Kripto para birimi faiz hesapları ve borç verme programları şu anda blok zinciri alanındaki tüm öfke. Açgözlü aracıların yerini alan bu şirketler, faiz getiren kripto para birimi hesaplarına ve teminat olarak kripto para birimini kullanan düşük ücretli kredilendirmeye olanak tanır..

Bunu yaparken, genellikle geleneksel alternatiflerden daha düşük olan tasarruf hesapları ve kredi oranları için daha yüksek faiz oranları sunabilirler. Gibi platformlar Santigrat özellikle fiat tabanlı tasarruf hesabı faiz oranlarına kıyasla, kullanıcıların kripto varlıklarınızda önemli bir pasif gelir elde etmelerine izin verdikleri için önemli ölçüde büyüdü.

Şu anda en popüler kripto para ödünç verme platformlarından biri Santigrat Ağı. Bu incelemede, platform hakkında bilmeniz gereken her şeyi ele alıyoruz, böylece sizin için uygun olup olmadığına dair bilinçli bir karar verebilirsiniz. Üstünden geçiyoruz:

Kurucu Alex Mashinsky ile yaptığımız en son röportajımızı da takip edebilirsiniz..

Celsius Ağı nedir?

Celsius Network, mevcut bir kripto ödünç verme uygulamasıdır Android ve iOS cihazlar.

Bir tasarruf hesabına para yatırmaya benzer şekilde, kripto para birimi fonlarını Santigrat’ta depolamak, her hafta sahip olduğunuz varlıklara faiz kazandırır. Önerme nispeten basit:

  1. Celsius uygulamasına kripto para yatırırsınız.
  2. Şirket daha sonra bu fonları bireysel ve kurumsal borçlulara borç veriyor.
  3. Her Pazartesi, Celsius’un bu kredilerden ve diğer faaliyetlerden elde ettiği gelirden bir ödeme alırsınız. Celsius ekibi,Şirket gelirinin% 80’ini kullanıcılara kazandırmak.

Uygulamanın işlevselliği, basit faiz ödemelerinin çok ötesine geçiyor..

Borç vermenin diğer tarafında, krediler Celsius aracılığıyla da alınabilir. Kripto para birimini teminat olarak koyarak, nakit (veya stablecoin) krediler bir dizi farklı terimle. Çoğu geleneksel kredi hizmetinin aksine Celsius krediler, kredi kontrolü gerektirmez ve genellikle dakikalar içinde size onay verir..

Faiz oranlarının karşılaştırması (Kaynak: Celsius)

Celsius Ağı bir cüzdan olmamasına rağmen, kendi başına desteklenen kripto para birimini gönderme ve alma özelliğini içerir. CelPay. CelPay herhangi bir işlem ücreti almaz ve bir bağlantı, mesaj veya doğrudan uygulama içinden kripto göndermenizi sağlar.

Celsius Ağı kullanmak güvenli midir??

Evet, Celsius Ağı sizin için güvenlidir.

Şirket, 2017 yılında Alex Mashinsky (CEO) ve Daniel Leon (Kurucu Başkan ve COO) tarafından kuruldu. Mashinsky, New York City metrolarına cep telefonu hizmeti ve ücretsiz WiFi getiren, ABD uçuşlarında WiFI sağlayan ve IP üzerinden Ses (VoIP) yaratan çalışmalarıyla dikkat çekiyor. Ve Leon, sosyal girişimci olarak başarılı bir kariyere sahiptir ve Atlis Labs, Beyon3D ve GroundLink dahil olmak üzere çeşitli kuruluşlarda lider olarak hizmet vermektedir..

Celsius Ağı bugüne kadar Dünya çapında 101.000 kullanıcı kapsamak varlıklarda 730 milyon doların üzerinde. Ek olarak, platform neredeyse kolaylaştırdı Kredi kullanımlarında 5,5 milyar dolar (bugünün BTC fiyatlarında yaklaşık 8,2 milyar dolar). Şirket 12 milyon dolar faiz ödemesi yaptı,

Bununla birlikte, Celsius Ağının bir emanet cüzdan platformu. Böylece şirket, kripto para cüzdanlarınızın her biri için anahtarların kontrolünü elinde tutar. Bu gerçek çoğu insan için anlaşmayı bozmamalı, ancak bilmek önemlidir.

Celsius Ağı ile para kazanabilir misin?

