Bir Kriptograf, mühendis, tasarımcı ve metal işçisi, Norveç’te bir death metal konserine gider … ve CRYPTOTAG gelir. Ya da en azından biz böyle hayal etmeyi seviyoruz.

CRYPTOTAG Ledger, Trezor ve KeepKey gibi donanım kripto para birimi cüzdanlarına bağlı yedek ifadeler için kalıcı depolama işlevi gören titanyum plakalar yapan, Amsterdam merkezli bir kripto para birimi güvenlik şirketidir..

Her pakette iki adet 24 satırlık “neredeyse yok edilemez” titanyum levha, bir dizi harf baskılı metal pim, bir çekiçleme platformu ve tabii ki 2 kiloluk bir metal çekiçle birlikte gelir.

CRYPTOTAG Nasıl Çalışır?

CRYPTOTAG, yedekleme anahtarlarınızı korumak içindir ve kendi başına bir kripto para cüzdanı değildir. Kripto para biriminizi gerçekten güvenli bir şekilde saklamak için Ledger veya Trezor gibi bir donanım cüzdanına ihtiyacınız olacak. Donanım cüzdanınızı yapılandırdıktan sonra, size 12 ila 24 kelimeden (ayı, kediler, gömlek, bozuk para vb.) Oluşan bir yedekleme ifadesi verecektir. Çoğu kripto para cüzdanı, üç ila sekiz arasındaki bir protokol olan BIP39 adlı bir standart kullanır. mektup yedek kelimeleri. İlk dört harfli kombinasyonlar tam kelimeyi kurtarmak için yeterlidir. Her CRYPTOTAG, 2x Ledger Nano S / X, 2x Trezor, 4x’e kadar KeepKey veya diğer BIP39 tabanlı donanım cüzdanları için yeterlidir..

Çoğu cüzdan, transkripsiyon için tasarlanmış bir kağıt veya karton ile birlikte gelir, ancak bu kağıt hala unsurlara karşı savunmasızdır. CRYPTOTAG, kullanıcıların yıllarca yedek anahtarlarını okuyabilmeleri için sözcüklerinizi metale dönüştürmenizi istiyor..

CRYPTOTAG’ın Kökeni

CRYPTOTAG, Kurucudan çıktı Adrijan Scekic2008 mali krizi yerine paranın temelleri konusundaki merakı. Adrijan, “Günlük hayatımızda çok önemli olan bir şey hakkında çok az şey bildiğimi öğrendim” diyor. Yıllarca kendi kendime çalıştıktan sonra, mevcut para sisteminin merkezileştirilmiş ve adaletsiz olduğunu keşfettim. Bu sistemin uzun sürmeyeceğine inanıyorum. “

CryptoTag

“2011’de Bitcoin ile ilk kez temas kurduğumda, benim için yeni bir dünya açıldı. Birkaç yıl sonra madenciliğe başladım ve sonunda çeşitli kripto para birimi projelerine aktif olarak yatırım yapmaya başladım. Paramızı kontrol edenler iktidardadır. Merkezileşme gücün kötüye kullanılmasına yol açar ve bunu değiştirmek istiyorum. Vaktimi, kaynaklarımı ve enerjimi statükoya aykırı ve mevcut para sistemine alternatif olan projelere ayırıyorum. “

Artıları:

