Cobinhood – Sıfır Ücretli Ticaret Yaklaşımı

Cobinhood, dünyanın ilk sıfır ücretli kripto para borsasıdır. Sektördeki en düşük ücretler için rekabet eden diğer borsalar nedeniyle Cobinhood, doğrudan sıfıra giderek hepsini altını çizdi! Sonuç olarak, tüccarları platformlarına çekmeyi ve ücrete dayalı borsalardan pazar payını çalmayı umuyorlar. Bu Cobinhood incelemesi, sıfır ücretli ticaret yaklaşımını keşfedecek.

Yutturmaca kadar yaşıyor mu? Ve kalabalık kripto para borsası piyasasında birinci sınıf bir müşteri deneyimi sağlayabilir mi? Hadi bulalım:

Cobinhood Temel Bilgileri

Nasıl çalışır

Cobinhood İncelemesi

Hesap oluştur

Cobinhood incelememiz sırasında bir hesap oluşturduk ve olağan güvenlik önlemlerini ve onaylarını uyguladık. Oldukça basit bir süreçti.

Ayrıca Cobinhood’un ihtiyaç duyacağı yeni bir cihazdan sisteme giriş yaptığımızda fark ettik. E-posta kimlik doğrulaması bu cihazdan. Bu, borsalarda daha fazla uygulanmasını görmek istediğimiz, uyguladıkları şık ve küçük bir güvenlik özelliğidir..

Gösterge Paneli

Açılır panele rahatlıkla saklanır, ancak ekranınızın sağ üst kısmından hızlı bir şekilde erişilebilir. Buradan Hesabınız, Fonlarınız ve Yardım Merkezi gibi önemli özelliklere erişebilirsiniz..

Para kaynağı bölümü, ilk işleminizi yapmak için gereken parayı yatırmanıza izin verecektir. Ancak lütfen doğru kripto para birimini ilgili adrese yatırdığınızdan emin olun, çünkü tıklanandan farklı bir kripto yatırmak paranızın kaybına neden olabilir.!

Cobinhood şu anda yalnızca kripto para yatırma işlemlerini kabul ediyor ancak gelecekte bir noktada fiat (ABD Doları, Euro vb.) Mevduatları dahil etmeyi planlıyor..

Son olarak Hesaplar Gösterge tablosundaki bölüm, 4 basamaklı bir pin oluşturmak ve 2 faktörlü kimlik doğrulamayı ayarlamak gibi güvenlik ayarlarınızı güncelleyeceğiniz yerdir. Bu ek önlemler, ticaret yaptığınız para miktarı ne olursa olsun şiddetle tavsiye edilir..

Cobinhood Değişimi

İşlemlerinizi, girişte görünen ilk ekran olan değişim platformu üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bu oldukça basittir ancak yeni başlayan yatırımcılar için korkutucu olabilir.

Ayrıca, basit piyasa ve limit emirlerini aşağıda vurgulanan sipariş formundan doğrudan gönderebilirsiniz. Stop-limitler gibi gelişmiş ticaret seçeneklerini anlıyorsanız, bunu da buradan ayarlayabilirsiniz..

Cobinhood İncelemesi

Standart tablolara hiçbir araç takılı değildir, ancak bunu seçerek değiştirebilirsiniz. TradingView grafik penceresinin sağ üst bölümünde. Fibonacci çizgileri, trend çizgileri ve kalıpları gibi daha deneyimli bir tüccarın isteyeceği çoğu şey dahil olmak üzere bir dizi yararlı araç görünecektir..

Ticaretinizden en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, piyasayı ve limit siparişlerini, şamdan grafiklerini ve sipariş defterini anladığınızdan emin olun. Grafiğinizi geliştirmek istiyorsanız, TradingView’de grafik oluşturmak için faydalı bir kılavuzumuz var.

Mobil Ticaret

Cobinhood İncelemesi

Cobinhood incelememiz sırasında, mobil uygulamalarına da bir deneme sürüşü yaptık. Hem iOS hem de Android platformları için uygulamalar sağlarlar. Bu, hareket halindeki tüccarlar için harika bir bonus. Mobil platforma geçmeden önce web platformunu tanımanızı öneririz..

Ticaret Ücretleri

Gerçek borsada sipariş verirken sıfır ücret alınır. Bu, herhangi bir işlemin hem alış hem de satış tarafında sıfır anlamına gelir. Ancak bunun para yatırma ve çekme işlemleri için geçerli olmadığını unutmayın. Normalde yaptığınız gibi işlemleri doğrulayan blockchain madencilerine hala standart ücretleri ödemeniz gerekiyor..

Sonuç olarak, para yatırma ücretleri tamamen hangi kripto para birimini gönderdiğinize ve bu kriptonun blok zinciri ücretlerinin ne olduğuna bağlıdır. İşte Ethereum blockchain ile ilgili bir örnek. Cobinhood para çekme ücretlerinin ayrıntılı bir açıklamasını bulabilirsiniz web sitelerinde.

Cobinhood incelememizde, Binance’in yerel belirteçleriyle yaptıklarına benzer hoş bir dokunuş eklediklerini fark ettik. Para çekme ücretlerini ödemek için mevcut Cobinhood (COB) jetonlarınızı kullanabilirsiniz.

