Bittrex ve GDAX

Bittrex ve GDAX: Cryptocurrency tüccarları, alternatif (alt) paralar satın almak için genellikle Bittrex ve GDAX’i birlikte kullanır. Ancak, amacınız basit bir yatırım yapmaksa, hangi platformun sizin için daha uygun olduğunu merak ediyor olabilirsiniz..

Her iki borsa da düşük ücretlere sahip olsa da, GDAX fiat’tan kripto para birimine işlevselliği (ve bunun tersi) ile bilinirken, Bittrex yalnızca kriptodan kripto ticaretine kadar işlem içerir.

Bu Bittrex ile GDAX karşılaştırmasında, hangisini kullanmak istediğinize karar verebilmeniz için her bir değişimin özünü gözden geçireceğiz. Her ikisinin de sizin için ideal olduğunu bulabilirsin.

Açıklayacağız:

Bittrex vs GDAX Anahtar Bilgileri

Finansman Yöntemleri

Bittrex öncelikle saf kripto para birimi alım satımlarını destekler. Bu nedenle, hesabınıza yalnızca kripto para birimi ile para yatırabilirsiniz. Para yatırmak için Bitcoin, Ethereum veya Tether kullanmanızı öneririz, çünkü bunlar platformdaki diğer paralarla işlem yapabileceğiniz üç kripto para birimidir..

Banka havalesi yoluyla Bitcoin, Ethereum ve Tether de satın alabilirsiniz, ancak minimum satın alma tutarı 100.000 $ ‘dır..

GDAX birkaç farklı finansman seçeneği sunar. USD’yi ACH transferi, havale veya Coinbase cüzdanınızdan yatırabilirsiniz. Coinbase’den para yatırma işlemleri ücretsiz ve anlıktır. Ek olarak, desteklenen kripto para birimlerini (şu anda Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Bitcoin Cash) hesabınıza gönderebilirsiniz..

Arayüz

Bittrex kısa süre önce arayüzünü elden geçirerek yeni ve yeni bir görünüm kazandı. Yine de GDAX’tan biraz daha karmaşık olduğu söyleniyor.

Diğer çoğu borsa gibi, Bittrex bir derinlik grafiği, şamdan grafiği ve hacim göstergeleri dahil olmak üzere teknik analiz yapmak için ihtiyaç duyduğunuz tüm ilgili çizelgeleri ve veri araçlarını içerir. Ayrıca sayfanın sol tarafındaki menüyü kullanarak farklı madeni paralar arasında hızlıca geçiş yapabilirsiniz..

Bittrex arayüz çizelgeleri


Bittrex’te, piyasa, limit ve koşullu emirlerin tümünü veri araçlarıyla aynı sayfada gerçekleştirebilirsiniz..

Bittrex arayüzü sipariş bölümü

GDAX ayrıca temel çizelgeleri ve araçları sipariş defteri ile aynı sayfaya yerleştirir. Daha önce işlem yaptıysanız, her iki arayüzü de kullanırken sorun yaşamazsınız.

GDAX Bitcoin Gösterge Tablosu

Ticaret Ücretleri

Bittrex’in basit bir ücret yapısı vardır: Tüm işlemlerde% 0,25.

GDAX ticaret ücreti programı biraz daha karmaşık. Yapıcıysanız (kitaplara sipariş veren biri), ticaret ücreti yok.

Alıcı iseniz (kitaplardan bir sipariş dolduran biri), yine de ücretiniz % 0,10 ila% 0,30. 30 günlük işlem hacminiz, ödediğiniz ücreti belirler. İşlem hacmi ne kadar yüksekse, ücret o kadar düşüktür.

Gördüğünüz gibi, iki platform arasındaki ticaret ücretleri yaklaşık olarak aynı.

Kullanılabilir Kripto Para Birimleri

Bittrex, Bitcoin, Ethereum ve Tether ile ticaret çiftlerinde 100’den fazla kripto para birimi sunar. Madeni paraların bazıları şunları içerir:

 • Auger (REP)
 • Bitcoin Cash (BCH)
 • Cardano (ADA)
 • Litecoin (LTC)
 • Monero (XMR)
 • NEO (NEO)
 • Dalgalanma (XRP)

Bittrex’in mevcut kripto para birimlerinin tam listesini görüntüleyebilirsiniz. İşte.

GDAX çok daha sınırlıdır, yalnızca Bitcoin, Litecoin, Ethereum, ve Bitcoin Nakit şu anda. Bununla birlikte, şirket yakında bazı ERC20 tokenleri sunmayı planladıklarını açıkladı..

