Bittrex ve Bitfinex

Bittrex ve Bitfinex: Genel olarak Binance ile karşılaştırıldığında, Bittrex ve Bitfinex’in her ikisi de artık kendi kemerleri altında biraz ticaret deneyimi olan yatırımcılar için sağlam borsalardır.

Düşük ücretli çok sayıda alım satım çifti sunarlar ve alternatif paralara (altcoinler) yatırım yapmak istiyorsanız onları ideal adaylar haline getirir. Değişimler doğası gereği benzer olsa da, yine de birini diğerine tercih etmenize neden olabilecek bazı farklılıkları vardır..

Bu Bittrex ve Bitfinex karşılaştırmasında, hangisinin sizin için en uygun olduğuna güvenle karar verebilmeniz için her bir değişim hakkında bilmeniz gereken her şeye dalıyoruz.

NOT: Bitfinex kısa süre önce Amerika Birleşik Devletleri hesaplarına erişimi kaldırdı. Yani, ABD vatandaşıysanız, platformda ticaret yapamazsınız.

Keşfedeceğiz:

Bittrex ve Bitfinex Temel Bilgileri

Finansman Yöntemleri

Bittrex ve Binance, hesabınıza para yatırmak için aynı yöntemleri paylaşıyor – banka havaleleri ve kripto para.

Bittrex’teki banka havaleleri 100.000 $ ‘dan fazla olmalıdır ve bunu yalnızca Bitcoin, Ethereum veya Tether satın almak için kullanabilirsiniz. Para yatırabilirsiniz herhangi bir kripto para birimi Bittrex’in desteklediği.

Bittrex’in aksine, Bitfinex’in banka havaleleri için bir minimum değeri yoktur. Bittrex gibi, borsanın desteklediği herhangi bir kripto para birimini yatırabilirsiniz.

Arayüz

Bittrex değişim arayüzü, Bitfinex’tekinden çok daha basittir. Bittrex, siparişinizi vermek için şamdan grafiğini, hacim derinliklerini ve kitapları giriş kutusunun etrafına temiz bir şekilde yerleştirir.

Bittrex arayüz çizelgeleri


Ve Bittrex’te pazar, limit ve / veya koşullu siparişler verebilirsiniz.

Bittrex arayüzü sipariş bölümü

Bitfinex ayrıca daha önce bahsedilen ticaret grafiklerini ve bilgileri sipariş verdiğiniz sayfaya yerleştirir; ancak, düzen daha karışık.

bitfinex arayüzü

Piyasa, limit ve diğer koşullu emirlerle düzenli ticarete ek olarak, Bitfinex ayrıca Marj ticareti. Bu ticaret stratejisi kazançlı olsa da, aynı zamanda daha fazla risk içerir. Deneyimli bir tüccarsanız, yalnızca marjla işlem yapmalısınız.

Ticaret Ücretleri

Bittrex bir daire şarj ediyor % 0.25 ücret tüm işlemlerde.

Bitfinex bir işlem ücreti programı her ticaretteki ücretlerinizi hesaplamak için. Bu rakamı elde etmek için program, işlem hacmi geçmişinizi üretici / alıcı durumunuzla birlikte kullanır. Bir yapımcı olarak (kitaplara ticaret yaparak), % 0,00 ila% 0,10. Bir alıcı olarak (kitaplardan bir sipariş doldururken), ücretiniz arasında % 0,10 ila% 0,20.

Gördüğünüz gibi, Bitfinex ücretleri her zaman Bittrex ücretlerinden daha düşüktür. Çok fazla görünmese de, yüksek hacimlerde alım satım yapmayı planlıyorsanız bu fark gerçekten artabilir.

Kullanılabilir Kripto Para Birimleri

Her iki borsada da büyük olasılıkla takas etmek istediğiniz kripto para birimlerini içeren yüzlerce işlem çifti vardır. Bu, aşağıdakileri içerir, ancak bunlarla sınırlı değildir:

 • Bitcoin
 • EOS
 • Ethereum
 • Golem
 • NEO
 • Tron
 • 0x

Desteklenen işlem çiftlerinin tam listesini görüntüleyebilirsiniz Bittrex için burada ve Bitfinex için burada.

Bitfinex, Bittrex’ten daha fazla fiat (USD, EUR, JPY, GBP) alım satım çifti sunduğu için burada küçük bir ipucu alıyor..

Transfer Limitleri

Bittrex transfer sınırları, Bitfinex’te bulacağınızdan daha katıdır.