Cobinhood size% 50 indirim veriyor çekilirken. Bu, hesabınızda ödeme yapabileceğiniz COB olduğu sürece, Cobinhood’ın tüm para çekme işlemleri için madenci ücretinin yarısını ödeyeceği anlamına gelir..

Kullanılabilir Kripto Para Birimleri

Cobinhood, düzenli olarak eklenen yenileriyle 60’tan fazla farklı kripto para biriminde ticaret sağlar. Beklendiği gibi Bitcoin, Litecoin, Ethereum ve Bitcoin Cash gibi geniş çapta kabul gören kriptoları destekliyorlar..

Ayrıca diğer borsalarda bulunmayan birkaç küçük madeni parayı da listelerler. Ancak bu, daha düşük likidite riskiyle birlikte gelir (Bitcoin gibi ana para birimlerine kıyasla alıcı veya satıcı bulmak daha zordur). Ticaret yaparken bunu aklınızda bulundurun, kısa sürede ihtiyacınız olursa kolayca satamayacağınız bir madeni parayla sıkışıp kalmak istemezsiniz.

Transfer Limitleri

Günlük transfer limitleriniz hesap doğrulama.

Seviye 1 doğrulama, çekmenize izin verir her gün 3 BTC’ye kadar. Seviye 2, büyük bir şeye izin verir Günde 100 BTC. Son olarak, yalnızca kripto balinaları (çok büyük miktarda kriptolu tüccarlar / yatırımcılar) için varsayabileceğimiz şeyler için bir VIP seviyesi mevcuttur. Para yatırma işlemleri için tüm seviyelerde sınır yoktur.

Cobinhood İncelemesi

Seviye 1 belge gerektirmezken, 2. seviye kimlik ve telefon doğrulaması gerektirir.

Son olarak, ABD vatandaşı iseniz, ilgili vergi bilgilerinizi FATCA, Foreign Account Tax Compliance Act uyarınca Cobinhood’a doğrulamanız istenecektir..

Şirket Güveni

Projenin bu erken aşamasında Cobinhood’a topluluk güvenini tahmin etmek zordur. Cobinhood incelememiz sırasında, çeşitli Reddit gönderilerinde bazı sorunlar tespit ettik ve topluluk bazı konularda bölünmüş görünüyor..

Olumlu bir işaret olan bir dizi iletişim kanalında oldukça aktifler gibi görünüyorlar. Sonuç olarak, kullanıcı endişelerine yanıt vermek için daha fazla kaynak ayırmak büyük olasılıkla onların çıkarına olacaktır..

Fon Güvenliği

Cobinhood güvenliği oldukça sağlam görünüyor ve platform tüm standart güvenlik prosedürlerini (SSL, multi-sig, 2FA) kullanıyor. Resmi orta basın açıklamalarına göre, çevrimdışı depolama süreci Şöyleki:

Çevrimdışı cüzdana erişmek için, 8 HSM’den 5’inin onaylanması gerekiyor. Bu şekilde, yalnızca 1 veya 2 HSM tehlikeye atılırsa, cüzdanınız güvende kalır. HSM’ler ayrıca farklı ülkelerde coğrafi olarak dağıtılarak güvenliği daha da artırıyor. “

Cobinhood’un (dışarıdaki çoğu borsa gibi) şu anda merkezileştirildiğini belirtmek önemlidir. Merkezi borsalar, merkezi olmayanlara kıyasla bilgisayar korsanlığı ve dolandırıcılığa daha yatkındır. Sonuç olarak, uzun vadede tüccarlar için faydalı olması gereken merkezi olmayan bir değişim planlarını açıkladılar..

Müşteri desteği

Cobinhood’ın resmi basın açıklaması bir gün içinde 7/24 müşteri hizmeti ve soruya yanıt talep ediyor. Temasa geçmeniz gerekirse, web siteleri bir iletişim formu ve telgraf kanalı sağlar. Müşteri desteğiyle ilgili gerçek bir topluluk sorunu bulamadık.

Web sitesinde ayrıca iyi organize edilmiş bir SSS bölümü çok sayıda soru ve faydalı yanıtlarla.

Sonuç: Cobinhood İncelemesi

Bu Cobinhood incelemesinde, platforma başlamanın ne kadar kolay olduğunu gördük. Ancak şu anda birçok kullanıcının dudaklarındaki soru şu: Cobinhood sıfır ücret alım satımıyla nasıl para kazanıyor? Peki, aşağıdaki kanallar aracılığıyla:

  • Yüksek frekanslı bir ticaret sunucusu abonelik hizmeti
  • Cobinhood Prime abonelik hizmeti
  • Bir marj ticareti kredisi seçeneği
  • Cobinhood ICO sigortalama hizmeti

Bu, Cobinhood’ın çok sayıda tüccarın ilgisini çekmesine dayanan oldukça yüksek riskli bir iş modeli gibi görünüyor. Bunu yapabilirler ve sistemdeki bazı aksaklıkları giderebilirlerse, bu gelecekte tüccarlar için en iyi seçim olabilir..

Sonuç olarak, sıfır ücret ve yüksek frekanslı ticaret en önemli önceliklerinizse, bu sizin için platformdur..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me