2012’de kuruldu, Coinbase kendini kripto para biriminin erken savunucusu olarak pekiştirmiştir ve çoğu kripto para birimine yeni başlayanlar için ilk giriş noktasıdır. Coinbase kullanan 100’den fazla ülkede 35 milyondan fazla insan var.

San Francisco merkezli Coinbase, 8 milyar dolar değerinde bir kripto para birimi tek boynuzlu at (1 milyar doların üzerinde bir değerleme şirketi) olarak görülüyor..

Andreessen-Horowitz, Y-Combinator, Reddit Kurucusu Alexis Ohanian, Union Square Ventures ve daha fazlası gibi yıldızlarla dolu bir yatırımcı listesinden 547,3 milyon dolar topladı. Bu nedenle Coinbase, kripto para birimi alanında bir öncü olarak kabul edilir ve uyumluluğu sağlamak için düzenleyicilerle yakın bir şekilde çalışır. Coinbase, Para Hizmetleri İşletmesi olarak kayıtlıdır. FinCEN, ve uyumludur Banka Gizlilik Yasası, ABD Vatanseverlik Yasası, ve eyalet para aktarım yasaları ve yönetmelikleri ile.

Coinbase deneyimi, ücretlerine yansıyan bir kolaylık ile olabildiğince basit ve anlaşılır olacak şekilde tasarlanmıştır..

Coinbase’i ve çeşitli özelliklerini inceleyelim.

Coinbase Güvenli mi?

Eğer bunu okuyorsan Coinbase gözden geçirin, büyük ihtimalle sorduğunuz ana soru budur. Kısa cevap Evet, ancak aşağıdaki üç bölümde buna daha yakından bakacağız.

Şirket Meşruiyeti

Amerika Birleşik Devletleri’nde faaliyet gösteren bir şirket olarak Coinbase’in hem federal hem de eyalet düzeyinde ABD yasalarına ve yönetmeliklerine uyması gerekmektedir. Coinbase’in uyduğu bazı kanunlar, düzenlemeler ve düzenleyici kurumlar şunlardır:

Bu düzenlemeler ve yasalar, daha az katı düzenlemelere sahip diğer ülkelerdeki bazı offshore rakiplerinde eksik olabilecek bir şey olan Coinbase’e hesap verebilirliği zorlar..

Ayrıca kayda değer, Coinbase şirketi destekleyen birçok güvenilir yatırımcı var. Bu yatırımcılar arasında Alexis Ohanian (Reddit Kurucu Ortağı), Bank Of Tokyo, Blockchain Capital ve Digital Currency Group bulunmaktadır..

Fonların Güvenli Tutulması

Coinbase, müşteri fonlarını şirket operasyonel fonlarından ayırır. Bu müşteri fonları, emanet banka hesaplarında tutulur. Bu, işlerini yürütmek için sizin paranızı kullanmayacakları anlamına gelir. Ayrıca iddia ediyorlar, “Coinbase bir işletme olarak başarısız olsa bile, emanet banka hesaplarında tutulan fonlar Coinbase veya alacaklıları tarafından talep edilemezdi. Bu hesaplarda tutulan fonlar Coinbase’in müşterilerine iade edilebilir. “

Müşterilerin kripto para birimi fonlarının yüzde 98’i güvenli çevrimdışı soğuk depoda saklanıyor. Bu kripto para birimleri, birden fazla donanım cüzdanında ve kağıt cüzdanlarda tutulur. Fiziksel kripto para birimi cüzdanları daha sonra dünyadaki kasalarda ve emanet kasalarında saklanır. Bu önlemler, müşterilerin fonlarının bilgisayar korsanları tarafından kaybolmasını veya çalınmasını önler.

Çevrimiçi olarak depolanan kripto para biriminin kalan kısmı, bir sendika tarafından tamamen sigortalanmıştır. Lloyd’s of London.

Coinbase’in USD cüzdanını kullanan Amerika Birleşik Devletleri sakinleri, maksimum 250.000 $ ‘a kadar FDIC sigortası kapsamındadır..

Tüm bunlara rağmen, kişisel hesapları tehlikeye girerse müşterilerin yine de sorumlu olduğunu unutmamak önemlidir. Bu nedenle, kripto para birimlerinizi kontrol ettiğiniz çevrimdışı bir soğuk depolama cüzdanında saklamanız önerilir. Önerilen cüzdanlarımızı buradan görüntüleyebilirsiniz.

Kişisel Hesap Güvenliği

Coinbase, kişisel hesaplarınızı güvence altına almak için size çeşitli özellikler sunar. Ayrıca güçlü, benzersiz bir şifre kullanmalısınız.

