bitFlyer – Dünyanın En Büyük Bitcoin Borsası

bitFlyer, dünyanın en büyük Bitcoin borsası Japonya, Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’nde faaliyet göstermektedir. Borsa, 2017 yılında küresel olarak 100 milyar doların üzerinde işlem gerçekleştirdi ve Japonya’daki herhangi bir borsa arasında en yüksek işlem hacmine sahip..

BitFlyer’ın ABD pazarına yeni girişiyle birlikte, kullanmanız için iyi bir seçenek olup olmadığını merak ediyor olabilirsiniz. Gemini ve GDAX ile karşılaştırılabilir olan saygın platform, USD ile Bitcoin satın almak için güvenilir bir yöntem sunar..

Bu bitFlyer incelemesinde şunları ele alacağız:

bitFlyer Anahtar Bilgileri

Nasıl çalışır

bitFlyer, ticaretinizi yönetmek için kullanabileceğiniz iki arayüze sahiptir:

  • Gösterge Paneli
  • bitFlyer Yıldırım Borsası

Gösterge Paneli

Kontrol paneli, hesabınızı yönettiğiniz ve işlem geçmişinizi görüntülediğiniz yerdir. Üzerinde Ana sayfa sekmesi, varlıklarınızın değerini, bazı üst düzey piyasa verilerini ve hesap sınıfınız gibi önemli hesap bilgilerini görüntüleyebilirsiniz.

İçinde Ticaret raporu bölümünde, işlemlerinizin ve banka işlemlerinin bir kaydını bulabilirsiniz. Bu belgeleri kolayca bir CSV veya Excel dosyasına da aktarabilirsiniz..

bitflyer değişim panosu

Kontrol paneli ayrıca hesabınıza para yatırmanız ve hesabınızdan para çekmeniz için (hem BTC hem de USD) alanlar içerir.. Bir banka havalesi yoluyla USD yatırma ve çekme işlemi yapmalısınız. bitFlyer, ACH depozitolarını reddedecek ve limitinizin üzerindeki kabloları iade edecektir.

Son olarak Ayarlar sekmesi Kontrol panelinde 4 basamaklı bir pin oluşturmak ve 2 faktörlü kimlik doğrulaması kurmak gibi güvenlik ayarlarınızı güncelleyeceksiniz. Bu ek önlemler, ticaret yaptığınız para miktarı ne olursa olsun şiddetle tavsiye edilir..

bitFlyer Yıldırım Borsası

BitFlyer Lightning Exchange, işlemlerinizi gerçekleştirdiğiniz platformdur. Değişim platformu oldukça basittir ancak yeni başlayan yatırımcılar için korkutucu olabilir. İlgili grafikleri görüntülerken doğrudan arayüzden basit piyasa ve limit emirleri gönderebilirsiniz..

bitflyer yıldırım değişimi

Bu grafikler, Fibonacci çizgileri, hareketli ortalamalar, şamdanlar ve derinlik grafikleri gibi daha deneyimli bir tüccarın isteyeceği birçok şeyi içerir..

Daha gelişmiş ticaret seçenekleri arıyorsanız, “Özel” sekmesi Durdurma limitleri ve birden çok otomatik işlem gibi koşulların belirlenmesi.

bitflyer lightning exchange özel siparişler

Lightning Exchange ayrıca şu anda platformda bulunan tüm yatırımcılar için bir mesaj panosuna sahiptir. Bunun ticaret deneyimine hangi değeri getirdiği tam olarak belli değil, ancak ilginç bir dokunuş.

Ticaret Ücretleri

Orada bir 0.0008 BTC işlem ücreti Bitcoin’i platformdan çekerken ve 10 $ ücret USD çekerken.

BitFlyer ticaret ücretleri 30 günlük hacme bağlı olarak hem üreticiler hem de alıcılar için% 0,02 ile% 0,12 arasında değişir.

