Edge Cüzdan İncelemesi

Kenar, yakın zamanda yeniden markalandı Airbitz, , merkezi San Diego, CA’da bulunan bir yazılım cüzdan sağlayıcısıdır. Şirket 2013 yılında kurulmuştur ve fonlarınızın ve özel bilgilerinizin güvenliği konusunda benzersiz bir yaklaşım benimsemiştir. Edge, sunucu tarafı güvenliği için üçüncü taraflara odaklanmak yerine, ürünlerinin istemci tarafı (kullanıcıya dönük) kısımlarının üstünde kullanımı kolay bir güvenlik katmanı sağlayarak kontrolü size verir..

Edge cüzdanı hala beta aşamasında ancak aşağıdakiler için destekle başlayacak:

 • Bitcoin
 • Litecoin
 • Bitcoin Cash
 • Augur REP
 • Kanatlar
 • Matryx

Bunun ötesinde Edge, herhangi bir blockchain veya token ile çalışmasına izin veren modüler bir mimari oluşturdu. Cüzdanda yeni bir madeni para bulunması için, madeni paranın ekibinden bir geliştiricinin, Edge’in sağladığı basit bir eklenti aracılığıyla desteğe katkıda bulunması gerekir..

Edge Cüzdan

Edge cüzdanı da Shapeshift ile entegre olur Fonlarınızı bir borsaya göndermek zorunda kalmadan desteklenen paralar arasında kolayca geçiş yapmanızı sağlar.

Bu Edge cüzdan incelemesi, Edge cüzdanının ne tür teklifler olduğunu, şirket geçmişini ve ihtiyaçlarınıza uygun olup olmadığını anlamanıza yardımcı olmak için yapılmıştır..

İnsanlar ne diyor?

Yeni Edge cüzdanı hala beta aşamasında olduğundan, jüri bunun topluluğun favorisi olup olmayacağı konusunda kararsız. Ancak, Airbitz cüzdanı birkaç yıldır piyasada ve şimdi yüzlerce yorum alıyor. Piyasaya çıktığında bu incelemelerin cüzdan v2.0 (Edge) için geçerli olacağını varsaymak güvenlidir.

İyi: Airbitz’in ortalaması 4 yıldızlı (5 üzerinden) gibi çeşitli inceleme platformlarında CryptoCompare ve Google Oyun mağaza. Birçok müşteri, cüzdanı basit arayüzüyle iltifat eder ve Bitcoin’e yeni olan herkese tavsiye eder. Deneyimli kullanıcılar, cüzdanın kripto para birimi hareketinin temel ilkeleri olan güvenlik, gizlilik ve ademi merkeziyete odaklanması gibi.

Kötü: İronik olarak, Airbitz ile ilgili şikayetlerin çoğu güvenlik ve tanımlama süreciyle ilgilidir. Bazı kullanıcılar, uygulama aracılığıyla Bitcoin satın almak için sağlamaları gereken bilgi miktarından rahatsız olurken, diğerleri coğrafi konumlarından dolayı satın almalarına izin verilmediği için hayal kırıklığını dile getirdi. ABD merkezli bir şirket olarak, bu önlemlerin yalnızca Kara Para Aklamayı Önleme (AML) ve Para Transferi Kuruluşu politikalarına uymak için alındığını varsayabilirim.

Airbitz’i indirmek ve kullanmak ücretsizdir. Ödediğiniz tek ücret, cüzdandan para göndermek için madencilik ücretleridir..

Nasıl çalışır?

Airbitz bir cüzdandan daha fazlasıdır ve aynı şeyi Edge’de de bekleyebiliriz. Para gönderip almanın yanı sıra, cüzdanınızı şu amaçlarla da kullanabilirsiniz:

 • Merkezi olmayan uygulamalara (dapps) giriş yapın
 • Bitcoin satın alın
 • Bitcoin Harcayın

Edge ile cüzdanınızı kullanarak dapps ile doğrulama sevmek Kanatlar ve Augur Edge Security SDK kullanan. Kimlik doğrulaması için tek yapmanız gereken, uygulama tarafından size sağlanan bir barkodu taramaktır. Oradan, normalde Edge cüzdanınızda tuttuğunuz paraya erişebilir ve bunları aktarabilirsiniz..

