GDAX ve Binance

GDAX ve Binance: Kripto para birimi alanındaki en büyük değişim platformlarından ikisi. GDAX genellikle bir yatırımcının Coinbase’in ötesine geçen ilk adımıdır, Binance ise yatırımcıların genellikle ayak parmaklarını alternatif coin (altcoin) havuzuna daldırdığı yerdir..

İkisini karşılaştırmak faydalıdır, ancak ideal olarak nasıl yapabileceğinizi düşünmelisiniz. ikisini birlikte kullan. GDAX, temel paralar için ABD doları ile ticaret yapabileceğiniz harika bir rampadır. Oysa Binance kesinlikle kriptodan kripto borsalarına yöneliktir.

Bu GDAX ve Binance borsa karşılaştırmasında, ticaret stratejiniz için hangi borsanın en iyi olduğuna karar vermek için bilmeniz gereken her şeyi ele alacağız..

Şunu özetleyeceğiz:

GDAX vs Binance Anahtar Bilgileri

Finansman Yöntemleri

GDAX hesabınıza nasıl para yatıracağınız konusunda epeyce seçeneğiniz var. Aracılığıyla USD yatırabilirsiniz ACH, banka havalesi, hatta senden Coinbase cüzdan. Coinbase’den yapılan tüm transferler bedelsiz ve anlıktır. Bunun da ötesinde, şu anda Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash içeren desteklenen herhangi bir kripto para birimi ile hesabınıza para yatırabilirsiniz..

Binance’in yalnızca bir fonlama yöntemi vardır – kripto para. Platformun sunduğu herhangi bir kripto para birimini yatırabilirsiniz. Bununla birlikte, ticaret çiftlerine (Bitcoin, Ethereum, Binance Coin ve Tether) sahip coinlere bağlı kalmanızı öneririz..

Arayüz

GDAX arayüzü, Binance’ten biraz daha yeni başlayanlara yöneliktir, ancak yine de sağlam veri araçları sunar.

GDAX, önemli grafikleri, sipariş defteri bilgilerini ve ticaret geçmişini aynı sayfaya kolayca yerleştirir. Bu, görünümler arasında geçiş yapmak zorunda kalmadan analiz yapmanızı sağlar. GDAX ayrıca tüm standart siparişleri (pazar, limit, durdurma) yapmanızı sağlar..

GDAX Bitcoin Gösterge Tablosu

Binance, ticaret arayüzleri için size iki seçenek sunar: Temel ve Gelişmiş. İkisi arasındaki temel fark, Gelişmiş görünümün teknik analiz için daha fazla araca sahip olmasıdır. GDAX’a benzer şekilde Binance, tüm ilgili verileri, çizelgeleri ve sipariş kitaplarını aynı sayfada gösterir – biraz farklı bir düzende olsa da.


Binance IOTA Bul

Ticaret Ücretleri

GDAX bir ticaret ücreti programı her ticaretteki ücretlerinizi belirlemek için. Kitaplara yapımcı olarak sipariş verirseniz, ücret ödemezsiniz. Kitaplardan bir sipariş doldurursanız, bir % 0,10 ila% 0,30 ticaret ücreti. 30 günlük işlem hacminiz ne kadar yüksekse, ödediğiniz ücret o kadar düşük olur.

Binance ücreti % 0.10 tüm esnaflar için. Ancak ücreti Binance Coin (BNB) ile öderseniz yarı yarıya kesilir.

Kullanılabilir Kripto Para Birimleri

Şu anda GDAX yalnızca Bitcoin, Litecoin, Ethereum ve Bitcoin Cash sunmaktadır. Yakında bazı ERC20 jetonlarını destekleyeceklerini açıkladılar ancak bu jetonların ne olacağını belirtmediler.

Binance’de 100’ün üzerinde farklı coin ve token ile işlem yapabilirsiniz. Liste, GDAX plus ile aynı kripto para birimlerini içerir:

 • ARK
 • BAT
 • IOTA
 • NANO
 • NEO
 • VeChain
 • Dalgalar
 • Çok daha fazlası

Birkaç farklı kripto para birimi arasında çeşitlilik yaratmak istiyorsanız Binance tam size göre.

