Ether Delta Değişimi Nedir ve Güvenebilir miyim?

Ether Delta, ERC20 token ve Ethereum ticaret çiftleri için özel olarak oluşturulmuş bir kripto para borsasıdır. Borsa, ticaret, para yatırma, para çekme ve cüzdan entegrasyonunu yönetmekten sorumlu Ethereum destekli akıllı sözleşmelerle çalışır..

Ether Delta’da yeniyseniz, genel düzen Bittrex ve Binance ile karşılaştırıldığında karmaşık görünebilir ve kullanıcı arayüzü ilk başta garip ve kullanımı zor olabilir. Seni etkilemesine izin verme. Giriş ve çıkışlarını öğrendikten sonra, Ether Delta’nın piyasadaki en güvenli ve en modern ticaret deneyimlerinden birini sunduğunu göreceksiniz..

Bu inceleme şunları kapsayacaktır:

Ether Delta’nın Temel Özellikleri

Nasıl çalışır

Ethere Delta, büyük bir akıllı sözleşme gibi çalışır. Akıllı sözleşmeler, cüzdan entegrasyonu, para yatırma, para çekme ve ticaret siparişleri dahil olmak üzere sitenin işlevlerinin çoğunu denetler. Ether Delta’nın ayırt edici özelliği, onu gerçekten merkezi olmayan hale getiriyor ve kullanıcılara diğer ana akım borsalardan daha fazla kontrol sunuyor..

Ether Delta’yı açtığınızda, tüm arayüzün ne kadar kompakt olduğunu fark edeceksiniz. Cüzdan, sipariş defteri ve fiyat tablosu aynı yerdedir ve ticarete başlamak için bir hesap oluşturmanıza bile gerek yoktur.

ED

Eski bir borsada yaptığınız gibi bir hesap açmak yerine, Ether Delta’nın akıllı sözleşmeleri paranızı doğrudan kendi Ethereum cüzdan hesabınızı kullanarak yönetmenize olanak tanır. Sen yapabilirsinEDdropdownÖnceden var olan bir Ethereum hesabını içe aktarın veya borsayla yeni bir tane oluşturun. Alternatif olarak, bir Ledger Nano S veya Meta maske hesabını borsaya da senkronize edebilirsiniz. Aşağıda bu hesap seçeneklerinin her birini daha ayrıntılı olarak inceleyeceğiz, ancak önce Ether Delta’da işlem yapmaya nasıl başlayacağımızı inceleyeceğiz. Hesaplarınızı yönetmek için, borsanın sağ üst köşesindeki açılır menüye tıklayın. Buradan cüzdanları ve anahtarları içe aktarabilir / entegre edebilir ve bir hesabın Etherscan sayfasını açabilirsiniz..

Doğrudan Ethereum hesaplarınızdan işlem yapamayacağınızı unutmamak önemlidir. Borsayı kullanmak için kişisel cüzdanınızdan takas cüzdanına para aktarmanız gerekir. Bunu yapmak için sayfanın sağ tarafındaki Bakiye kutusuna atlayın ve Para Yatır’ı seçin. Kişisel cüzdanınızda bulunan tüm fonlar “Cüzdan” altında listelenirken, borsanın akıllı sözleşmesindeki tüm fonlar “Ether Delta” altında listelenir. Bir transfer başlatmak için, cüzdanınızdan borsaya taşımak istediğiniz Ethereum veya ERC20 token miktarını girmeniz ve mavi Para Yatırma düğmesine tıklamanız gerekir..

ED mevduatı

ED çekilmesi

Bunu yaptıktan sonra, bir pop-up size işleminizi izlemeniz için bir Etherscan adresi verecektir. Madenciler işlemi onaylar onaylamaz para borsa cüzdanınıza ulaşacaktır. Bu süreç para çekme işlemleri için de aynı şekilde çalışır. Bakiye Kutusunun Para Çekme bölümünü tıklamanız, Ether Delta’dan cüzdanınıza taşımak istediğiniz tutarı girmeniz ve “Para Çek” düğmesini tıklamanız yeterlidir. Ayrıca, değişim veya cüzdan fonlarını doğrudan farklı bir Ethereum cüzdan adresine göndermek için bir transfer seçeneği vardır..