Kullanılabilir Kripto Para Birimleri

Şu anda Bitcoin, Amerika Birleşik Devletleri’nde bitFlyer’da satın alabileceğiniz ve satabileceğiniz tek kripto para birimidir. Borsa, denizaşırı ülkelerde ek para birimlerini destekler, ancak hangilerini seçtikleri konusunda temkinli davranıyorlar ve desteği sunmakta yavaş kalıyorlar.

Henüz ABD’de hangi coin’leri desteklemeyi planladıklarını henüz açıklamadılar, ancak büyük olasılıkla Litecoin, Ethereum, Ethereum Classic ve / veya Bitcoin Cash ekleyerek Japon muadillerini takip edecekler..

Transfer Limitleri

Günlük transfer limitleriniz sizin tarafınızdan belirlenir. hesap sınıfı.

Bir Trade Lite hesabı ile para yatırabilir ve çekebilirsiniz her gün 2.000 $ ‘a kadar. Bu limit, Bitcoin veya ABD doları transfer ediyor olsanız da olmasanız da aynıdır. Bu hesap sınıfında, ayrıca bir maksimum 3.000 $ tek işlem limiti platformda işlem yaparken. Trade Lite hesap sınıfı statüsü elde etmek için adınızı, doğum tarihinizi, telefon numaranızı ve ev adresinizi sağlamanız gerekir..

Ek olarak kimlik doğrulaması gönderirseniz, normal Ticaret hesabı sınıfına katılırsınız. Bu sınıfta, günlük para yatırma / çekme limitiniz vardır 50.000 dolara çıktı. Bu yine hem Bitcoin hem de ABD doları için geçerlidir. Ek olarak, maksimum tek işlem limitiniz bu sınıfla ortadan kalkar. Bu, limit yok tek bir ticarette değiştirebileceğiniz miktara.

Son olarak, gelişmiş durum tespiti anketini doldurursanız, Trade Pro durumu. Bu hesap sınıfında, herhangi bir para yatırma, çekme veya işlem için herhangi bir sınır yoktur..

Şirket Güveni

bitFlyer’ın geniş ticaret hacmi, dünyanın her yerindeki yatırımcıların şirkete ve arkasındaki insanlara güvendiğini göstermektedir. Şirkete ayrıca Japonya’nın Finansal Hizmetler Ajansı (FSA), Avrupa Birliği ve Amerika’daki eyaletlerin çoğundan uygun lisans verilmiştir..

Borsa, sıkı güvenlik politikaları nedeniyle Japonya Blockchain Derneği’nin de platin üyesidir..

Fon Güvenliği

bitFlyer geldikleri kadar güvenlidir. Platform, tüm standart güvenlik prosedürlerini (SSL, multi-sig, 2FA) kullanır ve Bitcoin fonlarının% 80’inden fazlasını çevrimdışı bir cüzdanda depolar. Bu cüzdan, çok sayıda fiziksel kilit ve 24 saat gözetim sistemi ile güvence altına alınmıştır..

BitFlyer’ın sağlam güvenlik politikaları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, yayınlarına göz atabilirsiniz. İşte.

Müşteri desteği

Müşteri desteğiyle e-posta yoluyla iletişime geçebilirsiniz, ancak yanıtların genellikle ne kadar süreceği belirsizdir. Forumlar ve incelemeler arasında derinlemesine araştırma yaptığımızda, takası kullananların bitFlyer’ı sevdiği ve müşteri hizmetleriyle ilgili herhangi bir sorun bildirmediği açıktır..

Web sitesinde ayrıca iyi organize edilmiş bir SSS bölümü çok sayıda soru ve faydalı yanıtlarla.

Sonuç

Yeni başlayanlar için sezgisel olmasa da, Bitcoin satın almanın hızlı bir yolunu arıyorsanız, bitFlyer sizin için doğru olabilir. Borsa, dünyanın en güvenilirlerinden biridir ve paranızın güvende olduğundan emin olmak için gereksiz güvenlik önlemlerine sahiptir..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me