Bitstamp, en düşük işlem ücretlerinden bazılarına sahip en güvenilir borsalardan biri olarak kredilendirilen saygın bir borsadır..

Değişim, daha büyük miktarlarda sermaye ile yatırım yapan orta ila ileri düzey kullanıcılar için daha uygundur ve yeni başlayanlar için biraz fazla karmaşık olabilir. Sınırlı ödeme yöntemleri vardır ve Bitstamp, küçük miktarlarda para için oldukça yüksek depozito ücreti almaktadır..

Bitstamp Anahtar Bilgileri

Bitstamp, en eski Bitcoin borsalarından biridir ve 2011’den beri piyasada. Bu, Bitstamp’ın kripto para birimi dünyasında çok şey gördüğü ve gerektiği gibi ayarlayabildiği anlamına geliyor..

Bitstamp’ın popülerlik açısından çok daha rekabetçi olmasını gerçekten engelleyen tek şey, kullanıcı arayüzünün rakipleri kadar sezgisel olmaması ve uygun ödeme yöntemlerinin olmamasıdır..

Daha büyük miktarlarda parayla ticaret yapmak istiyorsanız, Bitstamp sizin için mükemmel bir araçtır. Diğer benzer borsalarda olduğu kadar fazla ücret yememek için bir banka havalesi kullandığınızdan emin olun.

Bitstamp’a Genel Bakış

Bitstamp başlangıçta Avrupa merkezli bir borsa olarak kuruldu ve Mt. O zamanlar en popüler borsa olan Gox.

Mt.’ye aşina değilseniz. Gox, Tokyo merkezli devasa bir borsaydı ve tüm bitcoin işlemlerinin yaklaşık% 70’ini bir noktada gerçekleştirdi. Mt. Gox hikayesi, 850.000’den fazla bitcoin (o sırada 450 milyon dolar değerindeydi) bir hack nedeniyle aniden kaybolduğu için rezillikle sona erdi.

Her neyse, Mt.’nin tamamını anlamakta fayda var. Gox durumu, çünkü Bitstamp gibi borsaları takdir etmemize yardımcı oluyor.

Lüksemburg merkezli Bitstamp, Bitcoin, Litecoin, Ethereum ve Ripple dahil olmak üzere çeşitli kripto para birimleri için USD ve EUR arasında ticarete izin veriyor.

Avrupa merkezli bir borsa olan Bitstamp, birçok Avrupalı ​​kripto para birimi tüccarı arasında popülerliğe sahiptir. Avrupalı ​​kullanıcıların Euro yatırması çok uygundur.

Bitstamp ayrıca, kullanıcıların hesaplarına erişmeleri ve bunları kullanmaları için özel yazılım oluşturmalarına izin veren API’sini sunar..

Kamuoyu

Kamuoyu mahkemesi, Bitstamp’a oldukça olumlu bir ışık tutuyor. Bir süredir ortalıkta olduğu için, daha çağdaş bir resim çizmek için daha yeni incelemelerin bazılarına baktık..

Olumlu: İnsanlar% 0,25 veya daha düşük düşük işlem ücretlerini severler. Avrupalılar, SEPA ile ücretsiz olarak Euro yatırabileceğiniz için Bitstamp’ı kullanmayı tercih ediyor. Ayrıca BTC’yi çekerken işlem ücreti ödemenize gerek yoktur. Bitstamp müşteri desteğinin diğer birçok borsadan çok daha iyi olduğu, ancak yine de çok yavaş olabileceği iddiaları var. Bir ticaret girildiğinde, son derece hızlıdır. Analitik, tipik ticaret tabanı analitiği ile karşılaştırılır. Ek olarak, Bitstamp lisanslıdır.

Olumsuz: Kredi kartıyla para yatırmak çok pahalı olabilir. Bu, çoğu kripto para birimi borsaları arasında oldukça standarttır. Kredi kartınızı herhangi bir borsada kullanmaktan kaçının veya oldukça yüksek ücretler yiyin. Doğrulama süreci biraz uzun sürebilir, ancak bu çoğunlukla kripto para tüccarlarının büyük akınından kaynaklanmaktadır. Jeton miktarı, bazı daha çeşitli borsalara kıyasla biraz sınırlıdır (BTC, LTC, XRP ve ETH). Pek çok Avrupa bankası Bitcoin ile ilgili şirketlerle işlemlere izin vermediği için, Bitstamp’tan Avrupa bankalarına para aktarmanın bir acı olabileceğidir. Bu çok fazla Bitstamp’ın hatası değil, ancak yine de biraz ısınırlar.

Bitstamp Güvenli mi?

Bitstamp, piyasadaki en güvenli borsalardan biridir.

Bitstamp son derece saygın ve güvenilir olarak kabul edilirken, talihsiz olayları da olmadı. Kripto para birimi değişim endüstrisi oldukça inişli çıkışlı bir yolda ilerlediğinden, Bitstamp’ın bu olayları nasıl ele aldığına bakmak önemlidir..

Şubat 2014’te Bitstamp, bilgisayar korsanlarının DDOS saldırısı tehditleri nedeniyle para çekme işlemlerini birkaç gün askıya almak zorunda kaldı. Bilgisayar korsanlarının CEO Nejc Kodrič’e 75 bitcoin talep eden bir fidye gönderdiği iddia ediliyor.