Çoklu 2 faktörlü kimlik doğrulama (2FA) hesabınızın güvenliğini sağlamaya yardımcı olacak yöntemler mevcuttur. En temel 2FA seçeneği SMS metinleridir, ancak üçüncü taraf bir 2FA uygulaması kurmanızı öneririz. Bunun için seçenekler arasında Google Authenticator ve Authy bulunur.

Ayrıca hesabınızın etkinliğini takip edebilir ve yeni bir cihaz veya IP adresi hesabınıza erişmeye çalıştığında bildirim alabilirsiniz..

Müşteri desteği

Coinbase e-posta veya telefon yoluyla müşteri desteği sunar. Destekten gelen e-posta yanıtları genellikle 24-72 saat içinde gelir. Genel sorular için sitelerinde kapsamlı bir SSS bölümü de var.

Desteklenen Ülkeler

Coinbase, aşağıdaki ülkelerdeki müşterilere hizmet vermektedir:

Andorra, Avustralya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Kanada, Hırvatistan, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Cebelitarık, Yunanistan, Guernsey, Macaristan, İzlanda, İrlanda, İtalya, Jersey, Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg , Malta, Monako, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, San Marino, Slovakya, Singapur, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre, Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri

Satın Alma ve Satış Limitleri

Satın alma ve satış limitleri, kullanıcının bulunduğu yere, ödeme yöntemine ve doğrulama durumuna göre değişebilir. YOu istediğiniz zaman hesabınızın limitler sayfasını görüntüleyerek limitlerinizi görüntüleyebilirsiniz. Doğrulanmış bir ABD müşterisi olarak, bu haftalık sınırları büyük olasılıkla oldukça kolay bir şekilde alabileceksiniz:

 • 5.000 $ Banka Hesabı ile Satın Al.
 • 50 $ Kredi / Banka Kartı ile Satın Al
 • $ 50,000 Satış

Bu sınırlar ihtiyaçlarınızı karşılamıyorsa daha yüksek sınırlar için başvurabilirsiniz. Anında satın alma limitleriniz artırılamayabilir. Ziyaret etmek gstopslots dünya çapında oynayabileceğiniz ve eğlenceli kumar oynayabileceğiniz gamstop’ta değil, en iyi casino sitelerine bir göz atmak için.

Coinbase Bilgisi

Coinbase Cüzdanınızdan Kripto Para Birimi Gönderme

Coinbase cüzdanınızdan bitcoin gönderinCüzdan Coinbase kripto para birimini kolayca depolamanıza, göndermenize ve almanıza olanak tanır. Cüzdanınızdan BAT, Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ethereum Classic, Litecoin, Zcash ve ZRX göndermek sadece birkaç adımda tamamlanabilir:

Not: Coinbase, sürekli olarak yeni kripto para birimi desteği ekliyor, bu nedenle bu kripto para listesi büyük olasılıkla büyüyecek.

 1. Şuraya gidin: Gönder hesabınızın sekmesi.
 2. Göndermek istediğiniz kripto para birimini etkili bir şekilde seçerek göndermek istediğiniz cüzdanı seçin.
 3. Göndermek istediğiniz miktarı girin.
 4. Para göndermek istediğiniz adresi girin.
 5. Fonları gönder.

coinbase cüzdan hesaplarıCoinbase Cüzdanınıza Cryptocurrency Alma

Coinbase kullanarak kripto para almak da kolaydır.

Şuraya gidin: Hesaplar sekmesi. Ardından, paranın gitmesini istediğiniz cüzdanı bulun ve Teslim almak buton.

Daha sonra size hesabınızın cüzdan adresi. Kripto para birimi almak için bu adresi bir işlemin gönderme alanında kullanın.

coinbase cüzdan adresi

Coinbase’den Para Gönderdiğiniz Yerlerde Dikkatli Olun

Coinbase’in, kullanıcılarının kripto para birimlerini nereye gönderdiklerini takip ettiği ve belirli transferler için kullanıcıları yasakladığı biliniyor. Coinbase, aşağıdaki faaliyetler için hesapları kapattı:

 • Kumar sitelerine kripto para birimi gönderme.
 • LocalBitcoins’e kripto para birimi gönderme.
 • Darknet satın alımları için kripto para birimi gönderme.

Coinbase’in hesapları kapattığı durumlarda, kullanıcılar neredeyse her zaman banka hesaplarına geri ödenir..

Yasadışı faaliyet için kripto para birimi kullanmaya göz yummasak da, kripto para biriminizi nasıl harcayacağınıza bir işletmenin karar vermesi gerektiğini düşünmüyoruz. Bu, topluluğun kripto para biriminizi kontrol ettiğiniz bir cüzdanda saklamanızı önermesinin bir başka nedenidir..

