Bitfinex İncelemesi

Bitfinex herhangi bir kripto para birimi borsasında sürekli olarak en yüksek veya ikinci en yüksek günlük işlem hacmine sahiptir ve bunun için iyi bir neden vardır. Platform, çok sayıda ticaret eşleştirmesi, düşük ücretler ve sağlam bir arayüz ile geniş bir madeni para seçimi sunar.

Maalesef ABD’de yaşıyorsanız şansınız kalmayabilir. Bitfinex geçtiğimiz günlerde ABD sakinlerine hizmet vermeyi durdurmaya karar verdi ve bu kararın geri alınıp alınmayacağına dair herhangi bir açıklama yapmadı..

Bunda Bitfinex incelemesi, Ben şunları ele alacağım:

Bitfinex İncelemesi: Temel Bilgiler

Nasıl çalışır

Bitfinex arayüz biraz zor olabilir. Yatırım yapmakta yeniyseniz, ana kontrol panelinde kafanızı karıştırabilecek birkaç seçenek ve sekme vardır. Platform, biraz deneyime sahip tüccarlar için en uygunudur.

Başlamak için önce hesabınıza para yatırmanız gerekir. Sağ üst köşedeki “Para Yatırma” düğmesine dokunmak sizi para yatırma sayfasına götürür. Buradan yatırılacak kripto para birimleri listesinden seçim yapabilirsiniz.

Bitfinex Para Yatırma Sayfası

Hesabınızdaki parayla artık ticarete başlayabilirsiniz. Fareyle “Ticaret” düğmesinin üzerine gelerek arasında değişim yapmak istediğiniz eşlemeyi seçin.

Bitfinex Ticaret Seçenekleri

Ticaret arayüzü, şamdan grafiği, grafik sipariş defteri ve en son ticaret verileri gibi birkaç analitik bilgi parçasını görüntüler. Basit limit, pazarlama ve durdurma emirlerinin yanı sıra daha gelişmiş durdurma sınırı, takip eden durdurma ve doldurma veya sonlandırma emirleri verebilirsiniz. Ayrıca marj üzerinden de işlem yapabilirsiniz, ancak deneyimli bir tüccar değilseniz bunu yapmanızı şiddetle tavsiye ederim.. Marjin ticareti, kripto para birimi yatırımının zaten riskli doğasına ek bir risk seviyesi getiriyor.

Bitfinex Kontrol Paneli

Ticaret Ücretleri

Çoğu borsa gibi, Bitfinex’teki alım satım ücretleri her ticaret için değişir ve ücret tarifesi. Ücretinizi hesaplamak için kullanılan iki faktör sizin:

 1. Son 30 gündeki işlem hacmi
 2. Yapıcı / alıcı durumu

Yapıcı olmak için, satıyorsanız hisse senedi fiyatının üzerinde veya satın alıyorsanız hisse senedi fiyatının altında bir sipariş vererek emir defterine likidite eklemelisiniz. Alıcılar tam tersini yapar – zaten sipariş defterinde bulunan bir siparişi doldurur.

Bitfinex yapımcı ücretleri% 0,0 ile% 0,1 arasında değişmektedir iken alıcı ücretleri% 0,1 ile% 0,2 arasında değişmektedir.

Tüm kripto para yatırma işlemleri ücretsizdir, ancak para yatırır banka havalesi% 0,1 ücret alınır. Para çekme ücretleri (listelenmiştir İşte) para biriminden para birimine değişir.

Kullanılabilir Kripto Para Birimleri

Bitfinex ile eşleştirilmiş birkaç madeni para var ABD doları, Bitcoin ve Ethereum takas için. Mevcut madeni paralar:

 • Bitcoin
 • Litecoin
 • Ethereum
 • Ethereum Klasik
 • Zcash
 • Monero
 • Dash
 • Dalgalanma
 • IOTA (Bitfinex, IOTA satın almanıza izin veren iki büyük borsadan biridir)
 • EOS
 • Santiment
 • OmiseGo
 • Bcash
 • NEO
 • ETP
 • QTUM
 • Aventus
 • Eidoo
 • Bitcoin Altın

Deneyimsiz tüccarlara yardımcı olmak için Bitfinex, genel bakış borsada bulunan her bir madeni para. Şirket sürekli inceleme ve inceleme Borsaya eklenecek madeni paralar, yani bugün aradığınız parayı bulamazsanız, eklenip eklenmediğini görmek için birkaç hafta sonra tekrar kontrol edin.

