Coinbase vs Kraken

Coinbase ve Kraken, kripto para satın almak için en sık önerilen seçeneklerden ikisidir. Bunda Coinbase vs Kraken karşılaştırma, sizin için doğru olanı seçebilmeniz için her iki seçenek arasındaki temel farkları göstereceğiz.

Coinbase vs Kraken: Temel Bilgiler

Coinbase vs Kraken: Anında Satın Alma veya Kripto Değişimi?

Yukarıdaki önemli bilgi tablosuna baktığınızda, muhtemelen Coinbase’in başlangıç ​​dostu olarak listelendiğini fark etmişsinizdir. Ancak Kraken değil. Her iki site de kullanıcıların kripto para birimi satın almalarına izin verse de, bu hizmeti farklı şekillerde sağlıyorlar..

Kraken kripto para birimi değişimi olarak çalışır. Açıklamak gerekirse, forex veya borsaya benzer şekilde birbirinizle döviz çiftleri ticareti yapabilirsiniz. Bu tasarım, insan hatasına Coinbase’den daha fazla alan bırakır, özellikle de daha önce hiç ticaret deneyiminiz yoksa. En iyisine bir göz atın günlük ticaret stratejileri bu bir ticaret uzmanı olmanıza yardımcı olacak.

Fiat para birimi (USD, EUR, vb.) İle ticaret yapmak istediğinizi varsayarsak, Kraken’de kripto para biriminizi satın almanız büyük olasılıkla daha uzun sürecektir. Kraken’de fiat ile kripto para satın almak için aşağıdaki adımları tamamlamanız gerekir:

 1. İlk önce hesabınızı doğrulayın.
 2. Bundan sonra, banka havalesi yoluyla itibari para yatırın.
 3. Ardından, depozitonuzun hesabınıza yansımasını bekleyin, bu genellikle 1-5 iş günü sürer.
 4. Son olarak, itibari para biriminizi kripto para birimi için takas edin.

Aşağıda göreceğiniz gibi Coinbase, fiyatınızı daha hızlı kilitlemenizi sağlar.

kraken satın & amp; emir satmak

Kraken, satın alma sürecini Coinbase’den biraz daha karmaşık hale getiren sipariş defterleri kullanıyor.

Alternatif olarak Coinbase, borsalarda bulunan daha karmaşık özelliklerin çoğunu kaldırarak kripto para birimi satın almayı basitleştirir. Dahası, her iki banka transferiyle (ACH) kripto para satın almanıza izin verir ve banka kartları. Aşağıda, her ödeme yöntemi için Coinbase satın alma sürecinin nasıl olduğunu göstereceğiz..

Banka Kartı Satın Alımları

 1. Önce hesabınızı ve banka kartınızı doğrulayın.
 2. Ardından, belirlenen fiyata anında Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ethereum Classic, Litecoin veya diğer birkaç coin’i satın alın.

Not: Coinbase banka kartı ve banka havalesi satın alma limitleri kullanıcıya göre değişiklik göstermektedir. Örneğin, banka kartı limitleri hesap yaşı, satın alma geçmişi ve doğrulama durumuna göre belirlenir. Daha büyük miktarlar satın almayı umuyorsanız, doğrulamanın ardından daha yüksek limitlere hemen erişebileceğiniz için banka havalesi ile satın alma harika bir seçenektir..

Coinbase Anında Satın Alma Arayüzü

Coinbase Anında Satın Alma Arayüzü

Banka Havalesi Satın Alımları

 1. İlk önce hesabınızı doğrulayın.
 2. Bundan sonra, belirlenen fiyata Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ethereum Classic, Litecoin veya birkaç başka coin satın alın.
 3. Ardından, satın aldığınız üzerinde anlaşmaya varılan kripto para birimini birkaç günlük işlem süresinden sonra alırsınız..

Banka kartı kullanırken, avantajlarını görmek kolaydır Coinbase. Yalnızca sık tercih edilen bir ödeme yöntemini kullanmakla kalmaz, aynı zamanda kripto paranızı anında alırsınız..

Bir fiyatı mümkün olan en kısa sürede sabitlemek istiyorsanız, banka havalesi kullanırken de yararlanabilirsiniz. Kraken’ın aksine Coinbase, banka transferiniz işlenmeden önce satın alma fiyatınızı kilitlemenize izin verir. Fiyatların hızla artmasını bekliyorsanız bu yararlı olabilir. Banka havaleniz işlenirken hesabınızdan kripto para transfer edemeyeceğinizi unutmayın..

Hangi ödeme yöntemini kullanırsanız kullanın, satın alma işlemi sırasında fiyat ve ücretler açıkça gösterilecektir. Fiyat döviz kurlarına bağlıdır, bu nedenle makul bir fiyat olduğundan emin olabilirsiniz. Coinbase, aşağıdaki Ücretler bölümünde görebileceğiniz hizmetleri için ücret almaktadır..

Coinbase vs Kraken: Müşteri Desteği

Her iki platform da geçmişte müşteri desteğiyle mücadele etse de, geçen yıl çok sayıda iyileştirme yaptılar. Yani Coinbase veya Kraken’da destek konusunda sorun yaşamamalısınız.

Coinbase e-posta ve telefon yoluyla müşteri desteği sunar. Kusursuz olmasa da Coinbase, müşteri destek sorunlarına makul bir zaman diliminde yanıt veriyor gibi görünüyor. Kişisel deneyimimize göre Coinbase, destek biletleri için 24-48 saat içinde yanıt verdi. Bu deneyim çoğunlukla çevrimiçi forumlarda yankılanır, ancak 24-72 saat daha doğru bir genel işaret olabilir.