Coinbase İnceleme Özeti

Bunu özetlemek için Coinbase İnceleme, Coinbase’in yeni gelenlerin kripto para birimi satın almaları için harika bir yer olduğunu düşünüyoruz. Yeni gelenler, daha fazla ödeme yöntemi kullanabilirken Coinbase’i bir borsadan daha kolay bulacaklar. Bununla birlikte, kripto para biriminizi, büyük miktarlarda tutuyorsanız kontrol ettiğiniz bir cüzdanda saklamanızı öneririz..

Artıları

 • Bir borsadan daha kolay kullanım
 • Çoğu borsadan daha hızlı kripto para satın alın
 • Banka kartlarıyla kripto para satın alın (banka havalelerine ek olarak)
 • “Kolay satın alma” rakiplerinden daha düşük ücretler
 • Güvenilir ve düzenlenmiş şirket
 • Müşteri fonlarını güvenle saklar

Eksileri

 • Kripto para biriminizi nasıl harcadığınızı izler
 • Cüzdanlar sizin kontrol ettiğiniz bir cüzdandan daha az güvenlidir
 • Çoğu borsadan biraz daha yüksek ücretler

coinbase ekibi sektörü spot ışığı

Yeni Bir Coinbase Hesabı Açtığınızda 10 $ Kazanın

Aşağıdaki bağlantıya tıkladığınızda ve yeni bir Coinbase hesabı açtığınızda, hesabınıza hemen yatırılan 10 $ alacaksınız..

Ücretsiz nakit parayı kaçırmayın – 10 $ bile… Başlamak için bugün aşağıdaki bağlantıyı tıklayın.

Yeni Bir Hesap Açtığınızda 10 $ Almak İçin Buraya Tıklayın

5 Basit Adımda Cryptocurrency Satın Almak İçin Coinbase Nasıl Kullanılır (sadece zıplayan topu takip edin)

Bu adım adım kılavuzda, Coinbase aracılığıyla kripto para biriminin nasıl satın alınacağını tam olarak göstereceğim..

1) Kaydolun ve E-posta Adresinizi Doğrulayın

İlk adım, bir hesap oluşturmaktır. Başlangıçta sizden yalnızca adınız, e-postanız, şifreniz ve durumunuz istenecektir..

coinbase kaydı

2) Hesap Türünüzü Seçin

E-posta adresinizi onayladıktan sonra, satın almak için 4 bölümden oluşan bir süreçten geçeceksiniz.

Bireysel hesap mı yoksa iş hesabı mı oluşturmak istediğinizi seçin.

coinbase bireysel ve iş kaydı

3) Telefon Numaranızı Doğrulayın

Daha sonra telefon numaranızı doğrulamanız gerekecektir. Bu, hesabınızın güvenliğini sağlamaya yardımcı olan 2 Aşamalı Kimlik Doğrulama biçimi olarak kullanılır.

madeni para doğrulaması

4) Ödeme Yöntemini Ayarlayın

Sonraki adım, bir ödeme yöntemi oluşturmaktır.

madeni para yatırma

Coinbase, banka havalesi ve kredi kartı ile ödeme kabul eder. Her iki ödeme yöntemi de doğrulama gerektirebilir.

Coinbase ile banka hesabınızı kurarken, önce iki küçük işlem başlatabilirler, ardından tutarları doğrulamanızı isteyebilirler..

Bir kredi kartı oluştururken, muhtemelen kredi kartınızın resimlerini yüklemeniz gerekecektir.

Her iki yöntem de kimliğinizi doğrulamanızı gerektirebilir. Bu, çeşitli hükümet düzenlemelerine uymak için fiat para birimlerini (USD, EUR, vb.) İşleyen hemen hemen tüm kripto para birimi borsaları için gereklidir..

5) Bitcoin, Ethereum ve / veya Litecoin satın alın

Son olarak, kripto para birimini satın alma zamanı. Fiyat ve tüm Coinbase ücretleri, siparişinizi verirken açıkça belirtilir..

coinbase'de bitcoin satın al

Satın alma işleminizi banka havalesi yoluyla yaptıysanız, kripto para biriminiz banka havaleniz işlendikten sonra size ulaşacaktır..

coinbase satın alma işlemini tamamladı

Not: Coinbase’e kaydolduğunuzda bu süreç biraz değişmiş olabilir. Tasarımlarında ve kaydolma süreçlerinde sürekli olarak küçük ayarlamalar yaptılar, ancak tüm önemli değişiklikleri mutlaka güncelleyeceğiz.

coinbase ekibi endüstrisi spot ışığı

Yeni Bir Coinbase Hesabı Açtığınızda 10 $ Kazanın

Aşağıdaki bağlantıya tıkladığınızda ve yeni bir Coinbase hesabı açtığınızda, 100 $ değerinde kripto para alıp sattığınızda 10 $ alacaksınız..

Yeni Bir Hesap Açtığınızda $ 10 Almak İçin Buraya Tıklayın

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me