CoinBene, kullanıcılara kriptodan kripto ticareti için kullanımı kolay bir platform sunan bir kripto para borsasıdır. CoinBene incelememizde, herhangi bir kripto para birimi yatırımcısının dikkate alması gereken çeşitli kategorileri inceleyerek bu borsanın avantaj ve dezavantajlarına bakıyoruz. CoinBene borsası kullanışlı bir seçenek mi değil mi? Hadi bulalım.

CoinBene Exchange Anahtar Bilgileri

CoinBene Borsasına Genel Bakış

CoinBene değişim merkezi Singapur’da bulunmaktadır ve ayrıca Hong Kong, Malezya, Hindistan, Brezilya ve daha fazlasında ofisleri bulunmaktadır. Borsa, 20 Kasım 2017’de başladı ve 24 saatlik ticaret hacmi ile tutarlı bir ilk 30 borsaya hızlı yükselişini etkileyici bir başarı haline getirdi.

Sadece CoinBene için basit bir Google araması yaparak, site açıklamasının Mandarin Çincesinde yazıldığını göreceksiniz. Ancak, site ana sayfa bağlantısı, Muhtemelen site metninin aslında İngilizce olduğunu göreceksiniz. Ne olursa olsun, değişim, ana sayfanın sağ üst köşesinde değiştirebileceğiniz çok çeşitli dillerde mevcuttur..

Kriptoda yeni olanlar veya doğrudan kripto ile fiat arasında değişim yapmak isteyenler için CoinBene en iyi seçenek değil. Bu yalnızca kripto-kripto değişimidir. Ancak, zaten kripto para birimi fonunuz varsa CoinBene kesinlikle iyi bir seçenek olabilir.

Ayrıca CoinBene’nin merkezi bir borsa olduğunu da unutmamak gerekir.

İncelemeler ve Müşteri Desteği

Sitenin bazen rastgele bir şekilde kapandığını ve diğer olası güvenlik sorunları. Site çökmeleri gibi olaylar meydana geldiğinde, kullanıcılar siteye veya borsada tutulan herhangi bir paraya erişemezler. Bu genellikle yalnızca geçici bir sorun olsa da, birçok kullanıcı için potansiyel bir endişedir.

Borsada müşteri destek telefon hattı yok. Ve birçok çevrimiçi müşteri incelemesi, müşteri desteğinin e-posta yoluyla yanıt vermekte yavaş olduğunu, kesinlikle şuradaki gibi bir ekiple çalışması gerektiğini belirtir. Satış ekibi. Ek olarak, İngilizce dil desteği en iyisi değildir. Yine de CoinBene, çeşitli müşteri desteği iletişim seçenekleri sunar. Telegram ve WeChat desteğine QR kodlarını değişim ana sayfasında bulabilirsiniz. Müşteri destek seçeneklerini Twitter ve Weibo’da da bulabilirsiniz..

değişim sitesinin fotoğrafı (fiyatlar, ticaret çiftleri, alım / satım seçenekleri)

CoinBene, anlaşılması kolay bir kullanıcı arayüzüne sahiptir.

Para Yatırma, Alım Satım ve Para Çekme Ücret Yapısı

Kripto para ticareti ücretleri, yönetim kurulu genelinde% 0,1 olarak belirlendi USDT, BTC ve ETH’yi içeren büyük ticaret çiftlerini kullanırken. Ekim 2018 itibariyle, USDT için 29, ETH için 75 ve BTC için 59 işlem çifti bulunmaktadır..


Piyasadaki birçok borsa gibi CoinBene’de işlem ücretlerini azaltmak için kullanabileceğiniz yerel bir token bulunur. CoinBene’nin Coni tokenı (CONI) işlem ücretlerini yarı yarıya düşürerek yalnızca% 0,05’e düşürdü. Ücretler, piyasa yapıcılar ve alıcılar için de aynıdır. Piyasadaki diğer merkezi borsalarla karşılaştırıldığında CoinBene’nin ücretleri rekabetçidir.

CoinBene’i birçok rakipten ayıran şey, yalnızca paranızı çekerken madencilik ücreti ödemeniz gerektiğidir. Bu minimum ücret, CoinBene borsası için para çekme işlemleri için yüksek ücretler alan birçok borsaya göre açık bir avantajdır ve bu da paranızı borsadan kişisel cüzdanlara taşımak için sizi teşvik etmez..

