CEX.IO İncelemesi

CEX.IO, hem Bitcoin borsası hem de bulut madenciliği hizmeti olarak 2013 yılında piyasaya sürüldü.

2016 yılında şirket odak noktasını değiştirdi. Bulut madenciliği hizmetleri durduruldu ve platformlarına Ethereum eklediler.

Şu anda Londra dışında, CEX.IO yıllar içinde mükemmel bir ün kazandı. Şu anda bir değişimin yanı sıra Bitcoin ve Ethereum için basit alım / satım yöntemleri sunuyorlar. Kullanıcılar hem banka havalelerini hem de kredi kartlarını kullanarak borsaya para yatırabilirler.

Bunda CEX.IO İncelemesi, ele alacağız:

CEX.IO İncelemesi: Temel Bilgiler

CEX.IO Güvenli mi?

Yıllarca tekrar eden müşterilere sahip olmanın yanı sıra, CEX.IO’yu kripto para birimi satın almak ve satmak için güvenli bir seçenek gibi gösteren çeşitli başka faktörler vardır..

Şirket Meşruiyeti

Birleşik Krallık dışında faaliyet gösteren ve dünyanın çoğu ülkesindeki müşterilere hizmet veren bir şirket olarak CEX.IO, çeşitli hükümet yasalarını ve düzenlemelerini takip eder..

  • Birleşik Krallık’ta Özel Limited Şirket olarak kuruldu.
  • FinCEN’e kayıtlı.
  • Ödeme Kartı Endüstrisi Güvenlik Standartları Konseyi uyumlu.
  • Birleşik Krallık Bilgi Komiserliği Bürosunda kayıtlı

Fon Güvenliği

CEX.IO’nun kullanıcıların fonlarını nasıl sakladığına dair çok fazla ayrıntı bulamasam da, çevrimdışı soğuk depolamayı kullandıklarını iddia ediyorlar. Bu iyi bir işaret, ancak bulması kolay daha spesifik ayrıntılar sağlamalarını dilerdim.

Kişisel Hesap Güvenliği

Kişisel güvenliğinizi sağlayabilirsiniz CEX.IO Google Authenticator veya SMS / Çağrı istekleri ile 2 Aşamalı Kimlik Doğrulamalı hesaplar. Google Authenticator’ı kullanmanızı öneririm. Ayrıca HERHANGİ bir borsada veya çevrimiçi cüzdanda büyük miktarlarda kripto para bulundurmamanız önerilir. Burada kripto para biriminizi güvenle saklamak hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz..

CEX.IO’da Cryptocurrency Nasıl Satın Alınır

1) İlk adım kayıt olmak ve bir hesap oluşturmaktır. Bunu sağ üst köşedeki kayıt butonu ile yapabilirsiniz. Kaydolma adımlarının izlenmesi kolaydır ve açıklamalıdır.

cex.io kaydı

2) Kayıt işlemi sırasında, 2 faktörlü kimlik doğrulamayı ayarlamanız istenecektir.. Hesabınızın güvenliğini sağlamanıza yardımcı olması için bunu ayarlamanızı şiddetle tavsiye ederim.

cex.io cüzdan güvenliği

3) Hesabınızı doğrulayın. Fiat para birimini (USD, EUR, vb.) Kabul eden neredeyse tüm kripto para birimi borsaları doğrulama gerektirir. Bu, bu değişimlerin çeşitli yasa ve yönetmeliklere uygun olmasını sağlamak için gereklidir. Doğrulama süreci ülkeye göre değişir, ancak hesabınızı doğrulamak için gerekli olabilecek bilgilere bazı örnekler aşağıda verilmiştir:

  • Ad Soyad
  • Adres
  • Kimliğin resmi
  • Adres Kanıtı Belgesi
  • Kredi Kartı ile Selfie

cex.io kredi kartı ve kimlik doğrulama

Kişisel deneyimime göre, CEX.IO hesabımı çok hızlı bir şekilde doğruladı.

4) Hesabınıza Para Yatırın. Hesabınız doğrulandığında, hesabınıza Kredi Kartı veya Banka Havalesi yoluyla para yatırabilirsiniz. Kredi Kartları, ek ücretlerle birlikte gelse de, hesabınıza para yatırmanın daha hızlı bir yolu olabilir. Banka havalesi süreleri değişebilir, ancak genellikle 1-3 gün sürer.

cex.io para yatırma yöntemleri

5) Bitcoin ve / veya Ethereum satın alın. Hesabınız doğrulandıktan ve para yatırıldıktan sonra yapabilirsiniz CEX.IO’da kripto para satın alın.

