KuCoin Exchange İncelemesi

2011’de KuCoin borsa kurucuları, blok zinciri teknolojisini araştırmaya başladı ve 2013’te KuCoin için teknik mimariyi inşa etmek için daha da ileri gitti. 4 yıl sonra, borsa “dünyanın en sıcak 10 değişim platformundan biri olma” nihai hedefi ile başladı. ] ”2019’a kadar. Bu kısa süre içinde KuCoin, belirsiz bir borsadan bir noktaya yükselmeyi başardı. 18. en büyük 24 saatlik işlem hacmine göre değişim.

Hong Kong merkezli bu uluslararası kripto para birimi değişimi şu anda çok sayıda dijital varlığın ticaretini destekliyor. CEO ve ilk kuruculardan biri olan Michael Gam, dünyanın en değerli fintech şirketi olan Ant Financial’da eski bir teknik uzman..

Bu borsayla ilgili ilginç olan şey, bir kar paylaşım sistemi izlemesi ve günlük toplam alım satım ücreti gelirlerinin% 50’sini borsa tabanlı jetonu KuCoin Shares (KCS) sahibi kullanıcılara dağıtmasıdır. KuCoin, Binance’e benzer bir şekilde, yerel kripto para birimini tutmak (veya ticaret yapmak) için nispeten düşük işlem ücretleri ve teşvikler sunar..

Peki KuCoin hakkında bu kadar özel olan başka ne var? Aşağıdaki incelemede KuCoin işlem platformunun iç işleyişine derinlemesine dalacağız..

Popüler Görüş

Yazar, kamuoyunu toplamak için internetin bu değişim hakkında ne söylediğini görmek için Reddit’e baktı. Genel olarak, KuCoin bu anonim kaynaklardan iyi geri bildirimler alıyor gibi görünüyor.

İyi: KuCoin’in olumlu incelemeleri, kullanıcı dostu arayüzü, ayrıntılı ticaret grafikleri, iki faktörlü kimlik doğrulama, KCS sahibi ödülleri, düşük ticaret / para çekme ücretleri ve NEO’yu borsada tutarken GAS kazanma yeteneğidir. Ayrıca, 10’dan fazla dilde erişilebilir olmasını sağlayarak uluslararası topluluğa değişimini sunar..

Kötü: Borsada ilk kripto para birimini satın alamazsınız ve bazı kullanıcılar sistemdeki gecikmeleri ve yavaş müşteri hizmetlerini bildirir. Borsayı yatırımcı parasıyla kaçan sahte bir ICO olan Confido dolandırıcılığıyla ilişkilendirenler de var. Çoğu kullanıcı KuCoin değişiminin dolandırıcılıkla ilişkilendirilmediğini kabul etse de, olumsuz olay kullanıcıların kafasında kalır. Bununla birlikte, topluluklar Confido’ya yatırım yapanları geri ödediği için KuCoin’e saygı duyuyor gibi görünüyor..

KuCoin İncelemesi: Temel Bilgiler

Tablo kimliği gerekli değer!

KuCoin Ekibine Genel Bakış

Onların üzerinde belirtildiği gibi resmi internet sitesi 12 çekirdek üyeyi listeleyen “Kucoin, kullanıcılara daha güvenli ve kullanışlı dijital varlık işlemleri ve değişim hizmetleri sunmayı, dünya çapında premium varlıkları entegre etmeyi ve son teknoloji işlem platformunu oluşturmayı hedefliyor”.

CEO ve kurucu Michael Gam, Çinli Alibaba Group’un bir yan kuruluşu olan Ant Financial’da eski bir teknik uzmandır. Aynı zamanda internet devlerinin kıdemli ortağıydı. MikeCRM ve KF5.COM.

COO, Eric Don, “kıdemli İnternet araştırmacısı, sistem mimarı ve İnternet endüstrisi yıldızı” olarak anılıyor. Ayrıca YOULIN.COM, KITEME ve REINOT gibi BT şirketlerinin CTO’su ve kıdemli ortağı olduğu belirtiliyor. Ancak, bu web sitelerinin bir Google aramasında gösterilmedikleri için veya web sitesi alanlarını girerken gerçekten var olup olmadıkları belirsizdir. Göre LinkedIn’i, o şu anda Youlin Network Technologies’de CTO’dur, ancak KITEME veya REINOT’dan söz edilmiyor.

