En İyi Anonim Bitcoin Cüzdanları

Sonunda bitcoin’inizi bir borsadan çıkarmaya ve bir cüzdanda saklamaya karar verdiniz. Akıllı hareket.

Kripto para biriminizi bir cüzdanda saklamak, paranızın, genellikle yaramazlıkları için borsaları hedef alan bilgisayar korsanları tarafından çalınma riskini en aza indirir..

Ekstra bir güvenlik katmanı olarak, bir cüzdan seçerken gizliliği de göz önünde bulundurmalısınız. Birçok insan mahremiyet arzusunu eşitler. Anonim bir cüzdan kullanmak, kişisel bilgilerinizi paranızdan ayırarak, herhangi birinin o tatlı, kripto pastadan bir dilim almak için sizi takip etmesini engeller..

Şaşırtıcı bir şekilde, piyasada sizi anonim tutmaya odaklanan çok fazla cüzdan yok.

Bu makalede, size en uygun olanı bulabilmeniz için en iyi seçeneklerinizden dördünü ana hatlarıyla açıklayacağım.

NOT: Çünkü Bitcoin temelde halka açık bir defterdir, % 100 anonim kalmanın bir yolu yok. Tam bir gizlilik arıyorsanız, Monero veya Verge gibi diğer coin’leri incelemeye değer.

Samourai

Samourai mevcut en yeni anonim cüzdanlardan biridir. Ne yazık ki, ürün şu anda sadece alfa sürümündedir ve yalnızca bir Android telefonunuz varsa kullanabilirsiniz. Öncelikli olarak gizliliğe odaklanan bir cüzdan için, Samourai hala harika bir tasarıma sahip. Arayüz basittir ve SMS metinleri aracılığıyla çok sayıda işlevi yerine getirebilirsiniz.

Her bitcoin aldığınızda, cüzdan, birinin satın alma alışkanlıklarınızı izlemesini önlemek için yeni bir adres üretir. Samourai ayrıca, yanlışlıkla adresin yeniden kullanılmasını engellemek için aynı adrese birden fazla kez bitcoin gönderdiğinizde sizi bilgilendirir. M-cüzdan ayrıca aşağıdaki gibi diğer yaygın gizlilik özelliklerini de içerir: Tor ve VPN desteği, Hem de blok zinciri gizleme.

Samourai Bitcoin Cüzdanı

Telefonunuzun anonimliğini genişletmek için Samourai’de ayrıca gizli modu. Bu harika işlevsellik, cüzdanı ana ekranınızdan, başlatıcınızdan, uygulama listenizden ve son uygulamalarınızdan gizler. Cüzdanınızın görünmesini sağlamanın tek yolu gizli bir pin kodu aramaktır. İşte casus düzeyinde bazı şeyler var.

Sonuç: Samourai söz verdiği her şeyi teslim edebilirse, bu kolayca en iyi anonim yazılım cüzdanlarından biri olacaktır. Üründe birkaç gizlilik katmanı oluşturdular ve size ek kurulum veya eklentiler gerektirmeyen kullanımı kolay bir cüzdan bıraktılar..


Electrum on Tails İşletim Sistemi

Elektrum 2011’de oluşturuldu ve kripto alanındaki en güvenilir yazılım cüzdanlarından biri.

Topluluğun birkaç üyesi bu cüzdanı bir Tails işletim sistemi (OS) anonim kalmanızı sağlamak için. Bu cüzdanı Tails üzerinde çalıştırmak, tüm trafiğinizi Tor üzerinden yönlendirir – aktivitenizi takip etmeyi neredeyse imkansız kılan bir anonimlik ağı.

Electrum cüzdanı kurmak için herhangi bir kişisel bilgi girmenize gerek yoktur.

Birinin sizi işlemleriniz ve cüzdan bakiyelerinizle ilişkilendirmesinin tek mümkün yolu, kullandığınız genel adresleri yayınlamaktır..

Electrum ayrıca, siz boşluk sınırına ulaşana kadar her işlem için yeni adresler üretir – varsayılan olarak 20’ye ayarlayın. Bu sınıra ulaştığınızda, komut konsoluna bir komut dosyası yazarak manuel olarak yeni adresler oluşturmaya devam edebilirsiniz. Yine de, boşluk sınırının ötesinde oluşturulan adresler için dikkatli olun tohumdan otomatik olarak kurtarılmayacak. Bunları kurtarmak için, kullanılanlar bulunana kadar boşluk sınırını artırmanız veya yeni adresler oluşturmanız gerekir..

