Gemini, 2015 yılında Tyler ve Cameron Winklevoss (Facebook’un Ortak Yaratıcıları) tarafından kuruldu. Gemini, rakiplerinin çoğundan daha yakın zamanda piyasaya sürülmesine rağmen, kripto para birimi ticaret pazarının büyük bir yüzdesini hızla kazandı. Bunda Gemini İncelemesi, Size bu değişimin artılarını ve eksilerini göstereceğim.

Gemini İncelemesi: Temel Bilgiler

Hızla büyüyen bir sektörde, birçok borsa artan müşteri destek ihtiyaçlarına ayak uydurmakta zorlandı. Artık ortalamanın çok üzerinde müşteri desteğiyle tanınan Gemini, kendisini diğerlerinden ayırdı.

Gemini’nin bir başka avantajı da hızlı ve başlangıç ​​dostu hizmetleridir. Çoğu borsadan farklı olarak Gemini, banka havalesi yoluyla para yatırır yatırmaz ticarete başlamanıza izin verir. Depozitonuz tamamen işlenene kadar borsadan para çekemezsiniz, ancak bu, para yatırdıktan hemen sonra ilk Bitcoin veya Ethereum’unuzu satın almanıza izin verir.

Bitcoin ve Ethereum Satın Almak İçin Gemini Nasıl Kullanılır

Aşağıda bir Gemini hesabı oluşturma ve banka havalesi ile kripto para birimi satın alma sürecini göstereceğiz..

1) Kaydol

Gemini’ye kaydolmak başlı başına çok adımlı bir süreçtir.

Gemini'de kayıt

E-postanızı doğruladıktan sonra, Gemini’nin kayıt işlemine yönlendirileceksiniz. Şunları yapmanız gerekecek:

  • Konumunuzu ve telefon numaranızı girin, ardından 2 Faktörlü Kimlik Doğrulamayı (2FA) etkinleştirin. 2FA, oturum açarken ek bir kod gerektirerek hesabınızın güvenliğini sağlamaya yardımcı olacaktır..
  • Para yatırmak için kullanmak istediğiniz banka hesabını ekleyin. Şu anda Gemini’de kabul edilen tek para yatırma yöntemleri banka havaleleri ve havalelerdir.
  • Resmi kimliğinizi yükleyerek kimliğinizi doğrulayın. Bu, kullanıcıların fiat para birimleri (USD, EUR, GBP, vb.) Borsaların çeşitli hükümet düzenlemelerine uyması gerekmektedir. Bu doğrulama, başvuru hacminin yüksek olduğu zamanlarda birkaç gün sürebilir.

Gemini'nin çok adımlı kayıt süreci

2) Gemini’ye Para Yatırın

Hesabınız oluşturulduktan ve doğrulandıktan sonra, para yatırma zamanı gelir. Menü üzerinden Para Transferi bölümüne gidin > Borsaya Para Yatırın > Banka transferi. Yatırmak istediğiniz tutarı girin (banka havalesi kullanıyorsanız 500 ABD Doları ile sınırlıdır).

İkizler'e para yatırmak

Banka havalesini kullanırken, depozitonuz hemen ticaret için hazır olacaktır.

Gemini Post Para Yatırma

3) Bitcoin ve / veya Ethereum satın alın

Menü aracılığıyla ticaret yapmak istediğiniz çifte gidin. Bitcoin satın almak istiyorsanız, Satın Al’a gidersiniz > BTC / USD.

Satın alma siparişiniz için fiyatı ve miktarı girin. Ayrıca bir piyasa emri, “dinlenme emrine karşı anında doldurulur”.

Gemini'de satın alın

Satın alma işleminiz tamamlandıktan sonra, artık hesabınızda Bitcoin olacak. Borsada satın aldığınız Bitcoin’i satabilmenize rağmen, banka transferiniz tamamlanana kadar para çekemeyeceğinizi unutmayın..

Gemini çekilme bekletme

İkizler Güvenli mi?

Bu Gemini incelemesini okuyorsanız, Gemini’nin güvenliği muhtemelen en büyük endişelerinizden biridir. Kısacası Gemini, en güvenli kripto para borsalarından biri gibi görünüyor. Aşağıda Gemini’nin herhangi bir kripto para borsasının güvenliğinin 3 önemli yönünü nasıl ele aldığını inceleyeceğim..

Şirket Meşruiyeti

New York merkezli bir kripto para borsası olan Gemini, tüm gerekli düzenleyicilerle tamamen düzenlenir ve uyumludur..

Gemini Trust Company, LLC, New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı (NYSDFS) tarafından denetlenmektedir. Bu, NYSDFS tarafından belirlenen büyük harf kullanımı, uyumluluk, kara para aklamayı önleme, tüketiciyi koruma ve siber güvenlik gereksinimlerini karşılamalarını gerektirir..

Kullanıcılar, şirketin Winklevoss ikizleri tarafından kurulduğunu da teselli edebilirler. Facebook’u birlikte oluşturduktan ve Olimpiyatlarda kürek çektikten sonra Tyler ve Cameron Winklevoss, bir dizi başarılı başlangıçlar.

Fon Güvenliği

Gemini, müşteri fonlarının güvenli bir şekilde tutulmasını sağlamak için çeşitli adımlar atıyor.

Kripto para birimi fonlarının çoğu, sıcak cüzdanlar yerine çevrimdışı soğuk depoda saklanır. Çoklu İmza teknolojisi, tek hata noktalarını ortadan kaldırmak için kullanılır. Bu çevrimdışı cüzdanlar, birden çok güvenli tesiste saklanır. Hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz Gemini’nin güvenliği burada.

Fiat fonları, 250.000 $ ‘a kadar FDIC sigortalıdır. Bu fonlar şirket operasyonel fonlarından ayrı tutulur.

Kişisel Hesap Güvenliği

Gemini, tüm kullanıcıların, oturum açarken ve para çekerken ikinci bir kod olarak kullanılacak 2 faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirmesini gerektirir. SMS metinlerini veya Authy Uygulamasını 2FA yöntemi olarak kullanabilirsiniz.

Desteklenen Ülkeler

Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Birleşik Krallık, Porto Riko, Hong Kong, Güney Kore ve Singapur’daki Gemini hizmetleri müşterileri.gemini destekli ülkeler

Para Yatırma Limitleri

  • Banka havalesi günlük 500 $, 30 gün başına 15.000 $.
  • Sınırsız banka havalesi.
  • Cryptocurrency sınırsız.

Para Çekme Limitleri

  • Banka havalesi günlük 100.000 $.
  • Banka havalesi sınırsız.
  • Cryptocurrency sınırsız.

Ücretler

Para yatırma ve çekme Gemini’de ücret yok.

Borsada işlem yapmak ücretlidir, ancak genellikle % 0.25 veya daha düşük.

Gemini İnceleme Özeti

Gemini, Bitcoin ve Ethereum satın almanın düşük ücretli, başlangıç ​​dostu bir yöntemidir. Şirket, kısmen ortalamanın üzerindeki müşteri hizmetleri nedeniyle kripto para birimi topluluğunda hızla büyük bir itibar kazandı..

Gemini’nin ana dezavantajları, sınırlı para yatırma yöntemleri ve mevcut kripto para birimleridir..

Diğer en yüksek puan alan değişim seçeneklerini burada keşfedebilirsiniz.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me