Binance ve Bitfinex

Binance ve Bitfinex: Her iki borsa da alternatif paralarla (altcoin) ilgilenen aktif tüccarlar için popüler seçeneklerdir. İşlem hacmine göre sürekli olarak ilk beş borsada yer alıyorlar ve Binance neredeyse her zaman Bitfinex’in önünde..

ABD sakinleri için hayal kırıklığı yaratan bir şekilde Bitfinex, 2017’nin sonuna doğru Amerika Birleşik Devletleri’ne hizmeti durdurdu. Bu kesinti geçici gibi görünse de gerçekte ne kadar süreceği belli değil.

Hizmet kesintileri bir yana, bu baskın alışverişleri karşılaştırmak hâlâ önemlidir. Bu Binance ile Bitfinex takas karşılaştırmasında, hangisinin sizin için en iyisi olduğuna karar verebilmeniz için her birinin tüm artılarını, eksilerini ve ayrıntılarını ele alacağız..

Şunlardan bahsedeceğiz:

Binance ve Bitfinex Temel Bilgileri

Finansman Yöntemleri

Binance kesinlikle bir kripto para birimi borsasıdır – fiat rampası yoktur. Desteklenen herhangi bir kripto para birimini yatırabilirsiniz, ancak Bitcoin, Ethereum, Binance Coin, ve Tether. Bunlar, borsada diğer kripto para birimleri için ticaret yapabileceğiniz tek paralardır..

Bitfinex’te hesabınıza şu yollarla para yatırabilirsiniz: banka telleri. Platform, Euro, Japon Yeni, Pound Sterling ve ABD Doları’nı desteklemektedir. Ayrıca kripto para birimi fonları da yatırabilirsiniz.

Arayüz

Binance iki arayüz seçeneği sunar: Temel ve Gelişmiş. İki görünüm aslında karmaşıklık açısından karşılaştırılabilir, ancak Gelişmiş olanın teknik analiz için daha fazla aracı vardır. Her iki görünüm de herhangi bir saygın borsada bulabileceğiniz ortak tabloları ve rakamları içerir.

Binance’de piyasa, limit ve stop-limit emirleri verebilirsiniz.

binance arabirimi

Bitfinex arayüzü, Binance’ten önemli ölçüde daha karmaşıktır. Ancak platform aynı zamanda daha gelişmiş ticareti de destekliyor. Piyasa, limit ve diğer koşullu emir türlerinin yanı sıra şunları yapabilirsiniz: marjla ticaret yanı sıra. Bu, halihazırda değişken olan bir pazara yepyeni bir risk düzeyi getirdiği için, yalnızca deneyimli bir yatırımcıysanız, marjla işlem yapmanızı öneririz..


bitfinex arayüzü

Ticaret Ücretleri

Binance’ten daha düşük ücretli bir borsa bulmakta sorun yaşarsınız. Binance sadece ücretlendiriyor İşlem başına% 0.10 Binance Coin (BNB) ile öderseniz ücreti yarı yarıya düşürür.

Bitfinex bir ticaret ücreti programı İşlem geçmişinize ve bir yapımcı (kitaplara sipariş veren) veya alıcı (kitaplardan bir sipariş doldurma) olup olmadığınıza bağlı olarak ücretleri hesaplar. Yapımcı ücretleri aşağıdakilerden farklıdır: % 0,10 ücretsiz alıcı ücretleri değişirken % 0,10 ila% 0,20. Bu, diğer birçok borsaya kıyasla hala düşük.

Kullanılabilir Kripto Para Birimleri

Binance, Bitfinex’ten daha fazla kullanılabilir kripto para birimine sahip olsa da, muhtemelen her iki platformda da aradığınız parayı bulacaksınız. Her iki değişim de şunları destekler:

 • Bitcoin
 • Bitcoin Cash
 • Dash
 • Ethereum
 • Ethereum Klasik
 • Litecoin
 • Monero
 • NEO
 • OmiseGo
 • + çok daha fazlası

Her borsanın sunduğu kripto para birimlerinin tam listesini görmek için kontrol edebilirsiniz. Binance için burada ve Bitfinex için burada.

Transfer Limitleri

Binance’in para yatırma limiti yoktur. Ancak, para çekme limitiniz doğrulama seviyenize bağlıdır. Doğrulama olmadan, günlük 2 BTC ile sınırlandırılırsınız. Kimlik doğrulamasını gönderdikten sonra, her gün 100 BTC’ye kadar çekebilirsiniz.

Bitfinex herhangi bir para yatırma veya çekme limiti listelememiştir. Doğrulama olmadan bile, istediğiniz miktarda kripto para yatırabilir ve çekebilirsiniz. Ancak bu, fiat transferleri için doğru değildir.