Bir donanım cüzdanı kullanmayı planlıyorsanız veya zaten kullanıyorsanız, onu Electrum ile birlikte kullanabilirsiniz. Cüzdan, popüler donanım cüzdanlarının yanı sıra çoklu imza hizmetleri için üçüncü taraf eklentilerini destekler.

Sonuç: Electrum, topluluk tarafından güvenilir ve size yüksek düzeyde anonimlik sağlar.

Bu ücretsiz cüzdan alternatif işletim sistemlerini rahatça çalıştıran ve komut satırını kullanan kullanıcılar için harika bir seçenektir. Bu şeyler sizi korkutuyorsa, daha basit bir çözüm kullanmanızı öneririm.

BitLox

BitLox anonimliğinizi sağlamak için tasarlanmış bir gizlilik setine sahip bir bitcoin donanım cüzdanıdır. Donanım tutma yeteneğine sahiptir 100’den fazla cüzdan yaratma yeteneği ile milyonlarca adres her cüzdan için. Sonsuz miktarda cüzdan ve adres kombinasyonuyla adresleri yeniden kullanma konusunda endişelenmenize gerek yok.

BitLox, başka bir gizlilik katmanı sağlamak ve size makul bir inkar sağlamak için rastgele baytlardan ayırt edilemeyen veriler içeren gizli cüzdanlar kullanır. Cüzdan ayrıca işlemlerinizin imzalarını bir NIST sertifikalı gerçek rastgele sayı üreteci. Ve gerekirse, cihazdaki tüm kullanıcı verilerini silmek için bir acil durum PIN’i girebilirsiniz..

BitLox Extreme Gizlilik seti

Aşırı Gizlilik Seti BitLox tarafından sunulan ek olarak, önceden yüklenmiş Tails OS ile askeri düzeyde bir USB kasası içerir. Bununla, Tor uyumlu web araçlarını kullanarak Tor ağı üzerinden anonim olarak para gönderip alabilirsiniz..

Sonuç: Güvenli, özel bir donanım cüzdanı ilginizi çekiyorsa, BitLox harika bir seçenektir. Rakiplerinden daha pahalı olmasına rağmen (Extreme Gizlilik Seti 198 $ ‘dır), ürün, diğer donanım cüzdanlarında bulunmayan benzersiz gizlilik özelliklerine sahiptir..

Darkwallet

Darkwallet Bitcoin kullanımınızı olabildiğince özel hale getirmek için özel olarak tasarlanmıştır. Web siteleri, cüzdanın ilk genel beta sürümünde olduğunu belirtiyor, ancak GitHub sayfası ürünün yalnızca alfa sürümünde olduğunu iddia ediyor. GitHub depolarının da bir yıldan uzun süredir taahhüt almamış olması bu projenin suda ölü olduğuna inanmama neden oluyor.

Cüzdan yalnızca bir Google Chrome eklentisi olarak mevcuttur ancak multisig ve emanet desteği gibi özellikler içerir. İşlemlerinizi olabildiğince anonim tutmak için, Darkwallet gizli ödemelerin bir kombinasyonunu kullanır ve CoinJoin sıkıştırma.

Diğer anonim cüzdanların çoğu gibi, Darkwallet de yaptığınız her işlem için yeni bir genel adres oluşturur.

UYARI: Birkaç kullanıcı, cüzdanın çalışır durumda olmasına rağmen hatalarla dolu olduğunu bildirdi. Bunun da ötesinde, Darkwallet üzerinden yapılan işlemler genellikle bitcoin ağındaki normal işlemlerden çok daha uzun sürer..

Sonuç: Ben tavsiye ediyorum karşısında Darkwallet kullanarak. Web sitelerindeki ve etkin olmayan GitHub sayfasındaki sınırlı bilgiler endişe kaynağıdır. Geliştiriciler, “cüzdanı kullanmanın hiç güvenli olmadığını” bile belirtiyorlar. Bu genellikle iyiye işaret değildir.

(Önerilen Bitcoin Cüzdan ve Ethereum Cüzdan Seçeneklerimizin Tam Listemize Göz Atın)

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me