Yazar, dil engelleri nedeniyle bu kurucuların / ekip üyelerinin çoğunun geçmişlerini araştırırken bazı sınırlamalar olabileceğini kabul ediyor. Bununla birlikte, ekip üyeleri olduklarını söyledikleri kişilerse, gibi tanınmış şirketlerden yılların deneyimini getiriyorlar. 18,4 milyar dolar yatırım şirketi GF Securities ve mobil ödeme çözümü ve hizmet sağlayıcı iBoxPay.

kucoin

KuCoin Exchange Kullanımına Genel Bakış

KuCoin, oldukça hızlı bir kullanıcı aktivasyon süreci sunar ve yazarın bir hesap oluşturması 3 dakikadan az sürdü.

kucoin

Başlamak için yapmanız gerekenler:

  1. Hüküm ve koşulları kabul edin
  2. E-posta adresiniz ve şifreniz ile kayıt olun
  3. E-posta e-postanızdaki aktivasyon bağlantısına tıklayın (spam kutunuzda olabilir),
  4. Oturum açtınız.
  5. Başka bir cüzdandan para yatırın ve ticarete başlayın!

kucoin

İşlem yapmak için, belirli bir işlem çiftinin satın almak istediğiniz fiyatı ve miktarını yazmanız yeterlidir. Her işlem için KuCoin, Google 2-FA’nızı girmenizi gerektirir (bu özelliği ayarlardan kaldırmak istemediğiniz sürece).

Diyelim ki 1 KCS satın alıp ETH ile takas etmek istiyorsunuz, miktar bölümüne 1 yazarsınız ve satın almak istediğiniz fiyatı sorarsınız. Anında işlem istiyorsanız, satın alma tablosunun sağ üst köşesinde ile gösterilen mevcut “Sor” fiyatını yazmanıza yardımcı olur.

Borsada işlem yapmanın temel özellikleri, otomatik destekle 7/24 iletişime geçme yeteneğiniz, BTC, ETH, NEO ve KCS gibi çok sayıda temel alım satım çiftiyle işlem yapma yeteneğiniz ve sitenin size bir USD veya BTC tutarı göstermesidir. portföyünüz değerinde. Ayrıca, kullanıcıların daha ayrıntılı ticaret bilgileri için alım satım çiftini tıklamalarına da olanak tanır (aşağıda gösterilmiştir).

kucoin

Her işlemin ücreti, satın aldığınız varlığın% 0,1’i kadardır (KCS’yi tutarken alabileceğiniz indirimler hariç). Sahip olduğunuz her 1000 KCS için% 1 indirim alırsınız (üst sınır% 30’dur). Yaklaşık 5 $ değerinde,% 1 indirim için yaklaşık 5000 $ KCS ve% 10 indirim için 50.000 $ KCS (10.000 KCS) tutmanız gerekir. Açıktır ki, ortalama bir hesap sahibi için alım satım ücretlerinde önemli indirimler mevcut değildir..

Para yatırmak ve çekmek oldukça basittir. Tek yapmanız gereken “Varlıklar” bölümüne gitmek ve ilgili bilgileri yazmaktır.

kucoin çekme

Para yatırmak ücretsizdir ve para çekme masrafları çekmek istediğiniz para birimine bağlıdır. Örneğin, NEO ve GAS’ı geri çekmek ücretsizdir, ancak ETH’yi geri çekmek 0.01 ETH ve BTC’yi geri çekmek 0.0005.

Binance şu anda kullanıcılara işlem başına% 0.1 maliyet, ücretsiz para yatırma, ücretsiz NEO ve GAS para çekme, sırasıyla 0.001 BTC ve 0.01 ETH para çekme ücreti sunuyor. Gördüğünüz gibi, KuCoins ücretleri, düşük maliyetli bir ticaret platformu olan Binance ile karşılaştırıldığında oldukça benzer..

Temettü Alma

Madeni para temettü olarak ne kadar alacağınızı hesaplamak istiyorsanız, üzerine tıklayabilirsiniz. bu bağlantı ve sahip olduğunuz KCS miktarını yazın. Şu anda, 100 KCS’ye sahip olmak, yaklaşık 100 farklı jetondan jeton temettü olarak size günde yaklaşık 10 sent kazandıracak. Bu küçük bir miktar gibi görünse de, bir KCS biriminin değerinin de artabileceğini unutmayın. Lansmanından bu yana, KCS% 900’ün üzerine çıktı.

kucoin ödülleri

Özet

KuCoin kullanımı kolaydır, iyi bir güvenlik sunar, bir mobil uygulamaya sahiptir, düşük işlem ücretleri sunar ve KCS ticareti / tutma için teşvikler sunar. Üstelik, borsaların ölçeklenebilirlik eksikliği nedeniyle kapılarını yeni kullanıcı hesaplarına kapatması, ancak KuCoin, altcoin piyasasında işlem yapmak isteyen yeni kullanıcılar için bunu sağlam bir seçim haline getirmedi. Bununla birlikte, KuCoin kesinlikle dünyanın en büyük küresel borsalarından biri olma yolunda.

KuCoin, şu anda 84.243.753 $ hacmiyle 28. en büyük borsadır. Bu sayı, küresel borsa lideri Upbit’in (4.309.450,07 $) çok gerisinde olsa da, büyük yeni kullanıcı çekmeye devam edebilir ve ilk 10 sırasına girebilir. Yine de ilk ona girmek için Bittrex’i geçmesi ve yaklaşık 600 milyon dolar kazanması gerekiyor..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me