CEX.IO'dan satın alın

CEX.IO’lar kolay satın alma yöntemi, fiyatları garanti altına almak için “Doldur veya Öldür” emirlerini kullanır. Bu işlem hakkında daha fazla bilgiyi kendi sitelerinden bu ekran görüntüsünden öğrenebilirsiniz..

cex.io doldur veya öldür

Ücretlerden tasarruf etmek için borsalarında da işlem yapabilirsiniz.

CEX.IO’yu ziyaret edin

Müşteri desteği

CEX.IO, müşteri desteğini e-posta yoluyla yönetir. Ayrıca kapsamlı bir SSS var.

CEX.IO’nun müşteri desteğiyle ilgili kişisel deneyimime göre çok memnun kaldım. Hesabım çok hızlı doğrulandı ve e-postalarım 24-48 saat içinde yanıt aldı.

Desteklenen Ülkeler

CEX.IO, hizmetlerini dünyanın çoğuna sunmaktadır. Bu incelemeyi yazarken, CEX.IO aşağıda aksi belirtilmedikçe tüm ülkeleri desteklemektedir..

Aşağıdaki ülkelerin Kredi Kartlarıyla para yatırması kısıtlanmıştır:

Bosna, Hersek, İzlanda, İran, Irak, Kuzey Kore, Suriye, Vietnam

Aşağıdaki ülkelerin Banka Havalesi ile para yatırması kısıtlanmıştır:

Afganistan, Fildişi Sahili, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Eritre, Etiyopya, Gine, Gine-Bissau, Haiti, İran, Irak, Kenya, Liberya, Libya, Nijerya, São Tomé ve Príncipe, Somali, Sudan, Suriye, Tanzanya, Tunus, Türkiye, Vietnam, Yemen, Zimbabve

Amerika Birleşik Devletleri’nin bazı kısımları kısıtlanmış olabilir.

Limitler

CEX.IO’daki hesap para yatırma ve çekme limitleri, hesap doğrulama seviyenize göre değişecektir..

Temel hesaplar sadece para yatırma ve çekme işlemleri için kredi kartlarını kullanabilir.

Para Yatırma Limitleri: günlük 300 $ / aylık 1.000 $

Para Çekme Limitleri: Günlük 500 $ / aylık 2.000 $

Doğrulandı hesaplar para yatırma ve çekme işlemleri için hem kredi kartlarını hem de banka transferlerini kullanabilir.

Para Yatırma Limitleri: Günlük 10.000 $ / aylık 100.000 $

Para Çekme Limitleri: Günlük 10.000 $ / aylık 100.000 $

Deneyimlerime göre, “doğrulanmak” oldukça basit bir süreçti. Bazı kişisel bilgilerle bir form doldurmam ve kimliğimin ve kimliğimi tuttuğumun resimlerini yüklemem gerekiyordu.

Doğrulanmış Plus

Sınırınızı “doğrulanmış” hesaplar için mevcut olanın üzerine çıkarmak isterseniz, hesap yöneticinizden “doğrulanmış artı” talebinde bulunabilirsiniz. Kabul edilirse limitleriniz sınırsız olacaktır.

Ücretler

CEX.IO ücretleri, takas veya kolay alım / satım yöntemlerini kullanmanıza bağlı olarak değişir..

Borsada işlem yapılıyorsa, ücretler en fazla% 0,2’dir. Kolay alım satım yöntemlerini kullanmak isterseniz,% 7 ücret alıyorlar.

Ek olarak, para yatırma ve çekme işlemleri için ücretler de vardır..

Para yatırma ücretleri, kredi kartı kullanılırken kabaca% 3,5, banka havalesi kullanılırsa ücretsizdir.

Para çekme ücretleri, kredi kartı kullanılırken en fazla 3,8 $ +% 1,2 ve banka havaleleri için 50 $.

CEX.IO İnceleme Özeti

CEX.IO, kripto para satın almanın başlangıç ​​dostu bir yoludur. Web sitelerinin kullanımı çok kolay ve kredi kartı kullanabilmek harika.

CEX.IO’nun dezavantajı ücretleridir. “Kolay alım ve satım yöntemi” kullanılıyorsa, ücretleri rakip Coinbase’den biraz daha yüksektir. Bununla birlikte, ücretlerden tasarruf etmek için borsalarını kullanabilirsiniz. CEX.IO ayrıca, bir kredi kartı kullanırken Coinbase’den çok daha büyük para yatırma limitlerine izin verir.

Tüm faktörleri göz önünde bulundurarak, özellikle Coinbase tarafından desteklenmeyen ülkelerde yaşayanlar olmak üzere kripto para birimine yeni başlayanlar için CEX.IO’yu öneririm..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me