Coinbase ve Binance

Kripto para birimi alanında yeniyseniz, duyduğunuz tek borsa Coinbase ve Binance olabilir. Coinbase, yeni başlayan yatırımcılar için gidilecek platformdur, Binance ise kısa süre önce bile en büyük kripto para birimi borsası haline geldi. Deutsche Bank’ı geçmek karlılıkta.

Her iki değişim de farklı amaçlar için uygundur ve bunları rakipler yerine tamamlayıcı olarak görmelisiniz. Bu Coinbase vs Binance incelemesinde, hangi borsanın sizin için daha iyi olduğunu anlamanız için ihtiyacınız olan tüm bilgileri sağlayacağız (ikisi de değilse).

Şunları ele alacağız:

Coinbase vs Binance: Temel Bilgiler

Finansman Yöntemleri

Coinbase, hesabınıza para yatırmak için Binance’ten çok daha fazla seçeneğe sahiptir.

Coinbase’de para yatırabilir ve / veya kripto para birimi satın alabilirsiniz. ACH aktarımı, banka kartı, veya elektronik transfer. Desteklenen kripto para birimlerini de yatırabilirsiniz – şu anda Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash.

Binance tamamen bir kripto para birimi değişimi, yani hesabınıza yalnızca kripto para birimi ile para yatırabilirsiniz. Bu nedenle, birçok tüccar önce Coinbase veya başka bir fiat borsası gibi bir platformda Bitcoin veya Ethereum satın alacak ve diğer coinleri almak için Binance’e aktaracaktır..

Arayüz

Coinbase ekibi, arayüzünü acemi yatırımcıları düşünerek tasarladı. Daha karmaşık ticaret platformlarının aksine, marj ticareti ve hatta piyasa / limit emirleri için seçenekleriniz yoktur. Sadece basit al ve sat seçeneklerine sahipsiniz.

Yeni başlıyorsanız veya Coinbase’i başka bir platforma atlama taşı olarak kullanıyorsanız bu harika. Ancak, alım satımlarınıza teknik analiz (TA) dahil etmekle ilgilenen bir türseniz, başka bir yere bakmak isteyebilirsiniz..

” alt=”bozuk para tabanı” width=”1280″ height=”837″ data-ezsrc=”https://coincentral.com/wp-content/uploads/2017/10/CE8BFC6C-3DBA-421E-AEE6-FED23D5B4C24.jpg” data-ezsrcset=”https://coincentral.com/wp-content/uploads/2017/10/CE8BFC6C-3DBA-421E-AEE6-FED23D5B4C24.jpg 1280w,https://coincentral.com/wp-content/uploads/2017/10/CE8BFC6C-3DBA-421E-AEE6-FED23D5B4C24-600×392.jpg 600w,https://coincentral.com/wp-content/uploads/2017/10/CE8BFC6C-3DBA-421E-AEE6-FED23D5B4C24-300×196.jpg 300w,https://coincentral.com/wp-content/uploads/2017/10/CE8BFC6C-3DBA-421E-AEE6-FED23D5B4C24-768×502.jpg 768w,https://coincentral.com/wp-content/uploads/2017/10/CE8BFC6C-3DBA-421E-AEE6-FED23D5B4C24-688×450.jpg 688w” />

Öte yandan, Binance daha deneyimli tüccarlar için daha uygundur. Değişim, hem “Temel” hem de “Gelişmiş” bir platform içerir, bu nedenle yeniyseniz denemeye niyetli olmamanız gerekir.

Temel görünümü size bir ticaret platformunun tüm standart seçeneklerini (sipariş defterleri, çizelgeler, ticaret geçmişi) verirken ileri görünüm size daha fazla analiz aracı sağlar.

” alt=”binance arabirimi” width=”1050″ height=”612″ data-ezsrc=”https://coincentral.com/wp-content/uploads/2018/01/binance_ui.jpg” data-ezsrcset=”https://coincentral.com/wp-content/uploads/2018/01/binance_ui.jpg 1050w,https://coincentral.com/wp-content/uploads/2018/01/binance_ui-600×350.jpg 600w,https://coincentral.com/wp-content/uploads/2018/01/binance_ui-300×175.jpg 300w,https://coincentral.com/wp-content/uploads/2018/01/binance_ui-768×448.jpg 768w,https://coincentral.com/wp-content/uploads/2018/01/binance_ui-772×450.jpg 772w” />

Daha önce de belirtildiği gibi, sağlam bir strateji, daha kapsamlı ticaret yapmak için Binance’e transfer etmek amacıyla Coinbase’de hızlıca bir coin satın almaktır..

Ticaret Ücretleri

İşlem ücretleri söz konusu olduğunda Binance Coinbase’i sudan çıkarıyor. Coinbase ücretleri satın alma yöntemine göre değişir, ancak genellikle değişir % 1,49 ile% 3,99 arasında. 200 $ ‘ın altındaki yatırımlar size daha da yüksek ücretler getirebilir.

Binance, tüm borsalardan en düşük ücretlerden bazılarına sahip İşlem başına% 0.1. Ek olarak, Binance coin, BNB ile ödeme yaptığınızda bu ücret yarıya indirilir..


Kullanılabilir Kripto Para Birimleri

Binance, Coinbase’den çok daha geniş bir coin seçimine sahip.

Şu anda Coinbase sadece Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash’i destekliyor. Ekip, yakında ERC20 tokenlerini platforma eklemeyi planladıklarını açıkladı..

Binance, 100’den fazla paraya ek olarak Coinbase ile aynı coin’leri içerir. Diğer madeni paraların listesi aşağıdakileri içerir, ancak bunlarla sınırlı değildir:

 • Ark
 • Cardano
 • EOS
 • Monero
 • NEO
 • Dalgalanma
 • VeChain
 • + çok daha fazlası

Binance üzerindeki coin’ler Bitcoin, Ethereum, Binance ve / veya Tether ile alım satım çiftleri halindedir..