Ve hepsi bu kadar. Transfer süreci ilk bakışta aşırı ve sıkıcı görünebilir, ancak ana akım değişimlerle halihazırda yapmanıza gerek yoktur. Dahası, akıllı sözleşmeler çok sayıda cüzdan ve depolama seçeneğine uyduğundan, fonlarınız üzerinde size ek kontrol sağlar..

Harici bir Ethereum hesabını Ether Delta ile senkronize etmek için sahip olduğunuz seçeneklerden bazıları şunlardır.

Ledger Nano S

Bu, Ether Delta’nın akıllı sözleşmeleriyle özel anahtarlarınızı yönetmek için belki de en güvenli ve en kolay seçenektir.

Başlamak için, Ledger Nano S’nizi bilgisayarınıza takmanız, kilidini açmanız ve Ethereum Uygulamasını açmanız yeterlidir. Ardından, sözleşme verilerini etkinleştirmeniz ve tarayıcı desteğini açmanız gerekir. Bunu yaptıktan sonra, Ether Delta, Defterinizi tanıyacak ve sahip olduğunuz paralar, Bakiye kutusunun kişisel cüzdan bölümünde görünecektir. Bir jeton gerçekleştirirken veya transfer ederken, sadece Ledger’inizin işlemini onaylamanız gerekir; Ledger Nano S, özel anahtarlarınızı ve hesap adresinizi saklar, böylece gerisini halleder.

edlsn

Meta Maskesi

metamaskMeta Mask, Ledger Nano S kadar güvenli değil, ancak yakın bir saniyedir. Bu, bir Chrome eklentisi olarak çalışan bir DAPP’dir (merkezi olmayan uygulama) ve bunu Chrome’un web mağazasından ücretsiz olarak indirebilirsiniz. İndirdikten sonra, Meta Mask adresinize ve özel anahtarınıza erişmenizi sağlayan bir şifre oluşturacaksınız..

Meta Mask hesabınız, Ether Delta’nın sağ üst köşesindeki açılır menüden görülebilmelidir. Ledger Nano S’de olduğu gibi, Meta Mask’in kilidi açık ve çalışır durumda olduğu sürece, Ether Delta’nın akıllı sözleşmelerini kullanarak fonlarını yönetebilirsiniz..

Yeni Bir Hesabı İçe Aktarmak veya Oluşturmak

Ayrıca mevcut herhangi bir Ethereum hesabını Ether Delta’ya aktarabilirsiniz. Bunu yapmak için, sağ üst köşedeki hesap seçimi açılır kutusunu tıklayın, “Hesabı İçe Aktar” ı seçin ve hesabın adresini ve özel anahtarını sağlayın.

Ether Delta, borsanın akıllı sözleşmelerini kullanarak yeni bir hesap oluşturmanıza da olanak tanır. Dropbox’ta “Yeni Hesap” ı tıklamanız yeterlidir ve size yeni bir cüzdan kimliği ve özel anahtar sağlayacaktır. Bu kimliklerin her ikisini de, özellikle de özel anahtarı kaydettiğinizden emin olun. Yeni hesabın özel anahtarını kaybederseniz, paranıza erişemezsiniz.

yeni anahtarlı

hesap Güvenliği

Ether Delta’nın merkezi olmayan yapısı, akıllı sözleşmeleri ve kişisel cüzdan entegrasyonu, onu piyasadaki en güvenli borsalardan biri haline getiriyor.

Geleneksel borsalar, işlem yapmak ve para tutmak için bir hesap oluşturmanızı gerektirir. Bu hesap borsanın ağına bağlıdır ve tüm paranız bu hesapta tutulmaktadır. Parolalar, kullanıcı adları ve (bazen) çok faktörlü kimlik doğrulama hesabınızın güvenliğini sağlar.