Kraken hesap doğrulama süreleriyle ilgili bazı şikayetler olsa da, genellikle iyi bir müşteri hizmetine sahip olduğu bilinmektedir. Çevrimiçi forumlarda kullanıcılar, yeni hesapların doğrulanması için mücadele ettiklerini ve makul bir süre içinde müşteri desteğine ulaşamadıklarını söylediler..

Her İki Şirkete de Topluluk Güveniyor

Coinbase ile Kraken arasındaki topluluk güvenini gözlemlerken çok fazla fark bulamazsınız. Her ikisi de, sırasıyla 2012 ve 2011’den başlayarak, kripto para birimi alım satımına hizmet etmede öncü olmuştur..

Her iki şirket de San Francisco, California’da bulunmaktadır. ABD merkezli şirketler olarak, her iki site de tüm ABD yasalarına ve düzenlemelerine uymaya tamamen kararlıdır..

Güvenli

Bu sitelerde milyonlarca dolar tutulduğu için, fonların güvenliği en önemli endişelerinden biri olmalıdır. Hem Kraken hem de Coinbase, hem kripto para birimini hem de fiat para birimi fonlarını depolamak için sektörün en iyi uygulamalarına uyuyor.

 • Şirket ve kullanıcı fonlarını ayrı tutarlar, yani fonlarınızı şirketin operasyonel amaçları için kullanmazlar..
 • En önemlisi, kripto para birimi fonlarının büyük çoğunluğu güvenli çevrimdışı soğuk depolama cüzdanlarında saklanır. Bu tür depolama, bu fonları olası bir bilgisayar korsanlığından veya diğer güvenlik ihlallerinden korur..
 • Ayrıca, her iki site de kişisel hesaplarınızı güvence altına almak için 2 faktörlü kimlik doğrulama dahil çeşitli yöntemler sunar..

Ek olarak, Coinbase birkaç ekstra önlem sağlar. Çevrimiçi olarak tutulan kripto para fonları, Lloyd’s of London’ın bir sendikası tarafından sigortalanmaktadır. Bunun da ötesinde, ABD müşterisinin USD cüzdan bakiyeleri 250.000 $ ‘a kadar FDIC sigortası kapsamındadır..

Bununla birlikte, kişisel hesabınızın güvenliğini uygunsuz bir şekilde sağlamanız nedeniyle doğrudan tehlikeye atılırsa, kaybedilen paralardan hiçbir site sorumlu tutulmayacaktır..

Coinbase vs Kraken: Ücretler

Ücretlerden tasarruf etmek birincil endişenizse, Kraken bu karşılaştırmada öne çıkıyor. Olduğu söyleniyor, yapmalısın bu iki şirketin farklı hizmetler ve ödeme yöntemleri sunduğunu unutmayın..

Kraken’in işlem ücretleri döviz çiftine göre değişmekle birlikte genellikle% 0,36’nın altındadır. Daha fazla bilgi için ücret tarifesini inceleyebilirsiniz. İşte.

Coinbase Aşağıdakileri göz önünde bulundurduğunuzda anlaşılır bir şekilde daha yüksek ücretlere sahiptir:

 1. Kraken’in sunmadığı ek hizmetler sağlarlar.
 2. Ve doğal olarak daha yüksek ücretler taşıyan banka kartlarını da kabul ediyorlar. Bu ücretler, kart şirketleri tarafından alınan ücretler ve dolandırıcılık geri ödeme risklerinden kaynaklanmaktadır.

Coinbase’de banka havalesi satın alımlarında genellikle% 1.49 ücret bulunurken, banka kartı satın alımlarında% 3.99 ücret alınır..

Coinbase vs Kraken: Kullanılabilir Kripto Para Birimleri

Çeşitli altcoin satın almayı umuyorsanız, Kraken muhtemelen sizin için daha iyi bir seçenektir.

Coinbase, kullanıcılara yalnızca Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ethereum Classic, Litecoin, 0x, USD Coin, Basic Attention Token ve Zcash satın alma ve satma olanağı sunar. Yine de, oldukça hızlı bir hızda daha fazla kripto para birimi eklemeye başladılar.

Öte yandan Kraken, aşağıdaki kripto para birimleri ile işlem yapmanıza izin verir:

 • Bitcoin
 • Cardano
 • Bitcoin Cash
 • Bitcoin Satoshi’nin Vizyonu
 • Dash
 • EOS
 • Ethereum Klasik
 • Ethereum
 • Gnosis
 • Litecoin
 • Kavun
 • QTUM
 • Augur
 • Tether
 • Stellar Lumens
 • Monero
 • XRP
 • Zcash

Coinbase vs Kraken: Son Düşünceler

Coinbase ile Kraken arasındaki savaşta net bir kazanan yok. Sonuçta, kişisel tercihlere bağlı. Aslında, her iki site de kripto para satın almak için iyi seçeneklerdir..

Sadelik ve zaman senin endişen ise, Coinbase sizin için daha iyi bir seçenektir. İkisi arasında banka kartlarını da kabul eden tek seçenektir.

Düşük ücretler ve çok sayıda mevcut kripto para birimi sizin için önemliyse, o zaman Kraken daha iyi bir seçenek.

Editörün Notu: Bu makale, değişimlerdeki değişiklikleri yansıtacak şekilde 5.12.2020 tarihinde güncellenmiştir..

Daha Fazla Coinbase Karşılaştırması

 • Gemini ve Coinbase
 • GDAX vs Coinbase
 • Bittrex ve Coinbase
 • XAPO vs Coinbase
 • CEX.IO vs Coinbase
 • Changelly vs Coinbase

Daha Kraken Karşılaştırmaları

 • GDAX vs Kraken
 • Gemini – Kraken
 • Bittrex vs Kraken
 • Poloniex – Kraken

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me