Bitit bir Fransız değişim platformu 2015 yılında üç arkadaş ve kripto para meraklıları tarafından kuruldu. Binance gibi kripto borsaları genellikle tüccarları hedef alırken, Bitit kendisini çok açık bir şekilde kripto acemilerini hedefliyor. Hizmet, bir kredi kartı veya diğer çeşitli ödeme yöntemlerini kullanarak herkesin kripto para satın almasını kolaylaştırmayı amaçlamaktadır..

Bu Bitit incelemesinde, özelliklere bakıyoruz ve size Bitit platformunun genel kararımızı veriyoruz..

Anahtar bilgi

Genel Bakış

Bitit’i tanımlamamız gereken tek kelime “takas” olsa da, Coinbase veya Bitstamp gibi tipik bir borsa değil. Bitit, kripto satın almanıza ve parayı kendi cüzdanınıza yatırmanıza izin veren bir fiat-kripto hizmetidir. Kriptodan kriptoya bir hizmet sunmaz ve kripto para biriminizi satmak için kullanamazsınız.

Bu aşamada, çoğu tecrübeli kripto meraklısı muhtemelen kafalarını kaşıyor ve “Ama o zaman ne anlamı var?” Anlaşılması gereken önemli olan, Bitit’in kendisini deneyimli kripto meraklılarına pazarlamadığıdır. Kendini, kripto dünyasını yeni girenlere, aksi takdirde ona erişemeyecek olanlara bile açan bir platform olarak kurmaya çalışıyor..

Bu amaçla Bitit, kendisini olabildiğince kullanımı kolay hale getirmeyi amaçlamaktadır. Şirket bloguna göre, potansiyel yeni kripto benimseyenler için ağı genişletmek için mümkün olduğunca çok yerel para birimi ve dili hedefliyor..

Şirket ayrıca, geniş bir kredi kartı kullanıcı tabanına sahip olmayan ülkeler için daha kolay nakit ödemeleri sağlamak için farklı ödeme sağlayıcılarıyla entegrasyonlar üzerinde çalışıyor. Bitit hediye kartları bile sunar, böylece Büyükannenize isterseniz Noel hediyesi olarak Bitit’te kendi bitcoinlerini satın alma fırsatı verebilirsiniz..

Yapışma Noktası

Kriptoya bir giriş noktası için ana akımı hedefleme fikrini kafanıza taktığınızda, Bitit’in tam takas hizmetleri sunmaması daha mantıklı hale gelir. Ancak Bitit iş modelinin mantığında büyük bir engelle karşılaştık.

Bitit, platformunda herhangi bir kripto para depolamamaktadır. Bitit’te kripto satın almak için kullanıcıların kendi cüzdan adresleri olması gerekir. Web siteleri, güvenlik için birçok kişi tarafından kullanılan harika bir cüzdan olan Ledger Nano S’yi önermektedir. Ayrıca, bir borsada kripto depolamanın genellikle kötü bir fikir olduğunu biliyoruz..

Bununla birlikte, Granny’ye Bitit hediye kartını verdikten sonra, Noel Günü’nün geri kalanını Amazon’da bir Ledger Nano S için gezinerek ve ardından kendi başına kurarak geçirdiğini gerçekten görebiliyor musunuz? Hayır, biz de değiliz. Kabul edelim ki, kripto para birimlerinde yeni olan çoğu insan, bunun kötü bir fikir olduğunu anlayacak kadar okuyana kadar bir süre madeni paralarını borsada bırakıyor.

Granny örneğimiz çok zor olsa da, Bitit, gelişmekte olan ülkelerdeki kullanıcılara kripto para birimi açmak için çalıştığını belirtiyor. Bu hedef övgüye değer, ancak kullanıcılar nerede olurlarsa olsunlar bu harici cüzdan kurulumuna ihtiyaç duyarlar. Ledger Nano S’yi, ucuz bir donanım parçası olmayan ve tamamen yeni bir kişi için ayarlanması gereken piknik olmayan tek cüzdan önerisi olarak sunmak, yine de bir kolaylaştırıcıdan çok bir engel gibi görünüyor..

Bitit Platformunu Kullanma

Her neyse, tüm bunları bir anlığına bir kenara bırakalım ve farazi kripto çaylakımız olduğunuzu hayal edelim. Tabii ki, büyükanne’den çok daha fazla teknoloji meraklısısın. İlk bakış için Bitit web sitesine girdiniz ve bir cüzdana ihtiyacınız olduğunu fark ettiniz. Kendiniz için bir tane ayarladınız ve şimdi oradasınız, yeni cüzdan adresinizi tutarak Bitit platformunu kullanarak kripto para birimine ilk girişinizi yapmaya hazırsınız.

Bir Hesap Oluşturmak

Özellikle artık tecrübeli, sizin gibi bir cüzdan belirleyici için bu çok kolay. Bitit web sitesine giriyorsunuz, ad, adres, telefon numarası, doğum tarihi, e-posta adresi ve şifre gibi temel bilgileri giriyorsunuz. Ardından Bitit’in size gönderdiği e-postayı kullanarak hesabınızı onaylayın.

