Bir donanım cüzdanı için pazardaysanız, Ledger ve Trezor’un iki seçeneğiniz olduğu izlenimi altında olabilirsiniz. Bir süre önce durum böyle olsa da, artık emrinizde bir sürü donanım cüzdanı var..

Bu alternatiflerden biri de CoolBitX ve amiral gemisi ürünü CoolWallet S. İlk bakışta sevimsiz bir isim gibi görünen şeyin aslında arkasında önemli bir anlamı var. Olarak havalı cüzdan, CoolWallet S, sıcak (çevrimiçi) ve soğuk (çevrimdışı) cüzdanların kesişme noktasında bulunur. Size “dünyanın tek mobil donanım cüzdanını” sunmak için EAL5 + sertifikalı Güvenli Öğe mikroçipi içeren fiziksel bir kartı bir mobil uygulama ile eşleştirir.

Bu CoolWallet S incelemesinde, cüzdan hakkında bilmeniz gereken her şeyi ele alıyoruz:

CoolWallet S İncelemesi

CoolWallet S’nin diğer donanım cüzdanlarına benzemediğini hemen fark edeceksiniz. CoolWallet S, diğer şirketlerin fiziksel cüzdanları için kullandıkları USB çubuğu varyasyonu yerine, bir kredi kartı ile yaklaşık aynı boyutta ve dayanıklılıkta bir elektronik kart kullanır..

Cüzdan kartı dışında şık kutuda ayrıca bir kurtarma kartı, plastik şarj cihazı ve şarj kablosu bulunur.

CoolWallet S Kutu İçeriği

CoolWallet S Kutu İçeriği

CoolWallet S Kartı

CoolWallet S kartı, cüzdanınızda kolayca taşıyacak kadar dayanıklıdır. Su geçirmezdir (bir saate kadar), hafifçe bükülebilir ve 14 ila 122 Fahrenheit arasındaki sıcaklıklara dayanabilir.

Mobil Öncelikli

CoolBitX ekibi, CoolWallet S ile mobil ilk yaklaşımı benimsemiştir. Cüzdanı kullanmadan önce, tamamlayıcı uygulamayı telefonunuza indirmeniz gerekir. CoolWallet S uygulaması her ikisinde de mevcuttur Android ve iOS.

Kartınızı Bluetooth üzerinden cüzdan uygulamasına bağlarsınız. Bunu yapmak için, uygulama konum izinlerini de vermeniz gerekir.

CoolWallet S uygulaması, Bluetooth aracılığıyla fiziksel kartla eşleşir.

CoolWallet S uygulaması, Bluetooth aracılığıyla fiziksel kartla eşleşir.

İki cüzdan bileşenini bağlamak nispeten basittir. Uygulama, anlaşılması kolay talimatlar sağlar ve internet sitesi takılırsanız ek yardım sunar.

Cüzdan Oluşturmak

Fiziksel cüzdanınız eşleştirildikten sonra, madeni paralarınız için cüzdanı kurmaya başlayabilirsiniz. Elverişli olarak, tek bir cüzdanda birden çok para birimi gönderebilir, alabilir ve depolayabilirsiniz. Çoğu cüzdanda olduğu gibi, bir tohumu kurtarabilir veya sıfırdan yeni bir cüzdan oluşturabilirsiniz..

Cüzdanınızı sıfırdan oluştururken epeyce seçeneğiniz var. Tohum cümlenizin uzunluğunu ayarlayabilir ve bunu uygulama veya kart yoluyla oluşturmak isteyip istemediğinizi seçebilirsiniz. Her seçim, değişen düzeyde güvenlik sağlar. Tohum ne kadar uzunsa o kadar güvenlidir. Ve kart oluşturma, uygulama oluşturmaya göre daha yüksek bir koruma düzeyine sahiptir.

CoolWallet S, çeşitli seviyelerde tohum korumasına sahiptir.

CoolWallet S, çeşitli seviyelerde tohum korumasına sahiptir.

Tohumun doğrulanması parkta yürümek değildir. Doğruluğu kontrol etmek için birkaç rastgele tohum girmenizi gerektirmek yerine, CoolWallet S uygulaması sizi tüm tohumlarınızın toplamını girmeye zorlar. Her tohumun beş basamaklı olması biraz acı vericidir.

Kelimeler yerine sayı tohumlarını kullanmak ekstra bir güvenlik katmanı sağlar. Ancak, bunun aşırı olduğunu görebilirsiniz.

CoolWallet S Uygulaması

CoolWallet S basit bir tasarım kullanır ve tipik bir cüzdandan bekleyeceğiniz her şeyi (artı daha fazlasını) içerir. Bakiyelerinizi ve genel hesap değerini görüntülemek için bir cüzdan kontrol paneliniz var. Genel adresler ve QR kodları aracılığıyla birkaç farklı kripto para gönderebilir ve alabilirsiniz. Ve tüm işlemlerinizin geçmişini içeren bir sekme içerir.

CoolWallet S Uygulama Arayüzü

CoolWallet S Uygulama Arayüzü

Basit cüzdan işlevinin ötesinde, uygulama bir Changelly entegrasyonu içerir. Bu entegrasyonla, desteklenen bir kriptoyu doğrudan uygulama içinden bir başkasıyla değiştirebilirsiniz. Cüzdanınız ayrıca kripto satın almanın bir yolundan oluşur, ancak Coinmama’ya sadece bir bağlantıdır.

