Eximchain: Tedarik Zinciri Finansmanı için Özel Akıllı Sözleşmeler

Eximchain, MIT tabanlıdır yazılım geliştirme şirketi tedarik zinciri finansmanını (SCF) iyileştirmek için blok zinciri kullanmak. SCF, yatırımcıların tedarik zinciri süreci boyunca bir kurumu finanse etmelerini sağlayarak, verimliliği artırmak ve riski azaltmak için onlara daha fazla işletme sermayesi ve işletme nakit akışı sağlar. Bu nakit akışını başarılı bir şekilde yöneten şirketler, stoklarını% 30’a varan oranda azaltarak operasyonel maliyetleri önemli ölçüde düşürdü..

Ne yazık ki, kaliteli SCF’nin uygulanması tarihsel olarak zor olmuştur. Tedarik zincirleri, dünya çapında çok sayıda tarafı içeren büyük, karmaşık süreçlerdir. SCF, bir lojistik sistemin tüm bölümlerinin koordinasyonuna ve uyumlu teşviklerine dayanır.

Proje, SCF’nin küçük ve orta ölçekli işletmelerin (KOBİ’ler) sistemlerine sorunsuz entegrasyonunu sağlamak için blok zinciri teknolojisini kullanıyor. Bu kuruluşlar, SCF’nin ötesinde, ürün geçerliliğini sağlamak, envanteri doğru bir şekilde yönetmek ve Eximchain SDK ile tamamen özelleştirilmiş çözümler oluşturmak için kaynak bulmayı da takip edebilir..

Eximchain arayüzü

Eximchain Anahtar Ayrıntıları

Ticker: EXC

Jeton Tür: ERC20 Mainnet Lansmanına Kadar

ICO Jeton Fiyat: 1 EXC = ~ 0,33 ABD doları

Bağış Hedef: 20.000.000 $

Toplam Jetonlar: 150.000.000

Mevcut için Jeton Satış: 60.000.000 (% 40.0)

Bilin Sizin Müşteri (KYC): Evet

Kabul eder: ETH

Eximchain nedir?

Eximchain, işletmelerin tedarik zinciri süreçlerini iyileştirmek için kullanabilecekleri bir dizi araç içerir. olmasına rağmen SCF akıllı sözleşmeleri projenin birincil teklifleridir, blockchain platformu kalite güvencesi ve envanter takibine de yardımcı olur.

Tedarik Zinciri Finansmanı

Eximchain’in ana odak noktası, SCF entegrasyonudur. Sistem, finansörlere bir tedarik zincirinin nakit akışına şeffaf bir bakış sağlar, böylece yatırımın riskini daha doğru bir şekilde değerlendirebilirler. Daha önce de belirtildiği gibi, tedarik zincirleri karmaşıktır ve bir oyuncunun teşvikleri, tüm ekosistemin başarısıyla uyumlu olmayabilir..

Eximchain, bu bilmeceyi çözmek için Çok Taraflı Dinamik Sözleşme SCF çözümünde. Bu sözleşme mekanizması, tüm ilişkili tarafların (alıcılar, satıcılar, finansörler) yalnızca kendi siloları yerine tüm sistemi destekleyecek şekilde hareket etmesini sağlamak için oyun teorisi tekniklerini kullanır..

Kaynak Bulma ve Envanter Yönetimi

Eximchain akıllı sözleşmeleri, blok zincirindeki alıcılar ve satıcılar arasındaki ürün işlemlerini de kaydeder. Kayıt değişmez bir defterde olduğu için, alıcılar bir öğenin kaynağa kadar nerede olduğunu izleyebilir ve güvenle doğru olduğunu bilebilir..

Eximchain’in blok zinciri aynı zamanda tutarlı ve doğru bir envanter defteri sağlar. Tedarik zincirindeki her bir varlık, paylaşılan bilgilere bakabilir ve süreçlerini bunun etrafında temellendirebilir..

Yazılım Geliştirme Kiti (SDK)

Eximchain SDK işletmelerin kendi uçtan uca tedarik zinciri çözümlerini tamamen özelleştirmesine olanak tanır. Blok zinciri halka açık olmasına rağmen, özel bilgilerin ve işlem verilerinin korunmasını sağlamak için özel akıllı sözleşmeler kullanır..

Eximchain Jetonu (EXC)

Eximchain, ICO sırasında ERC20 jetonlarını dağıtıyor, ancak platform, yayına girdikten sonra yerel bir jeton (EXC) kullanacak. Mevcut olduktan sonra, ERC20 jetonlarınızı yerel EXC jetonlarıyla takas etmeniz gerekir ve bu arada ERC20 jetonlarını takas edemezsiniz..

