3Commas, çeşitli ticaret araçları kripto ticaret stratejinizi geliştirmek için. Doğru kullanıldığında, bu araçlar karınızı en üst düzeye çıkarabilir ve zararlara maruz kalmanızı azaltabilir. Bu araçlardan 3Commas en çok ticaret botları ile tanınır. Bu 3Commas incelemesinde, bu platformu bu kadar güçlü kılan işlevselliği keşfediyoruz.

Ticaret Botları

Ticaret botları, algoritmalarındaki gelişmeler ve artan başarı oranları nedeniyle son zamanlarda çok ilgi gördü. Hiç kimse piyasayı 7/24 izleyemez ve kripto alanının değişken yapısı saniyeler içinde kayıpları almayı veya fırsatları kaçırmayı mümkün kılar. Neyse ki, iyi programlanmış bir ticaret botu siz uyurken, yemek yerken veya diğer kripto dışı faaliyetlerle ilgilenmeniz gereken her şeyi yaparken dizginleri alabilir..

Bir 3Commas kullanıcısı olarak, başarılı yatırımcıların eylemlerini çoğaltmak, alım satım emirlerini otomatikleştirmek ve en iyi portföyleri takip etmek dahil olmak üzere birçok şekilde botlarınızı otomatikleştirebilirsiniz. Bu kullanışlı protokoller, ticaret stratejinizi kayıp ve kazanç yüzdelerine, fiyat noktalarına veya çeşitli diğer piyasa koşullarına göre önceden programlamanıza olanak tanır. 3Commas ticaret botunun günlük işlem hacmi yaklaşık 10 milyon dolar olan 33.000’den fazla kayıtlı kullanıcısı var..

Ticaret Botları: Dikkate Alınacak Şeyler

Ticaret botları mükemmel değildir ve birçok insan onların manipüle etme kripto para birimlerinin fiyatı. Var kanıt bu teoriyi desteklemek için. Haziran 2017’de Ethereum, durdurma kayıplarını başlatan ticaret botları selinden dolayı GDAX’ta 319 $ ‘dan .10 $’ a kadar bir ani çöküş yaşadı. Bu protokollerin getirdiği risklere rağmen, ticaret botları burada kalacak.

3 virgül

Miami merkezli 3Commas kripto para birimi platform 2014 yılında kripto pazarına girdi. Platform, dört yıl içinde kripto alanında önemli bir oyuncu olmayı başardı. 3Commas kripto yönetim sisteminin arkasındaki geliştiriciler, Binance, Coinbase, Bitfinex ve Huobi gibi birçok tanınmış borsa ile stratejik ortaklıklar kurdu. Bu ortaklıklar, 3Commas ticaret botlarının API protokolü aracılığıyla dünyanın en büyük borsalarından bazılarında çalışmasını mümkün kılar..

3Commas Özellikleri

3Commas, dünya çapında herhangi bir internet özellikli cihazdan erişebileceğiniz web tabanlı bir platforma sahiptir. Aşağıdakiler dahil farklı eylemler gerçekleştirmek için farklı botlara erişebilirsiniz: basit, bileşik, kaybı durdur, kısa ve kar elde etme. Kullanıcı dostu arayüz ile kendi benzersiz ticaret stratejinizi de oluşturabilirsiniz..

Ticaret botunuz, ticaret kriterlerinizi beklerken piyasayı kesintisiz olarak izler. 3Commas, ticaret botu kullanıcılarına güçlü araçlar sunar. Bu araçlar, takip eden zarar durdurma ve takip eden kar alma gibi benzersiz özellikler içerir. Aşağıda bu özelliklerin hem zararı durdur hem de kar al özelliklerinin etkinliğini nasıl artırdığı anlatılmaktadır..

Kaybı durdurmak

Geleneksel bir kayıp durdurma senaryosunda, bir kayıp yüzdesini önceden programlarsınız. Bu yüzdeye ulaşıldığında, botunuz kripto paranızı satacaktır. Örneğin, Bitcoin’i 10.000 dolardan satın aldığınızı varsayalım. Durdurma kaybınızı, satın alma fiyatınızın yüzde 10 altına ayarladınız. Bitcoin’in fiyatı 9.000 $ ‘a düşerse, botunuz otomatik olarak bir satış emri başlatır. Stop loss son derece güçlüdür ve birini kullanmak sizi büyük kayıplardan kurtarabilir.

Trailing Stop Loss

Sondaki kayıp durdurma özelliği, denkleme ek faktörleri alır. Bu faktörler, elde edilen kazanımları içerebilir. Daha önce olduğu gibi aynı örneği kullanalım, ancak bu senaryoda Bitcoin ilk olarak kayıpları almadan önceki gün boyunca bazı kazançlar gerçekleştirir. Takip eden zararı durdur özelliği, yüzde 10’luk stop oranınızı otomatik olarak satın alma fiyatınızdan gün içindeki en yüksek değerli noktaya yeniden ayarlar. Bu şekilde, gün boyunca kazancınızı hala alırsınız.

Kar almak

Kâr alma özelliği, önceden belirlenmiş bir kazanç yüzdesi gerçekleştiğinde varlıklarınızı otomatik olarak satar. 6.500 dolara bir Bitcoin satın alıyorsunuz, kar alma özelliğini 6.600 dolara ayarlıyorsunuz ve kazançlar gerçekleşirse, botunuz karınızı alacaktır. Sistem önemli ölçüde yardımcı olur, ancak genellikle kaçırılmış karlara yol açar. Ya bu 6.500 dolarlık Bitcoin 8.000 dolara giderse? Şimdi, ek 1.400 dolarlık karı kaçırdınız.