Uygulamanın birkaç küçük hatası vardı ve zaman zaman yavaştı, ancak bunların hiçbiri genel deneyim için zararlı değildi.

Kullanılabilir Kripto Para Birimi

CoolWallet S, daha popüler olan diğer donanım cüzdanları kadar çok coin’i desteklemez. Ancak, büyük adamların sahip olmadığı JAYZ ve BDG gibi daha az bilinen bazı para birimlerine sahiptir. Kripto para birimi listesi şunları içerir:

  • Bitcoin Cash (BCH)
  • Binance Coin (BNB)
  • Bitcoin (BTC)
  • Ethereum (ETH)
  • Litecoin (LTC)
  • Tether (USDT)
  • Dalgalanma (XRP)
  • Zencash (ZEN)
  • ERC20 Jetonları

CoolBitX hakkında

CoolBitX, CoolWallet S’nin arkasındaki şirket 2014’te başladı. 2015’te CoolBitX ekibi, orijinal CoolWallet için bir Indiegogo kampanyası yürüttü ve bu süreçte 20.000 $ ‘ın üzerinde para topladı. İki yıl sonra, Kyber Capital ve Midana Capital gibi başlıca Asyalı yatırımcılardan yarım milyon dolarlık bir tohum turu elde ettiler..

2018 yılında SBI Holdings, cüzdanı holding şirketinin de sahip olduğu diğer birçok kripto para birimi projesiyle entegre etmek amacıyla şirketin yüzde 40’ını satın aldı..

2015’teki ilk ürün lansmanından bu yana CoolBitX, 100.000’den fazla cüzdan sattı ve Litecoin’in Charlie Lee’si gibi kripto ağır toplarından onaylar topladı.

Yatırımcılar grubu, dikkate değer cirolar ve önemli satış hacmi, bu şirkete güvenebileceğinizin işaretleridir..

Destek

CoolWallet S’yi kurmak ve kullanmak, acemi kripto para birimi kullanıcıları için sezgisel olmayabilir. Ancak bu süreçte size yardımcı olacak pek çok destek var.

Web sitesi bir ayrıntılı kılavuz, Cüzdanınızı eşleştirmekten hesabınızı kaldırmaya kadar her şeyde size yol gösterir. Ek olarak, bir SSS listesi sahip olabileceğiniz temel soruları kapsayan.

Hâlâ sorun yaşıyorsanız, şu adrese gidebilirsiniz: yardım Merkezi veya gönder iletişim isteği. Ekip ayrıca aktif olarak şu konulardaki soruları yanıtlıyor: Twitter ve Telgraf.

Topluluk Duyarlılığı

Genel olarak, CoolWallet S sahipleri satın aldıklarından memnun görünüyor. Cüzdan uygulamasında bir 5.0 üzerinden 4.6 puan hem Google Play hem de Apple App mağazalarında. Bununla birlikte, bu puanlar 100’den az kullanıcının görüşlerini yansıtıyor.

Reddit ve diğer forum topluluğu üyeleri de genellikle cüzdandan övgüyle bahseder. Bununla birlikte, birçok tartışmada iki güvenlik endişesi ortaya çıktı. İlk olarak, kart ve uygulama arasındaki Bluetooth bağlantısı, cüzdanı normal bir donanım cüzdan USB bağlantısında bulunmayan birkaç saldırı vektörüne kadar açar. İkincisi, uygulama yalnızca para gönderirken ek biyometrik doğrulama gerektirir. Telefonunuzu kullanan birinin bakiyelerinizi veya diğer bilgilerinizi görmesini engelleyecek hiçbir şey yoktur.

Yine de endişelenmemelisin. Cüzdan, BLE sinyalini güvence altına almak için AES256 şifreleme kullanır. Dolayısıyla, birisi sinyali koklayabilse bile, yalnızca yine de blok zincirinde bulunabilecek halka açık işlem ayrıntılarına erişebilirdi. Cüzdan ayrıca üç bağımsız güvenlik denetiminden geçti ve son üç yılda tek bir güvenlik açığı yaşamadı.

Son düşünceler

CoolWallet S, bir donanım cüzdanının güvenliğini mobilite ve yazılım olanı birleştiren yenilikçi bir konsepttir..

Birlikte 99 $ fiyat etiketi, Ledger Nano X muadilinden daha ucuzdur. Ancak marka adı sizin için önemliyse bunun yerine Ledger’a bakmak isteyebilirsiniz..

Öte yandan, CoolWallet S’nin diğer donanım cüzdanlarına kıyasla çok az güvenlik sorunu var veya hiç yok. Ek olarak, benzersiz faydalarına sahiptir. taşınabilirlik ve kripto paranızı doğrudan cüzdanınızdan gerçek dünyada harcamanızı sağlar.

Güvenlik odaklı bir strateji için, günlük harcama bakiyeniz için CoolWallet S gibi bir şey kullanırken, paranızın çoğunu güvenli bir yerde saklamak için geleneksel bir USB donanım cüzdanına (Ledger veya Trezor) sahip olmanızı öneririz. Bu yöntem iki cüzdan satın almayı içermesine rağmen, maliyet, gönül rahatlığıyla karşılaştırıldığında çok azdır..

Sonuç olarak, CoolWallet S, kripto para biriminizi hareket halindeyken güvende tutmanın muazzam değerine sahip, şık ve küçük bir taşınabilir cihaz yapar..

Editörün Notu: Yazar, incelemeyi test etmek için tamamlayıcı bir CoolWallet S aldı.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me