Transfer Limitleri

GDAX’ta kripto para birimi veya banka havalesi için para yatırma limitiniz yoktur. İşlem geçmişiniz, hesap yaşınız ve doğrulama seviyeniz, ACH para yatırma işlemleri için haftalık limitinizi belirler. Bu depozitolar genellikle hesabınıza 3-5 iş günü içinde girer, ancak bazen 7-10 takvim gününe kadar sürebilir..

GDAX’ın günlük para çekme limiti 10.000 $ ‘dır.

Transfer limitleri söz konusu olduğunda Binance önemli ölçüde daha az kısıtlayıcıdır. Platformun para yatırma limiti yoktur. Ancak günlük para çekme limitiniz aşağıdaki gibidir:

 • Doğrulamasız 2 BTC
 • 50 BTC kimlik doğrulamalı

Şirket Güveni

Bu şirketlerin her ikisi de platformlarını kullanan milyonlarca tüccarın güvenine sahip.

Coinbase ile aynı şirkete ait olan ve onun tarafından işletilen GDAX, San Francisco’da bulunmaktadır ve Amerika Birleşik Devletleri hükümeti ve SEC’in katı düzenlemelerine bağlıdır..

Binance, muhtemelen piyasadaki en şeffaf kripto para borsasıdır. Kullanıcıları sürekli olarak karşılaştıkları sorunlardan haberdar ederler ve topluluk da karşılığında şirketi büyük ölçüde destekler..

Fon Güvenliği

GDAX’taki ABD doları fonlarınız 250.000 $ ‘a kadar FDIC sigortalıdır. Ve borsa, kripto para birimi fonlarının çoğunu çevrimdışı olarak soğuk depolama cüzdanlarında saklar..

Binance, güvenlik önlemleri konusunda pek açık sözlü değil. Ancak borsa, fon güvenliğini ciddiye almaları gerektiğini gösterdi. Yakın tarihli bir kimlik avı / API saldırısında, Binance şüpheli faaliyetlerle ilişkili para çekme işlemlerini dondurdu, kötü niyetli işlemleri tersine çevirdi ve saldırıdan etkilenen tüccarlara para iadesi yaptı..

Müşteri desteği

Daha önce 2017’nin sonuna doğru ani kullanıcı büyümesinden bunalmış olsa da, her iki platformda da müşteri hizmetleri gelişiyor gibi görünüyor.

GDAX, normal destek bilet sistemini tamamlamak için bir müşteri destek telefon hattı ekledi. Değişim ayrıca uzun bir yardımcı SSS listesine sahiptir.

Binance, destek sorunları listesini çabucak ortadan kaldırıyor ve ekip, sahip olabileceğiniz ek soruları yanıtlarken sosyal medyada iletişim kuruyor..

GDAX vs Binance Sonuç

GDAX ve Binance, uzmanlaştıkları alanda mükemmeldir. GDAX, düşük ücretlerle kullanımı kolay bir fiat ağ geçididir, Binance ise minimum ücretlerle yüzlerce alım satım çifti sunmak için birinci sınıf bir ticaret motorunu kullanır..

Birçok yatırımcı ilk olarak Bitcoin veya Ethereum’u fiat ile satın almayı tercih ediyor GDAX bu fonları transfer etmeden önce Binance. Oradan, bu kripto para birimlerini diğer altcoinlerle kolayca takas edebilirsiniz. İki borsa arasındaki sinerjik özellikler, düşük maliyetli, basit bir ticaret deneyimi sağlar.

(CoinCentral’ın Kripto Değişim İncelemelerinin Tam Listesi’ne bakın)

Daha Fazla GDAX Karşılaştırması

 • GDAX ve Bittrex
 • GDAX ve Gemini
 • GDAX vs Kraken
 • GDAX ve Poloniex

Daha Fazla Binance Karşılaştırması

 • Binance vs Coinbase

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me