Her şey olduğu gibi, kullanılabilir bir Bitit uygulaması yoktur, bu nedenle her şey web sitesi aracılığıyla yapılır.

Doğrulama

Gerçekte herhangi bir kripto satın almak için doğrulama sürecinden geçmeniz gerekir. Bu süreç, pasaportunuzun taranmış halinin yanı sıra şifrenizi tutan bir özçekiminiz ve üzerinde “Bitit” yazan bir kağıt parçası göndermeyi içerir..

Doğrulama işleminin tamamlanması birkaç gün sürebilir.

Ödeme seçenekleri

En azından Birleşik Krallık’ta kayıtlı hesabımızla, yalnızca kredi kartıyla, Neosurf veya Cashlib ödeme kuponlarıyla veya Bitit hediye kartıyla ödeme yapmayı seçebildik..

Mevcut Paralar

Bitit’te satın alınabilecek jeton çeşitleri aşağıda gösterilmiştir:

Bitit Coin Kullanılabilirliği

Bitit’te satın alabileceğiniz jeton çeşitleri

Ücretler

Çaylak olarak muhtemelen ücretler hakkında pek bir şey bilmiyorsunuzdur. Bu da aynı şekilde, çünkü şimdiye kadar keyif aldığınız konforlu sürüşün bedelini ödemek üzeresiniz (cüzdan kurulum yeterliliğine rağmen).

Bitit, tüm kredi kartı alışverişlerinde% 6,9 oranında yüksek bir ücret alıyor. Ödeme çeki hizmetini kullanırsanız, gözünüzü% 11,9 oranında sulandırabilir. Bu ücret, işlem değerinden bağımsız olarak geçerli görünüyor. Bu tür bir sabit ücret, düşük değerli işlemlerin yüzdesi olarak büyük ücretler alan Coinbase gibi diğer yeni kullanıcı dostu borsalardan farklıdır, ancak daha yüksek değerli satın alımlar için ücretler giderek daha düşük hale gelir..

Bitit ücretleri

Ben ağlamıyorum sen ağlıyorsun Aslında ağlıyorum.

Limitler

Bir kredi kartıyla Bitit, takasları haftada maksimum 1500 € (yaklaşık 1700 $) ile sınırlar. Ödeme çeki veya hediye kartı seçeneklerini kullanarak bu, haftada 2500 dolara kadar çıkıyor.

Muhtemelen şimdiye kadar en iyi seçeneğinizin bir Bitit hediye jetonu satın almak için kredi kartınızı kullanmak olduğuna karar vermişsinizdir. Daha sonra, daha düşük ücretlerden ve daha yüksek satın alma limitlerinden yararlanarak kripto para satın alımlarınızı yapmak için bunu kullanabilirsiniz..

Güvenlik

Bitit, Ödeme Kartı Endüstrisi Veri Güvenliği Standardına uygundur, yani kredi kartı bilgileriniz Bitit web sitesinde güvende olur.

Kripto satın alımlarınızı kendi cüzdanınızda saklarken, coin’lerinizin güvenliği Bitit borsasının değil cüzdanınızın güvenliğine bağlıdır..

Güven

Genel olarak, Bitit kullanıcılarının incelemeleri oldukça olumlu olma eğilimindedir. Şikayetlerin çoğu dondurulmuş işlemlerle ilgili olma eğilimindedir, ancak hiçbir önemli sorun bildirilmemiştir..

Müşteri desteği

Bitit web sitesinde kapsamlı bir Yardım Edin bölüm, çoğu kullanıcının endişelerini yanıtlaması gereken çok çeşitli soruları kapsar. Yardım bölümünü kullanarak çözemeyeceğiniz herhangi bir sorun olması durumunda, web sitesinde bir iletişim formu bulunmaktadır..

Özet

Bitit, kullanımı kolay olma hedefine kesinlikle ulaşmıştır. Arayüz temiz ve sezgiseldir. Yeni başlayanlar için bu en iyi seçeneklerden biri olabilir, ancak söz konusu başlangıçtaki kişi gitmekten ve kendi cüzdanını kurma sürecinde gezinmekten mutluysa.

Yüksek ücretler göz önüne alındığında, Bitit’in herhangi bir tecrübeli kripto tüccarına veya yatırımcısına hitap etme olasılığı çok düşük. Sonuçta, düşük ücretler, kripto para birimleriyle uğraşmanın cazibe merkezlerinden biridir..

Bize göre, Bitit gerçekten kendi cüzdanını sunmadan kriptoda yeni başlayanlar için bir pazarı köşeye sıkıştırmak istiyorsa, yapabileceği bir şey var. Madeni paralarınızı güvende tutmak için bir donanım cüzdanının güvenliğini tam olarak savunurken, yeni başlayanlara hemen bir donanım cüzdanı satın almalarını tavsiye etmek gerçekten cesaret verici değildir, özellikle de ilk yatırımlarının değerinden daha pahalıya mal olursa.

Bu nedenle, Jaxx veya MyEtherWallet gibi yeni başlayanlar için daha uygun olan bazı alternatif sıcak depolama cüzdanları için öneriler sunmak, Bitit’in kendisini yeni başlayanlar için daha sıcak hale getirmesinin kolay bir yolu olacaktır..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me