Kodrič bir güç hamlesi yaptı ve şirketinin teröristlerle pazarlık yapmadığı gerekçesiyle fidyeyi reddetti. Hizmeti geri yükledikten sonra Bitstamp, güvenlik önlemi olarak para çekme işlemlerini askıya aldı.

Ocak 2015’te Bitstamp, 19.000 bitcoin için hacklendikten sonra hizmetini yaklaşık bir hafta süreyle askıya almayı seçti. İdeal değil, ama kesinlikle Mt.’den hacklenen 850.000 bitcoine yakın değil. Gox.

Bu olaylara bakıp biraz huzursuz hissedebilirsiniz, ancak lütfen her güvenlik tehdidiyle birlikte kullanıcıların güvenliğini ve güvenliğini sağlamak için yeni bir güvenlik önlemleri dalgasının geldiğini unutmayın. 2015’teki hacklenmeden bu yana Bitstamp için işler nispeten sorunsuz geçti.

Bitstamp, tüm madeni paralarının yaklaşık% 98’ini soğuk cüzdanlarda tutar ve müşterilerinin fonlarını güvenli kasalarda çevrimdışı tutar. Geri kalanı borsa aracılığıyla canlı ticaret için saklanır.

Bitstamp, tamamen sigortalı soğuk depolama, İki Faktörlü Kimlik Doğrulama (2FA) ve zorunlu onay e-postaları ile en iyi güvenlik uygulamaları standardını belirler. Bitstamp, e-posta ve SMS uyarıları sunar. Ayrıca yüklenen tüm dosyaların kimliğini doğrulamak için PGP (Pretty Good Privacy) veri şifrelemesini kullanır.

Bitstamp Ticaret Ücretleri

Bitstamp’ın para yatırma ve alım satım ücretleri, borsaların ücretlerinin alt tarafında kalıyor.

Uluslararası banka havaleleri, minimum 7,50 USD / EUR olmak üzere% 0,05 ücrete tabidir. Bunlar 2-5 gün arasında herhangi bir yerde sürüyor.

Uluslararası banka havalesi, minimum 15.00 USD / EUR olmak üzere% 0,09 ücrete tabidir. Uluslararası havale yoluyla çekebileceğiniz minimum miktar 50 USD / EUR’dur ve tamamlanması yaklaşık 2-5 iş günüdür..

Minimum işlem tutarı 5 $ ‘dır. Bitcoin alım satım ücretleri, 20 doların altındaki aylık hacimler için% 0,25’e mal olurken, yüzde, 20 milyon dolarlık bir hacim için hacimde% 0,10’a bir artışla düşüyor. Ücretlerden birkaçı aşağıdaki gibidir:

.100.000 $ ‘dan az için% 24

.200.000 $ ‘dan az için% 22

.400.000 $ ‘dan az için% 20

.600.000 $ ‘dan az için% 15

.1.000.000 $ ‘dan az için% 14

Gördüğünüz gibi, Bitstamp yüksek hacimli tüccarlar için daha iyidir, bu nedenle ne kadar ticaret yapmayı planladığınıza dikkat edin. İşlem ücretlerinin tam dökümünü görmek için, bunu kontrol et.

Bitstamp’ın dikkate değer bir özelliği, BTC’yi çekerken işlem ücreti ödemenize gerek olmamasıdır. Farklı borsalarda alt-coin ticareti yapmak istiyorsanız bu çok kullanışlıdır çünkü bu küçük BTC para çekme ücretleri marjlarınızı etkileyecektir. Bitstamp, ödemenizi bir dizi başka ödemeyle birleştirerek bunu başarır ve ardından sizin için ücreti karşılar.

Müşteri desteği

Görünüşe göre müşteri desteği, birçok kripto para birimi borsası için gerçekten büyük bir sorun. Bazı insanlar sorunlarının birkaç saat içinde çözüldüğünü iddia ederken, diğerleri sadece bir e-postayı geri almalarının haftalar aldığını iddia ediyor.

Yapabileceğiniz en iyi şey, para yatırırken ne yaptığınızı% 100 bildiğinizden ve tüm ücretler ve sınırlardan haberdar olduğunuzdan emin olmaktır, böylece müşteri desteği ile iletişime geçmeniz gereken bir duruma girmezsiniz..

Üye olduğunuzda Bitstamp müşteri desteği bulunabilir İşte.

Son Düşünceler – Bitstamp Değişim İnceleme Özeti

Genel olarak, Bitstamp, özellikle Avrupa’da yaşayanlar olmak üzere, orta ila ileri düzey üst düzey tüccarlar için oldukça iyi bir seçenektir..

Yeni başlıyorsanız, Bitstamp sizin için en iyi seçenek olmayabilir. Daha küçük hacimli alım satımlarla ilişkili ücretler Bitstamp’ı daha pahalı bir borsa yapar ve bu kadar yüksek ücretler için daha basit ve anlaşılması daha kolay bir kullanıcı arayüzü sunan bir borsa ile daha iyi durumda olursunuz..

Bir hesap açmadan önce Bitstamp politikaları ve ücretleri hakkında bilgi sahibi olduğunuzdan emin olun ve nasıl kullanılacağına dair birkaç öğretici izleyin. Bu şekilde, çoğu kullanımında ağrının ana nedenlerinden biri olan müşteri desteği ile etkileşimde bulunmak zorunda kalmazsınız..

Müşteri desteği kusuru dışında, Bitstamp oldukça iyi bir değişim.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me