Düşük piyasa değeri olan mücevherlerin peşindeyseniz, aramanız sırasında Cryptopia ile karşılaşmanız olasıdır. Ne bu değişim kullanılabilirlik eksikliği, sahip olduğu çok sayıda kripto para birimini telafi ediyor.

Cryptopia genellikle projeleri Binance gibi büyük bir borsada listelenemeyecek kadar küçükken listeler. Bu küçük paralara yatırım yapmak oldukça riskli olabilir, ancak doğru olanı bulmak altınları vurmak anlamına gelebilir.

Bu Cryptopia incelemesinde şunları ele alacağız:

Cryptopia Anahtar Bilgileri

Nasıl çalışır

Cryptopia tamamen bir kripto-kripto değişimi. Bu, onu USD gibi itibari para birimleriyle jeton satın almak için kullanamayacağınız anlamına gelir. Bunun yerine, ticarete başlamak için BTC, USDT, NZDT, LTC veya DOGE edinmeniz ve Cryptopia hesabınıza aktarmanız gerekir..

Değişim panosu biraz dağınık. Tüm pazarların aranabilir bir listesini ve her pazar için 24 saatlik pazar özetini gösterir. Ek olarak, her para birimi için işlem hacmine göre en iyi pazarı görüntüler..

Ticarete başlamak için sol üst taraftaki uygun alım satım çifti sekmesine tıklayın ve ticaret yapmak istediğiniz parayı arayın.

Cryptopia Exchange Panosu

Cryptopia, standart bir değişim arayüzüne sahiptir. Fiyat ve hacim için şamdanlar arasında kolayca geçiş yapmanızı sağlayan bir grafik, bir sipariş defteri / derinlik tablosu ve bir dağıtım tablosu içerir..

Cryptopia Exchange Arayüzü

Satın alma / satma işlevleri diğer borsalardaki kadar sezgisel değildir, ancak yine de kullanımı çok zor değildir. Satın alma / satma panelleri piyasa veya sınırlama emirleri için seçenekler içermese de, siparişinizi otomatik olarak doldurmak için kitaplardaki mevcut bir siparişi tıklayabilirsiniz. Marj ve kaldıraç ticareti gibi gelişmiş seçenekler dahil değildir.

Ticaret Ücretleri

Cryptopia ücret yapısı basittir. Değişim bir Her ticarette% 0.2 komisyon. Bu, döviz alım satım ücretlerinin alt ucunda.

Para çekme işlemleri için Cryptopia’nın ücretleri madeni paraya göre değişir. Her jeton için para çekme ücretini şuradan görüntüleyebilirsiniz: CoinInfo sayfası “Ayarlar” altında.

Depozito ücreti yok.

Kullanılabilir Kripto Para Birimleri

Cryptopia’nın en büyük çekilişlerinden biri, ticaret için sahip olduğu çok sayıda jetondur. Borsa, BTC, USDT, NZDT, LTC ve DOGE ile ticaret çiftlerinde yüzlerce kripto para birimini destekliyor.

Hangi madeni parayı takas etmek isterseniz isteyin, muhtemelen Cryptopia’da bulacaksınız.

Transfer Limitleri

Yatırabileceğiniz miktar konusunda herhangi bir kısıtlama yoktur.

Ancak Cryptopia, doğrulama katmanınıza bağlı olarak çekebileceğiniz miktarı sınırlar. Katmanlar ve gerekli bilgiler aşağıdaki gibidir:

 • Aşama 1: E-posta
 • Günlük Para Çekme Limiti: 5.000 NZD
 • Aşama 2: Tam adı, doğum günü, adresi, kimlik fotoğrafı ve kimliğinize sahip olduğunuz fotoğraf

  • Günlük Para Çekme Limiti: 50.000 NZD
  • Aşama 3: Müşteri desteğiyle iletişime geçin

   • Günlük Para Çekme Limiti: >50.000 NZD
   • Şirket Güveni

    Cryptopia, nispeten bilinmeyen paraları satın almak isteyen yatırımcılar için tercih edilen bir borsaydı. Ancak, bu son zamanlarda değişmiş gibi görünüyor.

    Çok sayıda kullanıcı, para yatırma ve para çekme ile ilgili sorunları bildirmeye başladı. Görünüşe göre, transferler ya donuyor ya da hiç görünmüyor ve müşteri desteği herhangi bir soruna yanıt vermekte yavaş..

    Şirket güvenini diğer faktörlere göre değer veriyorsanız, Cryptopia sizin için olmayabilir.

    Fon Güvenliği

    Cryptopia web sitesinde herhangi bir anlamlı güvenlik bilgisi eksik. Fonları nasıl depoladıkları ve çevrim içi (sıcak) depolamada çevrimdışı (soğuk) depolamaya göre yüzde kaçının olduğu belirsizdir. Olumlu bir kayda göre, oturum açtığınızda ve ticaret yaptığınızda platform iki faktörlü kimlik doğrulama içerir.

    Bir kez daha, güvenlik önceliğinizse, başka bir yere bakmak isteyebilirsiniz..

    Müşteri desteği

    Daha önce tartışıldığı gibi, birkaç tüccar Cryptopia müşteri destek ekibinden yavaş yanıt vermediğini bildirdi..

    Müşteri desteği ile herhangi bir etkileşime ihtiyacınız yoksa yine de olumlu bir deneyim yaşayabilirsiniz. Platformun derinlemesine bir yardım bölümü Sıkça sorulan soruların sağlam bir listesini ve borsadaki görevlerin çoğunun nasıl gerçekleştirileceğine dair adım adım talimatları içeren.

    Sonuç

    Cryptopia’nın amacı açıktır: küçük piyasa değeri ve daha az bilinen kripto para birimleri ile ticaret yapmak için bir değişim. Güvenliği nispeten bilinmiyor, müşteri desteği eksik, ancak madeni para seçimi sınıfının en iyisidir.

    Yalnızca en iyi kripto para birimlerinden bazılarına yatırım yapmak istiyorsanız, bu borsadan kaçınmalısınız. Bununla birlikte, zorlu koşullarda elmas arıyorsanız, Cryptopia muhtemelen en iyi seçeneğinizdir. Bazen bisküviyi almak için riske girmelisin.

    Mike Owergreen Administrator
    Sorry! The Author has not filled his profile.
    follow me