Transfer Limitleri

Bitfinex’te listelenen para yatırma veya çekme limitleri yoktur ve farklı forumlardaki birçok yatırımcı, sınırlarla ilgili herhangi bir sorun yaşamadıklarını belirttiler.

Kripto para para çekme işlemleri 12 saate kadar sürebilir ama sahip olmak belirli güvenlik özellikleri hesabınızda kurulum bu süreci hızlandırabilir. İki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirmediyseniz, yaptığınız her para çekme işlemi manuel olarak incelenir ve daha da uzun sürebilir.

Şirket Güveni

İFinex, Inc. tarafından sahip olunan ve işletilen Bitfinex, en büyük kripto para birimi ticaret platformları. Değişim, 2012 yılında kuruldu ve şu anda Hong Kong merkezli.

2016 yılında güvenlik ihlali Borsadaki hesaplardan 72 milyon dolar değerinde Bitcoin’in çalınmasına neden oldu. Fonları geri ödemek için şirket, etkilenen müşterilere her biri 1 $ değerinde olan ve her yatırımcının kaybettiği miktarı temsil eden BFX tokenleri çıkardı. Zamanla bu jetonları geri satın aldılar ve Nisan 2017’de geri almayı tamamladılar..

Genel olarak, Bitfinex topluluğun güvenine sahiptir, ancak kararları hizmeti durdurmak ABD’li müşterilerine birçok tüccarın alternatiflere bakmasına neden oldu.

Fon Güvenliği

Bitfinex harika bir iş çıkarıyor Güvenlik politikaları hem hesabınızı hem de paranızı korumak için yerinde.

Hesabınızı daha da güvenli hale getirmek için etkinleştirebilirsiniz iki faktörlü kimlik doğrulama tarafından güçlendirildi evrensel 2. faktör açık kimlik doğrulama standardı. Değişim ayrıca aşağıdaki gibi doğrulama araçlarını kullanır: IP adresi tespiti ve kötü niyetli faaliyetler için uyarılar oturum açtığınızda “aslında sizsiniz” olduğundan emin olmak için.

Sadece Kripto varlıklarının% 0,5’i çevrimiçi tutuluyor günlük operasyonları sürdürmek için. Kalan çoğunluk, bilgisayar korsanlarının erişemeyeceği soğuk cüzdanlarda çevrimdışı tutuluyor. Daha da iyisi, soğuk cüzdanlar, cüzdanları erişilebilir kılmak için yönetim ekibinin birkaç üyesi tarafından manuel kimlik doğrulaması gerektirir..

Müşteri desteği

Bitfinex’teki müşteri destek alanı etkileyici. Şirketin tamamı var yardım Merkezi sahip olabileceğiniz herhangi bir genel soruyu yanıtlamaya kendini adamıştır. Yardım merkezindeki bölümler, “Başlarken” ve “Güvenlik” ten “Para Birimine Genel Bakış” ve “Sipariş Türleri” ne kadar her şeyi kapsar..

Hesabınızla ilgili sorun yaşıyorsanız veya sorunuzun yanıtını yardım merkezinde bulamıyorsanız, e-posta yoluyla bir destek bileti gönderebilirsiniz. Diğer birçok borsa gibi, Bitfinex de genellikle bu biletlere yavaş yanıt sürelerine sahip olduğu için eleştiriliyor.

Sonuç

Şamdan grafikler, sipariş defterleri ve marj ticareti konusunda rahat olan deneyimli bir tüccarsanız, Bitfinex sizin için harika bir seçenek olabilir. Platform, düşük işlem ücretleri ile çok çeşitli coin’ler (diğer birçok borsada listelenmeyen IOTA gibi bazıları bile) sunar.

Maalesef bu değişim ABD’de ikamet etmeyenlerle sınırlıdır şu an için.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me