Edge Barkod Girişi

Airbitz cüzdanında Bitcoin satın almak için 3 seçeneğiniz var:

 1. ABD banka hesapları için Glidera
 2. Avrupa banka hesapları için Bity
 3. ABD nakit alımları için LibertyX

Airbitz, bu şirketlerle ortaklık kurdu ve sizi satın alma işlemleri için arayüzlerine yönlendiriyor. Bitcoin satın alırken sorun yaşarsanız, Airbitz / Edge desteği yerine uygun şirketle iletişime geçmelisiniz..

Airbitz Bitcoin Satın Al

Airbitz ayrıca Coin Inc için Kart. ve Bit doldurma cüzdan uygulamasında Bitcoin harcamanın yollarını sağlamak. Yapabilirsin Bitcoin’inizi Target ve Starbucks’ta harcayın ve al % 20’ye varan indirimler her alışveriş yaptığınızda. Bu, popüler yerlerde kolayca harcamanıza izin vererek kripto para birimini tutmaya ek değer katan güzel bir avantajdır..

Airbitz cüzdan

Airbitz / Edge: yalnızca iOS ve Android cihazlarda mevcuttur, ve şirket, bir uygulama planlarının olmadığını belirtti. web arayüzü. Bu, sizi web sitesi altyapılarında yaygın olan hesap saldırılarından daha fazla korumak içindir. Bazı insanlar bunu olumsuz olarak görebilir, ancak bazı işlevler pahasına bile olsa, şirketin hesabınızın güvenliğine olan bağlılığının saygıdeğer olduğunu düşünüyorum..

Bu adamlara güvenebilir miyim?

Edge Cüzdan, merkezi olmayan bir şekilde inşa edilmiştir. hiçbir üçüncü taraf şirketin erişimi yoktur paranıza veya hesap bilgilerinize. Edge’in bile bu bilgilere erişimi yok.

Bunun yerine, özel anahtarlarınız, genel adresleriniz ve işlem geçmişiniz cihazınızda yerel olarak oluşturulur. Bu veriler daha sonra şifrelenir ve eşler arası bulut sunucularında depolanır.

Şirket yok olsa veya sunucuları kapalı olsa bile, paranıza erişebileceksiniz.. Bu, şirketlerin ve borsaların bazen paranızı onlarla birlikte alarak gözden kaybolduğu bir sektöre önemli bir güven katmanı ekler..

Nasıl destek?

Bu cüzdan için müşteri desteği olağanüstü. Google Play mağazasındaki incelemeleri okurken, yardım isteyen her kullanıcı için şirketteki birinden bir yanıt geldiğini fark ettim. Yanıt yalnızca ilgili bilgileri değil, aynı zamanda müşterinin hala sorunları varsa iletişime geçilecek bir e-postayı da içeriyor.

Airbitz web sitesinde ayrıca bir SSS listesi hesap kurtarma ve cüzdan sorunlarını giderme gibi yaygın sorunları kapsayan. Birçok gözden geçiren, müşteri destek ekibinin sürekli olarak yardımcı olduğunu ve gönderdikleri e-posta destek çağrılarına yanıt verdiğini bildirdi.

Ne düşünüyorum?

Önceki cüzdan incelemelerimi okuduysanız, basit bir tasarım ve basit bir kullanıcı deneyimi konusunda enayi olduğumu biliyorsunuzdur. Airbitz / Edge, sezgisel bir arayüze sahiptir. kripto acemi için korkutucu değil hala sağlarken birinci sınıf güvenlik ve işlevsellik. Bu ölümcül bir kombinasyon.

Gördüğüm kadarıyla, Edge Cüzdan mevcut Airbitz muadilinden daha iyi bir deneyim sağlayacak gibi görünüyor. İletişim bilgilerim zaten beta kayıt listesinde ve yeni Edge cüzdanının sunduğu her şeyi görmek için sabırsızlanıyorum.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me