Transfer Limitleri

Bittrex, Amerika Birleşik Devletleri genel merkezleri nedeniyle diğer saf kripto para birimi borsalarından daha kısıtlayıcı transfer limitlerine sahiptir. Bittrex hesabınıza dilediğiniz miktarı yatırabilirsiniz. Ancak, herhangi bir zamanda para çekmek isterseniz, hesabınızı doğrulamanız gerekir. Her doğrulama seviyesinde günlük para çekme limitiniz:

 • 0 BTC: Doğrulama Yok
 • ~ 0,4 BTC: Temel Doğrulama
 • 1 BTC: Kimlik Doğrulama (2FA etkinleştirilmeden)
 • 100 BTC: Kimlik Doğrulama (2FA etkinken)

GDAX, kripto para birimi veya banka havalesi yoluyla yaparsanız, para yatırma tutarınızı sınırlamaz. ACH aracılığıyla yatırabileceğiniz miktar için haftalık bir limit vardır, ancak bu, hesabınızın yaşına, işlem geçmişinize ve doğrulama seviyenize bağlıdır. ACH transferleri genellikle 3-5 iş günü içinde temizlenir ancak 7-10 takvim gününe kadar sürebilir.

GDAX para çekme işlemlerinizi günde 10.000 $ ile sınırlar.

Şirket Güveni

Bittrex ve GDAX, sırasıyla Seattle ve San Francisco’da bulunan ABD merkezli şirketlerdir. Bu nedenle, kripto para birimi ticareti ile ilgili tüm ABD kurallarına ve düzenlemelerine uyarlar..

Kripto para topluluğu da bu iki borsaya karşı son derece olumlu hissediyor. Ortaya çıkan tek şikayet, geciken müşteri destek sürelerine yanıt olarak ortaya çıkıyor, ancak bunlar bile bu günler arasında çok az ve uzak görünüyor..

Fon Güvenliği

Bir kez daha, paranızı güvende tutmak için hem Bittrex’e hem de GDAX’a güvenebilirsiniz.

Bittrex, bir grup siber güvenlik uzmanı tarafından kuruldu. Esnek bir çok aşamalı cüzdan stratejisi kullanarak yatırımcıların fonlarının çoğunu çevrimdışı tutarlar. Bazen can sıkıcı bir noktaya gelinceye kadar, ticaret sürecinin neredeyse her adımına iki faktörlü kimlik doğrulamayı da entegre ettiler..

GDAX, Coinbase ile aynı şirkete aittir ve onun tarafından işletilmektedir, bu nedenle aynı güvenlik önlemlerini paylaşırlar. Tüm ABD doları fonlarınız 250.000 $ ‘a kadar FDIC sigortalıdır. Bittrex gibi, GDAX de dijital varlıkların çoğunu çevrimdışı olarak donanım cüzdanlarında saklar.

Müşteri desteği

Diğer kripto para borsalarına benzer şekilde, Bittrex ve GDAX, 2017 yılının sonuna doğru muazzam yatırımcı akınıyla başa çıkmada sorun yaşadı. Bittrex, sorunlarını kontrol etmek için kısa bir süre için yeni kayıtlara bile kapılarını kapattı. Artık her iki platform da daha büyük ticaret hacmiyle başa çıkmak için çok daha hazır..

Bittrex bir yazılı taahhüt müşteri hizmetlerini geliştirmek için. Bu, bol miktarda SSS içeren kapsamlı bir destek sitesini ve kullanımı kolay sorun portalı içerir.

GDAX ayrıca iyi belgelenmiş bir SSS bölümüne sahiptir ve genellikle 2-3 iş günü içinde destek çağrılarını yanıtlar. Ek olarak, şirket yakın zamanda yardıma ihtiyacınız olursa arayabileceğiniz bir destek telefon numarası ekledi.

Bittrex vs GDAX Sonuç

Bu karşılaştırmayı Bittrex olarak düşünmek muhtemelen daha iyi ve Bittrex yerine GDAX vs GDAX. Düşük ücretler, topluluk güveni ve benzer arayüzlerle, bu değişimler birlikte iyi çalışır.

Kullanmayı düşünmek isteyebilirsiniz GDAX fiat ile Bitcoin veya Ethereum satın almak için. Ve sonra, bu kripto para birimlerini Bittrex ek altcoin ticareti yapmak. Ama nihayetinde karar sizindir.

(CoinCentral’ın Kripto Değişim İncelemelerinin Tam Listesi’ne bakın)

Daha Fazla Bittrex Karşılaştırması

 • Bittrex ve Coinbase
 • Bittrex vs Kraken
 • Bittrex ve Poloniex

Daha Fazla GDAX Karşılaştırması

 • GDAX ve Gemini
 • GDAX vs Kraken
 • GDAX ve Poloniex

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me