BitMEX (Bitcoin Mercantile Exchange) İncelemesi

BitMEX (Bitcoin Ticaret Borsası) son zamanlarda gelişmiş kripto para tüccarları için bir takas olarak bir miktar popülerlik kazandı. 100 kata kadar kaldıraç sözleşmesi ve kısa devre sunarak, her işlem için ek risk alarak platformdaki potansiyel kazançlarınızı (veya kayıplarınızı) artırabilirsiniz..

Diğer borsalardan farklı olarak, BitMEX yalnızca Bitcoin’de alıp sattığınız kaldıraçlı sözleşmeler sunar. Bu, altcoin ticareti yapıyor olsanız bile karınızın ve zararınızın Bitcoin’de olacağı anlamına gelir. Bu platform, madeni paralara gerçekten sahip olmak isteyen yatırımcılar için değil, tüccarlar içindir..

Not: BitMEX şu anda ABD’de ikamet edenler için mevcut değildir..

BitMEX incelemesinde şunları ele alacağız:

BitMEX Anahtar Bilgileri

Nasıl çalışır

İlk bakışta BitMEX arayüzü çok zor olabilir. Platform, sipariş defterlerini ve gerçekleştirilen alım satımları sürekli olarak güncel tutar. Platformun tüm standart analiz verilerine sahip olduğunu hemen fark edeceksiniz: şamdan ve derinlik grafikleri, teknik göstergeler ve işlem hacmi.

Bitmex arayüzü

BitMEX iki tür sözleşme sunar: Vadeli İşlem Sözleşmeleri ve Sürekli Sözleşmeler. Bir Vadeli İşlem Sözleşmesi, dayanak varlığın gelecekte belirli bir zamanda kararlaştırılan bir fiyattan satın alınması veya satılması için yapılan bir sözleşmedir. Gerçekte onlara sahip olmak zorunda kalmadan para ticareti yapmanızı sağlar.

Kalıcı Sözleşme benzerdir ancak son kullanma tarihi yoktur. Bunların ticareti normal spot ticarete benzer.

bitmex ticaret seçenekleri

BitMEX’te, Kalıcı Sözleşmeleri kullanarak basit piyasa ve sınır emirleri oluşturabilir ve durdurma sınırları belirleyebilirsiniz. Bu terimler kafanızı karıştırıyorsa, Coinbase gibi yeni başlayanlara yönelik bir borsa kullanmanızı öneririz..

BitMEX’i benzersiz kılan, sağladığı gelişmiş ticaret seçenekleridir. En önemlisi, kaldıraç ticaretini 2x kadar düşük bir seviyeden pozisyonunuzun 100x’e kadar destekler. Kaldıraç miktarı sözleşmeden sözleşmeye değişir, ancak Günlük Bitcoin / JPY Vadeli İşlemleri ve Perpetual Bitcoin / USD mevcut en yüksek kaldıraç seçeneklerine sahiptir..

Ticaret Ücretleri

BitMEX işlem ücretleri -% 0,05 (bir indirim) ile% 0,075 arasında değişmektedir. yapıcı veya alıcı olmanıza ve hangi sözleşmelerle işlem yaptığınıza bağlı olarak. Toplulukta bunlarla ilgili bazı karışıklıklar var ücretler; ancak, kaldıraçla ticaretin bu ücretleri önemli ölçüde artırdığı görülmektedir..

BitMEX uzlaşma ücretleri, Bitcoin hariç tüm vadeli işlemler için ücretsizdir. Ayrıca, paranızı yatırmak veya çekmek için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmeyecek. Bitcoin’i çekerken BitMEX, alışkın olduğunuzdan daha yüksek olabilecek minimum ağ ücretini otomatik olarak belirler..

Kullanılabilir Kripto Para Birimleri

Daha önce de belirtildiği gibi, BitMEX bir kripto para birimi değişimi değil, bir vadeli işlem platformudur. Bu nedenle, yalnızca Bitcoin ile ilgileneceksiniz. Ancak, sözleşmelerle ticaret yapabilirsiniz:

  • Bitcoin
  • Bitcoin Cash
  • Cardano
  • Ethereum
  • Litecoin
  • Dalgalanma

Takas ettiğiniz farklı coinlere sahip olmakla ilgileniyorsanız Binance ilginizi çekebilir.

Transfer Limitleri

Hesabınıza para yatırıp çekebileceğiniz Bitcoin miktarının bir sınırı yoktur.

Ticaret için minimum depozito, Başlangıç ​​Teminatına bağlı olarak sözleşmeden sözleşmeye değişir, ancak genellikle oldukça düşüktür..

Şirket Güveni

Takım BitMEX’i çalıştırmak inanılmaz derecede şeffaftır, isimlerini, LinkedIn biyografilerini ve resimlerini doğrudan resmi web sitesinde sergiler. Ekip, borsayı 2014 yılında kurdu ve şu anda Hong Kong dışında işletiyor.

Topluluk üyelerinin çoğunlukla platform hakkında söyleyecek olumlu şeyleri vardır, ancak bazıları ücretlerin diğer kaldıraçlı alım satım seçeneklerinden önemli ölçüde daha yüksek olduğunu belirtmektedir. Son zamanlarda, BitMEX, Twitter’daki aktif tüccarlar arasında şirketin Ortaklık Programı. Popüler tüccarlar platformu ek gelir elde etmek için teşvik ediyor olsalar da, güvenilmez bir şeyi teşvik ederek itibarlarını zedeleme olasılığı düşük.

Fon Güvenliği

BitMEX ekibi alır fon güvenliği ciddi anlamda. Tüm fonları, yalnızca ortakların çoğu izin verirse erişilebilen çoklu imzalı cüzdanlarda saklarlar. Cüzdanlar potansiyel bilgisayar korsanlarının erişemeyeceği bir yerde çevrim dışıdır (soğuk depolama).

Ek olarak, tüm para çekme işlemleri gönderilmeden önce en az iki BitMEX çalışanı tarafından manuel olarak kontrol edilir. Bu nedenle, paranızı aynı gün alabilmek için para çekme talebinizi 13:00 UTC’ye kadar iletmeniz gerekmektedir..

Müşteri desteği

BitMEX, destek sorunlarını bir e-posta bilet sistemi aracılığıyla ele alır. Müşteri desteği konusundaki topluluk duyarlılığı oldukça iyi görünüyor. Ekip ayrıca Reddit ve ortaya çıkan sorunları çözen diğer forumlarda aktif olarak iletişim kuruyor..

Üstelik BitMEX İnternet sitesi sadece ticaret platformu hakkında değil, aynı zamanda kafa karıştırıcı terminoloji hakkında da bol miktarda bilgiye sahiptir. Bir SSS listesi, marj ticareti bilgileri ve sözleşme kılavuzları içerir.

Sonuç

BitMEX, deneyimli kripto para birimi tüccarları için sağlam bir seçimdir. Ücretler daha yüksek olsa da, platformun kaldıraç seçenekleri eşsizdir. Topluluğun öncelikle BitMEX hakkında söyleyecek olumlu şeyleri vardır ve ekip, paranızı soğuk depoda güvenle tutar..

Bununla birlikte, madeni para sahibi olmak isteyen bir yatırımcıysanız veya acemiyseniz, başka bir platform kullanmanızı öneririz..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me