Celsius Ağı, kripto para varlıklarınızdan pasif gelir elde etme fırsatı verir, ancak bilmeniz gereken birkaç bilgi parçası vardır..

Celsius Network ile para kazanmanın birincil yolu, faiz ödemeleri almak holdinglerinizde. Katılmak için, kripto para birimini bir Celsius cüzdanına yatırmanız yeterlidir. Bunu yaptıktan sonra, her Pazartesi cüzdanınıza faiz ödemesi kazanacaksınız. Bu ödemeleri benzer şekilde mi yoksa CEL (Celsius’un yerel jetonu) olarak mı alacağınızı seçebilirsiniz..

Santigrat Ağı Faiz Oranları

Celsius Network, birkaç kripto para biriminde rekabetçi APR’ler sunar.

Celsius Network, geleneksel kripto faizinin ötesinde faiz kazanma fırsatı da içeriyor altın üzerinde. Celsius, gerçek altın yerine XAUt ve altın destekli ERC-20 jetonunu kullanıyor.

Yıllık faiz oranları haftalık olduğu kadar madeni paradan madeni paraya değişir. Ancak, genellikle% 3.00 ile% 11.00 aralığında görünmektedir. Ek olarak, faiz ödemelerinizi CEL’de almayı seçmeniz, size daha yüksek bir getiri sağlayacaktır. “CEL’de Kazanın” şu anda ABD’deki kullanıcılar tarafından kullanılamadığına dikkat edilmelidir..

Önemli bir uyarı: Şu anda, Celsius Network depozitolarınız için herhangi bir sigorta sağlamamaktadır. Yani, örneğin şirket bir saldırının kurbanı olursa, paranızı kaybetme olasılığınız vardır..

Platformda hangi kripto para birimleri mevcut?

Santigrat Ağı çok çeşitli kripto para birimleri için faiz ödüyor. Seçenekler şunları içerir (ancak bunlarla sınırlı değildir):

  • Santigrat Jetonu (CEL)
  • Bitcoin (BTC)
  • Ethereum (ETH)
  • Dalgalanma (XRP)
  • Bitcoin Cash (BCH)
  • EOS (EOS)
  • Ve birçok stabilcoin.

Ayrıca BTC, ETH, XRP, BCH, LTC ve XLM’yi doğrudan uygulama içinden satın alabilirsiniz..

Celsius Network uygulaması

Celsius uygulaması çok çeşitli kripto para birimini destekler.

Müşteri desteği nasıl?

Celsius Network web sitesinde özel bir Yardım Merkezi sahip olabileceğiniz tüm soruları yanıtlamalıdır. Diğer birçok konunun yanı sıra para yatırma, para çekme ve güvenlikle ilgili SSS’leri içerir..

Yardım Merkezinde aradığınızı bulamazsanız, bir Celsius temsilcisinin size e-posta yoluyla ulaşacağı bir yardım isteği gönderme seçeneğiniz de vardır..

Celsius Ağı kullanmalı mısınız?

Sonunda, doğru kullanma kararı ve sorumluluğu Santigrat Ağı size kalmış ve yalnızsınız. Diğer kripto kredi platformlarıyla karşılaştırıldığında, Celsius hem mevduat sahiplerine hem de borç alanlara sektördeki en iyi faiz oranlarından bazılarını sunuyor.

Santigrat stabilcoinlerinin ve APY’lerinin bir listesi. (Kaynak: Santigrat)

Herhangi bir kripto para sahibi, anapara tutarının güvenli olması koşuluyla, doyurucu faiz oranlarından yararlanmaya devam eder. Stabilcoin depozitolarında% 11’e kadar kazanç elde etmek, özellikle belirsiz zamanlarda, her yatırımcı için inanılmaz derecede çekici olabilir. Celsius, BlockFi gibi diğer meşru oyuncularla bir kategori olan, faiz getiren kripto para birimi hesapları ve borç verme platformları paketinin liderini temsil ediyor..

Celsius teknik olarak kripto anahtarlarınızı tutsa ve geleneksel bankacılık sigortası fiat tasarruf hesaplarının keyfini çıkarmasa da, şirketin kurucularının şimdiye kadarki kusursuz itibarı ile kripto paranızın güvende olması gerektiğinden makul derecede emin olabilirsiniz..

Eğer arıyorsan bankayı kaldırmak kendiniz ve paranızı geleneksel finansal sistemden ayırın, Santigrat Ağı başlamak için sağlam bir yer.

CoinCentral’ın Skoru

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me