nevar atbalstīt ārpus funkcionāliem līgumiem.

zilliqa lauskas

Pašlaik Ethereum strādā pie valsts sadrupināšanas kā daļu no tā mērogojamības risinājuma.

Jauni vienprātības mehānismi

Vairāki projekti eksperimentē ar jauniem vienprātības mehānismiem, lai aizstātu blokķēdes vienprātību, kā mēs to pašlaik zinām (t.i., Pow un PoS). Šīs jaunās vienprātības metodes parasti ietver nepieciešamību samazināt visu tīklu nepieciešamību piedalīties vienprātībā, nejauši izvēloties mazāku mezglu grupu, lai pārbaudītu un apstiprinātu darījumus.

neo dbft

Bizantiešu vainas toleranta vienprātība ir kļuvusi par vispāratzītu šīs pieejas standartu. NEO, iespējams, ir vispazīstamākais blokķēdes projekts, lai īstenotu BFT vienprātību (NEO izmanto dBFT). Nesen NEO paziņoja, ka viņu tīkls ir sasniedzis 1000 tx / s, nedalot testēšanas apstākļos.

Sānu kanāli & Uzticamie mezgli

Zibens tīkla palaišana uz Bitcoin rada vēl vienu potenciālu blokķēdes atjaunošanu. Ideja ir izmantot blakus kanālus, lai nokārtotu darījumus starp pusēm, kuras bieži veic uzņēmējdarbību. Šie darījumi nebūs jākārto blokķēdē, izņemot gadījumus, kad atverat vai aizverat kanālu.

Vēl viena iespēja ir darbināt otro kalnrūpniecības mezglu līmeni, kas kalpo kā uzticami mezgli. Šie supernode varēja ātrāk pārbaudīt vairāk darījumu. Viens šādas sistēmas piemērs ir Dash.

Lai gan šī taktika samazina kopējās prasības kalnračiem, tie patiešām ir pasākumi, kas neatrisina blokķēdes mērogojamības pamatjautājumu.

Kas aizstās Blockchain?

Blockchain priekšā vēl ir zināma attīstība. Šie ir šīs jaunās tehnoloģijas sākuma gadi, un iespējams, ka risinājums, kas aizstās blokķēdi, vēl nav pat izgudrots. Tomēr, ja blokķēdes mērķis ir iegūt plašu pieņemšanu, nākamajos gados šie jautājumi tiks padarīti vai salauzti.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map