Ether Delta ile, fonunuzu yönetmek için kullandığınız tüm hesaplarınız dışarıda var değişimin. Kullanıcıların bu hesaplara erişmesine izin vermek için, Ether Delta’nın akıllı sözleşmeleri, bireysel cüzdan adresleri ve özel anahtarlarla birlikte çalışır..

Dolayısıyla, bir adresin özel anahtarlarına sahip değilseniz, ister orijinal hesapta ister Ether Delta’nın akıllı sözleşmelerinde olsun, bu adresin fonlarına erişemezsiniz. Bu, Ether Delta’yı sizin için özel anahtarlarınızı tutan geleneksel borsalardan daha güvenli hale getirir. Bittrex veya Binance gibi borsa hesabınıza herhangi biri erişim kazanırsa, bu sizin paranızla istediklerini yapabilecekleri anlamına gelir. Ether Delta ile cüzdan adresinizi görüntülerler ancak bu hesabın özel anahtarı olmadan içindeki hiçbir şeye dokunamazlar.

Bu nedenle son bilgisayar korsanlığı Ether Delta’nın deneyimi, borsaya geçmiş borsalarda gördüğümüz kadar zarar vermedi, örneğin Sen biraz. Bilgisayar korsanı borsanın kendisine girmedi – yalnızca Ether Delta’nın alan adını hackledi, bu yüzden gerçek bir saldırıdan çok bir kimlik avı dolandırıcılığıydı. Tipik bir takas olsaydı, bilgisayar korsanı borsanın merkezileştirilmiş sunucusuna girebilir, sıcak cüzdanına erişebilir ve parayı alıp kaçabilirdi. Bununla birlikte, Ether Delta’nın kullanıcıları için para tutmadığı için sıcak bir cüzdanı yoktur. Tüm kullanıcılar borsanın akıllı sözleşmelerinde kendi paralarını tutarlar, bu nedenle bilgisayar korsanının onlara erişmesinin tek yolu, kullanıcıları gerçek alanı değiştirmek için kullandığı sahte bir Ether Delta web sitesinde özel anahtarlarını ifşa etmeleri için kandırmaktı..

Bu kimlik avı saldırısı, merkezi olmayan borsaların ne kadar sağlam olduğunu kanıtladı. Fon tutmak için merkezi bir kaynak olmadan, borsa, borsa ve kullanıcı fonlarına yönelik doğrudan saldırılara karşı korunur..

Ticaret Çiftleri

Ether Delta, Ethereum ve ERC20 tokenlerine özeldir, bu nedenle var olan tek ticaret çiftleri Ethereum ile blok zincirinde inşa edilen paralar arasındadır..

Bu, borsayı ICO’larından yeni çıkan madeni paralar için bir sıcak nokta haline getirir. Herhangi bir ERC20 jetonu, jetonlarını platforma kaydettikleri sürece para birimini borsada listeleyebilir..

En popüler işlem gören para birimleri diğerleri arasında Populous, OmiseGo, Veritaseum ve EOS’u içerir.

İşlem Ücretleri ve Limitleri

Ether Delta’ya ücretsiz olarak para yatırabilir, çekebilir ve sipariş verebilirsiniz. Bir sipariş verdiğinizde (yani, başka birinin mevcut siparişiyle alış veya satış), yalnızca% 0,03 oranında bir ücret ödemeniz gerekir.

Bu ücret özellikle takas içindir, ancak her işlem için gaz olarak da bir ücret ödemeniz gerekir. Gaz, madencilere her işlem için ödeme yapan bir ücrettir. Kullanıcılar, sağ üstteki açılır menüden “Gaz fiyatı” bölümünde kendi gaz fiyatlarını ayarlayabilirler. Daha yüksek bir gaz fiyatı muhtemelen daha hızlı bir işlemle sonuçlanırken, daha düşük bir gaz fiyatı daha yavaş bir işlem anlamına gelir.