İtibari para yatırmak / çekmek için Bitfinex’in doğrulama sürecinden geçmeniz gerekir. Bu süreç, diğer platformlardaki doğrulama adımlarından daha yoğundur. Doğrulanmak için çevrimiçi bir form göndermeniz ve aşağıdaki bilgileri vermeniz gerekir:

 • Yaş
 • Adres
 • Telefon numarası
 • E
 • Devlet tarafından verilmiş iki tür kimlik
 • hesap durumu
 • Adres kanıtı

Bu kadar bilgiden vazgeçmekten rahatsızsanız, muhtemelen fiat alım satımları için Bitfinex kullanmaktan kaçınmak isteyeceksiniz..

Şirket Güveni

Kripto para topluluğu, Binance’i Bitfinex’ten çok daha fazla önemsiyor.

Bazı topluluk üyeleri, Bitfinex’in Tether ile olan bağlantısına karşı temkinli davranıyor ve borsanın kendi iflas sorunlarını çözmek için ahlaki olmayan bir şekilde daha istikrarlı bir madeni para bastığına inanıyor. Diğer tüccarlar da minimum para çekme miktarlarının haksız bir şekilde küçük yatırımcıların fonlarını platforma kilitlediğinden şikayet ediyor. Bununla birlikte, birçok yatırımcı borsayı kullanarak olumlu deneyimler yaşadı..

Öte yandan Binance, kripto para borsalarının parlayan yıldızı haline geldi. 6 ay içinde, platform ICO’dan dünyanın en büyük borsasına dönüştü. Binance ekibi Twitter’da inanılmaz derecede şeffaf ve kullanıcılar nadiren herhangi bir sorunu bildiriyor.

Bytecoin (BCN) Para Yatırma Sorunu

Bytecoin (BCN) ağ sorunları nedeniyle, para yatırma ve çekme işlemlerinde ciddi gecikmeler yaşanıyor. Bytecoin proje ekibi sorunu çözmek için çalışıyor. Lütfen yüksek fiyat dalgalanmalarına karşı dikkatli olun ve dikkatli ticaret yapın.https://t.co/ZaUk3p2Wln pic.twitter.com/dhbAfd8naA

– Binance (@binance) 8 Mayıs 2018

Fon Güvenliği

Bitfinex, güvenlik protokolleri söz konusu olduğunda avantaja sahiptir, ancak paranız her iki borsada da güvende.

Bitfinex, kripto para varlıklarının yalnızca% 0,5’ini çevrimiçi olarak saklayarak geri kalanını soğuk cüzdanlarda tutar. Ek olarak, bu soğuk cüzdanların erişime izin vermek için birden fazla Bitfinex çalışanının manuel onayına ihtiyacı var. Ekip ayrıca veritabanını her gün yedekler, şüpheli davranışları izler ve güvenliğinin ihlal edildiğini düşünürseniz hesabınızı anında dondurmanıza izin verir..

Binance, web sitesinde güvenlik politikalarının ana hatlarını vermiyor, ancak ekibin güvenliğe olan bağlılığını kanıtladığı birkaç örnek oldu. Son zamanlarda, bazı Binance kullanıcıları bir phishing / API saldırısının kurbanı oldu. Ekip şüpheli alım satım aktivitesini tespit ettiğinde hesapları dondurdu, alım satımları geri aldı ve parayı uygun kullanıcılara iade etti..

Müşteri desteği

Her iki platformda da müşteri desteği, endüstrinin geri kalanıyla hemen hemen eşit ve eşittir. Alım satım hacmindeki artışlar ve yeni kayıtlar bazen yanıt sürelerinde gecikmelere neden olur, ancak aksi takdirde her iki takım da genellikle yardımcı olur.

Binance ve Bitfinex’in web sitelerinde SSS’ler, destek biletleri ve genel ticaret soruları için özel bölümler var. Bu bölümleri bulabilirsin Binance için burada ve Bitfinex için burada.

Binance vs Bitfinex Sonuç

ABD’de ikamet ediyorsanız, karar vermek kolaydır – Binance tek seçeneğinizdir.

Yine de diğer herkes için zor bir seçim yapmanız gerekiyor. Düşünmelisin Bitfinex Ticarette biraz deneyiminiz varsa ve daha gelişmiş ticaret stratejileri gerçekleştirmek istiyorsanız. En önemli önceliğiniz güven ve / veya kullanım kolaylığı ise, Binance.

(CoinCentral’ın Kripto Değişim İncelemelerinin Tam Listesi’ne bakın)

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me