  • Yedek ifadelerinizi saklamanın bir yolu olarak oldukça etkili görünüyor. Bazıları biraz fazla öldürme diyebilir, ama yine de kimse, ihmal veya yangın nedeniyle trajik bir şekilde bir servet kaybeden o kişi olmak istemez. CRYPTOTAG Test etme tesisi sitenin, plakaları yakmaya, ateş etmeye ve yok etmeye çalışan ekibe adanmış bir bölümüdür… bilim için.
  • Ek sigorta katmanı. Ateşe dayanıklı bir ürün, olmayanı yener. Kusursuz güvenliğe son derece meyilli olan okuyucular, herhangi bir ekstra korumada teselli bulacaklardır. Eviniz, kasanız, bankanız, yatağınız olsa bile kripto para biriminizin güvende olduğunu bilmekten kaynaklanan bir akıl var ve bazı shitcoin yatırımcı okuyucularımız için bir köprünün altındaki karton kutu yanması güzel bir sigorta sunuyor.
  • Ürünün tanıtımı. CRYPTOTAG paketi, mekandaki bir ürün için çok iyi bir araya getirildi. Şirket, tepeden tırnağa Dijital varlıklarınızı 2 kiloluk bir çekiçle titanyumda koruma konsepti ve ambalaj daha fazla yenilik değeri katıyor. Kutu, yukarıda listelenen her şeyin yanı sıra bazı kulaklıklar ve markalı eşleşmelerle birlikte gelir.
  • Hammer muhtemelen iyi bir silahtır kendini savunmak için kullanmak ve eğer ona gelirse kripto para biriminiz. Bu kitin sunduğu diğer birçok kripto para birimi ürününün sunmadığı nadir bir lüks, “Bunu kendimi korumak için bir silah olarak kullanabilir miyim?” Sorusuna olumlu bir yanıt sunmasıdır. Elbette, muhtemelen asla ona inmeyecek, ancak bir ölüm kalım meselesi durumunda, elimde cılız bir Ledger Nano S yerine bir CRYPTOTAG çekici olmasını tercih ederim (üzgünüm, Ledger ekibi).

Eksileri:

  • Bir kağıt cüzdan aynı işi ücretsiz olarak yapabilir. Başlangıç ​​paketi başına 169,99 € (~ 194 $), yalnızca yedekleme ifadelerinizi koruyan bir güvenlik ürünü için oldukça ağır bir miktardır. Bir Ledger veya Trezor ile, tüm shebang sizi 300 $ ‘a yaklaştıracak. CRYPTOTAG’ın son iki beladan koruduğu kağıt cüzdanları kaybetmek, yakmak veya başka şekilde imha etmek son derece kolaydır. Bir donanım cüzdanını kaybederseniz, kripto para biriminizi yedek anahtarlarınızla kurtarabileceğinizi unutmayın. Ancak yedek anahtarlarınızı VE donanım cüzdanınızı kaybederseniz, kripto para biriminiz hiç olmadığı kadar iyidir.
  • Güvenlik için güvenlik. Donanım cüzdanlarının (ve bunların yedek anahtar türev ürünlerinin) bir detraktörü, cihazların yalnızca çevrimiçi bilgisayar korsanlarından koruduğuna ve fiziksel ürünün hala güvende tutulması gerektiğine işaret edecektir. Elbette, Ledger veya Trezor’unuz çalınırsa kripto para biriminizi koruyabilirsiniz, ancak titanyum CRYPTOTAG’ınız ele geçirilirse, bilgisayar korsanları yine de paranızı çalmanın bir yolunu bulabilir. Fiziksel ürünü güvende tutmak şirkete değil kullanıcıya düşer. Kurucu Adrijan, fazladan bir parola ve CRYPTOTAG’ın birden fazla kopyasının kullanılmasını öneriyor. Yani durumda birisi erişim alırsa, ekstra parola olmadan parayı taşıyamaz ve her zaman yedeklemenin fazladan bir kopyasına sahip olursunuz.
  • Muhtemelen pahalı çığlıklar. Yanlışlıkla yanlış mektuba vurursanız, hatanız kalıcı gibi görünür ve muhtemelen 99 € karşılığında yeni bir titanyum plakaya (her iki tarafı da maksimize etmeniz gerektiğini varsayarak) ihtiyacınız olacaktır. Adrijan, “Hâlâ bir hata yapıyorsanız iki seçeneğiniz var” diyor. Yanlış mektubu birkaç kez damgalayabilirsiniz. Bu şekilde yeni harf o kadar derin damgalanacaktır ki, derin harfin doğru olduğu açıktır. Kelimedeki diğer harflerin de doğru harfi tahmin etmenize yardımcı olması gerekir. “