Takip Eden Kâr Al

Takip eden kar alma özelliği, kripto satmanız sırasında günün fiyat eğilimlerini hesaba katar. Botunuz yüzde 10 kar elde edecek şekilde ayarlanmışsa, bu özellik kârınızı trendin en yüksek noktasının yüzde 10’unda alacaktır. Önceki örneği kullanarak, 6.500 Dolar Bitcoin’inizi 7.200 Dolara satıyorsunuz. 100 $ yerine 700 $ kar elde edersiniz.

Kayıt İşlemi

Kaydolma süreci nispeten ağrısızdır. Şirket başlangıçta e-postanızı ve şifrenizi ister. Ardından, e-postanızdaki tıklanabilir bir bağlantı aracılığıyla hesabınızı onaylamanız gerekir. Bağlantıyı tıkladığınızda, dört adımın sağlandığı hesap kurulum sayfasına yönlendirilirsiniz..

3Anasayfa Üzerinden Hesap Oluşturun

3Anasayfa Üzerinden Hesap Oluşturun

Exchange’e bağlanın

Burada 3Commas platformunu borsalarınıza entegre edeceksiniz. İşlem, eklemek istediğiniz değişim için bağlan düğmesine basmanızı ve API’niz dahil ilgili bilgileri doldurmanızı gerektirir..

Akıllı Ticaret

Süreçteki bir sonraki adım, zararı durdurma ve kar alma işlevlerinizi oluşturmaktır. Platform, kripto portföyünüzü gerçek zamanlı olarak birden fazla borsada yönetecek. Akıllı ticaret özelliği, kârınızı kilitleyerek ve zararlarınızı azaltarak kripto tüccarları için izleme sürecini basitleştirir..

Otomatik Ticaret Botu

Bir Binance veya Huobi hesabınız varsa, otomatik işlem botu özelliği ile ekstra gelir elde edebilirsiniz. Botunuzun etkinleştirmesini istediğiniz kayıp veya kazanç yüzdesini girmeniz gerekecektir. Botunuzun daha önce belirtilen takip eden zarar durdurma ve takip eden kar alma işlevleri gibi daha gelişmiş özelliklerini de bu bölümde kurabilirsiniz..

3commas Dashboard ile Bot Ayarları

3commas Dashboard ile Bot Ayarları

Davet Et ve Kazan

3commas hesabınızın kurulumundaki son adım, arkadaşlarınızı katılmaya davet etmektir. Şirket etkileyici bir tavsiye oranı sunuyor ve arkadaşlarınız 3Commas hizmetlerinde yüzde 10 indirim alıyor.

3Commas Fiyatları

Bu yardımcı hizmetlerle ilgili bazı maliyetler vardır. 3Commas, aralarından seçim yapabileceğiniz dört abonelik planı sunar. Planlar, yeni kripto kullanıcılarından kurumsal düzeyde operasyonlara kadar uzanıyor. Aşağıda dört plan ve ne içerdikleri.

Başlangıç ​​$ 29 / Ay

Bu plan size akıllı ticaret terminaline, sınırsız döviz entegrasyonlarına ve hata ve iptal bildirimlerine erişim sağlar. Bu abonelik düzeyi botları içermez.

Gelişmiş 49 $ / Ay

Gelişmiş plan, Başlangıç ​​paketinde listelenen her şeyin yanı sıra basit botlara, özel TradingView sinyallerine (tescilli ticaret arayüzü) ve portföy yönetimi arayüzüne erişim içerir..

Pro $ 99 / Ay

Pro planı, Gelişmiş plandaki her şeyin yanı sıra basit, bileşik ve Bitmex botlarına erişim içerir. Tam portföy yönetim yazılımı ve özel TradingView Sinyallerine erişim elde edersiniz.

Kurumsal

Kurumsal düzey abonelik, istek üzerine tüm botları ve özel özellikleri içerir. Hizmet için fiyatlandırma, her müşteriye göre uyarlandığı için listelenmemiştir. Ayda 99 dolardan fazla olmasını bekleyebilirsiniz..

Aboneliğinizi seçtikten sonra, hesabınız için nasıl ödeme yapmak istediğiniz sorulacaktır. Mevcut üç seçenek Advcash, CoinPayments aracılığıyla Kripto ve Yandex.Checkout’tur. 3Commas hesabınız için ödeme yapmak için bir kredi kartı, para transferi ve hatta eski moda kripto kullanabilirsiniz..

3Commas: Gelecek için Ticaret Araçları

3Commas, ticaret botu sektörüne öncülük etmeye devam ediyor. Love’em veya hate’em, takas botları burada kalacak ve 3Commas sektörün en iyilerinden birini sunuyor. Bu yararlı algoritmalar, kripto pazarını yeniden şekillendirir ve yatırımcılara kazançları üzerinde daha fazla kontrol sağlar..

Artık ticaret botlarına aşina olduğunuza göre, bilgisayar korsanlarının Binance’e saldırmak için ticaret botlarını nasıl kullandığını kontrol ettiğinizden emin olun..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me