Bittrex, borsaya yatırabileceğiniz miktarı sınırlamaz, ancak herhangi bir paranızı çekmek için doğrulama sağlamanız gerekir. Her doğrulama seviyesiyle ilişkili günlük para çekme limitleri şunlardır:

 • Doğrulama yok: 0 BTC
 • Temel doğrulama: ~ 0,4 BTC
 • Kimlik doğrulama (2FA olmadan): 1 BTC
 • Kimlik doğrulama (2FA ile): 100 BTC

Bitfinex, hem kripto hem de fiat için herhangi bir para yatırma veya çekme limiti listelemez, ancak fiat transferleri ile ilgili bazı doğrulama gereksinimleri vardır. Sağlamanız gereken herhangi bir fiat’ı transfer etmek için:

 • E
 • Telefon numarası
 • Adres
 • Adres kanıtı
 • Yaş
 • hesap durumu
 • İki tür resmi kimlik

Bu, çoğu değişimin kimlik doğrulama işlemi sırasında istediğinden önemli ölçüde daha fazla bilgidir..

Şirket Güveni

Bittrex, blockchain topluluğunda Bitfinex’ten biraz daha iyi bir üne sahip.

Bittrex Seattle dışında işletildiği için, platformun (bazen aşırı katı) Amerika Birleşik Devletleri’nin kurallarına ve düzenlemelerine uyması gerekiyor. Bittrex, 2017’nin sonunda ezici bir büyüme yaşadıktan sonra yeni kullanıcı kayıtlarını kısaca durdurmak zorunda kalsa da, platform şimdi şık bir kullanıcı arayüzü yükseltmesiyle tam güçte.

Birkaç tüccara sorun ve muhtemelen Bitfinex hakkında çeşitli fikirlerin bir karışımını duyacaksınız. Çok sayıda kullanıcının platformla herhangi bir sorunu olmadı, ancak birkaç yaygın şikayet tekrar tekrar ortaya çıkma eğilimindedir. Topluluğun bazı üyeleri, Bitfinex’in kendi iflas sorunlarını çözmek için yasa dışı olarak Tether’i yazdırdığına inanıyor. Ancak, bu henüz kanıtlanmadı. Diğer tüccarlar da, platformdan çekilmek için gereken minimum miktarın daha küçük yatırımcıların fonlarını adil olmayan bir şekilde tuzağa düşürdüğünü bildirdi..

Güven sizin için önemli bir faktörse, Bittrex daha iyi bir seçim olabilir.

Fon Güvenliği

Paranız bu borsalarda başka herhangi bir platformda olduğu kadar güvende (daha güvenli değilse).

Bittrex’in arkasındaki ekip, siber güvenlik konusunda yılların deneyimine sahiptir. Kullanıcıların fonlarının çoğunu çevrimdışı olarak güvence altına almak için esnek, çok aşamalı bir cüzdan kullanırlar. Bunun da ötesinde, ticaret sürecinin her önemli adımına iki faktörlü kimlik doğrulama eklediler..

Bitfinex, güvenlik uygulamaları web sitelerinde. Çoklu imzalı bir cüzdanda, platform fonlarının% 99,5’ini çevrimdışı olarak tutuyorlar. Ayrıca borsa veritabanını her gün yedekler ve şüpheli alım satım faaliyetlerini yakından izlerler..

Müşteri desteği

Her iki borsada da, yetersiz müşteri destek ekipleri nedeniyle yavaş yanıt süreleri vardı, ancak görünüşe göre bunu tersine çevirmişler.

Bittrex bir yazılı taahhüt tam olarak bu sorunu çözmek için. Platform artık basit bir çıkış bileti sistemi ve çok sayıda SSS içeren sağlam bir müşteri destek sitesine ev sahipliği yapıyor.

Bitfinex’te ayrıca ortak sorular / cevaplar içeren özel bir müşteri destek bölümü ve herhangi bir sorunu bildirmek için bir alan vardır..

Bittrex ve Bitfinex Sonuç

Bittrex ve Bitfinex o kadar benzer ki, hala karar verirken sorun yaşıyor olabilirsiniz.

Topluluk güvenine ve / veya sadeliğe değer veriyorsanız, Bittrex daha iyi bir seçenek olabilir (bu daha yüksek bir fiyata gelse de). Büyük miktarlarda alım satım yapmayı planlıyorsanız veya daha gelişmiş ticaret seçenekleriyle ilgileniyorsanız, muhtemelen vermelisiniz Bitfinex bir deneme.

(CoinCentral’ın Kripto Borsalarının Tam Listesi’ne bakın)

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me