Son düşünceler

Yapar CRYPTOTAG iş? Yedek ifadelerinizi doğru girerseniz ve metal levhaları güvenli bir yerde tutarsanız, evet. Aslında herhangi bir elektronik donanım olmadığından, her şey oldukça basittir. Piyasada aynı şeyi yapan birçok çelik ve metal rakip varken, CRYPTOTAG rakiplerinden daha fazla kelime depolayabilmesi nedeniyle kendisini en kötü ve en uygun maliyetli seçimlerden biri olarak konumlandırmıştır. Bu, kaba tarzda başka bir güvenlik katmanı eklemek isteyen müşteriler için büyük olasılıkla bazı yenilik noktaları kazanacaktır..

CRYPTOTAG buna değer mi? Bu, güvenlik ve risk tercihlerinize bağlıdır. Bir kitapta milyonlarca değerinde kağıt cüzdan bulunduran ender yatırımcı bilginlerinden biriyseniz, daha dayanıklı bir şeye yükseltmeye değer. Ortalama bir kripto para birimi yatırımcısıysanız, CRYPTOTAG gibi bir yedekleme koruyucusuna sahip olmak, güvenlik cephaneliğiniz için iyi bir ek katmandır. Kripto para biriminde birkaç yüz dolarınız varsa, korumaya değer yeterli kripto para biriktirene kadar bu ürün için ~ 200 $ ödemeyi beklemeniz daha iyi olabilir..

Adrijan, “Rakiplerimiz bizimle aynı şeyi yapmıyor” diyor. Çoğu sadece metal satıyor. En iyi çalıştığı kanıtlanmış bir damgalama yöntemi seçtik (ayrıca Jameson Lopp tarafından) ve etrafında tam bir çalışma sistemi kurduk. Bu, iki tabak metal kesip plastik bir torbaya koymaktan tamamen farklı bir şey. Ayrıca birinci sınıf Titanyum kullanıyoruz ve ürünümüzü kapsamlı bir şekilde test ediyoruz. “

CRYPTOTAG’ı kullanmanın en iyi yolu, onu birkaç kripto para koruma çözümü ile birleştirmektir. Elbette, CRYPTOTAG’dan yararlanabilmek için kripto para biriminizi gerçekten depolamak için bir Ledger, Trezor veya başka bir donanım cüzdanına ihtiyacınız olacak. Ancak bunu yaptığınızda, tüm yumurtalarınızı tek bir sepete koymamak için yedek ifadelerinizi ve cüzdanlarınızı aynı yerde toplamaktan kaçının.

CRYPTOTAG Kurucusuna, CRYPTOTAG serisinde sırada ne var diye sorduk. Ninja yıldızları?

Adrijan gülerek, “Daha büyük çekiçler ve dev lazerler hakkında düşünüyoruz,” diyor. “Hayır, aslında güvenlik yelpazesinin diğer kısımlarına bakıyoruz. Dünyanın dört bir yanındaki insanların çeşitli ürün ve hizmetlerle kendi bankaları olmalarını sağlamak istiyoruz. Lider, güvenilir bir kripto para birimi güvenlik şirketi olmak istiyoruz. Bize göre bu ürünler, hizmetler ve eğitimi içerir. Bu yüzden önümüzdeki yıl bu alanlarda genişleyeceğiz. “

“Müşterilerimiz, donanım ve yazılım katmanları gibi diğer tüm güvenlik katmanları başarısız olduğunda orada olacağımıza güveniyor. Son savunma hattı biziz, bu nedenle müşterilerimizin mirasını çok ciddiye alıyoruz. Bazı insanlar bazen denize düştüğümüzü düşünebilir, ancak müşterilerimiz için en iyi ve test edilmiş ürünleri istiyoruz. Biz köşeleri kesmeyiz. İnsanlar hala kendi bankaları olmanın ne kadar önemli olduğunu bilmiyorlar. Ve özel anahtarları ne kadar kırılgan. Bu anahtarları korumak için bu kadar ileri gitmemizin nedeni budur. Var olan en önemli bilgi bu. “

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me