Changelly yeni başlayanlar ve orta düzey yatırımcılar tarafından bir kripto para birimini diğeriyle değiştirmek için yaygın olarak kullanılan iyi bilinen bir platformdur. Ayrıca borsada kripto için fiat ticareti yapabilirsiniz, ancak Gemini veya Coinbase gibi bu tür işlemlere daha çok odaklanan bir platform kullanmanızı tavsiye ederim. Bu incelemede şunlara odaklanacağım:

Değişik Anahtar Bilgileri

Nasıl çalışır

Changelly, varlıklarınızı takas etme sürecinde size adım adım yol gösteren basit bir arayüze sahiptir. En acemi yatırımcının bile platformlarını kullanırken rahat hissetmesini sağlayacak geniş talimatlar sağlarlar.

Değiştirmek istediğiniz iki para birimini seçmeniz için hemen iki açılır menü ile karşılaşacaksınız. Değiştirmek istediğiniz para birimini girdikten sonra itibaren, Değişken, kullanacağınız yeni para biriminin tahmini tutarını gösterir teslim almak.

Değişken ana sayfa

Sonraki sayfada, başlangıçta girdiğiniz miktarı değiştirebilir ve onaylayabilirsiniz. Döviz kuru, alacağınız miktar, ve Tahmini Varış Zamanı açıkça gösterilmektedir. Değişken bir şekilde% 0,5 işlem ücretini hesaplar ve siz işleme devam ederken kafa karışıklığına yer bırakmadan gösterir.

Değişken değişim sayfası

Ardından, paranın gönderileceği cüzdan adresini girmeniz gerekir. Bu adresi iki ve üç kez kontrol edin. Yanlış adres girerseniz, değişim yapıldıktan sonra kripto para biriminize erişmeniz mümkün olmayacaktır..

Changelly cüzdan sayfası

Bu noktada, neredeyse bitirdiniz. Sonraki sayfada, önceki sayfalardaki tüm bilgiler gösterilir ve her şeyin doğru olduğunu onaylamanız istenir. Bir kere daha, Zaman ayırıp bu bilgileri gözden geçirmenizi ve herhangi bir yanlışlık olup olmadığını kontrol etmenizi şiddetle tavsiye ederim.. Paranızı Changelly cüzdanına gönderdikten sonra, bu bilgileri düzeltmenin bir yolu yoktur.

Değişik onay sayfası

Son adım için, parayı transfer etmeniz gerekir. orijinal Changelly’nin sağladığı cüzdanın para birimi. Bunu, listelenen cüzdan adresini kopyalayarak veya sayfanın altındaki QR kodunu tarayarak yapabilirsiniz..

STEEM, Ripple veya XEM gönderiyorsanız eklemeniz gereken ek bilgiler de vardır. Bununla ilgili daha fazla bilgi bulunabilir İşte.

Değişik para gönderme sayfası

Changelly paranızı aldıktan sonra, size bir e-posta onayı gönderecektir. Çoğu değişim eşleştirmesi 5-30 dakika, ve bu süre içinde cüzdanınızda son para biriminin olmasını bekleyebilirsiniz..

Web sitesi iyi tasarlanmış ve sezgisel olsa da, onu kullanırken birkaç kez çöktü ve düğmelerden birkaçı düzgün çalışmıyordu. Changelly ekibi bu karışıklıkları çözdükten sonra, Changelly, kullanıcı deneyimi açısından en yüksek puan alan bir platform olacak.

Ticaret Ücretleri

Changelly bir her işlem için% 0,5 sabit ücret – diğer birçok popüler borsadan çok daha düşük. Ancak, her şey göründüğü gibi değil. Çoğu zaman, Changelly’nin ticaret yapmak için kullandığı döviz kuru, mevcut piyasa oranından çok daha kötüdür..

Aşağıda görebileceğiniz gibi, bu yazının yazıldığı sırada Bitcoin’in piyasa oranı 5337,69 dolardır. coinmarketcap.com (kripto para birimi piyasa verileri ve trendleri için güvenilir bir kaynak).

coinmarketcap arayüzü

Changelly’de 5338 $ size yalnızca ~ 0,866 Bitcoin satın alacaktır. Bu, bir tam Bitcoin’in% 13’ünden biraz daha az ve belirttikleri% 0,5’lik ücretten çok daha fazla.