Jeton sahipleri, ağ ücretlerini ödemek, durum değişikliklerini doğrulamak ve yönetimi yürütmek için EXC’yi kullanır. Eximchain çatallandı QuorumChain’in oy temelli fikir birliği yöntemi ve birkaç ek yönetişim kuralı ekledi. Proof-of-Stake’e benzer şekilde, Eximchain’in fikir birliği yöntemi madenciler gerektirmez. Bunun yerine, platformdaki düğümler, ağ fikir birliğini sürdürmek ve fonlarını yatırarak ek EXC kazanmak için oy kullanır..

Proof-of-Stake’in aksine, düğümler sahip oldukları EXC miktarı ne olursa olsun fikir birliği mekanizması dışında oylanabilir..

Token Satışı

Eximchain, 20 milyon $ onların için jeton satışı. O zaman ekip yaratacak 150 milyon jeton ve ICO katılımcılarına 60 milyon (% 40) dağıtım. Ekip, jetonların geri kalanını aşağıdaki tabloya göre paylaştıracak.

Eximchain belirteç tahsisi

Eximchain Yarışması

VeChain Thor ve Waltonchain, Eximchain’in tedarik zinciri alanındaki en büyük iki rakibi. Her iki rakip de bu yıl şimdiye kadar önemli bir büyüme gördü ve bazı etkileyici ortaklıklara sahip..

Eximchain, kendilerini farklılaştırmak için öncelikle tedarik zincirlerinin finansal tarafına odaklanırken, diğer iki proje fiziksel ürünler etrafında dönüyor. Her iki durumda da, lojistik, üçünün de çalışmak için bolca alan bulması gereken yeterince büyük bir sektördür..

Diğer potansiyel rakipler arasında Modum, Wabi ve OriginTrail bulunur.

Eximchain Ekibi

Hope Liu (CEO) ve Can Kisagun (Danışman), 2016 yılında MIT Media Lab’den Eximchain’i başlattı. Juan Sebastian Huertas (CTO) katıldı takım kısa süre sonra. O zamandan beri ekip, Rice Business Plan yarışmasında Engine of Innovation ödülünü kazandı ve çeşitli şirketlerle 9 niyet mektubu (LOI) imzaladı..

eximchain ekibi

Liu, Kuzey Amerika Blok Zinciri Derneği’nin laboratuar lideridir ve UBS Asya’da 6 yıldan fazla sınır ötesi işlemlerle ilgili deneyime sahiptir. Kisagun, Enigma’nın ortak kuruluşuna geçmeden önce Eximchain’in orijinal CEO’suydu. Huertas kodlamaya 13 yaşında başladı ve MIT’deki Genç yılında bir kripto para birimi oyunu yarattı..

Eximchain Artıları

  • Büyük pazar. Tedarik zinciri ve lojistik, trilyon dolarlık piyasa yaygın olarak belirtilen sürekli iyileştirme hedefi ile. Eximchain teknolojisi bu hedefle mükemmel bir şekilde bağlantılıdır.
  • Akıllı ekip. Ekip üyelerinin çoğu, tedarik zinciri ve blok zinciri teknolojisinde geniş deneyime sahip MIT mezunlarından oluşuyor..
  • Kanıtlanmış başarılar. Ekip ana ağ olmadan bile LOI’leri güvence altına aldı, yarışmalar kazandı ve saygın bir hızlandırıcı program olan Tak ve Çalıştır’a katıldı.

Eximchain Eksileri

  • Henüz ürün yok. Ana ağ şu tarihe kadar kullanılamayacak Bu yıl Q2 / Q3, 2018. Bu lansmanla ekibin hâlâ kanıtlaması gereken çok şey var.
  • Dengesiz belirteç dağılımı. EXC belirteçlerinin yalnızca% 40’ı ICO katılımcılarına dağıtılır. Bu, çoğu ICO’dan daha azdır; ancak ekip, platformda erken benimseyen KOBİ’lere ek% 20 ayırıyor. KOBİ’lerin jetonun birincil kullanıcıları olduğu düşünüldüğünde, bu uzun vadede daha iyi sonuç verebilir..

Son düşünceler

Eximchain, KOBİ’lerin tedarik zinciri süreçlerini, onlara kendi blok zinciri çözümlerini oluşturmaları için sağlam bir SDK sağlayarak iyileştirmeye çalışıyor. Diğer tedarik zinciri projelerinin aksine, ekip öncelikle finansmanla ilgili sorunları ele alıyor. Oradan, envanter yönetimi ve ürün tedarikine geçecekler.

Ekip, hem blockchain teknolojisi hem de tedarik zinciri süreçlerinde tonlarca deneyime sahip MIT mezunları ve danışmanlarıyla doludur..

Lojistik kadar büyük bir sektörle, Eximchain’in harika bir performans gösterdiğini görmek şaşırtıcı olmaz. Başarılı bir ana ağ lansmanı ve sürekli iş geliştirme, bu yıl Eximchain ekibi için harika sonuçlar üretmelidir..

Ek Eximchain Kaynakları

Orta

Twitter

GitHub

Telgraf

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me