Varsayılan gaz fiyatı, her işlem için 4 gwei olarak belirlenir ve bu, aşağıdaki ücretlerle ilişkilendirilir:

İşlem

Ücret

ETH yatırın ~ 0.0003 ETH
ETH’yi geri çekin ~ 0.0001 ETH
Para yatırma belirteci ~ 0.0001 ETH
Jetonu geri çek ~ 0.0002 ETH
Ticaret ~ 0.0003 ETH
Siparişi iptal et ~ 0.0002 ETH

Şu anda, Ether Delta’da para çekme veya para yatırma limiti yoktur. Yalnızca minimum 0,001 işlem boyutu ve bir hesabın aynı anda kaç sipariş verebileceğine ilişkin bir üst sınır vardır (maksimum 5 satın alma emri ve 5 satış emri).

Müşteri desteğiedhelp

Ether Delta, çoğu borsa gibi bir SSS bölümü sağlamaz, ancak yararlı kaynaklar içeren bir “Yardım” açılır menüsü sunar.

Bu kaynaklardan biri bir destek sohbeti içerir. Bu sohbet, kullanıcıların şirket temsilcilerine ve Ether Delta’nın topluluk üyelerine sorular sormasına olanak tanır. Bu sohbetin bir dezavantajı, herkese açık bir sohbet odası olmasıdır, bu nedenle sorular, diğer kullanıcıların gönderileriyle boğulabilir. Ancak, temsilcilerin mesaj üyelerini soruları daha iyi yanıtlamaları için yönlendirme seçeneği vardır..

Açılır menü ayrıca Ether Delta’nın nasıl kullanılacağına dair bir dizi kılavuza bağlantılar içerir. Bu kılavuzlar genellikle kullanıcıları yararlı kaynaklara bağlantılar içeren Reddit gönderilerine yönlendirir..

Topluluk Güveni

Ether Delta’nın topluluğu küçüktür, ancak değişimi tercih edenler buna yemin eder. Genel olarak, tutarlı kullanıcıları platforma sadıktır, gelişmiş güvenliği ve kullanıcı kontrollü fonlara saygısı nedeniyle eski borsalara tercih eder..

Kurucusu, Zack Coburn, oldukça düşük bir profil tutuyor. Etkileyici bir girişimcilik özgeçmişine sahip, ancak medyadan veya haber sitelerinden fazla ilgi görmüyor.

Sonuç Özeti

Eski borsalara kıyasla yalnızca ek güvenliği ve çok yönlülüğü nedeniyle Ether Delta’nın büyük bir savunucusuyum. Kendi özel anahtarlarınızın kontrolünde olmak büyük bir artı ve birden fazla cüzdanı Ether Delta’nın akıllı sözleşmelerine entegre edebilmek fon transferlerini kolaylaştırır.

Ether Delta’yı bu kadar çekici kılan şeylerin aynısı, onu kullanıcılar için de çekici hale getirebilir. Akıllı sözleşmelerde gezinmek ve nasıl para aktarılacağını öğrenmek arasında, öğrenme eğrisi diğer borsalara kıyasla zor olabilir. Alım satım çiftleri de ERC20 tokenleriyle sınırlıdır, bu da onu Bitcoin’i desteklemeyen tek borsadan biri yapar..

Genel olarak, Ether Delta, özellikle madeni paralarınızı Ledger Nano S veya Meta Mark üzerinde tutuyorsanız, onu kullanmak için gereken eğitim sorunlarına değecek harika bir borsadır. Merkezi olmayan yapısı ve akıllı sözleşmeleri, para biriminiz üzerinde diğer tüm borsalardan daha fazla güç sağlar ve arayüzünü öğrendiğinizde, kişisel cüzdanınıza ve cüzdanınızdan alım satım fonları almayı çok kolaylaştırır..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me