Transfer Limitleri

Coinbase’de satın alma geçmişiniz, hesap yaşınız ve doğrulama seviyeniz, bir hafta içinde hesabınıza girip çıkabileceğiniz maksimum miktarı belirler. Doğrulanmış bir ABD hesabıyla, banka hesabı satın alma işlemleri için haftalık 5.000 ABD doları ve kartla satın alma işlemleri için 50 ABD doları tutarında limit alma konusunda herhangi bir sorun yaşamazsınız. Çoğunlukla, para çekme limiti, para yatırma limitlerinden çok daha yüksektir.

Banka hesabı kullanılarak yapılan Coinbase ile para yatırma işlemleri genellikle 4-5 iş günü sürer ve kartla para yatırma anında. Para çekme işlemleri 2 ila 4 iş günü arasında sürebilir.

Binance, limitleri konusunda daha yumuşak. Yatırabileceğiniz miktar için bir sınır yoktur ve para çekme limitiniz doğrulama katmanınıza bağlıdır:

 • Doğrulanmadı: 2 BTC günlük limit
 • Doğrulandı: 50 BTC günlük limit

Doğrulama süreci, bazı kişisel bilgilerin gönderilmesini ve fotoğraflı kimliğin kanıtlanmasını içerir.

Şirket Güveni

Hem Coinbase hem de Binance, kripto para birimi topluluğundan büyük miktarda güven ve saygı görüyor.

Coinbase, kuruluşundan bu yana tüm uygun düzenlemelere bağlı kalan ABD merkezli bir şirkettir. Platformun 10 milyondan fazla kullanıcısı var ve 50 milyar doların üzerinde dijital para alışverişi yaptı. Ayrıca Andreessen Horowitz ve New York Borsası gibi yatırımcıların desteğine de sahipler..

Binance CEO’su Zhao Changpeng, Binance hangi durumda olursa olsun şeffaflığıyla tanınır. Hack girişimleri, platform kesintileri veya söylenti iddiaları fark etmez, Changpeng kullanıcıları e-posta yoluyla bilgilendirir ve Twitter. Borsanın şu anda diğer kripto para borsaları arasında en büyük işlem hacmine sahip olmasının nedenlerinden sadece biri budur..

# Binance listelenen tüm ERC20 belirteçlerinin Toplu İş veya Proxy Taşma Hatalarından etkilenmediğini doğruladı. teşekkür ederim @Kafadergisi Listelenen tüm ERC20 tokenlerini verimli bir şekilde denetleyerek Binance’i en güvenli borsa olarak tutmaya yardımcı olmanız için.

Medium hakkında daha fazlasını okuyun: https://t.co/ikfuwYWtI8

– Binance (@binance) 30 Nisan 2018

Fon Güvenliği

Paranız hem Coinbase hem de Binance’de güvende.

Coinbase’de sakladığınız ABD doları fonları, 250.000 $ ‘a kadar FDIC sigortası kapsamındadır. Ek olarak, değişim, kullanıcıların dijital varlıklarının% 98’ini çevrimdışı depolamada depolar ve kalan% 2’si sigortalıdır. Bir veri ihlali durumunda bile, bu sigorta kaybedilen tüm fonları telafi etmek için yeterlidir.

Güvenlik bilgileri web sitelerinde hazır bulunmasa da Binance bunun en önemli öncelik olduğunu defalarca kanıtladı. Son zamanlarda, bazı Binance kullanıcıları bir phishing / API saldırısının kurbanı oldu. Binance ekibi, bilgisayar korsanlarını izlerinde durduran şüpheli faaliyetler fark eder etmez para çekme işlemlerini askıya aldı. Kötü partileri engelledikten sonra, uygun işlemleri tersine çevirdiler ve kullanıcıların fonlarını iade ettiler.

Bununla birlikte, fazladan bir güvenlik katmanı elde etmek için paranızı borsada ve cüzdanda tutmanız önerilir..

Müşteri desteği

Her iki platformdaki müşteri desteği, kripto para birimi endüstrisinin hızlı büyümesi nedeniyle geleneksel şirketlere kıyasla tarihsel olarak yavaş olmuştur. Yine de bu değişiyor gibi görünüyor.

Coinbase kısa süre önce bir müşteri hizmetleri telefon numarası ekledi. E-posta yanıtları bir haftadan daha uzun sürebilirse de, telefon hattından geçmek hızlı ve kolaydır.

Binance ayrıca bir destek biletleri birikimine de sahiptir, ancak ekip, kullanıcıların sahip oldukları sorunları düzeltmelerine yardımcı olmak için hem Reddit hem de Twitter’da iletişimseldir..

Coinbase vs Binance Sonuç

Her ikisi de Coinbase ve Binance, farklı alanlarda öne çıkan saygın borsalardır. Ve birbirlerini kolayca tamamlarlar.

Coinbase yeni başlayan biriyseniz veya diğer borsalara transfer etmek için jeton satın almanın hızlı bir yolunu istiyorsanız mükemmeldir. Bu daha yüksek bir fiyat etiketi ile birlikte gelir.

Binance minimum ücret karşılığında çok çeşitli jeton satın almak için idealdir. Daha karmaşık arayüzü, TA tabanlı işlemler yapmanız için size daha fazla bilgi verir.

(CoinCentral’ın Kripto Değişim İncelemelerinin Tam Listesi’ne bakın)

Daha Fazla Coinbase Karşılaştırması

 • Coinbase vs GDAX
 • Coinbase vs Kraken
 • Coinbase vs Gemini
 • Coinbase ve XAPO
Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me