Değişken arayüz

Madeni paralarınızı mükemmel oranlardan daha düşük bir oranda takas etmekten çekinmiyorsanız, Changelly hızlı işlem yapmak için hala iyi bir seçenektir.

Kullanılabilir Kripto Para Birimleri

Changelly, aşağıdakiler de dahil olmak üzere birkaç jeton ve eşleştirmeyi destekler:

 • Temel Dikkat Simgesi
 • Bitcoin
 • Bitcoin Cash
 • Dash
 • EOS
 • Ethereum
 • Ethereum Klasik
 • Factom
 • Golem
 • Litecoin
 • Monero
 • NEO
 • Dalgalanma
 • TenXPay
 • 58 daha fazla jeton

Platforma sürekli olarak yeni paralar eklenir, bu nedenle şu anda aradığınızı bulamazsanız, yakın gelecekte orada olması olasıdır.

Transfer Limitleri

Değişken, değiştirebileceğiniz itibari para miktarını sınırlar, ancak bu yalnızca ticaretinizin ilk haftasında sınırlıdır. ABD, Kanada ve Avustralya vatandaşları yalnızca ticaret yapabilir İlk işlemlerinde 50 $. Bu limit şu değere yükseltildi: 4 gün içinde yapılan bir sonraki işlem için 100 $. Bir haftada limit tekrar 500 $ ‘a yükselir. Bundan sonra, alım satımlarınızda artık sınır yok.

Takas edebileceğiniz kripto para miktarının sınırı yoktur. Yine de, her bir jeton için minimum depozito miktarının farkında olmalısınız. Depozitonuz ödemeyi karşılamaya yetmiyorsa ağ ücretleri fonları transfer etmek, depozitonuzu kaybetme riskiniz yüksek, ve hiçbir bozuk para takas edilmeyecek.

Şirket Güveni

Changelly, arkasındaki ekip tarafından yaratıldı MinerGate, 2013’te bir bitcoin madencilik havuzu. İyi yapılandırılmış cüzdanlarla çeşitli ortaklıkları var. Coinomi ve Jaxx, ve platform şu anda 500.000’den fazla tüccar tarafından kullanılıyor. Bazı topluluk üyeleri, yukarıda bahsettiğim düşük döviz kurlarının nedenlerini belirterek, şirketten duydukları hayal kırıklığını dile getirdiler..

Fon Güvenliği

Changelly, güvenlik politikaları hakkında pek fazla ayrıntı sağlamaz, ancak fon güvenliği konusunda endişelenecek çok şey yoktur. Paranız asla platformda saklanmaz. Bunun yerine, varlıklarınız değiştirildikten hemen sonra bir cüzdana gönderilir. Hesabınızda ek koruma olarak, Changelly ayrıca oturum açma işlemleri için iki faktörlü kimlik doğrulama kullanır.

Müşteri desteği

Changelly web sitesinde müşteri desteği bulmakta biraz sorun yaşadım. Destek sistemine bağlantı yalnızca bazı sayfalarında çalışır. Sadece ana sayfaya geri dönmek için “Destek” bağlantısını tıkladığımda defalarca oldu. Bağlantı çalıştığında, sorun gönderebileceğiniz hatalı bir açılır pencere belirir.

Artı tarafta, borsanın bir SSS bölümü yeni bir kullanıcının platformları hakkında soracağı birçok soruyu kapsayan.

Sonuç

Genel olarak, Changelly, bir kripto para birimini normal bir borsa sıkıntısı çekmeden bir başkası için ticaret yapmak isteyen yatırımcılar için sağlam bir seçenektir..

Genç (“ish”) bir şirket olarak, ekibin hala web sitesindeki bazı hataları düzeltmek için çalıştığı dikkat çekicidir. Bu sorunlar çözüldükten ve döviz kurları daha rekabetçi bir seviyeye ulaştığında, Coin’ler arasında geçiş yapmanın hızlı bir yolunu arayanlara Changelly’yi tavsiye etmekte sorun yaşamayacağım..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me