Mobil uygulama

CoinBene vardır Mobil uygulamalar hem iOS hem de Android için. Bazı insanlar bunun bir kripto para borsasından verilmesini beklerken, gerçek şu ki birçok borsa bu işlevi sunmuyor. İyi değerlendirmeleri olanlar daha da nadirdir ve maalesef CoinBene bir istisna değildir.

Mobil uygulama kullanıcıları tarafından yayınlanan incelemeler, CoinBene’nin geliştirebileceği bazı alanları gösteriyor. Örneğin, Google Play’de, Android uygulamasında ortalama 5 yıldız üzerinden 2,7 103 toplam yorum ile. Bazı incelemeciler, uygulamanın Android 9 ile uyumlu olmadığını ve / veya giriş bilgilerini girdiklerinde 2FA’nın çalışmadığını iddia ediyor.

Ek olarak, iPhone uygulaması App Store’da listelenmez. Bunun yerine, CoinBene değişim web sitesinde bir QR kodu taramanız ve manuel kurulumdan geçmeniz gerekir. Bu işlem yeterince basit olsa da, bu ekstra adımların neden gerekli olduğunu bile sorgulamak kolaydır. Ve olası bir güvenlik riski oluşturabilir.

iOS ve Android için CoinBene mobil uygulamasının fotoğrafları

CoinBene’nin iOS ve Android için bir mobil uygulaması var.

Coğrafi Sınırlamalar

CoinBene borsasının 150’den fazla ülkede kullanıcısı var. Ancak şu anda ABD’li yatırımcıların katılmasına izin vermiyor. Değişim web sitesine göre, kısıtlamaları olan diğer yerler arasında Küba, İran, Kuzey Kore, Suriye, Sudan, Bangladeş, Bolivya, Ekvador, Kırgızistan ve Çin bulunmaktadır..

Borsanın, kripto para birimi fonlarının ilk çekilmesinde KYC kontrolleri yaptığını unutmayın. Bu seçeneği kullanmaya karar verirseniz, borsanın hüküm ve koşullarına uyduğunuzdan emin olun. Ayrıca temel kişisel bilgileri de (ör. E-posta ve resmi kimlik) sağlamanız gerekecektir. Bu işlemin onaylanması birkaç gün sürebilir. Borsadan kripto çekmeye çalışıyorsanız ve başka bir borsada hızlı bir şekilde itibari paraya çevirmeniz gerekiyorsa, bu dikkate alınması gereken bir faktördür.

Evet, bu kadar katı gereksinimleri olmayan birçok kripto-kripto borsası var. Yine de, ilk KYC kontrolü tamamlandıktan sonra, sonraki para çekme işlemlerinin çok daha hızlı işlenmesini beklemelisiniz..

John McAfee ile ortaklık

Borsa ile ortaklıklar hakkında Eylül 2018’e kadar pek fazla bilgi yoktu. Bu, CoinBene ile ortaklık kurduğunu açıkladığı zamandı. McAfee Alliance “kripto para piyasalarında şeffaflığı, kurumsal sorumluluğu ve öz düzenlemeyi teşvik etmek.” Bu, CoinBene için kripto para borsası piyasasında kendisini diğerlerinden farklılaştırmak için önemli bir stratejik ortaklık olarak görülüyordu. McAfee ittifakının bir parçası olan blockchain / kripto şirketleri arasında Docademic, Apollo, Ethershift ve diğerleri yer alıyor..

McAfee Alliance ana sayfasından fotoğraf

CoinBene, McAfee Alliance bünyesindeki birkaç blok zinciri / kripto şirketinden biridir.

Özet

Evet, CoinBene’in ele alınması gereken bazı yönleri (örn. Mobil uygulama kullanıcı deneyimi ve müşteri destek kalitesi) vardır..

Sonuç olarak CoinBene, kripto para tüccarlarının en büyük şikayetine hitap eden bir piyasa çözümü sağlamada iyi bir iş çıkaran bir borsadır: yüksek döviz ücretleri. Sıfır ücretli para çekme (madencilik ücretleri hariç) ve alım satımlarda düşük ücretler sunarak CoinBene, kullanıcı benimseme ve değişim piyasasında rekabet etme konusunda başarılı olmaya devam ediyor.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me